Linki, bloczki, co do czego ??

Forum dla początkujących
zaraza23
Posty: 22
Rejestracja: 19 lut 2008, 13:29
Lokalizacja: Irlandia/Castlebar/Świecie
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2009, 19:18

Obrazek

Jestem w posiadaniu Best Yarga 2007 – 9m -4 linki, bloczki, szmery, bajery :/ i pytanie z czym to się je??

Jakby mógł mi ktoś wytłumaczyć, po co mi te bloczki(nr1)? Lepiej linki przednie podpiąć do bloczków czy linek stałych krawędzi natarcia(nr2)?

supełki na linkach sterujących, jak to działa, jaka najlepsza konfiguracja dla początkującego(nr3) ??

Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2009, 19:47


przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2009, 19:52

Zaraza proszę CIę - jeśli nie chcesz iść na kurs, kupić książki,, cokolwiek - zobacz proszę przynajmniej ZDJĘCIA kite z bliska w powietrzu.

To o co pytasz to są podstawy podstaw ( jakaś 10 minuta kursu )...Linki przednie zwane nośnymi ZAWSZE idą do KRAWĘDZI NATARCIA ( czyli na supełek przy bloczku w tym wypadku ). Linki tylne czyli STERUJĄCE ( od końców baru ) - do linek "stałych" przy krawędzi spływu ( "tył" latawca).

Podpięcie na odwrót lub na krzyż jest BARDZO niebezpieczne. Więcej nie będę tłumaczył, poczytaj proszę jakiekolwiek materiały, obejrzyj film, a najlepiej idź na kurs.

pozdro

zaraza23
Posty: 22
Rejestracja: 19 lut 2008, 13:29
Lokalizacja: Irlandia/Castlebar/Świecie
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2009, 00:10

Potrafie podpiac linki wiem, ktore do czego.
Mam zrobiony kurs, mam ksiazke w, ktorej owszem jest wytlumaczone ale niezbyt jasno.

Zadalem pytanie jak najlepiej podpiąć dla początkującego? i czy lepiej podpinac do bloczkow czy linek stalych. Tylko o to mi chodzi.

Awatar użytkownika
Olbryś
Posty: 118
Rejestracja: 17 sie 2005, 03:09
Lokalizacja: Sopot, Rewa, Jastarnia
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2009, 00:38

Koledzy powyżej pewnie nie znają latawca i nie zrozumieli pytania. Dobrze, że jeden przesłał link do instrukcji obsługi. Ja też nie znam tego latawca ale przyjrzałem się zdjęciu i przeczytałem instrukcję. Latawiec jest nietypowy, bo pozwala na podpięcie zarówno jak c-shape jak i podobnie do bowa i ma do tego osobne linki przy krawędzi natarcia. Producent nie mówi jak jest lepiej dla początkującego ale za to poleca podpięcie do "stałych" linek dla zaawansowanych, co jest dość zrozumiałe, bo latawiec zachowuje się jak c-shape i nie odpuszcza tak mocy. Podpięcie do supełków przy bloczkach powoduje zwiększenie zakresu wiatrowego i szybszy i większy depower czyli raczej lepiej dla początkującego. Minusem mogą być większe siły na barze i gorsze czucie latawca. Spróbuj oba ustawienia przy stabilnym wietrze i zobaczysz co Ci bardziej pasuje. Przy nierównym wietrze polecam bloczki, będzie łatwiej przechodzić przez szkwały. Pzdr

Awatar użytkownika
Olbryś
Posty: 118
Rejestracja: 17 sie 2005, 03:09
Lokalizacja: Sopot, Rewa, Jastarnia
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2009, 00:43

A co do linek sterujących to na początek na supełkach najdalej od latawca. Jeśli się okaże, że są za długie i masz za mało mocy i sterowności to przesuniesz wyżej, aż dojdziesz do pasującego ustawienia. Producent poleca dodatkowo zastosowanie 5tej linki. Przy podpięciu c-shape jako linka bezpieczeństwa i do pomocy przy startowaniu z wody, przy bloczkach do pomocy przy startowaniu, bo w tej sytuacji puszczenie baru powinno wytracić całą moc.

zaraza23
Posty: 22
Rejestracja: 19 lut 2008, 13:29
Lokalizacja: Irlandia/Castlebar/Świecie
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2009, 02:22

Olbryś- chyba jedyny potrafisz czytać ze zrozumieniem za co ogromnie Ci dziękuję.

Ponieważ nikt prócz Ciebie nie pokwapił się do rzetelnej odpowiedzi wnioskuję, że albo nikt na tym modelu nie pływa albo nikt nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości