snowkite-szklarska poręba-szrenica

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2005, 09:46

Góra Szrenica koło szklarskiej poręby. Byłem w tamtym roku w szklarskiej porebie (i nie tylko w tamtym) na nartach i widziałem kolesia z kitem właśnie na tej miejscówce która zaraz opisze , ja jeszcze wtedy nie miałem kita ale teraz gdy już go mam i nieco wiem o co chodzi stwierdzam ze to doskonała miejscówka. Jeżeli chodzi o wiatry które tam występują to nie mam zielonego pojęcia jakie są, jeżeli chodzi o kierunki, ale jeżeli chodzi o sile to wieje tam dosyć mocno z racji tego ze miejsce to znajduje się na takiej dużej przełęczy miedzy dwoma szczytami co daje pewnego rodzaju miejsce gdzie wiatr się prześlizguje pomiędzy szczytami (co tam jestem na nartach to duje jak cholera, może trafiam akurat w taka pogodę ale może cosiki w tym jest tym bardziej ze to najwyższe punkty w tamtych okolicach) o dojazdach kwaterach i innych pierdołach nie związanych z sama jazda z kitem nie będę pisać bo to w końcu Polska to każdy cos sobie znajdzie tym bardziej ze to jeden z kurortów narciarskich w Polsce. Jazda tam jest możliwa przy dużej ilości śniegu tzn tak żeby zakrył wszystkie krzaki i badyle, ale na tej wysokości zimą jest go często dużo (za każdym razem jak byłem na szrenicy , a było to ze 8 razy w ciągu 4 lat, to śnieg tam był w dużych ilościach nawet jak na dole go zupełnie nie było. Dorzucam pare fotek miejscówki i mapkę satelitarna (dzięki Rafaello za podanie mi linka do stronki ze zdjęciami sat.) żeby tam się bezpośrednio dostać trzeba wsiąść na wyciąg na szrenicę potem wysiąść na górze i udać się w stronę schroniska poczym szlakiem za schroniskiem podążyć dalej i na rozstaju szlaków skręcić w lewo i w zasadzie to już tam (wszystko ładnie widać na zdjęciu satelitarnym) . Dojście od końca wyciągu do spociku to jakies 15-20min w butach narciarskich
Jak ktoś w tym roku lub w przyszłości będzie w szklarskiej porębie na nartach lub desce to polecam a jak nie będzie miał ze sobą kita to niech sobie przynajmniej obluka jak tam jest.a jak nie będzie wiało to zawsze zostaje jazda z górki :lol: :lol: :lol: pozdro
prosze o kometarze


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2005, 10:14

poprawka zdjecia z satelity
Obrazek

shane54
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2005, 22:45
 
Post10 paź 2005, 13:29

a co myślicie o Kopie w Karpaczu... tam na górze jest sporo miejsca... i dunda wiatr fajnie. Jeszcze na śniegu nie latałem - w tym roku mam nadzieje polatać :)

Włodar
Posty: 435
Rejestracja: 28 lut 2005, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post10 paź 2005, 13:33

Kwestia tylko taka czy to nie jest już teren parku narodowego, bo jeżeli tak to mogą pogonić...

Awatar użytkownika
Belzebub_Wro
Posty: 385
Rejestracja: 10 sie 2004, 19:51
Lokalizacja: Polanica-Zdroj
 
Post12 paź 2005, 12:56

Nie wiem czy problemem nie beda wiejace tam zbyt silne waitry

polecam podejrzenie sily wiatru na www.wetteronline.de wybrac polen i aktuell dalej sniezka

Tam wiatry wieja zwykle od 40-50km/h do 130 z czego bardzo czesto obserowowalem waitry okolo 60-90 km/h

Awatar użytkownika
dembo
Posty: 31
Rejestracja: 02 wrz 2004, 16:03
Lokalizacja: Hipolitów
 
Post17 sty 2006, 18:29

Siemka
Wybieram sie do Szklarskiej 29 stycznia na tydzień. Napewno przetestuje ten spocik. Bedzie ktos w tym terminie? Zapraszam do wspolnego latania. :)

pzdr

Dembo

Awatar użytkownika
pitoo
Posty: 218
Rejestracja: 07 gru 2005, 14:09
Lokalizacja: PKD-Poznań
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2006, 00:27

oj nie jestem pewien co do tego spociku...
byłem tam nie raz i pełno tam wystających pozostałości po połamanych choinkach i innych roslinach... ogólnie teren duży ale pełno tam takich roslinnych pułapek...(z reszta na zdjęciach widać :()

Awatar użytkownika
Preston
Posty: 586
Rejestracja: 07 maja 2005, 00:38
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2006, 11:07

To fakt, na Szrenicy niezle dmucha... Ale jak ma sie te kilka dni na probe, to zawsze warto ;) Bedziemy tam od 04.02-11.02.06... Jak ktos sie pisze, dawac znac... tel. 0607176215 :)

Pozdr

Awatar użytkownika
dembo
Posty: 31
Rejestracja: 02 wrz 2004, 16:03
Lokalizacja: Hipolitów
 
Post06 lut 2006, 16:56

Spot jest ok. Schronisko na Srzycznym to super baza wypadowa. Napewno tam wróce.

pzdr

Dembo

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2006, 17:42

a nie wiało zbyt mocno? na odczytach z budki meteorologicznej jest często grubo ponad 20m/s !

Jakiego rozmiaru kite'a używałeś?

Nie przeszkadzały Ci te wystające pieńki (o ile one są też w realu a nie tylko na zdjęciach)?

W tym roku rozważałem możliwość pojechania do szklarskiej, ale przeraziły mnie wiejące tam wiatry.

pozrdawiam,
Patryk

Awatar użytkownika
dembo
Posty: 31
Rejestracja: 02 wrz 2004, 16:03
Lokalizacja: Hipolitów
 
Post07 lut 2006, 19:31

Czesc
Najlepsze dla tego spotu sa wiatry z pn i pd, choinki prawie nie wystaja, duzo sniegu. mialem 9 pompowanca.

pzdr

Nostromo
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2008, 11:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
 
Post25 lip 2008, 23:06

Jestem tu nowy i dopiero zaczynam przygodę z kitem. Może nie będzie to odpowiedź o czasie ale zawsze coś. Jestem z Jeleniej Góry, jeżdżę na nartach i pokusiło mnie dopisać parę słów.
- Co do Karpacza :
nie wiem gdzie macie to sporo miejsca ? hmmm jest bardzo ciasno i w dodatku bardzo blisko podpór wyciągu, jeżeli chodzi o górę Kopy to tam jest kawałek czarnej trasy w dodatku bardzo często oblodzonej i zamykanej ze względu na małą pokrywę śniegu. (tak nawiasem to chyba nie trzeba kite żeby zjechać czarną w dół - no chyba że extreme). Pomijam tabuny narciarzy , kolejki do wyciągu.
- Co do Szklarskiej Poręby :
faktycznie na Szrenicy jest trochę miejsca ale jest to na górce i albo bardzo mocno wieje (w porywach bardzo mocno) i wyciąg oraz trasa jest zamknięta i najczęściej oblodzona z cieniutką warstwą śniegu. Albo jest słoneczko i warunki jak na zdjęciach - tylko jest jeden problem - brak wiatru :-)
Moim zdaniem najlepiej spróbować na trasach biegowych w Jakuszycach. Kawałek dalej w stronę granicy z Czechami. Tereny znane bo jest tam co roku Bieg Piastów oraz mistrzostwa świata psich zaprzęgów. Warunki śniegowe prawie zawsze dobre , a i trasy ciekawe.
W lecie można wybrać się z wózkiem.
Ja osobiście dopiero się uczę i jak gdzieś polatam to napiszę jak było.

adam
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 23:33
 
Post26 lip 2008, 08:52

Co do Karpacza to nikt po trasach nie śmiga, coś Ci się musiało pomylić. Jedynym miejscem w Karpaczu jak coś, to jest równia pod Śnieżką, ale tam są problemy ze strażnikami parkowymi bo nie wolno tam przebywać.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości