BLADE PRIME 2010 - warto to przeczytać.

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lut 2010, 21:51

Hej koledzy i koleżanki,

wiem że Blade to marka która dopiero od roku jest w Polsce do kupienia bezpośrednio (ten sam dystrybutor co Dakine), więc pojęcie o nim możecie mieć małe. Od razu zaznaczam, że ja tych latawców nie sprzedaje, ale zarazem przyznaję się bez bicia, że dla Blade Kites od 2 lat robimy materiał video.

Tyle o ile zeszłoroczne kajty nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia, to tegoroczny PRIME po prostu powalił mnie na kolana (co nie zdarzyło się od 2005 roku i sławetnej Cabrinhy Switchblade model 1.0).

Otóż latawcem miałam okazję pomachać w Brazylii i były to kajty bez grafiki więc pływając na 9 myślałam że to 7ka - taka szybka bestia, a nie ma nic lepszego niż szybki kite

Pięknie też ciągnie w górę i tak samo miło opada na dół. Restart z wody banalny - to latawiec 4 linki więc nic się nie pląta (nigdy nie kupiłabym sobie czegoś co ma 5 linek). Moc jaką można wygenerować tym latawcem jest na prawdę duża, a do tego ostro idzie pod wiatr więc nawet przy dużym przeżaglowaniu łatwo wcisnąć krawędź i nie spada się bez sensu z wiatrem.

PRIME to kite typowy na freestyle o charakterystyce c-shape, więc kiteloopy obraca w maxymalnej osi przez tipa - początkującym nie polecam zaciągać w silnym wietrze, bo wrażenia równie silne ....

Ok myślicie sobie że w Brazylii pięknie latał, ale co w Polsce - otóż już je mamy w Polsce, już na nich lataliśmy na snowkite. Wiatr na początku nam nie dopisał, bo wiało 6 - 8 węzłów, ale jak już latawiec był w górze to ani razu nie przepadł i wisiał bez problemów, mimo że było za mało aby za nim jeździć. Potem warunki "przywaliły" i na 9m snowkite było opór. Zachowywał się dokładnie tak samo jak równym Brazylijskim wiaterku.

Zachęcam do testowania, bo na moim przykładzie wiem, że jeden hals w prawo i jeden w lewo może zaowocować kupnem całego setu z decyzją wykonalności NATYCHMIAST, a do tego na nowo kitesurfing staje się fajny :)

Pozdrawiam - eska.

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2010, 11:30

wiadomo cos wiecej ?? jakies spostrzezenia plusy i minusty plywajacych ??

Awatar użytkownika
primo04
Posty: 880
Rejestracja: 25 lis 2006, 00:05
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2010, 08:06

a wiadomo coś o cenach?

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2010, 17:36


Awatar użytkownika
primo04
Posty: 880
Rejestracja: 25 lis 2006, 00:05
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2010, 08:19

Jak będzie ktoś coś wiedział o testach w okolicy zatoki to dajcie tutaj znaka.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron