KTA Tajlandia 2011 oraz wyjazd family 2013

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lut 2013, 15:25

march_in pisze:A jak tam z wiatrem?

Daga napisała celnie: wiatr nie jest tam tak istotny jak nam tutaj w Europie się wydaje. Klimat tajski jest hipnotyzujący i wracać tam będę dopóki mi się nie znudzi Pranburi. A potem Koh Samui itd... Tajlandia to więcej niż tylko wiatr. Kto tam był to wie o czym Daga i ja piszemy :D

Ale do rzeczy - w połowie stycznia w Pranburi, Hua Hin i okolicach następuje istotna zmiana pogody. Baryczny, nieregularny i szwalisty wiatr zwykle z NE zmienia się na termikę jak z suszarki SE (wiatr jesli wieje to jest bardziej równy niż w Brasil).
Przez luty, marzec i kwiecień wieje codziennie od południa do zachodu słońca. Zwykle 8-12kts. Dwa/trzy razy w tygodniu można spodziewać się silniejszego wiatru ale nigdy nie wieje więcej niż 20kts.
Wietrzny program w Pranburi wygląda tak:
do 0900 - 0kts
1030 - max 5kts
1100 - pompowanie zestawu race lub foil - już 7kts
1200 - wieje już dobre 10kts
1300 - 1700 - jak się rozwieje to są to godziny dla freestyle. Jeśi nie to tylko race, foil, duże TT i deski wave na płaską wodę.
1700 - 1830 - tylko race i foil - poniżej 10kts.
1900 - 0kts

W tym roku zmiana schematu nastąpiła o 2 tygodnie później i akurat trafiło na nasz pobyt. Zapis wiatru z każdego dnia można wyczytać pomiędzy postami tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=49721

Jak ktoś chce tam trafić jedynie na TT to tylko w lutym, marcu i niech zakłada, że nie popływa każdego dnia. Dla wygłodniałych wiatru polecam Wietnam. Ja do Wietnamu jednak więcej nie jadę. Lepiej mi w tajskich klimatach.

W celach archiwalnych dodam tutaj filmik z foila:
phpBB [video]

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lis 2013, 14:14

daga pisze:Uwielbiam Tajlandie i z checia bym tam wrocila, nawet nie dla wiatru ale dla wszystkiego innego.

W takim razie coś specjalnego dla Ciebie:
phpBB [video]

Czaro
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2013, 15:57
Lokalizacja: Tczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post10 lis 2013, 16:23

BraCuru - filmik mistrzostwo świata.
Szacun.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lis 2013, 08:53

mega zmontowane :thumb:

ujęcia helikopterkiem ?

peace

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post11 lis 2013, 21:50

BraCuru dzieki! Obejrzalam z wielka przyjemnoscia! Super klimat, pomysl i ujecia, i znow chce sie wracac :)

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2013, 01:52

Idealnie dopasowana muza do klimatu wyjazdu, ale przede wszystkim sam montaż ma zajebisty "tajming" :idea: Zakochałem się w tej miejscówce, lecimy tam z ekipą w lutym:)

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2013, 08:44

Dzięki za miłe słowa :thumb:
Szczerze - to filmik, który kosztował mnie rekordowe hektolitry czasu i praca nad nim okazała się drogą krzyżową z paroma upadkami, biczowaniem i bez spektakularnego wniebowzięcia (powiedzmy, że co najwyżej namiastką zmartwychwstania). Wszystko ze względu na Pinnacle Studio HD14 oraz mojego 4 letniego soniacza. Myślę, że fizycznie spędziłem przed ekranem 60h z czego 50h resetując program lub lapa. Droga krzyżowa zajęła mi 9 miesięcy! Najgorsze jest to, że jak 2 tygodnie temu poradziłem sobie z problemami Pinnacle to nie miałem już siły przysiąść do porządnego doboru ujęć, dopieszczenia przejść.
Przy okazji mały tip dla "filmowców" jak ja. Z Tajlandii wróciliśmy z 8 godzinami materiału video ważącymi 57GB. Wrzuciłem wszystko co się nadawało na oś czasu programu edycyjnego i zaczęło się monotonne wycinanie. W efekcie dla potrzeb rodzinnych zrobiłem 32 minuty będące raczej zapisem dokumentalnym niż formą reklamowego filmiku. Właśnie z tej rodzinnej produkcji wyciąłem powyższe 5 minut. Na koniec usunąłem cały tajski katalog z twardego i pozostały mi tylko 2 filmiki - razem mniej niż 3GB :idea:

Używałem Phantoma z gopro3 oraz kamerą HD panasonica.

Jak ktoś po obejrzeniu filmiku dodał Pranburi, Hua Hin do swojej listy wyjazdowej niech przeczyta cały ten wątek aby być pewnym, że to miejsce dla niego.
Odradzałbym Pranburi osobom pływającym na małych latawcach i TT, napalonych na konieczne codzienne pływanie. To nie Cumbuco! Może być że parę dni z rzędu nie powieje więcej niż 10kts (szczególnie w styczniu). Luty-marzec to najlepszy okres ale bez gwarancji codziennego pływania. Natomiast jak ktoś nie jest desperatem i ceni sobie coś więcej niż tylko wiatr to trafi w magiczne miejsce.
Oczywiście tej zimy wracamy. Jesteśmy nadal zakochani. Tym razem Ko Samui i Ko Phangan z najdzikszą bibą świata pod gołym księżycem FULL MOON PARTY :D

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2013, 11:37

Willy Kerr - jeden z szefów touru KTA, po obejrzeniu powyższego widło napisał miłe słowa na FB:
really nice video from Bracuru from his holiday this year.
We had an awesome time with them and seems they had an awesome time here.
If you want to get a glimpse of were I live then this should say it all...
...this is where I call home!

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2013, 13:57

Dawno nie oglądałem tak sympatycznego, amatorskiego filmu, super Bra :clap:

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post14 lis 2013, 20:32

no, no. tata się spisał! filmik po prostu kapitalny

(u nas prace nad filmem idą równie gładko... kto wie o co chodzi niech się przygotuje na konkretną obsuwę)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2013, 10:35

TrueKejner pisze:(u nas prace nad filmem idą równie gładko... kto wie o co chodzi niech się przygotuje na konkretną obsuwę)


..no i dżiuseppe! ..ja myślę, że premiera w amberskim 407, na wejściówki vip, ogłoszone ze sceny jest całkiem realna :hand:

peace


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron