USTKA

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Adamski_Ustka
Posty: 418
Rejestracja: 04 sie 2003, 11:20
Lokalizacja: Ustka
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 sty 2004, 14:31

USTKA

Gdybym miał zareklamować „moje” miasto to napisał bym że są tam najszersze plaże na całym wybrzeżu. Miejsca na puszczanie latawca jest naprawdę sporo, a zaczepów w sumie nie ma. Ustkę możemy podzielić na stronę zachodnią i wschodnią. W zależności od kierunku wiatru udajemy się na tak zwane pierwsze lub drugie molo. Pływać można na wiatrach od wschodniego poprzez północny do zachodniego. Innych wiatrów, a zwłaszcza od brzegu nie polecam. Można mieć poważne kłopoty z powrotem do brzegu. Przy wiatrach wiejących od wschodu najlepiej udać się za drugie molo czyli na zachodnią plażę, a gdy wieje od zachodu na pierwsze molo i na wschodnią plażę. Tą metodą uzyskamy to że będziemy osłonięci przez molo od wiatru i od fal przybojowych więc łatwiej nam będzie położyć jaki i wystartować latawiec. Z przejściem fal przybojowych czasami bywa problem ale to tylko i wyłącznie kwestia wprawy. Plaże jak i dno jest piaszczyste i nie ma tam kamieni. Płytko jest około ośmiu metrów od brzegu dalej jest już głęboko. Słynne kołki znajdują się tylko na wschodniej plaży ale w sumie nie ma z nimi problemu są szeroko rozstawione i z dojechaniem do brzegu nie ma problemu. Sezon zaczynamy najczęściej od kwiecień-maj, a kończymy w listopadzie. Jak tylko wieje to prawie zawsze można kogoś spotkać z kajtem. W lipcu można troszkę ponarzekać na nadmiar ludzi na plaży ale zawsze znajdzie się trochę miejsca na latawiec ( w sumie jak mocno wieje to i tak nie ma plażowiczów ). Na razie jeszcze nie ma u nas żadnej szkółki kajtowej. Zafalowanie jakie można spotkać to od dość płaskiej wody po spore faleczki z bałwankami. Jednak po przejściu przyboju morze znacznie się uspokaja i wzrasta odstęp między falami. Ale pamiętajcie - „ nowicjusza morze szybko rozpozna i wypluje „ a doświadczeni na pewno będą mieli sporą atrakcję. Wiatry są dość równe ale raczej warto używać wiatromierza ponieważ można się przeliczyć. Czasami są spore fale, a wiatru nie ma ( czyli tzw. martwica ) i wtedy przejście przez przybój jest utrudnione. Lub odwrotnie nie ma fali, a wiatr sypie ostro i porywiście. Więc mamy pełen zakres warunków. Jedyną przeszkodę do swobodnego pływania mogą stanowić rozstawione przy brzegu sieci rybackie są one długości około stu metrów i dość łatwo nad nimi przepłynąć. Ale raczej nikt z nas na nie mocno nie narzeka.

Ustka to miejscowość uzdrowiskowa więc wyszukanie kwatery nie jest trudne. Ceny za kwaterę rosną w raz z przybliżaniem się do morza. Około stu metrów od plaży znajdują się parkingi gdzie można zostawić samochód i się przebrać niestety w sezonie są płatne. Plusem natomiast jest to że prawie wszędzie można zaopatrzyć się w piwo i uzupełnić niedobór płynów oraz poprawić humorek po przebytym np. spacerku ( oszczędnym polecam zaopatrzyć się w napoje chłodzące w sklepie bo na promenadzie ceny potrafią być „światowe” ). Po wschodniej części miasta znajduje się promenada na której można pospacerować lub coś zjeść. W sezonie letnim jest mnóstwo imprez i atrakcji więc jak nie wieje można się wyszaleć np. na trampolinach itp.
Po stronie zachodniej zwanej dziką plażą nie ma kołków ani żadnych przeszkód. Z portu często wypływają wycieczkowce, jachty i motorówki więc jest się z kim po ścigać.

Wszystkich gorąco zachęcam do odwiedzenia Ustki i zapraszam na wspólne pływanie.

Obrazek
MOLO MA WYSOKOŚĆ SZEŚCIU METRÓW !!!
Obrazek
A TO NASZ USTECKI SPOT LATEM :D :D :D
Ostatnio zmieniony 28 mar 2004, 01:52 przez Adamski_Ustka, łącznie zmieniany 1 raz.

gosc
 
Post14 sty 2004, 18:09

jestem ciekawy ktory cwaniak z forum pojechalby po tych falach

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post14 sty 2004, 18:56

Mysle ze przynajmniej polowa - ale ja bym tylko chcial zobaczyc ciebie kozaku :jive: jak przechodzisz 300m przyboj na polnocnym :wink:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post14 sty 2004, 19:19

Dlaczego jak ktoś ma coś mocnego do powiedzenia to pojawia sie jako gość???????????
Jakaś forma tchużostwa czy jak?? Lęk przed odpowiedziami?

Awatar użytkownika
Adamski_Ustka
Posty: 418
Rejestracja: 04 sie 2003, 11:20
Lokalizacja: Ustka
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 sty 2004, 10:30

jestem ciekawy ktory cwaniak z forum pojechalby po tych falach

Myślę, że chętnych by się znalazło ale pewnie nie wielu z nas posiada 5 metrowe latawce. Poza tym wiał północny wiatr więc nie sądzę aby komukolwiek udało się przejść przez przybój.
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post15 sty 2004, 14:13

Nie bylo mowy o latawcu .W sumie to gosc nie sprecyzowal na czym mialo by sie objezdzac te fale :wink: .

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2004, 17:49

Niezłe niezłe.
Myslę że to nie ustka ale Tarifa :lol: :lol: :lol:
No ale kazdy może pomażyć o taki spocie w swoim mieście.
Fale robią wrażenie, pływąłem na 7 metrowych ale na łódeczce zwanej "CADET" na mozu północnym w Nieuwport (Belgia) Wtedy nawet nie wiedziałem co to kite ale myślę że za parę lat będę mógł sprubować tego na kite :lol:
Mam nadziej :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2004, 00:50

widząc te fale od razu przypomina mi sie Darłówko (rolnik wie o co chodzi)
sorry nie mogłem sie powstrzymać z tym postem :shifty:

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2004, 01:32

Majer, setny post :shock: więc tym razem przejdzie ;-). Ale koniecznie powiedz co to za historia jeśli warta uwagi :D, tylko please w nowym temacie.

majer pisze:widząc te fale od razu przypomina mi sie Darłówko (rolnik wie o co chodzi)
sorry nie mogłem sie powstrzymać z tym postem :shifty:

Boss
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2004, 19:22
 
Post23 cze 2004, 19:29

a kiedy jest jakis spocik w ustce lub okolicach?
w wakacje mieszkam kilkanascie kilometrow od ustki ale tam nikt o kajcie nie slyszal:( jak cos bedzie dzialo sie ciekawego to chetnie bym przyjechal i zrobil kilka fotek
mam zamiar sie zaczac w to bawic ale w tym roku czasowo nie wyrobie
wiec mam zamiar od nastepnego roku :D
prosze o info
mielno tez moze byc...

Awatar użytkownika
Adamski_Ustka
Posty: 418
Rejestracja: 04 sie 2003, 11:20
Lokalizacja: Ustka
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2004, 19:41

Skuteczną metodą było by przyjechać i sprawdzić. Kajty widać z daleka więc jak wieje to je widać. Zapraszam

Boss
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2004, 19:22
 
Post24 cze 2004, 12:43

tylko to kilkanascie to ok.40km jezdzic i sprawdzac za kazdym razem to troche lipa. szczegolnie jak napisalem wczesniej nie bede mial za duzo czasu w wakacje.
jak bedzie sie szykowac cos wiekszego to moze napisz na forum albo lepiej na hwi@wp.pl bo bede na modemie (albo wcale) a postaram sie przyjechac i popatrzec
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Max/Łódź
Posty: 774
Rejestracja: 27 lut 2004, 19:04
Deska: Naish Haze
Latawiec: Flysurfer Speed
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2004, 17:27

Przyznam, ze spot ustecki jest w deche. Ale pomijajac samo plywanie na otwartym morzu, czysta plaze itp. to trzeba przyznac, ze zajebisty jest klimat lokalnych kiterow. Wpadam do Ustki od dlugich lat, ale tym razem zawitalem z zamiarem kite'owania. No i po szybkiej ustawce z localesami - zaczalem plywac na morzu, gdzie moglem liczyc chociazby na fachowe tipsy o kiteowaniu, puszczenie latawca, pomoc w przyholowaniu deski, obcenienie dobrze oplywanych bywalcow, popatrzenie na dobre triki itp. az po wspolne piwko na miescie i inne atrakcje.
No i rzeczywiscie trzeba przyznac, ze jak tylko wieje to na horyzoncie pojawiaja sie niebawem kite'ki, wiec trafic nie trudno, i tutejsi kiterzy sa rzeczywiscie spoko i plywanie na fajnym morzu, w dobrym towarzystwie to naprawde przyjemnosc.

Pozdrowka i zeby jak najszybciej cos znow zawialo 8)

Awatar użytkownika
Max/Łódź
Posty: 774
Rejestracja: 27 lut 2004, 19:04
Deska: Naish Haze
Latawiec: Flysurfer Speed
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post16 sie 2004, 19:19

No i jeszcze foteczka wesolej gromadki dzieciakow czekajacych na wiatr w Ustce 8)

Obrazek

Awatar użytkownika
Adamski_Ustka
Posty: 418
Rejestracja: 04 sie 2003, 11:20
Lokalizacja: Ustka
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post17 sie 2004, 09:33

Kurde znowu mnie na zdjęciu nie ma, a może to i dobrze. :lol: :lol: :lol:


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

cron