Gdzie będzie najlepsza fala na Bałtyku?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
lysak
Posty: 83
Rejestracja: 01 wrz 2007, 15:29
Deska: fish custom 6'2"
Latawiec: torch11/helix7
Lokalizacja: Chojnice/Sopot
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 08:49

Witam
Zacznę od wtorku:
byliśmy z kumplem w Rowach wiatr około 24 kts falki do 2 m i pływanie od 16 do 19
Środa:
Byliśmy w Ustce i do 14 było słabo około 15 kts natomiast później super na 7 m a od około 17 musiałem depowerować sie mocno
na 7m a fale dalej od brzegu myślę że dochodziły do 3 m, na wschodniej plaży długie równe fale tylko te pale trochę straszyły , ogólnie
było rewelacyjnie i do tego o dziwo pusto tylko my na spocie :D dopiero o 19 jeden WS zszedł na wodę....
Aloha!!

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post27 cze 2013, 09:32

[quote="lysak"]na wschodniej plaży długie równe fale tylko te pale trochę straszyły [quote="lysak"]

Kiedyś tam zaczynaliśmy spływ i przy dość słabym wietrze/offie zwróciliśmy uwagę właśnie na te długie równe fale w tym miejscu, widać to nie był przypadek 8) Czy dobrze kojarzę, że kawałek dalej w prawo pale się kończą :?: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marcin gringo
Posty: 62
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:13
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 09:48

jacamakajta pisze:
lysak pisze:na wschodniej plaży długie równe fale tylko te pale trochę straszyły
lysak pisze:
Kiedyś tam zaczynaliśmy spływ i przy dość słabym wietrze/offie zwróciliśmy uwagę właśnie na te długie równe fale w tym miejscu, widać to nie był przypadek 8) Czy dobrze kojarzę, że kawałek dalej w prawo pale się kończą :?: :mrgreen:


To przypadek. Najlepsze fale są w Łebie i w Brzeźnie. A w Ustce właśnie słaby off i niebezpieczne PALE.

roonek
Posty: 167
Rejestracja: 01 wrz 2009, 23:18
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 10:01

jacamakajta pisze: powrót na chawire 24 z bananem na gębie :mrgreen:


dobrze że na gębie a nie w tyłku.... ;)

ps. jeszcze tylko 3 tyg .. :pray:
ps2. my wczoraj pojechaliśmy do Ostrowa-i cisza była około 16:45 ruszyliśmy w kierunku Lubiatowa po przyjezdzie (15-20knots)
jak zeszlismy na wode to juz tylko lepiej bylo zapewne 25-30knots.

Z dedykacją dla skromnej osoby Pana Jacka ;);) :
https://www.youtube.com/watch?v=Y5lM39tJPUw

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post27 cze 2013, 11:11

Marcin gringo pisze:To przypadek. Najlepsze fale są w Łebie i w Brzeźnie. A w Ustce właśnie słaby off i niebezpieczne PALE.


Brzeźno uznam za prowokację :naughty:

Znam Ustkę od lat, a 6 lat po dwa miesięce spędziłem tam na piachu dzień w dzień i uważam że wymiata, a najlepsza fala jest od portu do 1,2 pali :thumb:

Łebę znam z 8 lat wbijanaia na prognozę na WS +3 na KS i nie bardzo rozumiem zachwyt tą miejscówką pod kątem KS :doh: Poza tym że za molo nie ma prądu (mega atut na WS) i jest ciekawa falka na wysokości zamku nic mnie tam nie zachwyca... Nawet ostatnio nie startujemy przy porcie i jakoś nam nie żal, bo dalej są spoty z lepszą falą, WestStar, rzeczone Stilo, kawałek przed LUB, czasami BiałoGóra pokaże potencjał + jest takie miejsce kawałek przed Dębkami, w które zakładam zazwyczaj celuje Smokie ... :thumb:
ale sie rozmarzyłem :) ale niestety... :cry:

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post27 cze 2013, 11:21

Marcin gringo pisze:Najlepsze fale są w Łebie i w Brzeźnie.


Jeszcze napisz że są lepsze w Brzeźnie niż na końcu Helu gdzie Cię ostatnio widziałem :P chyba że Brzeźno to zasłona dymna :lol: albo ukłon w stronę Janka :wink:

Widzę że kolegę roonka poniosło :hand: jak deche w morze na offie więc no comment :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marcin gringo
Posty: 62
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:13
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 11:53

Stawny pisze:
Brzeźno uznam za prowokację :naughty:



To tylko zakamuflowana sugestia, żeby zachować odrobinę dyskrecji. Jak widać nieskuteczna.
Na tym forum słońce świeci najjaśniej i wiatr wieje najrówniej wygładzając wodę tylko przed wake.pl.
A w Brzeźnie jest fala.
I niech tak zostanie jeszcze przez parę sezonów.

jacamakajta pisze: niż na końcu Helu gdzie Cię ostatnio widziałem


Na Hel jest bardzo daleko, drogi parking, trzeba targać sprzęt na plażę 20 minut i jest wywiewka. W życiu bym tam nie pojechał.

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post27 cze 2013, 12:17

To gdzie zawsze wieje najlepiej i woda jest najgładsza wiedzą wszyscy :clap: i tego żaden wpis nie zmieni :lol:
Raczej nie obawiam się tłumów czytających ten wątek, bo mało komu się chce jechać na jaki kolwiek spot dalej niż do Brzeźna lub Rewy :shock: nie dotyczy pierwszego zdania :lol:

Spacer na spot :shock: to w ogóle jakaś opcja dla masochistów :mrgreen:
I te spływy to w sumie jakis lans i kompletna bzdura, 10-12h z czego 2-3 pływania, lepiej rzeczywiście wbić do Brzeźna :thumb:

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 12:35

ale se chlopaki lacha dra z Brzezna, a jeszcze kilka sezonow temu... ;P

Brzezno jest fajne bo jest tanio i blisko, jak w bideronce. Nie ma co zaprzeczać i się wypierać. Predzęj czy później i tak się tam przy jakiejś okazji zobaczymy :P

pozdro

roonek
Posty: 167
Rejestracja: 01 wrz 2009, 23:18
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 13:21

jacamakajta pisze:
Widzę że kolegę roonka poniosło :hand: jak deche w morze na offie więc no comment :mrgreen:

to tak z czystej zazdrości tego straples pływania :evil:

pozdro

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 14:11

te wasze dyskusje dla mnie sa czysta abstrakcja :) bo ja to mam "biedronke" na Finnie na Wiśle w zasięgu 15 min na rowerze ale żeby na super fale żałować 1- 1,5 h dojazdu :doh: :doh:
ja tu żeby na te fale dojechać to muszę mieć ze 20 h co najmniej żeby pojechać popływać i wrócić :idea:

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post29 cze 2013, 21:38

Ja by ktoś jutro chciał pocisnąć odcinek UST->Rowy niech da znać to się możemy zgrać.
Nie wiem jak będzie z kierunkiem bo ICM i WF są sporo rozjechane, ewentualnie planuję skończyć w Czołpinie, lub jak będzie sporo południa zacząć w Orzechowie...

Awatar użytkownika
Korpuch
Posty: 761
Rejestracja: 02 wrz 2004, 10:06
Latawiec: Neo
Lokalizacja: GdańskBrzeźno
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 21 razy
 
Post30 cze 2013, 09:12

Stawny pisze:Ja by ktoś jutro chciał pocisnąć odcinek UST->Rowy niech da znać to się możemy zgrać.
Nie wiem jak będzie z kierunkiem bo ICM i WF są sporo rozjechane, ewentualnie planuję skończyć w Czołpinie, lub jak będzie sporo południa zacząć w Orzechowie...

10 km na wschód od Ustki jest 16-18 knts W z lekkim S i się rozkręca. Słońca pół na pół z chmurami. Macie warun na spływ.
Szkoda tylko że ja nie mogę :evil:

hiszpan
Posty: 50
Rejestracja: 25 maja 2012, 14:04
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post30 cze 2013, 21:53

Stawny pisze:Ja by ktoś jutro chciał pocisnąć odcinek UST->Rowy niech da znać to się możemy zgrać.
Nie wiem jak będzie z kierunkiem bo ICM i WF są sporo rozjechane, ewentualnie planuję skończyć w Czołpinie, lub jak będzie sporo południa zacząć w Orzechowie...

no i jak pocisneliście? jak warunki?

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post01 lip 2013, 07:40

Zgodnie z regułą jak pada to nie wieje, lipa :(
Orzechowo -> na brzegu jak przyszedłem nic, 2KTS :shock: po chwili 19KTS, załozyłem że bije off...
Poddębie -> na brzegu równo, ale siła 12-14KTS... za to falka :shock:
Poddebie_s.JPG

W Rowach fala słabsza i wiatru jak na lekarstwo :(

Generalnie po wycieczce wiem jedno. Ten kawałek trzeba opływać. Fale układają się inaczej, chyba lepiej :doh: są wolniejsze łamią się równiej i nie są takie wypłaszczone jak na naszej standardowej trasie. Pamietam z jednego spływu że niewiele brakowało żeby załapać dobrą beczkę.
Nie wiem jednak czy to był efekt wow pierwszego spływu, czy tego jak wygląda tam brzeg, ale po wczorajszym zwiedzaniu stawiam na falke, cóż trzeba troche pojeździć i to sprawdzić :thumb:

P.S. Fota z 20m klifu...


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron