Gdzie będzie najlepsza fala na Bałtyku?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2013, 10:42

odi100 pisze:jak dla mnie zdjecie roku :clap:


wczoraj warun na Rurkach przekozacki. Na wode wychodzilem kolo 13.30 w momencie kiedy bylo lekko od brzegu. Potem deszcz, odkrętka na cross-on shore. Najlepsze jakościowo fale po jakich pływałem. Ludzi dużo do południa, po wyżej wspomnianym deszczu maks 3-4kajty i 2windsurferów.

Fala, hals w morze i na powrocie fala, gładko i łagodnie. Fal nałapanych jak nigdy. Pojeździłem trochę po spocie i według mnie w okolicach słupa najwyższe czubki z największa mocą. Tam pare razy po bottom turnie musiałem zawracać, bo było za późno na off the lipy ;)

Poniedziałek popołudniu w Sobieszewie wiatr równie silny, fala trochę niższa, ale bardziej agresywna łamiąca się w jednym momencie na rzadko spotykanej szerokości, czasami bardzo pionowa. Dobra na 1-2 mocne skręty, jakies aeriale czy floatery.

Dwa przekozackie dni, które nadrobiły z nawiązką niedzielną wtopę.

Awatar użytkownika
andi
Posty: 375
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:24
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post25 wrz 2013, 11:44

W poniedziałek skusiliśmy się na downwind z Władka, we wtorek już cała sesja na rurociągu. Po prostu było zbyt pięknie. A fale tuż za portem... Małe, ale za to jakie. Portugalia ;)

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 wrz 2013, 09:00

andi pisze:A fale tuż za portem... Małe, ale za to jakie. Portugalia ;)


taa ? przyznam szczerze, że się tam nie dohalsowałem, bo za każdym razem kusiłem się na fale w okolicach słupa, a po drugie fale od nawietrznych palików do portu wydawały mi się małe. Wiem, że tuż za portem leża surferzy i trzeba tam poczekać na secik, bo nei ma tak, że wchodzą fale jedna za drugą i obojętnie kiedy Ci tam hals wypadnie to masz jazdę.

jak ktoś chce luknąc warun to poniżej fotki z pn i wt:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 112&type=1
http://karolpolitanski.pl/988/polish-pi ... wowo-2013/

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 wrz 2013, 20:04

Fred :: TeamKatapa pisze:taa ? przyznam szczerze, że się tam nie dohalsowałem, bo za każdym razem kusiłem się na fale w okolicach słupa, a po drugie fale od nawietrznych palików do portu wydawały mi się małe. Wiem, że tuż za portem leża surferzy i trzeba tam poczekać na secik, bo nei ma tak, że wchodzą fale jedna za drugą i obojętnie kiedy Ci tam hals wypadnie to masz jazdę.


Najlepsza fala na rurkach jest na wysokości wejścia do portu. Często jest największa, jest klasycznym pointem (kładzie się na lewo i prawo) i nie łamie się cała. Te przy słupie często wyglądają okazalej i wydaje się że wchodzą częściej, niestety łamią się równie często nieregularnie albo na całej długości.
Strasznie żałuje że nie dane mi było popływać w poniedziałek i wtorek, ale jestem mocno zaskoczony ilością osób, które przyjechały popływać na Rurociagu (sądząc po zdjęciach).

KnurOnTour
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2012, 15:06
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 wrz 2013, 13:23

Knurociąg:

Obrazek

Awatar użytkownika
Witu
Posty: 99
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:06
Lokalizacja: Wawa
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 paź 2013, 13:12

Jak w temacie ale przy wschodnim wietrze jaki sie nam zapowiada na sobote???

Awatar użytkownika
andi
Posty: 375
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:24
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post09 paź 2013, 16:17

Witu pisze:Jak w temacie ale przy wschodnim wietrze jaki sie nam zapowiada na sobote???

beka, beka, a windfinder 1,5m pokazuje... ;)

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post09 paź 2013, 20:12

andi pisze:
Witu pisze:Jak w temacie ale przy wschodnim wietrze jaki sie nam zapowiada na sobote???

beka, beka, a windfinder 1,5m pokazuje... ;)


Może po dłuuuuuuugiej nieobecności odwiedzi nas w końcu jakiś mocny wschód 8)
Tylko najlepsze chyba nas ominie :evil:

Awatar użytkownika
MWILCZ
Posty: 1132
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:03
Deska: Foil Moses Onda, CORE Choice
Latawiec: Core XR-6,9,12, Core GTS, SOUL
Lokalizacja: IławaGdańskBrzeźno
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post10 paź 2013, 13:18

Fred :: TeamKatapa pisze:
odi100 pisze:jak dla mnie zdjecie roku :clap:


wczoraj warun na Rurkach przekozacki. Na wode wychodzilem kolo 13.30 w momencie kiedy bylo lekko od brzegu. Potem deszcz, odkrętka na cross-on shore. Najlepsze jakościowo fale po jakich pływałem. Ludzi dużo do południa, po wyżej wspomnianym deszczu maks 3-4kajty i 2windsurferów.

Fala, hals w morze i na powrocie fala, gładko i łagodnie. Fal nałapanych jak nigdy. Pojeździłem trochę po spocie i według mnie w okolicach słupa najwyższe czubki z największa mocą. Tam pare razy po bottom turnie musiałem zawracać, bo było za późno na off the lipy ;)

Poniedziałek popołudniu w Sobieszewie wiatr równie silny, fala trochę niższa, ale bardziej agresywna łamiąca się w jednym momencie na rzadko spotykanej szerokości, czasami bardzo pionowa. Dobra na 1-2 mocne skręty, jakies aeriale czy floatery.

Dwa przekozackie dni, które nadrobiły z nawiązką niedzielną wtopę.

Podajcie gdzie są OWE rurki czy rurociągi.

My nietutejsi
Nie wiemy
Pozdrawiam
EKIPA z IŁAWY

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 paź 2013, 13:56

Plaża przy Statoilu we Władku

Awatar użytkownika
MWILCZ
Posty: 1132
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:03
Deska: Foil Moses Onda, CORE Choice
Latawiec: Core XR-6,9,12, Core GTS, SOUL
Lokalizacja: IławaGdańskBrzeźno
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post11 paź 2013, 07:25

jedi1 pisze:Plaża przy Statoilu we Władku

DZIęki
PZDR

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post11 paź 2013, 08:11

Mi osobiście strasznie nie podobał się warun w wyżej wymieniony poniedziałek przez freda.
Jak wszyscy schodzili to widziałem jak się Fred dopiero rozwijał.
Wiatr przy brzegu był strasznie nierówny i można było się prawie zabić ;), dlatego szybko uciekliśmy do rewy z nadzieja na lepsze pływanie ale...też lipa.

Analog
Posty: 177
Rejestracja: 31 maja 2011, 10:18
Lokalizacja: 3miasto
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 paź 2013, 10:59

donaj pisze:Mi osobiście strasznie nie podobał się warun w wyżej wymieniony poniedziałek przez freda.
Jak wszyscy schodzili to widziałem jak się Fred dopiero rozwijał.
Wiatr przy brzegu był strasznie nierówny i można było się prawie zabić ;), dlatego szybko uciekliśmy do rewy z nadzieja na lepsze pływanie ale...też lipa.


To był wtorek:) na początku jak zajechaliśmy z Fredem to faktycznie było od brzegu i na plaży strasznie szkwaliło.
w połączeniu z dosyć wąską plażą i wysokim płotem było tam niebezpiecznie. dlatego też jako że Fred miał większe ciśnienie zszedł pierwszy a ja go "asekurowałem" z brzegu jakby coś się działo. Po 25min przyszła chmura z deszczem. Jak przeszła kierun już był ok. Choć ja dużo nie popływałem to były najrówniejsze fale na jakich pływałem.

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 paź 2013, 11:30

donaj pisze:Mi osobiście strasznie nie podobał się warun w wyżej wymieniony poniedziałek przez freda.
Jak wszyscy schodzili to widziałem jak się Fred dopiero rozwijał.
Wiatr przy brzegu był strasznie nierówny i można było się prawie zabić ;), dlatego szybko uciekliśmy do rewy z nadzieja na lepsze pływanie ale...też lipa.


To był wtorek. Jak przyjechałem to mi też do śmiechu nie było, ktoś mnie nawet próbował zawrócić z plaży (Donaj ?), bo w tamtym momencie wiatr był mocno od brzegu - plaża wąska, budynki, drzewa, port, paliki. Kajtów w powietrzu wtedy nie było, większość windsuferów zakończyła wtedy pływanie. Bylem tam pierwszy raz z latawcem, więc wątpliwości było dużo.

Wyjście od brzegu z paciorkiem na ustach, na point'cie ;) wiatr bardzo nierówny. Potem od zachodu przyszła potężna chmura, a ja już miałem 8m ściągnięta maksymalnie na depowerze więc wróciłem przeczekać. Po chmurze i deszczu wiatr zaczął przekręcać na NW, trochę osłabł, także w pełnym komforcie, bez szarpania mogłem skupić się na tych pięknych falach i swojej technice :)

Nie wiem jak było z rana, ale popołudniu na pewno by Ci się podobało.

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post12 paź 2013, 07:08

A możliwe to sorry, może rzeczywiście był to wtorek. Wszystko co pisaliście 100% się potwierdza, ale ciągle pamiętam jakby to był poniedziałek :o.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości