Nobile T5 koinobori - OPINIE

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lut 2012, 08:36

Przypomina Wam to coś ;)?

Obrazek


Obrazek


Mnie tak - zwłaszcza w powietrzu ;)


Super shape, jak dotąd BEZ drobnego (?) minusa o którym wspominaliśmy z Ziomkiem niecały rok temu...Dobrze że inne firmy tworzą, kombinują, wzorują się....zwłaszcza na TAK dobrych kształtach :)

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2012, 11:55

Na T5 Koinobori pływam od lutego , szczególnie przypadły mi do gustu rozmiary 10m i 7m . 10 m pokrywa większość zakresu wiatrowego ( waga 90 kg ) a 7 m raczej używam na sztormy lub do szkolenia. Każdy kto miał w ręku ten latawiec jest mile zaskoczony jego prowadzeniem , siłami na barze i mocą która można szybko zredukować poprzez De Power . Latawiec dedykowany dla wszystkich : początkującemu będzie łatwo go "ujarzmić "i czy np. postawić z wody a zaawansowany będzie miał dużo przyjemności z lotów i "miękkich" kiteloopów .Udostępniam latawce do testów na spocie między innymi w Gdańsku Brzeźnie bo moim zdaniem : Najlepiej samemu spróbować i poczuć to o czym TU piszę . :)

Pozdrawiam , Janek

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2012, 16:45

MASTER KITEBOARDING fuu1 pisze:"miękkich" kiteloopów


fujjj brzmi jak piwo bezalkoholowe :wink:

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2012, 18:44

andrek pisze:
MASTER KITEBOARDING fuu1 pisze:"miękkich" kiteloopów


fujjj brzmi jak piwo bezalkoholowe :wink:


Andrzej jak tęsknisz do harcorowych kiteloopów to T 5 na pewno nie da Ci tyle "przyjemności " co np. Ozone EDGE 2007 lub Naish X 4 (polecam dla masochistów bo te nigdy nie wybaczają :D )

Pozdro

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2012, 18:46

MASTER KITEBOARDING fuu1 pisze: zaawansowany będzie miał dużo przyjemności z lotów i "miękkich" kiteloopów


Powiedz to jej :wink:

Obrazek

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2012, 22:13

MASTER KITEBOARDING fuu1 pisze:
andrek pisze:
MASTER KITEBOARDING fuu1 pisze:"miękkich" kiteloopów


fujjj brzmi jak piwo bezalkoholowe :wink:


Andrzej jak tęsknisz do harcorowych kiteloopów to T 5 na pewno nie da Ci tyle "przyjemności " co np. Ozone EDGE 2007 lub Naish X 4 (polecam dla masochistów bo te nigdy nie wybaczają :D )

Pozdro


nie bój nic są współczesne co nieźle kopią kiedy ty chcesz a nie kiedy one chcą jak X4 :wink:

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2012, 10:41

wg mojej opinii Nobile T 5 Koninobori jest przyjaznym latawcem freeraidowym i polecam zarówno początkującym jak i zaawansowanym raiderom lubiącym wszechstronna jazdę również wave i freestyle .
Zapraszam na testy , kiedykolwiek na spocie się zobaczymy , pozdrawiam , Janek :)

fgrs
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2012, 23:52
Deska: Shinn ADHD, Monk, Sunburner
Latawiec: Airush Ultra/Union, Nobile T5
Lokalizacja: 2B
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 cze 2012, 22:28

Smigam na 12m koinobori od poczatku zeszlego roku w UK po roznych spotach w roznych warunkach i prawie przez caly rok i przyznam racje kolegom latawiec ma bardzo duzy zakres wiatrowy i bardzo latwy i szybki relaunch z wody, nawet przy duzych podmuchach spokojnie daje sie go opanowac, bardzo dobry takze dla poczatkujacych (dziewczyna 50kg uczyla sie na nim). jedyny istotny minus to depower ktorego czerwony pasek chowa sie za gleboko i czasami blokuje sie w metalowym elemencie laczacym paski, zdarzylo sie ze przy silnym wietrze walczylem pare-nascie sekund az udalo mi sie z niego skorzystac i od tamtego czasu zawsze przed wejsciem do wody podciagam depower o pare centymetrow zeby znowu sie nie zablokowal.

Drobna sugestia dla smigajacych na trawie: uwazajcie przy przesuwaniu po ziemi i ladowaniu latawca na krawiedzi splywu bo tuby poprzeczne nie sa niesmiertelne i moze sie zdazyc tak jak w moim przypadku ze po paru miesiacach zauwazycie przetarcia na koncowkach tub, nie jest to wada fabryczna ale blad w uzytkowania ktorego moglem uniknac :/

Podsumowujac: latawiec na piatke, fajna grafika i wersja w kolorze zielonym bardzo mocno rzuca sie w oczy (napewno bedziecie sie wyrozniac), bardzo duzy zakres wiatrowy i szybkie pompowanie (zawsze jestem pierwszy na wodzie), bar leciutki tylko 1kg i latwy do ogarniecia chicken loop a co za tym idzie bardzo bezpieczny w awaryjnych sytuacjach, jak do tej pory nie liczac problemu z paskiem depowera jest to najlepszy i najlzejszy 4-linkowy bar jaki mialem

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post13 cze 2012, 22:33

Miałem okazję testowania w słabych warunkach i muszę powiedzieć , ze było super. Wszyscy z 14m siedzieli i patrzyli jak ja na 10m zasówam :shock: Ciąg ma zajebisty . Widzę w nim same plusy prócz korka :!: Firma z wieloletnim doświadczeniem a te korki to jednak psują wizerunek.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 cze 2012, 01:47

Famay pisze:Miałem okazję testowania w słabych warunkach i muszę powiedzieć , ze było super. Wszyscy z 14m siedzieli i patrzyli jak ja na 10m zasówam :shock: Ciąg ma zajebisty . ...



to prawda :idea:

dolny zakres i WSZECHSTRONNOŚĆ tej konstrukcji ... :clap: :clap:

ps: na marginesie :wink: mamy na zbyciu 12tkę Koinobori 2011 w bdb stanie i spoko cenie: 2600 pln komplet :]

pzdr

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2012, 22:15

Lussik | EASY Surf Center pisze:Widziałeś kogoś to ciśnie na falach na skimie?


Ja widziałem - Marka Shinna ;) Pamiętasz go?

Infinity wbrew pozorom i temu co Lussik pisze ( nie da się zaprzeczyć, skim w kształcie surfboarda ze strapami lub bez ) PŁYWA i to nieźle. Jest na pewno świetna do treningu trików strapless, tu Zimas pewnie miałby co nieco do dodania. Jeśli chodzi o utrzymanie ślizgu na fali, nie ma problemu strasznego, tym bardziej że jest kite i nawet prowadzony UH coś tam ciągnie więc deska nie tonie strasznie.

Na koniec...wciąż wolałem surfboarda ;)

pzdr

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2012, 11:39

A jak z trwałością T5 karpik ???? Bo słuchy różne mnie dochodzą...

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2012, 12:06

Smokie pisze:A jak z trwałością T5 karpik ???? Bo słuchy różne mnie dochodzą...


"karpika" mam tylko puki co w rozmiarze 7m od sierpnia zeszłego roku. Stan jest wręcz idealny (nie nie odpuszczam sztormów jesiennych, i ten latawiec jest na prawdę mocno eksploatowany)
Więc ja nie mogę złego słowa powiedzieć o wytrzymałości a tym bardziej o znienawidzonym przez niektórych one-pumpie który nigdy mnie nie zawiódł ani w tej t5 ani w n62.

Swoją drogą nie za bardzo rozumiałem dlaczego Janek napisał że robi "miękkie" kieteloopy, bo moja 7mka rwie czasem aż za mocno. Przedwczoraj popływałem trochę więcej na 10m, miałem wtedy dosyć sporo, jakie było moje zdziwienie kiedy faktycznie loopy prawie nic nie ciągnęły, pomimo tak mocnego wiatru :x

Awatar użytkownika
Sigi
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 17:44
Lokalizacja: Wa-wa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2012, 20:21

Czy może ktoś podać zakres wiatrowy T5 koinobori 9m dla 72 kg? Szkoda, że producent nic nie podaje.
Czy kupując drugi, mniejszy T5 - brać 7 czy 5 m? W zasadzie myślę o jakiejś innej 6-ce ale koinobori mi przypasował a 6 m nie robią.
Pozdro.

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2012, 23:22

Sigi pisze:Czy może ktoś podać zakres wiatrowy T5 koinobori 9m dla 72 kg? Szkoda, że producent nic nie podaje.
Czy kupując drugi, mniejszy T5 - brać 7 czy 5 m? W zasadzie myślę o jakiejś innej 6-ce ale koinobori mi przypasował a 6 m nie robią.
Pozdro.


Ja bym wybrał 10 m i 7 m, taki mam zestaw . Dla twojej wagi pływanie na 10 m od 12 - 22 knts ( i więcej jeśli potrzebujesz:) potem spokojnie przesiadasz się na 7m która daje rade do 42 knts !! ( sprawdzone !!)

Pozdrawiam i dobrego pływania życzę !!Janek


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości