BEST KITEBOARDING 2014 - modele, opisy, testy.

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2013, 10:43

zalet widzę wiele:

- od możliwości banalnego dokręcania rotacji już na wodzie - po możliwość halsówki na wodzie 5 cm głębokiej
pomiędzy nimi - tysiąc innych plusów

minusów?
nie znajduję - problemów z ostrzeniem czy trzymaniem kursu nie mam od kilku lat bez finów w ogóle, na samej krawędzi - polecam spróbować :idea:

wśród producentów też widać wyraźny trend na skracanie finów ..

peace

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post15 kwie 2013, 15:08

Andy Yates trochę opowiada o dużych i małych finach:

phpBB [video]


:thumbsup:

ezaliot
Posty: 24
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:26
 
Post16 kwie 2013, 16:34

Ziomek, jak tegoroczna armada w stosunku do zeszłorocznej, czy będzie możliwość potestowania w jej u was?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 kwie 2013, 18:09

Armada 2013 niezmiennie jest świetną deską - teraz na wyjeździe mamy je do testów , podobnie jak CLASH

Obrazek

przyznam, że ludzie chętniej biorą Armady po spróbowaniu obu firm :idea:

w tym muszę domówić kolejne deski na stany, bo kilka osób po tym wyjeździe zmienia deski :hand:

Obrazek

w bazie WAKE.PL na Ekolagunie mamy je do testów na okrągło - wszystkie rozmiary 2013
odpalamy sezon jak co roku już 26go kwietnia - na stałe do końca września :idea:

Obrazek

można potestować, popływać, wypożyczyć, kupić na miejscu nową lub testową w bdb cenie :]
podobnie jak i CLASHe oraz NOBILE

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2013, 22:43

..przeglądając tegoroczną pekrę widzę, że sporo riderów przekonało się zarowno do latawców jak i desek BEST

Obrazek

Poza Yourim i Giselą

Mike:

Obrazek

Lewis:

Obrazek

Garat

Obrazek

Obrazek

BEST KITEBOARDING ma teraz chyba najmocniejszy TEAM ?

z desek i C L A S H się przewija, poza Alvaro pływa na nich Forest:

Obrazek

peace

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 kwie 2013, 22:47

Już nie mogę się doczekać majówki, aż mną trzęsie żeby przetestować te Clashe.

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post23 kwie 2013, 21:17

dasnsad pisze:Już nie mogę się doczekać majówki, aż mną trzęsie żeby przetestować te Clashe.


ja już po testach mojej 134 Clash, powiem krótko O G I E Ń ! :twisted:
lądowania, zacięcie, upwind, komfort
wszystkie parametry mają u mnie najwyższe noty
udało się połączyć wszystkie te cechy
Interesuje mnie jeszcze tylko jak zachowują się dłuższe rozmiary i jak dolny zakres
popływamy, zobaczymy

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2013, 10:01

NEMO pisze:
dasnsad pisze:Już nie mogę się doczekać majówki, aż mną trzęsie żeby przetestować te Clashe.


ja już po testach mojej 134 Clash, powiem krótko O G I E Ń ! :twisted:
lądowania, zacięcie, upwind, komfort
wszystkie parametry mają u mnie najwyższe noty
udało się połączyć wszystkie te cechy
Interesuje mnie jeszcze tylko jak zachowują się dłuższe rozmiary i jak dolny zakres
popływamy, zobaczymy


jeśli ważysz więcej niż 70-75 kg - to większe rozmiary wręcz wskazane
ja też lubię małe deski 130-131 cm, przy wadze 80 kg - ale pod wskazówkami min Alvaro - odpuściłem 134 na rzecz 136 :idea:

dolny zakres to akurat w TEJ desce cecha GENIALNA :idea:

natomiast na pewno nie są to deski bez ujemnych cech :naughty:
(btw: takiej nie spotkałem - chyba po prostu nie ma, jak niczego..)

na pewno jakość wykonania i późniejsza ich wytrzymałość jest TOPowa :idea:

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2013, 15:58

..kolejna informacja o zawodnikach pływających na sprzęcie BEST KITEBORADING
tym razem z polskiej sceny

---> https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... t=1&ref=nf

kto kojarzy tych Panów?

Obrazek

..podpowiadając

brothers: Wojtek & Krzysiek Issel - aktualnie 3ci (zaraz po Victorze i Marku) i 5ty (rozdzielił ich tylko Denis) w Pucharze Polski we Freestylu OPEN

cieszę się i jestem dumny, że będą reprezentować BEST KITEBOARDING NATIONAL :thumb:

..życzę dalszych sukcesów i dalszego wzrostu mocy na nowym sprzęcie :)

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2013, 11:51

Obrazek

Krótka relacyjka na AllDaySurf z wyjazdu treningowego przed sezonem Krzyśka Issela z teamu BEST KITEBOARDING Polska:

Obrazek

Sprzęt zgodnie z oczekiwaniami bardzo mi odpowiadał, dużo mocy na barze i prawdziwy c-shape, robieniu trików z kitem niżej i na większej prędkości.
Ze sprzętu jestem naprawdę zadowolony.

Na miejscu zastaliśmy wiele serio, porządnie pływających chłopaczków – Liam Whaley, Forrest Baker, Alvaro Onieva – pokazali poziom.
My, zmęczeni długą zimą, staraliśmy się dawać z siebie wszystko aby również pokazać poziom – czasem wychodziło czasem nie… .
Wyjazd uważam za udany, cele osiągnięte. Jestem gotowy na puchar Polski.


---> http://alldaysurf.com/krzysztof-issel-tarifa/

..cieszy, że dałeś radę wpływać się w nowe BESTy, bo GP nie jest na dzień dobry łatwym przyjemniaczkiem , ale po wyczuciu..moc na powerze ROŚNIE, do tego stabilność ciągu - co na Waszym poziomie jest konieczne :]..witamy w krainie męskich latawców ;>

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2013, 11:57

..a tymczasem nowy rozdział Youriego FORWARD : FOCUS :thumb:

phpBB [video]


MÓJ ulubiony z tego filmu to przeepięękny BackMobe z 3:53 - tak kręconego z opóźnieniem w poziomie jeszcze nie widziałem :O, przyjemny , bo rzadko widziany jest też NIS/SLIM 7 ..z 5:19 oO

miłego oglądania :thumb: i motywacji na wodzie :twisted:

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2013, 12:14

..z mikrorecenzyjek desek i latawców BEST 2013 , dostajemy sporo barrdzo pozytywnych opinii na żywo - na spocie, bardzo cieszy, że "nie ma wstydu"
i nawet neutralnych ocen modeli tak sztandarowych i wszechstronnych jak deska Armada czy latawiec TS nie słyszałem póki co :thumb:

kilka wpisów:

Witaj Ziomek,
ostatnio pływałem u was na best armadzie i bardzo mi się spodobała, mógłbyś mi napisać za ile mniej więcej złotówek można wyrwać jakąś używkę, o ile macie tą deskę?

Pozdrawiam


z bardziej .. :roll: radykalnych opinii, a propo TS 2013:

".. no powiem tak - 12m - ZAJ..ISTA jest ta szmata - zakochalem sie ,, wakacje beda piekne,, mialem tylko problemy ze wsadzeniem donky dicka .. siakis sztywny ten ch"

Obrazek

a z dłuższych opisów, tych co im się chce pisać:


Siemano,
po pierwszych testach latawców oraz deseczek: 2 sesje na jeziorze Garda oraz 3 pływania na spocie bardziej wavowym w Marsylii.
Na Gardzie woda typu chop, jedno pływanie 18knt średniej- 10m2 i 9m2, oraz jedno przy 13knt- 17m2 w użyciu. W Marsylii 9, 10, 12 przy wietrze od 15 do 24knt średniej).
Na początek testowaliśmy największy latawiec- 17m2. Mamy porównanie do SS Turbiny, która dzielnie towarzyszyła nam przez cały poprzedni sezon. Best wydaje się być latawcem, który przy podobnej prędkości do Turbinki generuje o wiele mniejszy ciąg do góry. Zachowuje się jak latawce typowo pociągowe- mało ma wspólnego z jakimkolwiek 'freestylem'. Kolejna sprawa to powroty na drugi hals- są męką ;)- zresztą tyczy się to w różnym stopniu każdego z TS-ów. Pływaliśmy tylko raz, spróbujemy jeszcze u nas w domu- może będzie lepiej.
Latawce 9, 10 i 12 mają podobne charakterystyki. Wiadomo, różnice typowe przy każdej rozmiarówce. Dla niektórych najlepsza jest 12, dla innych 9 czy 10.
Plusy: -nośność w przestworza (szczególnie 9 i 10)- latawce ciągną pięknie do góry, loty są długie, bardzo stabilne oraz przewidywalne. Piękna sprawa.
-bardzo ładnie się kręcą. Kiteloopow w powerze nie robiliśmy, ale powrotne po skoku oraz przy zwrotach czy startach wyśmienite.
Minusy: -wolne. O wiele wolniejsze niż byliśmy przyzwyczajeni (Rally, RPM).
-przy powrocie latawca z dołu okna wiatrowego do zenitu nie generują mocy, a akcja trwa bardzo długo. W dole okna nie chce za bardzo współpracować. To jest główny problem tych latawców.
-kłopotliwe wykonywanie transition spowodowane faktem, że latawiec bardzo 'twardo' wchodzi w drugi hals. Ciężko opisać, ale to może być kwestia przyzwyczajenia do szybszych i generujących równiejszy ciąg latawców.
Bar: Ładnie i estetycznie wykonany, taśmy chodzą bezproblemowo. Grip milutki dla rączki, miękkie końcówki. Fajny. Jedyny problem, który z nim napotkaliśmy to pęknięty donkey dick. Pierwsze zakładanie chicken loopa, pierwsze użycie donkey dicka i pękł. Pewnie jakaś wada konstrukcyjna. Btw: co z tym robimy?

Deseczki ciężko tak naprawdę jednoznacznie ocenić- brak flata na naszych testach. Jednak odczucia są raczej pozytywne, szczególnie jeśli chodzi o strapy. Dla mnie personalnie najwygodniejsze, na jakich w życiu pływałem. Biją na głowę nawet IFS. Przy padach od Clasha doszło jednak do małej awarii- mianowicie pękł plasticzek, przez który przechodzi śruba do trzymania pada. Pływać się jeszcze da, ale na bank pęknie dość szybko.

Podsumowując na latawcach pływało nam się lepiej z dnia na dzień. Jakby nie patrzeć Garda jest spotem łatwym i dość mocno problemowym. Kolejne dni przepływaliśmy również 'nie u nas', na spocie bardzo wąskim, kamienistym i pełnym surferów i WS-ów. Każdy sobie zdaje sprawę, że zmiana latawca, a wraz z nim dużej ilości przyzwyczajeń nie jest łatwa i musi chwile potrwać. Jesteśmy jednak dobrej myśli ..
Pozdro


peace

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2013, 12:56

Ziomek. pisze:Na początek testowaliśmy największy latawiec- 17m2. Mamy porównanie do SS Turbiny, która dzielnie towarzyszyła nam przez cały poprzedni sezon. Best wydaje się być latawcem, który przy podobnej prędkości do Turbinki generuje o wiele mniejszy ciąg do góry. Zachowuje się jak latawce typowo pociągowe- mało ma wspólnego z jakimkolwiek 'freestylem'. Kolejna sprawa to powroty na drugi hals- są męką ;)- zresztą tyczy się to w różnym stopniu każdego z TS-ów.
...
Latawce 9, 10 i 12 mają podobne charakterystyki.
...
Minusy: -wolne. O wiele wolniejsze niż byliśmy przyzwyczajeni (Rally, RPM).
-przy powrocie latawca z dołu okna wiatrowego do zenitu nie generują mocy, a akcja trwa bardzo długo. W dole okna nie chce za bardzo współpracować. To jest główny problem tych latawców.
-kłopotliwe wykonywanie transition spowodowane faktem, że latawiec bardzo 'twardo' wchodzi w drugi hals. Ciężko opisać, ale to może być kwestia przyzwyczajenia do szybszych i generujących równiejszy ciąg latawców.
Bar: Ładnie i estetycznie wykonany, taśmy chodzą bezproblemowo. Grip milutki dla rączki, miękkie końcówki. Fajny. Jedyny problem, który z nim napotkaliśmy to pęknięty donkey dick. Pierwsze zakładanie chicken loopa, pierwsze użycie donkey dicka i pękł. Pewnie jakaś wada konstrukcyjna. Btw: co z tym robimy?


No Ziomek, zaimponowałeś mi obiektywizmem postując tę recenzję! Stawiam piwo :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2013, 18:54

Pablo pisze:
No Ziomek, zaimponowałeś mi obiektywizmem postując tę recenzję! Stawiam piwo :)


aaaa - pierwsze piwko i to od ADMINA :shock: :shock: :shock: ..chyba do reala je przeniesiemy, jak wpadniesz na Obóz Kite-Salsowy "YouCanDance" na początku lipca do WAKE.PL :twisted:

..recenzji opisujących "wady" sprzętu - próżno szukać na tym forum, cóż..

co do cech ( to lepsze określenie niż "wada" - bo ta może być zaletą i odwrotnie - w zależności od preferencji użytkownika :idea: - o tym niżej )
w/w latawców - to już na niedzielnej sesji, kolejnej, chłopaki od w/w recenzji "nie narzekali" - jedynie na to , że im się CL otwiera - nie wiem CO robią nie tak
bo mi i naszym kursantom się od października (w sumie 4 długie wyjazdy + początek sezonu w PL) NIGDY NIC nie otworzyło..ale sprawa ciekawa :hand:

co do "mało wspólnego z freestylem" - opis tyczy się 17stki i ..akurat w tak dużym sajzie - zgadzam się , że przez zenit :idea: TS 17 w granicznych warunkach nosi miernie - w skokach przez zenit nei ma z nim czego szukać przy 10ciu węzłach :idea:
ale na powerze - z krawędzi :idea: kopie NIE-PRZE-CIĘ-TNIE :shock: ..może więc wraz ze wzrostem umiejętności, co TEN model powinien im umożliwić zaczną wykorzystywać i doceniać tę cechę..

podobnie jak "szybkość" - gro początkujących i średniozaawansowanych użytkowników lubi szybkość / zwrotność latawca
rozumiem to - też kilka lat temu - przed rozdziałem HP ( czyli przed 2008 rokiem ) ją ceniłem
jednak na pewnym etapie latawce się celowo spowalnia - TS jest optymalnie szybki - w rozmiarach użytkowych 8 - 12 jest zwrotny i do power trików i do zenitu
6m jest wg mnie za szybka i średnio zbalansowana - 17 jest woolnaaa - ale siły pociągowej i dolnego zakresu nie można jej odmówić - sprawdzałemwielokrotnie z Niemcami na 18 - 21 FS SPEED i na deskach "drzwi od stodoły" - ja na 136 CLASH - niedowiarków zapraszam na sparingi słabowiatrowe :thumb: ..mogąbyćlżejsi i mieć większe deski

różnica podczas sesji w granicznym wietrze 8-11 węzłów była taka - że ostrzyliśmy podobnie, z moją jednak przewagą - ale Niemcy nie skakali - bo przez zenit było za mało - dla mnie też - za to TS pozwalał spokojnie na triki na powerze z hp włącznie ..taka różnica..

low windowe bitwy polsko-niemieckie przy 8-11 knots :oops:

Obrazek

i polsko-polskie :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

szybkie latawce do newschoolu / wakestyle nadają się tak, że po pierwszych zawodach wracasz z wyrwanym barkiem (z życia wzięte) - bo Ci się wydawało, że spoko, przełożysz swoje triki , które umiesz na "bzykacza" :naughty:

TS jest optymalnie szybki - woolnyyy to dopiero jest BEST GP 2013 :hand: ..na którym pływają min Youri Zoon, Gisela Pulido, Hela Brochocka, Bracia Issel + wielu innych zawodników BEST KITEBOARDING ..

peace

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2013, 20:02

Ziomek. pisze:TS jest optymalnie szybki - woolnyyy to dopiero jest BEST GP 2013 :hand: ..na którym pływają min Youri Zoon, Gisela Pulido, Hela Brochocka, Bracia Issel + wielu innych zawodników BEST KITEBOARDING ..


A masz jakieś GP do testów :?: Jest tak wolny jak Fuel?


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron