Odwieszam: Sprawa Pauli i Pluta

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Brok
Posty: 70
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:53
 
Post18 cze 2014, 15:43

Jak z ciekawosci. Sprawiedliwosci stalo sie zadosc ?

Czaro
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2013, 15:57
Lokalizacja: Tczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post18 cze 2014, 22:43

Polska to chory kraj.Akceptuje się oszustów ,a oszukanym doradza ,żeby odpuścili ,bo i tak nic nie ugrają.Zamiast zniechęcać oszustów ,przez ich napiętnowanie, to ich zachęcają do następnych przekrętów.Policja i prokuratorzy też wolą zamiatać takie sprawy pod biurko umarzając z powodów braku dowodów,lub niewykrycia sprawcy ,żeby nie mieć dodatkowej roboty.
Color1 robi dobrą robotę.Pokazuje ,że warto walczyć.Pokazał ,że jest dobrym człowiekiem ,który bezinteresownie pomógł ,ale został oszukany.Odświeżaj ten temat jak najczęściej i nie martw się ,że komuś się to nie podoba. :thumbsup: :clap: :thumb:
Pozdro.

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post20 cze 2014, 00:53

przywołany do tablicy odpowiadam: sprawiedliwości nie stało się zadość w sensie pełnej odpowiedzialności.

to prawda, że polska to chory kraj i oszuści (wszak rządzony przez innych oszustów) maja się tu dobrze, prokuratura mając podany konkretny paragraf wobec konkretnego zarzutu nie dopatruje się przestępstwa i umarza sprawę, tym niemniej sprawa cywilna została zakończona pozytywnie.
komornik wsiadł na gościa do tego stopnia, ze nawet zapadła warunkowa ugoda, ale wystarczy dzień opóźnienia w spłacie (tak, rozłożyłem mu dług powiększony o koszty i i odsetki, na raty) i jak mu powiedział "nie zna pan dnia ani godziny kiedy znów do pana przyjdę" to tak się pewnie (znając mentalność tego człowieka) stanie. a ja jestem cierpliwy.
tym niemniej z tego co w międzyczasie się okazało, siedzi na nim podobno jeszcze skarbówka (a tu nie ma zmiłuj się) w jakiejś karno-skarbowej sprawie jak mi prawnik powiedział (bo okazała się zbieżność egzekucji z innym organem właśnie), oraz druga sprawa karna z urzędu (w trakcie). mam nadzieję że dla przykładu coś z tego wyniknie. wtedy będę mógł powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość.

no i nie ukrywam, jestem częściowo stratny na tym pożyczkowym biznesie z pluto, ale cóż - mam nauczkę na przyszłość - pewnie niektórzy czytający te wątek, także.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2014, 22:05

Color1 - pogratulować komornika, niestety my nie mieliśmy tyle szczęścia i nasz komornik sądowy w innej kite sprawie nie jest taki skuteczny - już 3 lata nic się nie dzieje, oszuści zakładają kolejne firmy, naciągają unie eu. na dotacje na ponad pół bańki itd. itd., zabawa trwa :)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post29 cze 2014, 20:13

eska pisze: naciągają unie eu. na dotacje na ponad pół bańki itd. itd., zabawa trwa :)


Taa... ciekawe na jakie dotacje,
rekultywacja terenow poprzemysłowych ?
może na innowacje technologiczne ?
a może po prostu na eko produkt tanszy od zależnego chemicznie który będzie konkurencja i wyprze szkodliwy z rynku ?
...czy ty w ogole się orientujesz jak ciężko jest dostać dotacje z UE ? taka powyżej 5 tys pln ?
pomijając fakt ze żadne konkursy nie sa jeszcze ogłoszone, a te do wzięcia skonczyly się już sporszy czas remu ;-)

Wiem ze ludzie gadaja, ale ludzie zawsze będą gadac... i gadac... i gadac... a komornik jest tylko komornikiem,
menda bez serca - taka praca :hand:

Pozdro...

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post29 cze 2014, 22:47

mary.dk pisze: a komornik jest tylko komornikiem,
menda bez serca - taka praca :hand:
Pozdro...


komornik jest ostatnim etapem nieskutecznej wcześniej windykacji (czyt. dochodzenia sprawiedliwości),
i nie mam nic przeciwko temu by był nawet bez serca, jeśli chodzi o takie typy jak pluto.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post30 cze 2014, 21:56

color1 pisze:i nie mam nic przeciwko temu by był nawet bez serca


Wspolczuje podejscia :hand:
Nie każdy sobie radzi w zyciu - od tak ludzki dramat np. ;-)

Pozdro...

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2014, 23:41

mary.dk pisze:Wspolczuje podejscia :hand:
Nie każdy sobie radzi w zyciu - od tak ludzki dramat np. ;-)
Pozdro...



wygląda na to, że nie brałeś udziału w ratowaniu Pauli przed kiciem. W innym wypadku nie pisałbyś takiego komentarza

ALOHA!!

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post30 cze 2014, 23:44

mary.dk pisze:Wspolczuje podejscia :hand:
Nie każdy sobie radzi w zyciu - od tak ludzki dramat np. ;-)
Pozdro...


hehe... 4 lata to wystarczająco długo by zmienić podejście :thumb:
z resztą o czym tu gadać, to nie była żadna sprawa losowa czy dramat.

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 10:50

może napisze trochę z " dup..y" ale jak sa jakieś akcje , ktoś potrzebuje pomocy choroba itp. to prawie zawsze wysle parę gorszy ale jak czytałem posty o tym ze Pluto potrzebuje pomocy itd. to pomyślałem sobie ile w tym bezczelności ludzie narobili przekrętów nabrali pożyczek nie spłacają ich i jeszcze ktoś ma za to płacić - ale stwierdziłem nie znam człowieka wiec nie będę się wypowiadał ale kasy oczywiście nie wyślę no i miałem racje

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 lip 2014, 14:41

Pedros pisze:może napisze trochę z " dup..y" ale jak sa jakieś akcje , ktoś potrzebuje pomocy choroba itp. to prawie zawsze wysle parę gorszy ale jak czytałem posty o tym ze Pluto potrzebuje pomocy itd. to pomyślałem sobie ile w tym bezczelności ludzie narobili przekrętów nabrali pożyczek nie spłacają ich i jeszcze ktoś ma za to płacić - ale stwierdziłem nie znam człowieka wiec nie będę się wypowiadał ale kasy oczywiście nie wyślę no i miałem racje


Postapilem w tym przypadku dokładnie tak samo !
Ale niektorym lepiej sie lansowac po przez chore akcje,
a pozniej obwiescic swiatu ze sie zostalo wydymanym ;-)
chyba zbytnia podjarka cudownym swiatem surferow
jak na jakims melodramacie a pozniej szara rzeczywistość i zdziwko ;-)
co nie zmienia faktu ze konornik to menda - taki zawod.

Pozdro...

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post01 lip 2014, 15:32

mary.dk pisze:
Pedros pisze:może napisze trochę z " dup..y" ale jak sa jakieś akcje , ktoś potrzebuje pomocy choroba itp. to prawie zawsze wysle parę gorszy ale jak czytałem posty o tym ze Pluto potrzebuje pomocy itd. to pomyślałem sobie ile w tym bezczelności ludzie narobili przekrętów nabrali pożyczek nie spłacają ich i jeszcze ktoś ma za to płacić - ale stwierdziłem nie znam człowieka wiec nie będę się wypowiadał ale kasy oczywiście nie wyślę no i miałem racje


Postapilem w tym przypadku dokładnie tak samo !
Ale niektorym lepiej sie lansowac po przez chore akcje,
a pozniej obwiescic swiatu ze sie zostalo wydymanym ;-)
chyba zbytnia podjarka cudownym swiatem surferow
jak na jakims melodramacie a pozniej szara rzeczywistość i zdziwko ;-)
co nie zmienia faktu ze konornik to menda - taki zawod.

Pozdro...

Chyba słabo z wiatrem w państwie duńskim? :)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 lip 2014, 15:37

pawbuh pisze:Chyba słabo z wiatrem w państwie duńskim? :)


Tylko brak wiatru upowaznia mnie do wlasnego zdanua ?

Pozdro...

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 18:04

mary.dk - tylko ogólnie przyjęta opcja jest dopuszczalna. My mówimy: idźcie za tykwą! I to jest jedyna opcja. W przeciwnym wypadku (gdy idziesz za sandałem) jesteś niewierny i zostaniesz ukamienowany :!: Kiteforum jest typowym przekrojem Polaków (to nie jest dobry i mądry naród, choć bywają i głupsze narody :mrgreen: ). W danym momencie była akurat "moda" na Pomoc dla Pluta i wszyscy rzucają się na ratunek (byłem jednym z nich - skromnie) - wtedy to była opcja słuszna - wszelka krytyka i odmienne zdanie - ZAKAZANE i kamienowane słownie :naughty:
A teraz jest odwrotnie - color1, który na tej fali poleciał emocjonalnie i zrobił coś jednocześnie i głupiego i dobrego, wylewa swoje frustracje tutaj, a jak ktoś przedstawi choć troszkę odmienny punkt widzenia od "ogólnie przyjętego" (tym razem 180* w drugą stronę) jest w tym talibanie kamienowany.
I tak dalej..., Tusk..., taśmy..., color1..., Pluto..., mówią źle o Polakach gnoje..., a my tacy "grzeczni"za granicą..., biskup Wesołowski..., ręce precz od Krzyża Smoleńskiego..., Ziomek niewzruszony i niewyprowadzony z równowagi..., Kaczyński wietrzy układ i tak jak Ziomek ma zawsze rację..., na lekko twarde gówno spadło trochę deszczu..., utworzyło się piękne polskie błotko..., wszyscy Polacy taplają się i bawią się wyśmienicie..., chociaż i tak każdy z nich nienawidzi swojego sąsiada, który tapla się w tym samym gównie...i tak dalej..., Polska..., Kiteforum..., itp..., itd...

Awatar użytkownika
Maxx
Posty: 333
Rejestracja: 14 sie 2011, 12:12
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Wrocław/Sopot
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 18:57

Głupi Wy... Pomyślcie, czy warto tak narzekać, skoro są ludzie, którzy przyjeżdżają do Nas po nowe, lepsze życie..?

Pozostawiam do własnej, cichej interpretacji.

Pzdr


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości