Odwieszam: Sprawa Pauli i Pluta

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post31 sie 2011, 20:22

Tytułem wstępu: Jak niektórzy może pamiętają, w październiku zeszłego roku "Pluto" znany na forum instruktor zwrócił się do nas wszystkich z prośbą o pomoc w zebraniu kasy.
(dokładny opis celu zbiórki w tym wątku: http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=33139 oraz: http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=33145)
W akcję zaangażowało się sporo osób, wiele osób także rekomendowało tego człowieka z racji profesji oraz faktu iż jest jednym z nas. Zaangażowałem się także ja, prywatnie oferując Marcinowi pomoc wykraczającą poza ramy apelu. Aby przybliżyć na czym polegała moja pomoc także odsyłam do powyższych wątków, a w skrócie zaproponowałem Marcinowi udzielenie nieoprocentowanej rocznej pożyczki, płatnej w dwóch ratach (umówiliśmy się tak aby nie musiał co miesiąc zwracać mi kilkuset zł.) Pożyczka miała być przeznaczona na szybką wpłatę do sądu aby smutni panowie nie przyszli po Paulę, z nakazem odsiadki, ponieważ czasu było bardzo mało i Pluto nie zebrałby inaczej wymaganej kwoty pieniędzy w drodze tutejszej zbiórki.

Tytułem uszczegółowienia sytuacji: przelałem Marcinowi brakującą kasę = 9000 zł aby następnego dnia wpłacił w sądzie wymaganą karę pieniężną Pauli (razem z zebranymi składkami forumowiczów). Tak się akurat złożyło, że po dwóch dniach niejaki "SharkAmator" wpłacił Marcinowi identyczną kwotę (ale chyba jako darowiznę). Wprawdzie Marcin zaproponował mi, że w związku z tym następnego dnia zwróci mi pożyczone pieniądze, jednak z mojej strony padła propozycja aby jeszcze przez jakiś czas przetrzymał pożyczkę na nieprzewidziane okoliczności związane z tą sprawą (prawnik, dodatkowa kaucja, itp.). Ten "jakiś czas" niestety trwa do dzisiaj gdyż Pluto uznał, że moja pierwsza propozycja jest wiążąca (tzn. roczna pożyczka) mimo że pieniędzy dla Pauli już nie potrzebował - pal licho, w końcu taka była moja oferta, ale wydaje mi się że w zaistniałych okolicznościach (minimum przyzwoitości nakazuje) Pluto nie powinien zatrzymywać pożyczki na dłużej niż wymagały tego okoliczności.

Zdaję sobie sprawę z jego sytuacji rodzinnej ale nadużywanie czyjegoś zaufania nie jest przeze mnie tolerowane, zwłaszcza że tamta sprawa została załatwiona pomyślnie.
Apeluję więc do osób które najbardziej zaangażowały się w temat (zwłaszcza te osoby które rekomendowały osoby Pluta i Pauli) i tych którzy znają go osobiście (ja nie znam), o wpłynięcie na Pluta/Paulę, aby zwrócili łaskawie pożyczone pieniądze.

I zaskakujący rozwój wypadków czyli kontynuacja na dole...
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2011, 23:46 przez color1, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post31 sie 2011, 21:47

jak to prawda to :oops: tak się nie robi :doh:

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post31 sie 2011, 22:07

Poczekajmy na wypowiedz Pluto. Licze, ze skonczy sie pozytywnym wyjasnieniem miedzy wami calej sprawy :thumb:

bylemtam
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:11
 
Post31 sie 2011, 22:08

Jestem pod wrażeniem ;O
są jednak ludzie z dobrym sercem jeszcze ... :thumb:

Awatar użytkownika
desperadek
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2009, 10:19
Lokalizacja: Złotoryja
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2011, 09:03

bylemtam pisze:Jestem pod wrażeniem ;O
są jednak ludzie z dobrym sercem jeszcze ... :thumb:

Jak będą tak traktowani to wyginą szybko.

Awatar użytkownika
michooo
Posty: 191
Rejestracja: 11 lip 2008, 13:31
Lokalizacja: Gdynia
 
Post01 wrz 2011, 10:22

po co w pierwszej kolejnosci pozyczales pieniadze oszustce skazanej wyrokiem sadu?

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2011, 11:00

michooo pisze:po co w pierwszej kolejnosci pozyczales pieniadze oszustce skazanej wyrokiem sadu?


Przeczytaj najpierw jak wygladala pierwotna sytuacja ;)

Awatar użytkownika
michooo
Posty: 191
Rejestracja: 11 lip 2008, 13:31
Lokalizacja: Gdynia
 
Post01 wrz 2011, 11:04

No wlasnie czytalem, teraz i rok temu:
"Po prostu udzielała pożyczek na lewo pracując w Providencie."
rozumiem ze udzielala tych pozyczek sobie. Bo jakby udzielala innym to jak miala w ten sposob pomoc wlasnym dzieciom?

Awatar użytkownika
teoysta
Posty: 618
Rejestracja: 07 sie 2009, 09:35
Deska: jest
Latawiec: też jest, +nawet bar i trapez
Lokalizacja: Świdnica
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2011, 11:32

Osobiście współczuje autorowi. Uważam jednak że zniesławianie osoby Pluta to nie sposób na dochodzenie swoich roszczeń.

lahantanka
Posty: 151
Rejestracja: 09 kwie 2009, 16:04
 
Post01 wrz 2011, 11:36

Istnieją dwa kontratypy dla tego czynu zabronionego. Nie ma przestępstwa, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy (art. 213. § 1. k.k.) oraz nie popełnia przestępstwa zniesławienia, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2011, 12:16

michooo pisze:No wlasnie czytalem, teraz i rok temu:
"Po prostu udzielała pożyczek na lewo pracując w Providencie."
rozumiem ze udzielala tych pozyczek sobie. Bo jakby udzielala innym to jak miala w ten sposob pomoc wlasnym dzieciom?


Temat nie jest o dziewczynie Pluta ani o tym co / komu / jak zrobiła. To już przewałkowano w zeszłym roku.

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post01 wrz 2011, 12:20

teoysta pisze:Osobiście współczuje autorowi. Uważam jednak że zniesławianie osoby Pluta to nie sposób na dochodzenie swoich roszczeń.


Chyba kpisz... najpierw musiałbym mijać się z prawdą aby była mowa o jakimkolwiek zniesławieniu.

Awatar użytkownika
teoysta
Posty: 618
Rejestracja: 07 sie 2009, 09:35
Deska: jest
Latawiec: też jest, +nawet bar i trapez
Lokalizacja: Świdnica
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2011, 12:22

Autor napisał "ale wydaje mi się że w zaistniałych okolicznościach (minimum przyzwoitości nakazuje) Pluto nie powinien zatrzymywać pożyczki" Minimum przyzwoitości to nie to samo co zawarta umowa w momencie udzielania pożyczki, nie powinien nie znaczy nie może. "i ani myśli chyba rozliczyć się" Termin wymagalności jeszcze nie zapadł, autor nie jest pewien że chłopak nie odda mu pożyczonych pieniędzy. Swoje negatywnie nacechowane watpliwosci zamieszcza publicznie na forum.. Nie znam osobiście Pluta, nie wpłynę na niego aby szybciej zwrócił pieniądze. Podobnie 99% czytających ten wątek. Wiem za to z KF wiem że jest instruktorem. W przyszłym sezonie, pragąc nauczyć się kiteloopa prawdopodobnie wybiorę innego pomocnika :/

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post01 wrz 2011, 12:27

Pluto nie powinien zatrzymywać pożyczki"
i wszystko w temacie .Szok jak ludzie nie potrafia docenic dobrej woli .Ja bym sie na taki gest nie zdecydowal wlasnie z powodu oszustow bez twarzy i honoru. :(

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post01 wrz 2011, 12:29

teoysta pisze:Termin wymagalności jeszcze nie zapadł


No cóż... nie znasz szczegółów ustaleń więc się nie wypowiadaj w domysłach...
Wątek [wyedytowany] został zawieszony po rozmowie z Plutem, i tyle w temacie.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości