SU2 nowy prorider 3D ?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2016, 22:54

andrzej351 pisze:witam!odkopuję temat gdyż zainteresowały mnie deski SU-2 a konkretnie nowy PRORIDER 3D.

Jestem początkującym kajterem,latawiec mam dobrze opanowany.Udaje mi się robić nieśmiałe halsy prawo-lewo jednak z ostrzeniem są problemy.
moja waga to 80kg :D

Chciałbym poradzić się użytkowników tej deski i nie tylko czy Prorider 3D 136x41 będzie dobrą deską na początek?

Pozdrawiam!

Ja mam dokladnie taki rozmiar i model. Wymienie na inna jak ta sie rozsypie, ale dbam o nia ! :) Wystartowałem z nia podczas nauki i pływam do dzis. Kity dobieram a deska jest ta sama :)

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 wrz 2016, 08:28

gareon pisze:
andrzej351 pisze:witam!odkopuję temat gdyż zainteresowały mnie deski SU-2 a konkretnie nowy PRORIDER 3D.

Jestem początkującym kajterem,latawiec mam dobrze opanowany.Udaje mi się robić nieśmiałe halsy prawo-lewo jednak z ostrzeniem są problemy.
moja waga to 80kg :D

Chciałbym poradzić się użytkowników tej deski i nie tylko czy Prorider 3D 136x41 będzie dobrą deską na początek?

Pozdrawiam!

Ja mam dokladnie taki rozmiar i model. Wymienie na inna jak ta sie rozsypie, ale dbam o nia ! :) Wystartowałem z nia podczas nauki i pływam do dzis. Kity dobieram a deska jest ta sama :)

A pływałeś na jakiejeś innej? Przepłyń się warto potestować inne.

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post03 wrz 2016, 13:36

KrisIs pisze:A pływałeś na jakiejeś innej? Przepłyń się warto potestować inne.


Witam!
Niestety nie jest to takie proste,musiałbym pojechać specjalnie na półwysep żeby potestować kilka desek i wiem że tak byłoby najlepiej.
mam swoją deskę,jest to JOKE Wainman 142 jednak jest to deska dla zaawansowanych riderów i ciężko mi się na niej ostrzy.Próbowałem też pływać na słabowiatrowej desce i tu jest już dużo lepiej.
Szukam więc czegoś łatwiejszego i dlatego skłaniam się w stronę Proridera 3D

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 wrz 2016, 15:35

andrzej351 pisze:
KrisIs pisze:A pływałeś na jakiejeś innej? Przepłyń się warto potestować inne.


Witam!
Niestety nie jest to takie proste,musiałbym pojechać specjalnie na półwysep żeby potestować kilka desek i wiem że tak byłoby najlepiej.
mam swoją deskę,jest to JOKE Wainman 142 jednak jest to deska dla zaawansowanych riderów i ciężko mi się na niej ostrzy.Próbowałem też pływać na słabowiatrowej desce i tu jest już dużo lepiej.
Szukam więc czegoś łatwiejszego i dlatego skłaniam się w stronę Proridera 3D

Powiem szczerze ta deska to ma tylko dobra cenę. A już na pewno nic nie ułatwia. Ale cóż 90 procent kiterów z PL nie może się mylić.
Może ten mój Clash tak poprzeczkę wysoko zawiesił. Przepłyń się na czymkolwiek zanim kupisz.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post03 wrz 2016, 16:41

KrisIs pisze:Powiem szczerze ta deska to ma tylko dobra cenę. A już na pewno nic nie ułatwia. Ale cóż 90 procent kiterów z PL nie może się mylić.

Stawiasz taką opinię po własnych, dłuższych doświadczeniach z tą deską, jednym-dwóch okazyjnych halsach, czy bo tak usłyszałeś od znajomego?
Używam tego modelu (rocznik 2014, rozmiar 140x42) od 2 lat i zgodzę się z Tobą tylko w jednej kwestii - deska jest faktycznie w miarę tania. Wcześniej pływałem dwa lata na NBL, dwa lata na T5 Nobila oraz testowałem NHP, Clasha 1.0, pływałem też na Su-2 modelu Proseries bodajże 2010 i Su-2 Wood Edge 2016.
Prorider 3D wg mnie dobrze ostrzy, idzie fajnie przez czop, dobrze mi się na tej desce ląduje skoki. Z wybiciem powiedziałbym średnio, ale że póki co nie wykorzystuję do tego aż tak krawędzi deski, a latawiec (skoki przez zenit), to nie ma tragedii. Deska nie jest zbyt miękka, ale bardziej niż kolana bolą mnie czasem po 2-3 godzinach pływania na niej stawy skokowe. Pady/strapy wg mnie bardzo wygodne. Deska nie jest ciężka, łatwo wchodzi w ślizg. Nie myszkuje, nie chlapie po twarzy.
Skąd procentowa wiedza na temat udziału Sudwy na rynku PL?

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post05 wrz 2016, 10:53

tak jak pisze Kris - niektóre deski bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę jakości i klasy a wraz z tym poprzeczkę finansową. Wydaje mi się, że sporo osób kupuje sudwy tylko dlatego, że za "tauzena" mogą mieć NOWĄ kompletną deskę. Potem dopiero idzie się po rozum do głowy: bo deska po sezonie już nie jest nowa, ma rysy etc i w dodatku jest więcej rzeczy do poprawy niż się wydawało. Po sudwa widać też ogromną utratę wartości (ceny) co również dla mnie oznacza utratę wartości dla ridera - po prostu zmierzyli się z lepszymi dechami. Ale to tak na marginesie. Cokolwiek nie zostanie tutaj napisane - najważniejsze po prostu się przepłynąć i kupić jedną deskę PEWNĄ na kilka sezonów. Mnie się udało:)

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post05 wrz 2016, 11:56

Pain IQ pisze:Cokolwiek nie zostanie tutaj napisane - najważniejsze po prostu się przepłynąć i kupić jedną deskę PEWNĄ na kilka sezonów. Mnie się udało:)


Pochwał się więc na jakiej desce plywasz :-) .

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post05 wrz 2016, 17:02

Nie ma co się chwalić. Większość i tak chwali swoje - a tylko przy okazji, chwali też moje :)

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 wrz 2016, 07:04

Witam ją na na su 2 prorider 3d plywalem 4 lata. Bardzo chwalilem sobie ponieważ plywalem po kamieniach itd i nie udało mi się jej zniszczyć:) zauważyłem jednak że ta deska nie ma super dołu ( oczywiście nie jest źle ale...) Na innych wchoszilem szybciej w sllizg i ma też problem z utrzymaniem krawedzi. Zdecydowałem się na flysurferaa i jestem zadowolony:). Jak 3d to 140 jak cclasic to 138 i będzie ok:) ale brał bym clasica!

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2016, 10:50

Kosa1337 pisze:Jak 3d to 140 jak cclasic to 138 i będzie ok:) ale brał bym clasica!

w celu wyjaśnienia 132,136 , 140 ,144 to prorider (kitebird ) 3D i CL( classic) , 134,138 ,142,146 to proseries ( prokitebird)
A deski jak deski każdy chwali co innego takie czasy . Najlepiej popływać i podjąć decyzję .


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości