GRECJA W MAJU GDZIE NAJLEPIEJ IKO~2 ?

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post20 maja 2013, 21:46

To\ Napflio to naprawde super miejscowa warto. 10 km od bazy jest miejscowosc kiveri gdzie miesci sie Polski pensjonat adres
http://grecja-apartamenty.pl/ dosc tanio i fajnie mozna oczywiscie z plazy startowac ale lepiej jechac do bazy radical kite center jak napisalem wczesniej wiatr prawie codziennie on shore i plyciutko jak na helu tyle ze zdecydowanie cieplejsza woda we wrzesniu zawsze po 25C.

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post10 cze 2013, 18:47

Zastanawiam się we wrześniu nad kontynentalną Grecją.Pytanie czy termika działą jeszcze we wrześniu tnz. pomiędzy 7-21. Z opinii jakie znalazłem w necie to ludzie piszą, że syf na plaży. Nawet kitebeaches piszą w quality: dirty. Czy to oznaczą średnio ciekawą plażę dla ludzi mających za ideał piękny piaseczek czy też faktycznie jest brudno ?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post28 lip 2013, 18:43

surfbabe pisze:zaaaak, koniecznie donieś, jak było...

byłem, wróciłem, było fajnie;)

Nafplio (a dokładnie Nea Kios) jest super miejscówką, sama baza może niezbyt imponująca ale jest wydzielone miejsce dla kajciarzy, plaża długa i szeroka(niestety 300m od bazy kite bardzo zanieczyszczona, ale z miejsca pływania tego nie widać ... ani nie czuć....), można wejść w głąb ok 200m, woda cieplusieńka(wszak to lipiec), niestety codziennie wiało z północy...jeśli ktoś uderza typowo kiteowo trzeba brać noclegi we wspomnianym wcześniej Nea Kios...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwóch kolesi ze Śląska robiło tam kurs, może się wypowiedzą jeśli czytają forum.

Przy północnym kierunku wiatru lepszą miejscówką na pływanie okazało się oddalone o 20km Astros, niewielka falka, szybko robi się głęboko...raczej nie dla początkujących do których się zaliczam... Plaża szeroka, jakieś pojedyncze drzewka się trafiają, długa na kilka kilometrów...

Obrazek

Podobno w odległości 10km od Astros jest jakaś miejscówka z płaską wodą, niestety nie pamiętam nazwy ... info od lokersów;)

Natomiast Elafonisos to juz zupełnie inna para kaloszy, kilka plaż dookoła cypelka, krystalicznie czysta woda o kolorze który do tej pory śni mi się po nocach .. zdjęcia nie oddają klimatu.... Ze strony z której robione były fotki(południowa strona cypla) jest kiladziesiąt metrów płycizny, na brzegu leżaczki i sporo kąpiących się i nikogo pływającego. Poszedłem na drugą stronę gdzie było kilkadziesiąt metrów wolnego piachu, ale niestety nie mam zdjęć....na dwa miesiące przed wyjazdem zacząłem spoglądać na prognozy tego rejonu, wychodzi na to że maj i czerwiec cały czas dymie po 30-40 węzłów... Ja tego dnia miałem od 12 do 30, bardzo szkwaliście i kierunek też niekorzystny, nikt nie pływał(tam się chyba nie lata lipiec-sierpień) ale nie potrafiłem sobie odmówić;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strasznie daleko, z polszy do Nafplio 2200km. Lot do Aten a potem autobusem Nafplio jak najbardziej wchodzi w grę - kursują kilka razy dziennie. Natomiast z Elafonsisos trochę gorzej ... pewnie trzeba by wynająć samochód, albo jechać transportami publicznymi na raty.. W lipcu można z samą karimatą i kocem, w dzień 34' w nocy 25', woda 25'...

pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post24 lip 2014, 21:50

Zaaaak dzięki za relacje. Bilety w niezłej cenie i nocleg mam już zarezerwowane. Jade 10-24 września. Pozostaje kwestia auta i tutaj widać że będzie naprawdę drogo ... Dużo drożej niż w Hiszpani, na Sardynii, w Portugalii ... Ma ktoś jakieś sprawdzone wypożyczalnie. Europcar i Vipcars zaczynają sie od 800 EUR za 14 dni ...

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post25 lip 2014, 11:31

Fin pisze: Europcar i Vipcars zaczynają sie od 800 EUR za 14 dni ...


ja chramolę...
chyba ich pogięło!

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post25 lip 2014, 12:24

Znalazłem już tańsze około 350 eur, ale jakiej noname wiec pytam czy ktoś miał jakieś doświadczenia

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post28 lip 2014, 15:07

Fin pisze:Znalazłem już tańsze około 350 eur, ale jakiej noname wiec pytam czy ktoś miał jakieś doświadczenia


Ja bym poczekal jeszcze miesiac z rezerwacja samochodu. Wiele duzych znanych wypozyczalni ma jeszcze ceny wakacyjne nawet na wrzesien, ktore sa zdecydowanie wyzsze. Koniec maja wypozyczyalem Multivana na wyjazd do Francji (full wypas, obrotowe fotele, stolik) za 350 EUR. To samo auto rezerwowane na wrzesien to prawie 800 EUR. Poczekam do poczatku wrzesnia i zarezerwuje w cenach jesiennych.

Chyba, ze obawiasz sie, ze moze nie byc dostepnych samochodow. No i moze akurat ta miejscowka jest jakas szczegolna. Ale z moich doswiadczen, a samochody wynajmuje regularnie, wcale nie jest im wczesniej tym taniej.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości