Airush Razor

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2014, 13:30

FilipN pisze:
w 2015 nastąpiła zmiana, bo do wyboru mamy dwa różne bary.

Jeden tradycyjnylinki są dzielone w stosunku 20-4m


Drugi bar to AP. Długość linek 22m dzielone 20-2m.


..szkoda, że nowe są dzielone tylko na 2 segmenty :?
ma to plusy w rozwijaniu linek, czy w wadze i oporach całości ale.. przy zerwaniu wymieniamy całość właściwie ..bardzo sobie chwaliłem te segmenty w Razorach.. choć same z siebie nie pękają, są bardzo mocne, to np w Rewie się przydawały :thumb:

FilipN pisze:
Uważam, że przed zakupem tego baru koniecznie należy na nim popływać (zwłaszcza, że jest wybór).


no właśnie nie bałdzo jest wybór
Hydro zamówiło niestety tylko wersje AP :?
wg mnie duży błąd, bo w PL jest może 2 osoby (o ile o jedną nie zawyżyłem :wink: ) którym to rozwiązanie może sprzyjać
i nie wciągam w to towarzystwo siebie absolutnie :hand:

krótsze linki stracą na zakresie dolnym , o który bardzo nam jednak chodzi w PL - a który Razory mają GE-NIA-LNY :idea: tzn: miały z dłuższymi (24) linkami..
a także na wysokości zenitowców, co prawda do tego niby nie są stworzone ale się świetnie ku temu nadają i jednak większość w PL tego teższuka

zyskają na ..zwrotności ..czyli w sumie stracą
i na trikach LOW i na powerze/luzowaniu po zacięciu..

cóż, najwyżej będziemy standardowo 2m przedłużki montować..
albo się przesiądziemy na coś innego :twisted:
(głupi żarcik :hand: )

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post14 gru 2014, 16:04

Po opływaniu Razorów 2015 w Brazylii mogę w końcu napisać coś więcej.
Wszystko udało się dzięki Hydrosferze, która ekspresowo załatwiła cło i odbiór z cargo i dzień przed wyjazdem dostarczyła mi set nowych latawców! :)

Obrazek

Jakie są Razory 2015? Przede wszystkim prawie identyczne jak poprzednie roczniki - na szczęście! ;)
W samym latawcu zmieniła się, jak zwykle, kolorystyka (również jak zwykle bardzo nieznacznie).
Kopnięcie z krawędzi, luz na linkach, przewidywalność - wszystko zostało bez zmian.
Nadal najfajniej lata 11m, nadal 13m ma bardzo dobry dolny zakres.
Było kilka dni, gdy po południu wiatr siadał na 12-13 i gdy na lagunie kilka najwytrwalszych osób walczyło o wysokość, ja na 13 nadal miałem dość mocy na s2blind.

Obrazek

Oprócz zachowania dobrych cech znanych z poprzednich roczników, zauważyłem też jedną istotną zmianę w pracy latawca. Inaczej kręci kiteloopy UH.
Poprzednie roczniki potrafiły zaskoczyć takim łupnięciem, że nie sposób było utrzymać bar. Kto doświadczył, ten zna "efekt połamanych palców" ;)

Obrazek

W tym jest inaczej, kiteloop nadal ma dużo mocy, ale rozwijana jest płynnej. Łatwiej też osiągnąć większą wysokość.
W poprzednich modelach często zdarzało mi się, że kiteloop był bardzo mocny, nadawał dużą prędkość, ale był niski.
Teraz jest inaczej. I to właściwie jedyna zmiana w zachowaniu samego latawca.


Inaczej ma się sprawa z barem. Zmienił się całkowicie.
To znaczy kompletnie inny jest bar AP, bo jeśli wybierzemy standardowy to wszystko zostanie właściwie jak w 2014 :)

Obrazek

Bar AP po pierwsze nie ma regulowanej długości drążka, zmieniać można jedynie punkt podpięcia linek sterujących. Dla mnie to dobrze, i tak oba bary 2014 miałem w wersji krótkiej, jedynie podpięciem linek regulowałem szerokość (45cm dla 7 i 9, 52cm dla 11 i 13). Druga istotna zmiana to sama szerokość baru. Drążek jest tak krótki, że przy KL dwie dłonie ledwo mieszczą się obok siebie po jednej stronie baru. Rozstaw linek to 41 i 48cm. Jeśli ktoś nie lubi wolnych latawców to ten bar nie jest dla niego. 48cm i 13m nigdy nie będą szybko reagować (dla mnie zaleta, ale kto co lubi ;) )
Kolejna istotna zmiana to owijka drążka. W KOŃCU nie ma tego idiotycznego grzebienia na górze (wypustek na palce)!! Mam też wrażenie, że sam drążek jest ciut cieńszy - mi leży w dłoni bardzo dobrze.
No i najważniejsza sprawa to linki. W '14 nośne były grubsze (350kg), w '15 pogrubione są również sterowe. Ale nie to jest kluczowe, najistotniejsze jest to że zostały skrócone do 21m (w standardowym barze zostały jak dawniej 23 czy 24m). Linki nie dzielą się już jak w poprzednich latach na trzy, bądź cztery segmenty. Podział jest 19+2.
Według mnie, latawiec na tak krótkich linkach zachowuje się niefajnie . Ma tendencję do uciekania do zenitu, ma mniej mocy, dziwne, nierównomiernie kopnięcie. Pływałem na takim setupie przez trzy sesje, żeby sprawdzić czy się nie przyzwyczaję - NIE. Wszystkie te problemy znikają po zastosowaniu baru z linkami 23m. Więc jeśli ktoś nie jest przekonany, że umie i chce pływać na linkach 21, powinien albo zamówić bar standardowy, albo wydłużyć linki w barze AP o około 2m

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post26 kwie 2015, 21:37

Panowie, jak najczęściej podpinacie linki do razora? Na 1, 2 czy ostatnie ustawienie? Jak się zmienia jego zachowanie w każdym z ustawień?

pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2015, 23:00

Rajlor pisze:Panowie, jak najczęściej podpinacie linki do razora? Na 1, 2 czy ostatnie ustawienie? Jak się zmienia jego zachowanie w każdym z ustawień?

pzdr


..nie wiem CO masz na mysli 1 - 2 - 3

ale nośne podpinam bliżej krawędzi natarcia - latawiec jest wtedy bardziej wszechstronny - w haku lepiej też lata i w zenicie

dalej od natarcia - wg mnie lepiej siedzi w oknie i lepiej oddaje na powerze, ale traci na allroundzie..

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post27 kwie 2015, 00:13

też nie wiem o jakie ustawienie 1-2-3 chodzi ??
Podobnie jak Ziomek - nośne bliżej krawędzi.
A sterówki "z fabryki" mają tylko jedno podpięcie - blisko latawca. Jeżeli jest więcej supełków na pigtailu to znaczy, że ktoś je sam dowiązał.
W modelu z 2012 fabryczne ustawienie było dość mocno przebrane, więc sam dowiązywałem supełek ok 2cm poniżej fabrycznego. W 2014 i 2015 nie widzę już takiej potrzeby.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 10:11 przez FilipN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MWILCZ
Posty: 1132
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:03
Deska: Foil Moses Onda, CORE Choice
Latawiec: Core XR-6,9,12, Core GTS, SOUL
Lokalizacja: IławaGdańskBrzeźno
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post27 kwie 2015, 08:32

Będę na długi weekend na 1/2 wyspie. Wiecie czy może Ktoś udostępnia Razory do testowania

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2015, 08:58

MWILCZ pisze:Będę na długi weekend na 1/2 wyspie. Wiecie czy może Ktoś udostępnia Razory do testowania


..ja Ci mogę dać się karnąć - ale , jeśli jesteś na poziomie raily i wyżej - efekt jest tylko jeden: szybka droga do Hydro :hand:

bo odechce Ci się pływać, na czymkolwiek wcześniej pływałeś ..przerabiałem to kilkadziesiąt już razy..

..chciałbym żartować..

peace

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post28 cze 2015, 19:52

2016 Razor + Livewire

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post28 cze 2015, 20:09

Wkoncu fajna kolorystyka :)

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post04 lip 2015, 17:51

Na 2016 kolekcja nazywa sie black team ale to slaby news .... najciekawsze jest to ze jest 15m w razorze, ktore jest specjalnie zmodyfikowane aby bylo lzejsze :-) 5.5 tez poprawione lekko :P

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post04 lip 2015, 17:58

nowy plecak

images (1).jpg
images (1).jpg (5.87 KiB) Przejrzano 5264 razy

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lip 2015, 19:11

Graficznie bardzo mi się podoba ! Jakieś większe zmiany w tych latawcach? Poza 15 oczywiście

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post04 lip 2015, 20:14

W samych razorach jest nowy aramid load frame, pozatym bez wiekszych zmian :-) Do tego AP bar bedzie mial teraz tylko 18mm srednicy (w 2015 bylo to 23mm).

Pzdr.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post07 lip 2015, 22:16

Bedzie tez Razor, w wersji reefer :-) Mocno wali po oczach :P

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post08 lip 2015, 09:36

W sensie, że wersja dla amatora raf koralowych ? :lol:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron