JURAS ZOON ZMIENIA BARWY ?!?!?!?!!

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2012, 01:02

jedi1 pisze:
TrueKejner pisze:ej to kto w SLINGU został? z freestylu nikt (chyba że liczycie Onievę). Z takich kotów to już nikogo nie ma.
to szkoda bo strasznie wkurzają mnie te takie waveowe teamy jak w naishu. Jak się chce obejrzeć np. Kevina to trzeba najpierw przebrnąć przez 3 minuty zawijania falek i głupich boardoffów.


Alex Fox, Eric Rienstra, Lenten, Abreu ale to nie PKRA, jeśli tylko tych do freestyle i kotów zaliczasz.

W Naishu to też oprócz Kevina są Jesse Richman, Sam Light i ten tam Niemiec od wake, więc jakby nie patrzeć freestyle team mają.



No dobra, ale tak prosto z mostu - alex fox hmm...pojedzmy do Belgii i co 3 plywa tak jak on :P
Mauricio kitowy dziadek, rienstra...wiecej wywraca niz laduje. Mowiac ladnie - true kejner pojedzie kazdego z nich ;)
Slingshot ma - rebstocka, ktory jest takim kotem,ze nie mam pytan.
A co do niemca - rick jensen

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2012, 09:07

Dzieki takim jak Fox czy Rienstra Slingshot nie musi sie martwic o sprzedaz bo ich umiejetnosci wystarczaja do zrobienia dobrego promo materialu. Dlatego tez w centrali raczej tez nie trzymali Jurka na sile. Promodele sprzetu jak i wielkie nazwiska plywajace w teamie nie do konca przekladaja sie na sprzedaz stad tez najprawdopodobniej niechec do inwestoowaniia grubych $$ w kontrakty z topowymi zawodnikami.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post09 lis 2012, 13:27

Smokie pisze:Dzieki takim jak Fox czy Rienstra Slingshot nie musi sie martwic o sprzedaz bo ich umiejetnosci wystarczaja do zrobienia dobrego promo materialu. Dlatego tez w centrali raczej tez nie trzymali Jurka na sile. Promodele sprzetu jak i wielkie nazwiska plywajace w teamie nie do konca przekladaja sie na sprzedaz stad tez najprawdopodobniej niechec do inwestoowaniia grubych $$ w kontrakty z topowymi zawodnikami.


według mnie to właśnie problem firm które nie potrafią wykorzystać potencjału jaki ma taki zawodnik. bo na pewno łatwiej jest sklecik jakieś promo z ujęciami riderów dużego teamu. Jest pewnie wiele czynników, ale zobaczcie jak nagle się Airush rozhulał po tym jak Pastor tam doszedł. Dla mnie totalną pomyłką jest to że w dużych firmach latawce nie są promodelami zawodników. Flexifoil też za bardzo nie istniał a z pomocą Aarona udało im się wbić na rynek kitesurfingu (wcześniej to chyba tylko w snowkicie im dobrze szło). I akurat ich promocja była według mnie najlepiej przemyślana i na pewno nie udałoby się uzyskać takiego rozgłosu nawet 30 osobowym teamem. Super zrobione filmy z Gordonem (gdzie było zawsze dużo o kajtach nawciskane) oraz zrobienie całej linii pod nazwiskiem Aarona. Bo kto wcześniej pływał na c-shapach flexa? A jak zrobili drugiego hadlow pro to ja np często widziałem za granicą żeby ktoś na nich pływał.
Także mi się akurat wydaje, że jeżeli dobrze się to zrobi to takie kontrakty z jednym topowym zawodnikiem są lepsze, bo to na ich stronki się wchodzi i o nich się pisze w magazynach. No i jeżeli wypuszczają film to odbija się to zawsze jakimś większym echem (np. 13 tys wyświetleń w dwa dni filmu Pastora teraz).

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post09 lis 2012, 13:43

a w naishu rzeczywiście jest jeszcze Sam Light. On akurat dobrze pływa (dla mnie lepiej od Kevina). nie rozumiem tylko jak mogą się ludziom te jego lowmoby z podkurczonymi nóżkami podobać...ten Niemiec to Rick Jensen, ale on prawie tylko na cablu już pływa.
A ci kolesie ze slingshota to słabo. nawet nie wiedziałem kto to jest, także musiałem jakieś video najpierw obejrzeć. gdyby nie to że ogarniają slidery to pływają na poziomie 16-latków po około 4 godziwych sezonach na wodzie. Więc jakoś na mój gust dużego rozgłosu slingowi nie przynoszą.
Co innego z tym Patrickiem z fal. On rzeczywiście jest hardcorowcem! To teraz bez Youriego chyba najlepszy rider Slinga.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post09 lis 2012, 13:49

no ja tak samo, jak Marek na te rzeczy patrzę.
od paru już lat obserwuję rynek, czytam gazetki.
jako bestowy user od lat zastanawiało mnie dlaczego besta za bardzo na zawodach nie widać - w sensie top5, a nawet top10.
Kristin Boese.ok, ale to już nie kategoria "kotów".
dla mnie, jako end-usera to była info w stylu te kajty najwyraźniej nie są good enough... a przecież one wcale nie są złe.
best pchał się wszędzie, ale od kilku lat zabrakło im teamu na pudło. skumali, że jak w f1 najlepiej widać najlepszych, przytną kasę na innych mediach i będą płacić Jurkowi.
zrobili kajcika pod Giselę - GP. teraz pod Jurka będzie jakiś latawiec... YZ pewnie ;)
myślę, że na GP i doskonaleniu TS się nie skończy, obstawiam że Youri będzie chciał swój latawiec. jeśli tak nie będzie to znaczy, że zrobił to tylko dla kasy.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post09 lis 2012, 18:40

surfbabe pisze:zrobili kajcika pod Giselę - GP. teraz pod Jurka będzie jakiś latawiec... YZ pewnie ;)
myślę, że na GP i doskonaleniu TS się nie skończy, obstawiam że Youri będzie chciał swój latawiec. jeśli tak nie będzie to znaczy, że zrobił to tylko dla kasy.


ej, ciekawa rzecz. ktoś wie czy kajt GP ma cokolwiek wspólnego z Giselą P? myślałem zawsze że to tylko tak nazwa bez znaczenia

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post09 lis 2012, 18:56

TrueKejner pisze:ej, ciekawa rzecz. ktoś wie czy kajt GP ma cokolwiek wspólnego z Giselą P? myślałem zawsze że to tylko tak nazwa bez znaczenia

zasłyszane, z dobrego kierunku, że właśnie tak i owszem...
chociaż skojarzenia z moto gp... no i wogóle, że grand prix też się nasuwają.
ja w każdym wersję z Giselą kupuję :thumbsup:

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post09 lis 2012, 23:00

GP istniał pod tą nazwą zanim Gisela przeszła do Besta - także ten... hmmm... jakby to powiedzieć, zbieg okoliczności dobrze rozegrany marketingowo ;)
Zoon - w/g mnie będzie pływał na GP, nie ma w ofercie Besta innego latawca dla niego i wątpię, żeby miał się pojawić

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post09 lis 2012, 23:25

FilipN pisze:Zoon - w/g mnie będzie pływał na GP, nie ma w ofercie Besta innego latawca dla niego i wątpię, żeby miał się pojawić


to też on tak mówi, że będzie pływał na GP na zawodach.
ale te jego wywody o potrzebie uczestniczenia w procesie tworzenia nowych latawców sugerują, że skoro kontrakt kilkuletni, to coś pod siebie będzie mógł za jakiś czas podszyć.
ja mając takie nazwisko, skillsy i rezultaty chciałabym móc stworzyć konstrukcję, która leży mi w 100%.
i tak najszybciej ewentualne wpływy Jurka można będzie zobaczyć za 2 lata, abo cóś...
także te moje rozważania czysto akademickie, idealne na długie jesienne wieczory... :thumb:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lis 2012, 09:08

TrueKejner pisze:A ci kolesie ze slingshota to słabo. nawet nie wiedziałem kto to jest, także musiałem jakieś video najpierw obejrzeć. gdyby nie to że ogarniają slidery to pływają na poziomie 16-latków po około 4 godziwych sezonach na wodzie. Więc jakoś na mój gust dużego rozgłosu slingowi nie przynoszą.
Co innego z tym Patrickiem z fal. On rzeczywiście jest hardcorowcem! To teraz bez Youriego chyba najlepszy rider Slinga.


hehe widzisz jak to dobrze działa promocja jednak.... Patrick oprócz tego że dobrze pływa to potrafi robić niesamowity materiał promocyjny w postaci mega filmów, którzy wszyscy z wielkim rozdziawieniem oglądają. Zerknij sobie na straplesskitesurfing.com i przejrzyj jak wygląda poziom pływania teraz na falach strapless i nagle zobaczysz że typków jak Patrick jest sporo więcej :) Tylko że wszystko inaczej podane. A tak btw w Slingu podobno stwierdzili, że sprzedaż ma się na tyle dobrze, że lepiej dla Youriego portfela będzie jak trafi do Best za kupe $$.
A co by nie mówić to najlepszym materiałem marketingowym Slinga jest nadal Ruben :) Choć Yourii na pewno robotę swoją zrobił :)
Na wiosne ponoć szykowana jest niespodzianka i nowy zawodnik z górnej półki ;)

A co do Flexifoila to istniał on na rynku latawcowym dużo wcześniej niż pojawiło się większość znanych nam dziś obecnie firm kitesurf ;)

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lis 2012, 18:51

Latawce same nie latają.... ale znane mordy zawsze w promo pomagają. Jak firma jest ogarnięta w marketingu i sprzedaży, przekuje wizerunek dobrego PRO na wizerunek marki. Wiele firm jednak to jakby 20 wieku nadal żyła. Że "samo się sprzeda i wypromuje".

btw. bardziej len10 i to co robi, przyciągał nowych kupujących (do sliga) więc z tym spadkiem sprzedaży tak zle nie będzie.
poza tym sling to nie tylko kite...

Best - pewnie się postarają, ale promo wejścia Jurka /welcome film/ to była MEGA słabizna. Anyway, na efekty czy się przełoży dalej to trzeba będzie trochę poczekać.
Robić trzeba lepsze filmy, foty, marketing i jakoś będzie.

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lis 2012, 23:00

Smokie pisze:
TrueKejner pisze:A ci kolesie ze slingshota to słabo. nawet nie wiedziałem kto to jest, także musiałem jakieś video najpierw obejrzeć. gdyby nie to że ogarniają slidery to pływają na poziomie 16-latków po około 4 godziwych sezonach na wodzie. Więc jakoś na mój gust dużego rozgłosu slingowi nie przynoszą.
Co innego z tym Patrickiem z fal. On rzeczywiście jest hardcorowcem! To teraz bez Youriego chyba najlepszy rider Slinga.


hehe widzisz jak to dobrze działa promocja jednak.... Patrick oprócz tego że dobrze pływa to potrafi robić niesamowity materiał promocyjny w postaci mega filmów, którzy wszyscy z wielkim rozdziawieniem oglądają. Zerknij sobie na straplesskitesurfing.com i przejrzyj jak wygląda poziom pływania teraz na falach strapless i nagle zobaczysz że typków jak Patrick jest sporo więcej :) Tylko że wszystko inaczej podane. A tak btw w Slingu podobno stwierdzili, że sprzedaż ma się na tyle dobrze, że lepiej dla Youriego portfela będzie jak trafi do Best za kupe $$.
A co by nie mówić to najlepszym materiałem marketingowym Slinga jest nadal Ruben :) Choć Yourii na pewno robotę swoją zrobił :)
Na wiosne ponoć szykowana jest niespodzianka i nowy zawodnik z górnej półki ;)

A co do Flexifoila to istniał on na rynku latawcowym dużo wcześniej niż pojawiło się większość znanych nam dziś obecnie firm kitesurf ;)


No dobra jest wielu strapless - ale trzeba przyznac,ze on pcha to na wyzszy poziom + stylowe ma niepowtarzalna + tak jak wspomniales- montaz....
Rebstocka pozazdroscic!

Denis
Posty: 42
Rejestracja: 28 paź 2011, 22:12
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post11 lis 2012, 16:03

Hej chłopaki przecierz slingshot jeszcze ma team polski który jest nie zawodny : Helena Brochocka nasza gwiazda może nawet 5 w pkra ,Karolina Winkowska 3 w pkra , Michalina Laskowska i ja . Właśnie siedzę w brazylii na cauipe i moje fuele naprawde potrafią czynić cuda . Uwarzam ze slingshot bez Youriego Zoona tez se bardzo dobrze poradzi.

Pare zdięc z brazylii
Załączniki
DSC05695.JPG
DSC05695.JPG (132.28 KiB) Przejrzano 2541 razy
DSC05675.JPG
DSC05675.JPG (113.5 KiB) Przejrzano 2541 razy
DSC05643.JPG
DSC05643.JPG (104.68 KiB) Przejrzano 2541 razy
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 18:19 przez Denis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post11 lis 2012, 17:11

Dobra dobra synuś! Ale zdjęcia to się naucz wstawiać porządnie do postów.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2012, 01:58

Heh, na tym poziomie to mu chyba nie robi na czym pływa, nie sądzicie ? Na TSie też "ogarnie" chyba ;)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości