Foilboarding - uskrzydleni inaczej [ANKIETA]

Forum poświęcone foilboardingowi, czyli desce z hydroskrzydłem.

Jakie jest Twoje podejście do foilboardingu?

- Potrafię pływać na foilu ale nie posiadam własnego sprzętu,
2
1%
- Potrafię pływać na foilu i posiadam własny sprzęt,
5
3%
- Jeszcze nie potrafię pływać ale już posiadam sprzęt,
1
1%
- Chciałbym koniecznie się nauczyć,
38
27%
- Może przy okazji spróbuję ten wynalazek,
70
49%
- Wygląda może interesująco ale nie będę tego próbować,
7
5%
- Wogóle mnie to nie interesuje.
20
14%
 
Liczba głosów: 143

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post23 mar 2014, 22:10

A jakże inaczej?
Andrek masz rację.
Różnica polega tylko na tym w którym momencie przejdziesz w stan lewitacji.
Początki są identyczne.
Mamy tu dwa skrzydła. jedno takie, drugie owakie i początki wyglądają tak samo.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 09:40

maryjka pisze:Andrek masz rację. Początki są identyczne.
Mamy tu dwa skrzydła. jedno takie, drugie owakie i początki wyglądają tak samo.

Wcześniej:
mandaro pisze:To mój piąty dzień dzisiaj. 20m zrobiłem na Zekko Makaira, a Joda ma Magmę nieco łatwiejszą

A pierwszy post:
mandaro pisze:Mistrz Joda awansował na Piernika.
Ile to było 7 dni nauki?
Mnie się udało 10 metrów zrobić i jakoś słabo to widzę w ogólności.

Identyczne? :naughty:
Mandaro aka maryjka - przemyśl co piszesz o Makairze na forum bo niechcący robisz andrkowi pod górkę.

Różnica polega tylko na tym w którym momencie przejdziesz w stan lewitacji.

No i jak nie kochać mandaro - eksperta foila co udało "10 metrów zrobić i jakoś słabo to widzę w ogólnośc".
Czekam na update strony z info o szkoleniu foil:
http://cilata.com/

andrek pisze:fakt "ślizg" to za duże słowo , chodziło mi o przemieszczanie się .
Tak na krawędzi deski. Mnie tak uczono i tak polecam.

Wybacz za moją bolesną szczerość ale sam sprowokowałeś.
Źle Cię uczono. A udało się nauczyć? Od roku piszesz o radach dla początkujących ale jakoś nigdy nie podzieliłeś się swoim cennymi doświadczeniami. Czemu?
Pomyśl o wypadkowej siły jaka naciska na skrzydło prowadzone płasko a jak "na krawędzi" - kiedy łatwiej wywala Cię w powietrze?
Nie wiedziałem, że aż tak jesteś zdesperowany i wpakowałeś się jak śliwka w kompot. Każdy normalny co się nauczy foila będzie widział jaką głupotę tutaj strzeliłeś.
To tak jakbyś napisał, że na twintipach lepiej uczyć się pływać strapami w dół i stawiając stopy na finach. Myślę, że znalazłby się jeden czy drugi co by tak się naumieli i widzieli nawet w tym pewne plusy a co gorsza polecali nowatorską metodę :lol:

zapewniam że pływających na foil jest wieeeelu i przybywa z każdym dniem dowodem niech będzie fakt że kolejna partia foilów Zeeko rozeszła się prawie całkowicie w kilka dni :shock:
O co chodzi w tej deklaracji? Poza tym że promujesz "partię foliów Zeeko co rozeszła się jak ciepłe bułeczki". Odczytuję to jako delikatny spamik sugerujący, że sprzedajesz ich na kg. Sprzedałeś choć jedno?

Żeby było jasno - Makaira Zeeko to piękny foil. Marzę o takim. Chciałbym taki posiadać - szczególnie model 2014 z cienkim masztem bo mój Moses VoRace nie nadaje się do wygrywania w zawodach (widzisz nie owijam w bawełnę - i odradzam jego kupna osobom chcącym się ścigać w zawodach!)
Makaira to są idealne skrzydła dla rajdera na średnim poziomie wzwyż. Mają zbyt wysokie AR.
Dlatego do nauki - jak pisałem - odradzam no chyba że ktoś jest bardzo uparty.
Prawo jazdy można zrobić na 8 biegowym Ferrari ale czyż nie lepiej na Fiacie w automacie?
Niestety nie stać mnie na powyższe bo musiałbym wyskoczyć 4100€ czyli jakieś 17tys PLN i chyba nie mogę liczyć na wsparcie polskiego dystrybutora, andrek co? :wink:
Jezu jak chciałbym się mylić!
Andrek - jak zasponsorujesz mi makaire race (a będę startować w Pucharze Świata) to będę pisał tylko według szablonu Zeeko!
:pray: :pray: :pray:

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 11:44

BraCuru pisze:Źle Cię uczono.

i tak się kończą dyskusję z Tobą (zanim się zaczną) wiesz i tyle.

rad nie udzielam bo nie czuję się na poziomie mędrkowania !

BraCuru pisze:Nie wiedziałem, że aż tak jesteś zdesperowany i wpakowałeś się jak śliwka w kompot.


o czym ty bredzisz ?

O co chodzi w tej deklaracji? Poza tym że promujesz "partię foliów Zeeko co rozeszła się jak ciepłe bułeczki". Odczytuję to jako delikatny spamik sugerujący, że sprzedajesz ich na kg. Sprzedałeś choć jedno?


to była odpowiedź na "synka" wpis że mało kto na foilu na świecie potrafi pływać. i daruj z tym doszukiwaniem się promocji bo sam nią ociekasz !

Żeby było jasno - Makaira Zeeko to piękny foil. Marzę o takim. Chciałbym taki posiadać - szczególnie model 2014 z cienkim masztem bo mój Moses VoRace nie nadaje się do wygrywania w zawodach (widzisz nie owijam w bawełnę - i odradzam jego kupna osobom chcącym się ścigać w zawodach!....
Niestety nie stać mnie na powyższe bo musiałbym wyskoczyć 4100€ czyli jakieś 17tys PLN i chyba nie mogę liczyć na wsparcie polskiego dystrybutora, andrek co? :wink:
Jezu jak chciałbym się mylić!


a to nie wiem jak to liczysz? http://zeeko-kites.com/fr/49-foil-series tu jest cena 1769 euro to ciut ponad 7K zł. a jak się ładnie uśmiechniesz to i rabat się zrobi ;)

Andrek - jak zasponsorujesz mi makaire race (a będę startować w Pucharze Świata) to będę pisał tylko według szablonu Zeeko!
:pray: :pray: :pray:


akurat od szablonów to wiemy kto jest mistrzem ;) daruj naprawdę!

andrek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 12:01

andrek pisze:i tak się kończą dyskusję z Tobą (zanim się zaczną) wiesz i tyle.

A Ziemia jest kwadratowa, tak?

rad nie udzielam bo nie czuję się na poziomie mędrkowania !

andrek pisze:ja bym uczącym się nie radził tego słuchać i pierwsze ślizgi wykonywać przy zupełnym zanurzeniu skrzydła, na krawędzi deski jakby foila nie było pod spodem i to zupełnie bez znaczenia na jakiej marce foila będą stawiać pierwsze kroki.


andrek pisze:to była odpowiedź na "synka" wpis że mało kto na foilu na świecie potrafi pływać.

Po sprzedaniu całego magazynu Zeeko spoty światowe zalały tłumy lewitujacych. Tłumy jak na Helu 15 sierpnia normalnie :doh:

a to nie wiem jak to liczysz?

a to nie wiem jak prowadzisz sprzedaż Zeeko skoro nie umiesz policzyć ceny modelu o jaki Cię grzecznie proszę i uśmiecham ładnie :D :D :D :pray:

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 12:04

BraCuru pisze:a to nie wiem jak prowadzisz sprzedaż Zeeko skoro nie umiesz policzyć ceny modelu o jaki Cię grzecznie proszę i uśmiecham ładnie :D :D :D :pray:


konkretnie jaki model?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 12:10

andrek pisze:konkretnie jaki model?

Jedyny o jakim pisałem.
Poproszę Makaira Race z masztem race 2014.
Dziękuję awansem i przepraszam, że "bredzę".
Adres do wysyłki wysyłam Ci na pw.

O i takich dealerów sprzętu nam w Polsce potrzeba :thumb:

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 12:12


Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 12:23


Nie chce nic kupować od Ciebie jeśli masz taki stan wiedzy o tym co sprzedajesz i tak zaspakajasz potrzeby potencjalnych klientów.
Z Twoją pomocą nie wygra żaden zawodnik, bo wciśniesz mu że ma najlepszy sprzęt na świecie do racingu nie wiedząc, że zawodnik potrzebuje czegoś lepszego ze stajni Zeeko: http://zeeko-kites.com/gb/foil-series/2 ... ition.html

No to kalkuluj i płacz bo w Twojej "dyskusji" za dużo emocji i bzdur niż faktów i wiedzy.
Proszę odpuść i nie rób sobie ani mi złego bo wychodzimy razem na pacanów z tymże że ja na bardziej poinformowanego a Ty na wziętego z kosmosu :shock:

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 12:31

BraCuru pisze:
andrek pisze:konkretnie jaki model?

Jedyny o jakim pisałem.
Poproszę Makaira Race z masztem race 2014.


wszystko cacy miły Panie ale lekko się Panu zapomniało dodać że maszt Limited Edition ma Pan na myśli :hand:

i przestań mnie obrażać !! nadzorco "etyki "

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 14:16

andrek pisze:wszystko cacy miły Panie ale lekko się Panu zapomniało dodać że maszt Limited Edition ma Pan na myśli :hand:

...przestań pliss. Błagam bo robisz sobie tylko krzywdę a ja dostaję odłamkami.
BraCuru pisze:Żeby było jasno - Makaira Zeeko to piękny foil. Marzę o takim. Chciałbym taki posiadać - szczególnie model 2014 z cienkim masztem bo mój Moses VoRace nie nadaje się do wygrywania w zawodach (widzisz nie owijam w bawełnę - i odradzam jego kupna osobom chcącym się ścigać w zawodach!)


Myślę, że potencjalny klient byłby bardziej skory wyłożyć grubą kasę widząc, że sprzedawca w ogóle pływa na foilu a jeszcze bardziej skory widząc, że pływa bardzo dobrze.
Tymczasem wniosek z powyższego wyciągam taki, że o pływaniu dowiadujesz się raczej z reklamówek niż z wody.
W panice walczysz o swój produkt, bo gościu który jako jeden z nielicznych pływających w tym kraju na foilu, pracuje nad skrzydłami i deskami powiedział że Makaira nie jest najlepszym skrzydłem do nauki. W tym momencie rzuciłeś mi się do gardła pisząc od rzeczy. Przez swoje "mędrkowanie" w tym wątku straciłeś co najmniej jednego i a może nawet jedynego klienta z KF.pl. Na pewno tego chciałeś?

Podsumowując:
Ja radzę tak:
Z obecnym istniejącym sprzętem na rynku odradzam do nauki jakichkolwiek skrzydeł o wysokim AR. Moses Vorace też jest złe do nauki. Tak samo jak Sword. Makaira Freeride 2014 zaliczam do skrzydeł z wysokim AR. Pozostałe Makairy to bardzo wysoki AR. Zeeko wg mnie nie ma łatwego skrzydła do nauki.
Jak ktoś chce wejść szybko oraz mniej boleśnie i kosztownie w świat rekreacyjnego foila niech lepiej zaczyna na skrzydłach o niskim AR.
Na wysokim AR będzie wam bez dwóch zdań trudniej. Jednym, na naukę, zejdzie dwa razy więcej czasu, innym 20 niż na low AR.

A andrek tak:
andrek pisze: ja bym uczącym się nie radził tego słuchać i pierwsze ślizgi wykonywać przy zupełnym zanurzeniu skrzydła, na krawędzi deski jakby foila nie było pod spodem i to zupełnie bez znaczenia na jakiej marce foila będą stawiać pierwsze kroki.


Wasz wybór, wasz czas, zdrowie i pieniądze.
Jakkolwiek zdecydujecie życzę powodzenia, bo naprawdę warto - mimo zniesmaczenia przez moją przepychankę z "ekspertami".
Przepraszam wszystkich za powyższe ale chcecie tutaj czytać "obiektywne" marketingowe wypasy czy subiektywne, sprawdzone w praniu i konkretne rady?

Tutaj wątek funfla z Dani (14 lat na kajcie/ wszystkie style od wave po racing), który zaczynał na Makairzę pół roku temu i udało mu się wyjątkowo szybko naumieć.
http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=196&t=2382019
Na koniec polecam inne fora po francusku, angielsku lub polsku bo tutaj trzeba być poprawnym marketingowo.

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 15:02

przyklej sobie jeszcze pod avatarem "jedyny słuszny i obiektywny" a no i wszechwiedzący :wink: Nie mam potrzeby nikomu cisnąć marketingu z reklam,ale bzdur nie będę akceptował! Twoja znajomość mnie jest lepsza niż moja samego siebie - ale to wiadomo w końcu jesteś mega użytkownikiem forum.

i na tym wymianę zdań z mega użytkownikiem forum BraCuru zakończę.

czus !

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 15:25

andrek pisze:i na tym wymianę zdań z mega użytkownikiem forum BraCuru zakończę.

dziękuję bardzo :thumb:
Ja natomiast nie planuję przymykać oka na pisanie tutaj w stylu, że czarne jest białe bo sprzedaję tylko białe.

Awatar użytkownika
Sonix
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:02
Deska: SU-2
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie/Piekary Śląskie
Postawił piwka: 32 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post24 mar 2014, 18:48

Panowie tyle się pisało o spamie między innymi Ty BaraCuru, a razem z Andrkiem spamujesz tu ciekawy wątek. Proponuje zakończyć już tą dyskusję. Takie spory rozwiazujcie na PW. A moderatora proszę o usuniecie zbędnych postów.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 19:28

Sonix pisze:Panowie tyle się pisało o spamie między innymi Ty BaraCuru, a razem z Andrkiem spamujesz tu ciekawy wątek. Proponuje zakończyć już tą dyskusję. Takie spory rozwiazujcie na PW. A moderatora proszę o usuniecie zbędnych postów.

Yes Sir :thumb:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 mar 2014, 22:01

Marek ale sie mapompowales bardziej od Andrzeja haha :thumbsup: dajcie pokoj :D


Wróć do „Foil, Foilboarding, Hydrofoiling”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości