Slingshot bar - pęknięty plastik

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
wild1
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, 11:47
Deska: 77 Project - BOB black
Latawiec: SS RPM
Lokalizacja: Poznań/Murowana Goślina
 
Post11 mar 2013, 11:45

Witam,
jak w temacie pękł element z tworzywa w barze. Teraz linka która jest wewnątrz tej (nazwijmy to) rurki, jest narażona na przetarcie.
Z tego co wiem w barach slingshota z czasem to standard że ten element pęka, pytanie co gdy przetrze się ta linka?
Producent nie zapewnia jednak elementów zapasowych do wymiany tej części, to przykre :?
Nawet nie ma możliwości za bardzo demontażu tych bocznych plastikowych elementów baru , gdzie zamocowana jest ta linka (przyznam że tutaj Slingshot się nie wykazał .. hmm a może to działanie zamierzone?)
Czy ktoś z was może wymieniał już tą linkę, czy może po jej przetarciu trzeba wymienić cały "kij"?

Zdjęcie baru poniżej :

Obrazek

Z góry dzięki za info, tylko nie piszcie żebym zmieniał brand ...hehe

Pozdro
Łukasz

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2013, 12:00

Tak się dziej gdy używamy go w niskich temperaturach i za mocno zwijamy linki .
Mi tak się stało przy –10C używałem go 2 lata i nic się nie działo . Bez obaw .

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post11 mar 2013, 12:04

A to chyba juz ktorys topic z tym dzyndzlem w slingu. Zabezpiecz przed przetarciem jakas tasma i bedzie ok :)

wild1
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, 11:47
Deska: 77 Project - BOB black
Latawiec: SS RPM
Lokalizacja: Poznań/Murowana Goślina
 
Post11 mar 2013, 12:16

wenzel pisze:Tak się dziej gdy używamy go w niskich temperaturach i za mocno zwijamy linki .
Mi tak się stało przy –10C używałem go 2 lata i nic się nie działo . Bez obaw .

Za mocno to nie zwijam , no ale fakt , wczoraj była ujemna temperatura jak to się stało.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2013, 17:22

wenzel wybacz, ale to nieprawda. Jeden koniec mojego baru pękł jeszcze latem podczas drugiego sezonu używania, przy normalnych temperaturach. Owszem, zwijam linii dosyć mocno, ale nie na siłę. Właściwie jedyne rozwiązanie to nie zwijać końcówek - może nie pęknie. Ale wtedy bar nie wydląda na zwinięty.
Jak dla mnie jest to ewidentna wada produktu, która jednak nijak nie wpływa na używanie. Wszystkie używane slingi, które widziałem tak mają po jakimś czasie i nie widziałem, żeby jakakolwiek linka pękała.

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 mar 2013, 12:24

onzo pisze:....Wszystkie używane slingi, które widziałem tak mają po jakimś czasie i nie widziałem, żeby jakakolwiek linka pękała.


W starych tak nie ma ale pewnie inna konstrukcja :)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post12 mar 2013, 13:32

i za mocno zwijamy linki .
ile to jest za mocno :?: :lol:
Ja scigam rodzine jak za slabo linki nawina :idea: .Myslalem ze to od udezenia tak sie dzieje . Slabo...powiedzial bym wada fabryczna .

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 mar 2013, 13:57

nie chodzi o linki tylko o te końcówki a przeplatając na ósemki to możemy je mocno do baru docisnąć . Przy ujemnych temperaturach te silikonowe robią się twarde .
linki powinny być mocno . Najlepiej weź do łapy i będziesz wiedział .
rolnik pisze:
i za mocno zwijamy linki .
ile to jest za mocno :
.

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post13 mar 2013, 10:49

a nie lepiej reklamowac?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 mar 2013, 14:33

Nie przejdzie. Temat przerabiany, producent ma to ogólnie w d.... Wirus nawet pisał do Yurka i... on też tak miał. Może to jest powód zmiany brandu ;) :lol: :lol:

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post15 mar 2013, 19:20

przyjrzałem się swoim barom slinga i ja bym to olał tylko zastanawia mnie jedno... u Ciebie to wygląda jakby ta część co pękła była gruba i twarda a u mnie to jest gumowe, cienkie i elastyczne :arrow: który rocznik tego baru?

wild1
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, 11:47
Deska: 77 Project - BOB black
Latawiec: SS RPM
Lokalizacja: Poznań/Murowana Goślina
 
Post17 mar 2013, 07:21

Bar jest z 2012, na razie zabezpieczyłem linkę w miejscu pęknięcia taśmą,mam nadzieje że będzie ok.
Tak ogólnie mówiąc to jest to mega niedoróbka Slingshota w tych barach, mogliby to zmienić.

Peace

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post17 mar 2013, 14:37

onzo pisze:Nie przejdzie. Temat przerabiany, producent ma to ogólnie w d.... Wirus nawet pisał do Yurka i... on też tak miał. Może to jest powód zmiany brandu ;) :lol: :lol:

Onzo, mozna wiedziec, jaka reklamacje pisales i do kogo kierowales?

Moim zdaniem, jesli jest dowod zakupu, a bar byl zakupiony w okresie 12miesiecy (chyba ze slingoshot dal dluzszy okres), to nalezy pisac reklamacje. Bledem w tym wypadku jest pisanie reklamacji na podstawie gwarancji, bo wtedy faktycznie producent/sprzedawca moga olac sprawe. Opisany przyklad peknietego elementu jest niezgodny z umowa! Na miejscu wild1 napisalbym reklamacje niezgodnosci towaru z umowa z zadaniem wymiany baru na nowy lub zwrotu pieniedzy. W takim wypadku sa duze przywileje w stosunku do reklamacji na podstawie gwarancji.

Podstawa prawna:
http://www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/02CDFF11-4217-4078-A37A-240588C1EDBF/16575/Ust_o_szczegol_warunkach_sprzed_konsumenc_tekst_je.pdf

Awatar użytkownika
wirus12
Posty: 517
Rejestracja: 07 maja 2007, 14:46
Deska: JOKE, 666, 77
Latawiec: RPM, FUEL
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 mar 2013, 19:18

mam to w 2 barach , wszyscy co maja bary slinga to wcześniej czy później to mają , jak jest na gwarancji to reklamuj , jak nie tak jak moje kupione z 2 ręki to kaplica ,przyzwyczajony do serwisu CORA i Marjo gdzie z każdą pierdołą nawet z modelu 2010/09 możesz się zgłosić i nie odejdziesz z kwitkiem, pisałem do centrali w stanach umyli ręce , no i dla zbytu do Yuriego :D , o dziwo szybciej odpisał niż sling , taka wada , rada ostry nóż i ja okroiłem ten pęknięty element dookoła żeby nie był chropowaty i tyle.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 mar 2013, 22:00

unhooked pisze:
onzo pisze:Nie przejdzie. Temat przerabiany, producent ma to ogólnie w d.... Wirus nawet pisał do Yurka i... on też tak miał. Może to jest powód zmiany brandu ;) :lol: :lol:

Onzo, mozna wiedziec, jaka reklamacje pisales i do kogo kierowales?

Moim zdaniem, jesli jest dowod zakupu, a bar byl zakupiony w okresie 12miesiecy (chyba ze slingoshot dal dluzszy okres), to nalezy pisac reklamacje. Bledem w tym wypadku jest pisanie reklamacji na podstawie gwarancji, bo wtedy faktycznie producent/sprzedawca moga olac sprawe. Opisany przyklad peknietego elementu jest niezgodny z umowa! Na miejscu wild1 napisalbym reklamacje niezgodnosci towaru z umowa z zadaniem wymiany baru na nowy lub zwrotu pieniedzy. W takim wypadku sa duze przywileje w stosunku do reklamacji na podstawie gwarancji.

Podstawa prawna:
http://www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/02CDFF11-4217-4078-A37A-240588C1EDBF/16575/Ust_o_szczegol_warunkach_sprzed_konsumenc_tekst_je.pdf

toż Ci mówię, że nie przejdzie. Producent uważa, że jest to normalne zużycie produktu w wyniku (niewłaściwego?) używania i temat nie przechodzi. Udowodnij teraz, że bar był używany tak jak trzeba, albo nie tak jak trzeba. U mnie poleciało w 2 sezonie, więc i tak było pozamiatane.
Pablo nic nie zrobi, bo może tylko przekazać odpowiedź producenta, albo za własną kasę dać nowy bar, bo nikt mu tego nie zrekompensuje.
A o metodach reklamacji nie musisz mi pisać - naprawdę wielokrotnie to już przerabiałem z wieloma produktami - w sprawie plastiku w barze slinga z amerykańską firmą nie zamierzam się sądzić ;)


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości