przeróbka baru - zmaina systemu depowerowania

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post22 mar 2013, 11:04

witam!

jak wszystkim wiadomo knaga depoweru w chikenloopie systemu naish od 2008 do 2011?? to jakaś porażka może działa to w malych latawcach i przy średnich wiatrach. ja niestety latam na latawcach powyżej 12m a najczęsciej 16m i jak przywali szkwałem to użycie depowera graniczy z cudem, trzeba puścić bar i oburącz ciągnąć za linkę depower, a to rodzi dziwnego rodzaju niepożądane sytuacje np loopa przy na 16m2 powyżej 20 knotów, wypięciem chikenlopa, lub rozdepawerowaniem zdepowerowanego latawca.
chce skrócić linkę nośną i tam wstawić "normalny" system depowerowania a ten co jest niech zostanie. dobrze chodzi na nim stoper.

mam złe doświadczenia z taśmami naisha poniżej 2008r bo kilka razy pękła mi plastikowa klamra podczas depowerowania latawki co pare razy skonczyło sie zerwaniem linek. więc chciałbym znaleźć coś solidniejszego i bezproblemowego.

od razu uprzedzam rady pt: zmień bar.
kupiłem dwa bary naisha i przystosowałem je pod swoje potrzeby (mocniejsze linki nośne, przedłużki, stoper itp.) a po za tym mam w każdym linki w idealnym stanie bądź nowe a to kosztuje konkretne pieniądze i szkoda to oddawać komuś w "prezencie". a za bar w dobrym stanie trzeba dać 1000zł a jeszcze pewnie bym chciał coś w nim pozmieniać. więc wolę dokupić za nie wielką kwotę samą np taśmę i zamontować co powinno załatwić sprawę raz a dobrze.

jakbyście mieli jakieś pomysły, wskazówki czy rady chętnie skorzystam>

pozdrawiam!
marek

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2013, 11:21

http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=1&t=2362435 - poczytaj tutaj jak przerobić bar slinga.

Knagi możesz znaleźć w żeglarskim albo np. http://www.powerkiteshop.com/accessorie ... cleats.htm

Northa knagi też powinny być dostępne u dystrybutorów np. w kitesurfshop.pl

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post22 mar 2013, 11:30

JNie powinno byc problemow - kupujesz linke w zeglarskim, taka sama z jakiej firmy kite robia linki depowera. Knagi maja ten myk, ze mozna je montowac w dowolnym miejscu - tj. regulowac depower 'na barze' i 'na knadze' wiec de facto pozostaje kupic nadmiar linki i zamontowac knage na lince depowera. Zwroc jedynie uwage na polaczenie linki depowera - nosne. Jak masz kretlik to nie ma sprawy bo mocowanie jest przez 'oczko'. Wystarczy wytrymowac bar i gotowe.

Na pierwszy rzut oka wyglada to bezproblemowo.

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post22 mar 2013, 12:03

Od zawsze miewam system z knagą, kiedyś przy chickenie, teraz nad barem. Zdarza się, że przywali i trzeba szybko zaciągnąć depower'a, a akurat linka jest na maksa odpuszczona (zostaje za krótki dyngs, żeby dobrze uchwycić, zwłaszcza jak zimno w ręce). Prosty sposób to przyciągnąć kilka centymetrów bar, potem zaciągać linkę depower'a, jednocześnie odpuszczając bar. Wymaga to znacznie mniej siły. W moich barach to działa. Spróbuj, może nie jest konieczne przerabianie.

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post22 mar 2013, 13:07

jedi1 pisze:http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=1&t=2362435 - poczytaj tutaj jak przerobić bar slinga.

Knagi możesz znaleźć w żeglarskim albo np. http://www.powerkiteshop.com/accessorie ... cleats.htm

Northa knagi też powinny być dostępne u dystrybutorów np. w kitesurfshop.pl


na szybko znalazłem taką knage jak opisują na forum w linku
http://www.bosman.sklep.pl/pl/p/Knaga-r ... ZEVANG/773
nie jest to droga opcja i juz coś takiego kombinowałem kiedyś w jakimś starym barze. z tego co pamiętam to problem jest z dobraniem liny, która współpracowałaby z knagą. kiedyś dzwoniłem do firmy która zajmowała się dystrybucją lin dynnema i odradzali stosowanie "gołej" liny do knagi zaciskowej, że niby bardzo szybko się zniszczy. (a wielu producentów kajtów właśnie tak robi!!) wtedy dobrali mi jakąś linę dynnemy ale w oplocie była trochę sztywniejsza ale działało to skutecznie. nie mogę nic powiedzieć na temat jej wytrzymałości bo sprzedałem ten sprzęt i dużo na nim nie latałem. ale do tematu chyba wrócę bo linka depoweru (na której chodzi bar) za często mi się zużywa. (już po jednym sezonie widać ponadrywane włókna)

jeszcze poszukam knagi northa bo fajnie wygląda ten system, ale znając tą firmę to cena będzie spora.

odezwał się do mnie kolega z forum i zaproponował taśmę naisha - czekam na fotki
nie ukrywam, że najprościej byłoby założyć gotową taśmę,

sina
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2006, 21:59
Deska: LF Proof
Latawiec: C Xbow '07 12m2
 
Post22 mar 2013, 22:15

Ciekawe jak takie coś by się sprawdziło ( jak z wytrzymałością )
http://www.mazuria.com/knaga-cl-203-z-podkladka-aero.html
http://www.clamcleat.com/cleats/cleat_details.asp?theid2=178

Miał ktoś to w ręce ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post24 mar 2013, 02:03

Ja do baru 09 naish zamontowalem, po prostu nad depowerem na knage Naish dodatkowo tasme Naisha,
wyregulowałem linki i smiga swietnie!
Minus to Tylko troche daleko jest ta tasma, ale to rozwiazac mozesz po prostu dokladajac jakiekolwiek kawalki linki przedluzajace
i tym sposobem masz oba systemy naraz Smart loop i shift system.
Smart loop ma plus bo podlaczajac do niego leasha do oczka latawiec jest ladnie zdepowerowany, i dodatkowo ladnie chodzi stoperball i linka jednak jest podwojna, a depower masz z tasmy.
Działa tak jak być powinno.
Kup tasme Naish i bedzie dobrze

Awatar użytkownika
chojnowsky
Posty: 48
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:23
Latawiec: Niash Cult
 
Post30 mar 2013, 15:54

masz moze foto tego patentu? :)

Awatar użytkownika
chojnowsky
Posty: 48
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:23
Latawiec: Niash Cult
 
Post30 mar 2013, 17:14

jak juz jestesmy przy temacie barów naish - czy mogę zrobić coś takiego? (zdjęcie)

mam problem, gdy pojawia sie kilka kite loopow to czarna linka lisha owija sie wokol linek mocy czy moge przeciagnac linke lisha przez otwor w barze?
Załączniki
bar.jpg
bar.jpg (117.13 KiB) Przejrzano 5315 razy

Awatar użytkownika
chojnowsky
Posty: 48
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:23
Latawiec: Niash Cult
 
Post30 mar 2013, 17:18

o teraz ;)
Załączniki
bar.jpg
bar.jpg (84.23 KiB) Przejrzano 5315 razy

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post30 mar 2013, 19:29

chojnowsky pisze:jak juz jestesmy przy temacie barów naish - czy mogę zrobić coś takiego? (zdjęcie)

mam problem, gdy pojawia sie kilka kite loopow to czarna linka lisha owija sie wokol linek mocy czy moge przeciagnac linke lisha przez otwor w barze?



Znaczy móc możesz tylko na niewiele Ci się to zda.
Moim zdaniem słabo to będzie funkcjonować, dalej przy kiteloopach leash bedzie sie skręcać, musialbym obejrzec ten bar bo to chyba sle jest
nie wspominając o tym, że w barze 07 otwór jest niewielki i jakbyś próbował latać unhooked leash będzie przygniatany przez chickena i będzie się dziwnie ustawiał, zeby Ci sie nic nie skrecalo mozesz podpinac sie na sztywno do chickena lub pomyslec o przedluzce -podpinasz ja przy barze w to miejsce co leash
i przeprowadzasz ja przez bar tak jak chciales do tego zaczepu przy chickenie gdzie zaczepiona jest 5linka w zwyklym shift systemie i tam podpinasz leasha,
da Ci to tyle, ze nie bedzie Ci sie caly lish zakrecal a tylko ten kawalek linki.

cygan
Posty: 68
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:56
 
Post30 mar 2013, 19:46

chojnowsky pisze:o teraz ;)

nie przekładaj tego lisza , nie bedzie działał system po zrywce zatrzyma sie na kulce (podpinaj lisza do linki dpowera po miedzy dwie kulki )

cygan
Posty: 68
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:56
 
Post30 mar 2013, 19:53

rolmigo pisze:witam!

jak wszystkim wiadomo knaga depoweru w chikenloopie systemu naish od 2008 do 2011?? to jakaś porażka może działa to w malych latawcach i przy średnich wiatrach. ja niestety latam na latawcach powyżej 12m a najczęsciej 16m i jak przywali szkwałem to użycie depowera graniczy z cudem, trzeba puścić bar i oburącz ciągnąć za linkę depower, a to rodzi dziwnego rodzaju niepożądane sytuacje np loopa przy na 16m2 powyżej 20 knotów, wypięciem chikenlopa, lub rozdepawerowaniem zdepowerowanego latawca.
chce skrócić linkę nośną i tam wstawić "normalny" system depowerowania a ten co jest niech zostanie. dobrze chodzi na nim stoper.

mam złe doświadczenia z taśmami naisha poniżej 2008r bo kilka razy pękła mi plastikowa klamra podczas depowerowania latawki co pare razy skonczyło sie zerwaniem linek. więc chciałbym znaleźć coś solidniejszego i bezproblemowego.

od razu uprzedzam rady pt: zmień bar.
kupiłem dwa bary naisha i przystosowałem je pod swoje potrzeby (mocniejsze linki nośne, przedłużki, stoper itp.) a po za tym mam w każdym linki w idealnym stanie bądź nowe a to kosztuje konkretne pieniądze i szkoda to oddawać komuś w "prezencie". a za bar w dobrym stanie trzeba dać 1000zł a jeszcze pewnie bym chciał coś w nim pozmieniać. więc wolę dokupić za nie wielką kwotę samą np taśmę i zamontować co powinno załatwić sprawę raz a dobrze.

jakbyście mieli jakieś pomysły, wskazówki czy rady chętnie skorzystam>

pozdrawiam!
marek

Kup sobie knagę SS (taka jak jest w pro barach ) lub northa (northa lepsza ma regulacje położenia knagi ) i nic nie musisz przerabiac wystarczy ta sama linkę dpowera zaczepic na knagę przełożyć przez chikenlopa,i wytrymowac do linek jakie masz :thumbsup:

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post12 maja 2013, 13:50

trochę to trwało ale w końcu zebrałem się w sobie i zamontowałem dodatkowy system depoweru.

a o to wyniki zabawy w bezwietrzny weekend

główną linkę mocy musiałem skrócić o 31 cm

Obrazek

wygląda na to, że wszystko będzie pod ręką w razie potrzeby

Obrazek

Obrazek

po weekendzie u nas zapowiadane są dobre wiatry więc będą warunki na testy

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post13 maja 2013, 08:44

Na sucho wytestuj :wink: czy skraca czy nie linki nosne, a takto fajnie wyglada :thumbsup: :thumbsup:


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron