Trapez niski?? Czy wysoki??

Trapezy, pianki, bary, linki, t-shirty i wszystkie inne rzeczy.
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post05 kwie 2013, 16:07

Witam.

Rozpoczynam dopiero przygodę z kiteserfingiem i mam dylemat i mętlik w głowie.
Jaki wybrać trapez??? niski czy wysoki.
Chciałbym dobrze wybrać, tak aby nie trzeba było kupować za pół roku czegoś innego.

Co wybrać???

Awatar użytkownika
gruluk
Posty: 155
Rejestracja: 03 lut 2011, 20:42
Deska: Clash 138
Latawiec: Best TS 12 & 9
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post05 kwie 2013, 16:20

Moim zdaniem niski trapez sprawdza się tylko na samym początku, ponieważ nie podjeżdża do góry, podczas podchodzenia pod wiatr, natomiast na dłuższą metę nie wytrzymałbym pływania z ciągle wbijającymi się tasiemkami w krocze... Wybierz się do sklepu i koniecznie przymierz kilka trapezów różnych firm i wybierz najwygodniejszy ( taki, który Twoim zdaniem będzie leżał najlepiej) i niekoniecznie musi to być najwyższy model z kolekcji.

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2013, 16:32

Mikolpa pisze:Witam.

Jaki wybrać trapez??? niski czy wysoki.
Chciałbym dobrze wybrać, tak aby nie trzeba było kupować za pół roku czegoś innego.

Co wybrać???


Weź wysoki, przemęczysz się na początku, za to potem[po pół roku :wink: będziesz już miał same korzyści.
Lepiej wybierać sprawdzone modele, cieszące się dobrymi opiniami użytkowników...niż wynalazki, bo to prawie zawsze; prędzej, czy później się zemśći :roll:

Awatar użytkownika
desperadek
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2009, 10:19
Lokalizacja: Złotoryja
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2013, 08:03

Mystic Warrior Waist-Seat Jest tak zrobiony, że masz siedzący, a potem możesz wyciąć "majtki" i zostaje normalny wysoki. Ja kupiłem pierwszy trapez wysoki. Bardzo podjeżdżał gdy latawiec był w zenicie czyli cały czas :) Ciężko mi było oddychać swobodnie przy dużym nacisku na klate. Siedzący mi wiele ułatwił.
Jeszcze znalazłem Mystic Star Waist/Seat 2012 też tak samo szyty.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post06 kwie 2013, 14:40

wielkie dzięki za wszystkie porady. Dzieki za podsunięcie tego Mystic Star Waist/Seat 2012 , fajne rozwiązanie.
Czyli wychodzi na to że na początek lepszy jest niski.

Powiedzcie mi proszę co jeśli zacznę już lepiej pływać.
Dolny trapez nie będzie się nadawał? Będzie mi ograniczał dalszy rozwój?

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2013, 14:53

Wysoki - lędźwiowy, niski - siedziskowy ;)

Znam kilka osób którym po prostu lepiej pływa się w siedziskowym i nie mają zamiaru go zmieniać.

Pływają całkiem nieźle, ale głównie freestyle w haku, do unhooked to już by była chyba profanacja ;)

Sam pływałm w lędźwiowym i jest tak od samego początku, nigdy nie podchodził mi pod żebra.
Wystarczy dobrze dopasować trapez i odpowiednio go załorzyć - dociągnąć.

Jak to zrobić - zakładasz trapez na lądzie i ściągasz paski ile się da, po wyjściu na wode, zamoczeniu trapezu i kilku halsach
kładziesz latawiec na wodę do krawędzi okna wiatrowego i jeszcze raz dociągasz dobrze paski!
Po ściągnięciu drugi raz, nie zdarzyło mi się jeszcze żeby trapez podchodził czy się luzował na wodzie, siedzi idealnie ;)

Trapez zawsze na początku pływania i po pierwszym kontakcie z wodą troche się luzuje!

Osobiscie polecam Warriora :thumb:

Pozdro

Awatar użytkownika
wicher
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2013, 11:17
Deska: nobile i nash
Latawiec: airush
Lokalizacja: chałupy
 
Post06 kwie 2013, 15:24

stary ja pływalem z początku na wysokim, potem kupilem niski taki jak do windsurfingu,i nie zamienił bym sie na inny, zero podchodzenia,to moj wybór,zrobisz jak uważasz,zawsze mozesz sprzedac ten i kupic inny ,ja tez tak zrobilem

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post06 kwie 2013, 15:47

Ja mam niski, ale to ze względu na to, że przy obwodzie brzucha podobnym lub większym od obwodu klaty, możesz sobie wysoki trapez zaciągać na maxa, a i tak w pewnym momencie zacznie podjeżdżać do góry.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post08 kwie 2013, 18:10

Właśnie dzisiaj dokonałem wyboru.
Kupiłem niski Mystic Force Shield Seat Harness :D
Wybierałem dosć długo, przymieżałem wiele. Niskie, wysokie, różne.
Jak dla mnie najbardziej wygodny jest własnie ten. Nie uwierał, nie preszkadzał, nie ograniczał.

A czy sprawdzi się na wodzie to okaże się jak tylko zrobi się cieplej.
Napeno napiszę jak się spisuje. Może opinie przydadzą się innym z podobnym dylematem.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie opinie. :thumbsup:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post21 maja 2013, 14:53

Cześć.

Jestem po kilku pływaniach z trapezem niskim.
Narazie polecam wszystkim. Tak jak pisali koledzy wczesniej trapez nie podchodzi do góry gdy latawiec długo jest w zenicie.
Ja jestem narazie bardzo zadowolony. Nic nie uwiera, nic się nie wrzyna w krocze i itp. Dobrałem w sklepei dobrze rozmiar i polecam wszystkim takie rozwiązanie.

Jak juz będę coś więcej pływał to tez napisze swoją opinię.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2013, 13:14

wicher pisze:stary ja pływalem z początku na wysokim, potem kupilem niski taki jak do windsurfingu,i nie zamienił bym sie na inny, zero podchodzenia,to moj wybór,zrobisz jak uważasz,zawsze mozesz sprzedac ten i kupic inny ,ja tez tak zrobilem


ale rozumiem, że fotka w avatarze to raczej nie Ty? ;)

Co do trapezu wysoki czy niski to 90% ludzi przesiada się z czasem z niskiego na wysoki bo niezależnie od wielu czynników pozycja w niskim zawsze będzie "na kibel". Po prostu nie da się inaczej pływać, chyba, że ma się ręce do kolan, albo ciągle uczy się ostrzenia. No i spróbujcie przejść na switch i popływać chwilę w niskim trapezie - gorzej niż na orczyku na snowboardzie.

Trapez podchodzi gdy trzymasz latawiec w zenicie. Czyli prawie non stop jak jeszcze nie pływasz i przez większość czasu gdy uczysz się ostrzyć. Gdy już to załapiesz to trapez wysoki praktycznie nie podchodzi bo kite powinien być prowadzony raczej nisko. Sam zakładam trapez dosyć luźno żeby mógł sięobracać przy przechodzenia na switch/blind i w ogóle nie odczuwam problemu z podchodzeniem... Ale może to dla tego, że od urodzenia cierpię na brak brzucha :lol:

:peace:
Ci użytkownicy postawili piwko autorowi onzo za post:
Ziomek. (01 sty 2010, 00:00)
Ranking postów: 2.63%
 

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post24 lip 2014, 07:49

onzo pisze:
Co do trapezu wysoki czy niski to 90% ludzi przesiada się z czasem z niskiego na wysoki bo niezależnie od wielu czynników pozycja w niskim zawsze będzie "na kibel". Po prostu nie da się inaczej pływać, chyba, że ma się ręce do kolan, albo ciągle uczy się ostrzenia. No i spróbujcie przejść na switch i popływać chwilę w niskim trapezie - gorzej niż na orczyku na snowboardzie.

Trapez podchodzi gdy trzymasz latawiec w zenicie. Czyli prawie non stop jak jeszcze nie pływasz i przez większość czasu gdy uczysz się ostrzyć. Gdy już to załapiesz to trapez wysoki praktycznie nie podchodzi bo kite powinien być prowadzony raczej nisko. Sam zakładam trapez dosyć luźno żeby mógł sięobracać przy przechodzenia na switch/blind i w ogóle nie odczuwam problemu z podchodzeniem... Ale może to dla tego, że od urodzenia cierpię na brak brzucha :lol:
:peace:


Ja po roku pływania zostaję jeszcze przy niskim na razie na nic nie narzekam. Uważałem że na switch się nie da, ale da się i nie ma jekiejść tragedii, można śmiało ostrzyć na switch w niskim.
Po trzech dniach pływania po 6-8h nic mi nie jest a kumpel w wysokim ma obtarcia i siniaki na żebrach. Pewnie to przez to że ma źle dobrany trapeaz. I tu jest problem jak dobrać ten właściwy. Przy bardzo częstych skokach przez zenit widzę że wysoki wielu osobą podchodzi do góry, a jak dochodzą jeszcze bodydragi po deskę to wielu wraca i się poprawia.
Ja kupiłem pierwszy lepszy niski i nie mam takich problemów, może dobrze trafiłem. Na razie nie zmieniam.

Gość
 
Post13 maja 2015, 13:20

To ja mam na odwrót niż te 90% .M.i. problemy z dyskopatia przekonały mnie na przejście z wysokiego na niski.
Oprócz tego wieczne podjeżdżanie trapezu do góry. nie raz miałem problemy żeby chwycić bar i zaciągnąć depower jak mi podjechał trapez do góry i dodatkowo bylem mocno przepalowany.
Wiadomo nie mam budowy Ziomka :thumbsup: ale lustrzycy tez nie mam i mimo to ciężko mi było dopasować wysoki . Bóle żeber i klatki - tez to przerabiałem.
Myślę ze niski trapez jest idealny do pływania rekreacyjnego i jakiś prostych skoków , tricków czyli 90 %(?) pływających .
Trapez niski zdecydowanie odciąża kręgosłup nie tylko lędźwiowy , zastanawiam się nie wiem jak w ogóle wysoki może odciążać . (opinia fizjoterapeuki :wink: )
Nie zauważyłem tez abym miał zdecydowanie inna pozycje w niskim aczkolwiek przy moim poziomie to możliwe żebym nie zauważył.
Jak miałbym polecać trapez komuś kto będzie pływał rekreacyjnie i nie nastawia się na pierwsza 3 Ford Kite Cup to niech bierze niski .

pozdro!

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2016, 12:54

Obrazek

klasyka wysokiego trapezu :twisted:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post28 mar 2016, 13:15

Rigus pisze:klasyka wysokiego trapezu :twisted:

hehe, dobre :thumbsup: tylko zauważ że gościu nie ma zapiętego paska, którego celem jest właśnie zapobieganie podjeżdżania haka w górę :idea:


Wróć do „Akcesoria | Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości