DJI Phantom i jego możliwości

Dyskusje nie związane z profilem forum.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2013, 19:39

Zakładam na głównym, bo wróżę duży sukces tej zabawce.
Zastanawiam się czy w moim dotychczasowym 45 letnim życiu miałem lepszą zabawkę? Chyba nie. I to nie tylko dlatego, że bajer, że mega, że lans, że nowe możliwości ale przede wszystkim dlatego, że zaliczyłem już 5 horrorystycznych katastrof a to nadal lata. Po pierwszej glebie mogłem mieć jeszcze nadzieje. Jednak jak zobaczyłem Phantoma obijajacego ściany jaskini gdzieś w Tajlandii i spadającego z 15m wysokości byłem przekonany, że to szybki koniec moich amatorskich filmików z powietrza. Potem było ścinanie czubków palm, czołówka na pełnym speedzie ze ścianką w Soelden...
...wciąż lata :shock:

Wysłałem swojego phantoma do zamontowania gimbala. Także ujęcia będą bardziej płynne. Pochwalę się swoimi pierwszymi produkcjami z kopterem w roli głównej:
phpBB [video]

phpBB [video]

A tutaj pure quadrocopter job:
phpBB [video]


Wyobrażam sobie, że za 3-4 lata powstaną przepisy w kurortach narciarskich zabraniające używanie phantoma, bo nie da się lokalnie podzielić przestrzeni powietrznej na prywatne kanały :wink: Dochodzę do tego wniosku po popularyzacji gopro wśród narciarzy. Co dziesiąty ziutek ma gopro na kasku :shock: I wiecie co? Oceniam to jako mega nietrendy. Nie róbcie z siebie pajaców i nie korzystajcie z tego typu mocowania na nartach :idea:

Wracając do dji phantoma - mam już swoje pierwsze doświadczenia jako laik :oops: i z chęcią się nimi podzielę. Jak widzicie na filmikach daleko jeszcze do ideału. Myślę, że Phantom 3 będzie sukcesem na miarę GoPro.

Awatar użytkownika
RadekSz.
Posty: 104
Rejestracja: 24 paź 2011, 17:59
Deska: SU-2
Latawiec: Flexifoil
Lokalizacja: Koszalin
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2013, 19:59

Ujęcia wyglądają kozacko :D a ostatni filmik :clap: szacunek . Jestem ciekaw jak będzie ze stabilnością obrazu z gimbalem.
Btw. ile za to cudo ??

Pozdro

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2013, 19:59

BraCuru a to lata tak przy 20 węzłach?

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post09 kwie 2013, 20:07

jedi1 pisze:BraCuru a to lata tak przy 20 węzłach?


Nawet przy 50 wezlach lata, i to jak! Rano na chalupach startujesz a wieczorem w helsinkach ladujesz.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2013, 20:08

jedi1 pisze:BraCuru a to lata tak przy 20 węzłach?

Daje radę. Maks prędkośc to około 70km/h. Chociaż od razu napiszę że trzepie kopterem jak cholera. Wszytskie ujęcia podczas opuszczania i wznoszenia są niestabilne.

Dilerem na Polskę jest freeway (tam ceny):
http://freeway.com.pl/dji-phantom/
Gimbal to rzecz konieczna. Myślę, że phantom 2 jeszcze się nie dorobi fabrycznego ale no.3 juz na pewno. Nie ma innej opcji.

Czy wiecie, że to cudo wraca na pozycje startową jak np wyjedzie poza zasięg lub nadajnik się wyłączy przez przypadek Jest to mega pomocne w przypadku jak straci się kontrolę nad kopterem. Wystarczy wyłączyć nadajnik (w trybie GPS) i to dziecko samo wraca do mamy :wink:

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2013, 23:33

zasięg 300m i czas pracy akumulatora do 15min . Bardzo stabilny, wbudowany GPS wraca w pozycję startu gdy akumulator się kończy . Koszt dodatkowego akumulatora 99zł . Dostepne też wszystkie części zamienne :
Obrazek

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post10 kwie 2013, 00:17

CraCuru, a jak ci się spisywał w Soelden pod względem zużycia baterii i prędkości wznoszenia? Odczuwalna różnica między ponad 2000mnpm a 0 mnpm? Rozumiem że w pilocie nie masz żadnego podglądu/CCU?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 13:07

pointse7en pisze:CraCuru, a jak ci się spisywał w Soelden pod względem zużycia baterii i prędkości wznoszenia? Odczuwalna różnica między ponad 2000mnpm a 0 mnpm? Rozumiem że w pilocie nie masz żadnego podglądu/CCU?

Marnie. W temperaturze otoczenia około -3 stopnie ledwo 5-6 minut lotu. Połowę tego co wyrabia w temp powyżej 20 stopni.
Nie wiem jakby kopter miałby odczuwać wysokość. Byłem na max 3400m i nie zauważyłem jakiś sensacji.
Podglądu nie ma w pilocie. Może być w smartfonie ale zasięg koptera jest większy niz połączenia z telefonem.
Na filmiku poniżej widać już jakieś rozwiązanie w tej sprawie.

Zobaczcie co się pojawi za 2-3 miechy :shock:
phpBB [video]

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 14:12

BraCuru pisze:Nie wiem jakby kopter miałby odczuwać wysokość.


Hej,

Rzadsze powietrze, więc słabnie siła nośna plus ujemna temperatura i mamy krótszy czas w powietrzu.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2013, 21:09

BraCuru pisze:Zastanawiam się czy w moim dotychczasowym 45 letnim życiu miałem lepszą zabawkę? Chyba nie. I to nie tylko dlatego, że bajer, że mega, że lans, że nowe możliwości ale przede wszystkim dlatego, że zaliczyłem już 5 horrorystycznych katastrof a to nadal lata. Po pierwszej glebie mogłem mieć jeszcze nadzieje. Jednak jak zobaczyłem Phantoma obijajacego ściany jaskini gdzieś w Tajlandii i spadającego z 15m wysokości byłem przekonany, że to szybki koniec moich amatorskich filmików z powietrza. Potem było ścinanie czubków palm, czołówka na pełnym speedzie ze ścianką w Soelden...
...wciąż lata :shock: .


Żeby nie być gołosłownym:
phpBB [video]


Posiałem gdzieś koszenie palm i lądowanie na betonie tuż przy basenie.


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości