Nobile SCHODZI NA PSY...

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 23:54

To ktoś kupuje jeszcze blaty nobile z ich akcesoriami? Ciekawe jakie byly wyniki sprzedazy desek z i bez akcesoriow. Najwyrazniej nie takie zle skoro sa dalsze usprawnienia.

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 10:13

Nie ma możliwości kupienia samego blata ;)

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 10:46

bobek_h pisze:Nie ma możliwości kupienia samego blata ;)


to dziwne. od kiedy? bo ja kupilem, ale w takim przypadku nie wroze sukcesow. mnie osobiscie firmy ktore nie pozostawiaja wyboru skutecznie zniechecaja do zakupu swoich produktow. lubie kompatybilnosc.
wlasnie sie zastanawialem czy nie zrobia specyficznych mocowan do tych wynalazkow tak zeby nie mozna bylo nic innego wmontowac. bylby to strzal w kolano i napewno by stracili sporo klientow, a tu prosze takie info ze nie mozna bez akcesoriow, czyli narazie strzelaja po kostkach :)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 12:51

ja nie wiem czy to "fiberglass + PA" to właśnie nie po to, żeby fin wytrzymywał więcej uderzeń o rafki. Może się nie znam, ale np kajaki te najbardziej wytrzymałe też się robi z jakiejś mieszanki włókna i policośtam. Z samego szkła są za kruche. Może to o to chodziło? A jak wyglądają - no tak jak wszystko co z formy. Mogliby zatrudnić kogoś do oszlifowania, ale wtedy musieliby płacić za jeden statecznik pewnie z 10x więcej.
Jak dla mnie wygląda badziewnie. System kiss nigdy do mnie nie przemawiał bo co śruba to śruba. A ja z reguły takluję dechę na początku wyjazdu jeżeli lecę samolotem, lub na początku sezonu jak jeżdżę samochodem - potem nie zdejmuję - raczej nic się z nimi nie dzieję, a śrubki nie zgubiłem żadnej od... 12 lat...
Nobile robi świetne dechy, reszta jest uzupełnieniem. Skoro nie można kupić samego blatu no to już wiemy o co chodzi. Pewnie nie opłacałoby im się sprzedawać gołej dechy bo musiałaby być tańsza o nie więcej niż 50-100zł ;)

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 13:06

włókno szklane dodaje się żeby Poliamid był sztywniejszy i twardszy. Ale jednocześnie robi się nieco kruchszy, choć przy założeniu 30% włókna nie powinno być źle.
co do wykonania to wystarczy przyłożyć się podczas robienia płyt formujących, ładnie przyszlifować przypolerować i powinno byc idealnie.

Obrazek
Na zdjęciu widoczna linia jest linią podziału formy i zawsze będzie widoczna, tutaj jednak jest za bardzo widoczna co może świadczyć tylko o tym, że wykonawca formy zrobił to na szybko i niedokładnie.
Te odstające "cypki" przy tym "kołeczku" po prawej i "zatrzasku" są punktami wtrysku, można się ich pozbyć stosując tzw gorące kanałki, ale to są spore koszta - zależne od ilości gniazd formujących jednorazowo. Im więcej tym drożej.
Ale jednocześnie im więcej tym detal tańszy.
Czyli zawsze obija się o kasę.
Pytanie czy z drugiej strony fina są jakieś "dziwne", do niczego nie potrzebne ślady?? pytam tak z ciekawości, a raczej zboczenia zawodowego.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 13:06

Dokładnie Onzo :thumb:
Szkoda tylko, że bez żadnych skrupułów sprzedają same pady i strapy za 400-500 zł, a finy za 50 od sztuki :shock:

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 13:07

szed pisze: ... a finy za 50 od sztuki :shock:
:shock: niezłą przebitkę mają ;)

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 13:12

przemjas pisze:Pytanie czy z drugiej strony fina są jakieś "dziwne", do niczego nie potrzebne ślady?? pytam tak z ciekawości, a raczej zboczenia zawodowego.

Z drugiej strony fin wygląda Ok. Sednem sprawy jednak nie są te ślady od formy, które można sobie choćby nożykiem zeskrobać tylko fakt tańszego materiału i niemożliwości zamontowania na normalne śrubki co wg mnie dyskwalifikuje to 'coś' do użytku. Lubię mieć wybór, a przede wszystkim porządnie dokręcone finy bez zbędnych prześwitów i kolebające się na boki jeśli nie użyje się kombinerek.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 13:17

no ale nie zmienia to faktu że nie powinno być tych śladów, po to płacisz tyle kasy żeby było ok, żebyś nic nie musiał zeskrobywać.
no można było zrobić wkręcane, ale jak wcześniej już napisałem to wiąże się z wyższym kosztem wykonania formy, jednak przy takiej przebitce co mają ...

Lulagoga-Nobile
Posty: 78
Rejestracja: 23 maja 2011, 13:18
 
Post11 kwie 2013, 15:13

Witam,

Finy z materiału 33% glass reinforced PA (wzmocniony poliamid) są w tym roku standardowym wyposażeniem deski.
Finy z materiału G10 Epoxy są dostępne jako dodatkowe akcesoria, które każdy klient może dokupić.

Nowe Finy są bardzo wytrzymałe i lekkie, moze ich uroda względem G 10 nie rzuca na kolana, ich najważniejszą funkcją jest dobrze pracować na wodzie!
Ponadto ewentualna wymiana fina ( gdy zostanie uszkodzony lub zagubiony) nie jest tak kosztowna jak w przypadku G10.
finy z 33% glass reinforced PA można zakupić za 30pln szt, G10 70pln za sztukę.

Prosimy nie obawiać się nowych finów jeżeli ktoś będzie miał z nimi problem proszę do nas pisać, do tej pory nie było reklamacji

Pozdrawiamy,
Lulagoga Nobile

Awatar użytkownika
gruluk
Posty: 155
Rejestracja: 03 lut 2011, 20:42
Deska: Clash 138
Latawiec: Best TS 12 & 9
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 kwie 2013, 15:31

Świetne argumenty!

Tylko, skoro sami przyznajecie, że finy są zdecydowanie tańsze, to dlaczego deski pozostały na tym samym poziomie cenowym? Ja rozumiem to tak: klient kupuje deskę za tą samą kupę $$$, tylko gorszej jakości... A jak mu się urwie fin, to kupi nowy za 30 zł i tak nawet kilka razy w sezonie.
Generalnie, świetny pomysł na dodatkowe przychody.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 16:02

serio te finy się "kolebią"? Pytam bo nie wiem nie widziałem, ale jeśli tak jest to ich sprawność pozostawia wiele do życzenia. Tym bardziej poddaje w wątpliwość sens wybierania tych stateczników jako domyślnych dla tych desek - super konstrukcja, świetne, skomplikowane dno a tu fin, który niweluje część dobrego efektu. Nie znam się na tych przepływach laminarnych i całej hydrodynamice, żeby ocenić jak istotny jest fin przy takiej lub innej konstrukcji dna, ale jeśli nie da się go dobrze dokręcić bez użycia narzędzi to jak dla mnie d....
no i jeszcze gadanie że można sobie za dopłatą kupić finy g10 - decha za 3tysie + 4 normalne finy za łącznie 280zł a stare do sprzedania za 20zł komplet bo nikt ich nie będzie chciał ;) - paranoja jak dla mnie.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 16:04

No to tak mniej więcej jak z autami.. Niedługo w standardzie będzie się sprzedawać auta np. z taboretami w środku zamiast foteli, a jak się będzie chciało lepsze to oczywiście zawsze można dodatkowo je dokupić. Grunt to napisać, że taki jest od teraz standard. Szkoda tylko, że standard leci w dół, a cena w górę.
To tylko potwierdza niestety tytuł tego posta. Przykre to bardzo jest :? Do komentarza Lulagoga się nawet nie odnoszę bo nie ma w zasadzie do czego :wink:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 16:22

onzo pisze:serio te finy się "kolebią"?


Myślę, że to zdjęcie mówi więcej niż jakikolwiek komentarz :wink: I zaznaczam, że ja mało mocy w łapach nie mam, a to jest max co mogłem dokręcić ręką. Moja dziewczyna pewnie zrobiłaby o 1-2 obroty mniej. To sobie wyobraź jak wówczas by wyglądało to dopasowanie i sztywność tych finów względem deski :wink: Dlatego ja właśnie wybieram śruby bo tam mogę regulować docisk w sposób płynny, a nie co 180 stopni.
ps. Nobile powinno w gratisie kombinerki dodawać do tego 'super' systemu :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 17:22 przez szed, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ronino
Posty: 434
Rejestracja: 31 lip 2006, 14:50
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2013, 16:33

Lulagoga-Nobile pisze:Witam,

Finy z materiału 33% glass reinforced PA (wzmocniony poliamid) są w tym roku standardowym wyposażeniem deski.
Finy z materiału G10 Epoxy są dostępne jako dodatkowe akcesoria, które każdy klient może dokupić.

Nowe Finy są bardzo wytrzymałe i lekkie, moze ich uroda względem G 10 nie rzuca na kolana, ich najważniejszą funkcją jest dobrze pracować na wodzie!
Ponadto ewentualna wymiana fina ( gdy zostanie uszkodzony lub zagubiony) nie jest tak kosztowna jak w przypadku G10.
finy z 33% glass reinforced PA można zakupić za 30pln szt, G10 70pln za sztukę.

Prosimy nie obawiać się nowych finów jeżeli ktoś będzie miał z nimi problem proszę do nas pisać, do tej pory nie było reklamacji

Pozdrawiamy,
Lulagoga Nobile


lepiej już nie było pisać nic :clap:

szed pisze:ps. Nobile powinno w gratisie kombinerki dodawać do tego 'super' systemu :D



coś czuje, że będą takie za rok, specjalnie dopasowane do kiss, za specjalną dopłata jedynie 99,00 zł :thumbsup:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości