Nobile SCHODZI NA PSY...

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
macsurf
Posty: 732
Rejestracja: 05 kwie 2007, 23:22
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2013, 23:09

Rozwazalem wymiane, ale po tych opiniach zostane chyba przy swojej 2011.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post10 maja 2013, 12:36

Heh, a popatrzcie jakie finy Nobile daje do testówek/reklamówek aby zachęcić ludzi do kupna...

phpBB [video]


tam to już wszystko super spasowane... żenua.... :doh:

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2013, 12:45

na filmiku finy są z G10 a nie jak w pierwszym poście z Poliamidu z 33% dodatkiem szkła

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post10 maja 2013, 12:50

ogólnie to fin z 33% tego czegoś tam wygląda jak zabawka i ugina się na krawędziach a klasyczne G10 twarde i wytrzymałe !

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post10 maja 2013, 13:15

boldek pisze:Heh, a popatrzcie jakie finy Nobile daje do testówek/reklamówek aby zachęcić ludzi do kupna... tam to już wszystko super spasowane... żenua.... :doh:
:idea:

przemjas pisze:na filmiku finy są z G10 a nie jak w pierwszym poście z Poliamidu z 33% dodatkiem szkła


No i właśnie o to mi chodzi, że specjalnie (bo wątpię, aby nie był to celowy zabieg) do filmików promo dają G10 i lobią z ludzi baranów potem wciskając im ten g..niany plastik Poliacośtam 33%... Jak ostatnio oglądałem w Hydro we Władku dechy Nobile 2013 te które stoją na stojaku przy wejściu to w T5 też były te śmieszne plastikowe finy, które dosłowne wyginałem w rękach, a szpary pomiędzy finem, a deską na żywo rażą jeszcze bardziej niż na zdjęciach szeda :disgusted: Jeśli Nobile nie weźmie sobie do serca naszych uwag, to mniemam że przy niemożności usunięcia KISSa (co wg mnie jest tylko niepotrzebnym zabiegiem marketingowym, bo z prywatnych opinii ludzi z niego korzystających wiem, że i tak często używają kombinerek do PORZĄDNEGO dokręcenia tego ustrojstwa) i zastosowaniu na stałe Poliamidu w takiej wersji jak obecna, to część klientów na bank (w tym i ja) się z nimi pożegna, a przecież nie o to im chyba chodziło...

Awatar użytkownika
augusrad
Posty: 503
Rejestracja: 23 maja 2009, 07:46
Deska: Nobile XTR 13, Nobile T5 13
Latawiec: C4 13m,11m, Rebel 9m
Lokalizacja: Giżycko/Warszawa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2013, 13:23

Hej,

wiem ze Nobile pracuje nad poprawiona wersja, ale szczegółów nie znam, zobaczymy jaki będzie efekt finalny

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2013, 14:06

szed pisze:Nobile SCHODZI NA PSY...


..fanem desek Nobile nie jestem od dobrych 5ciu lat - nie leży mi shape i outline - chyba że NBL - TA mi leży :thumb:

jednak nie znaczy to że nie doceniam to jakości i technologii tychże..

mamy jednak w bazie ścisły TOP deskowy, z całą plejadą najświeższych Nobile , jak co roku

i są osoby, które z gąszczu najwypaśniejszych desek wybierają do pływania właśnie NOBILE :hand:

krótko podsumowując - bo pisać mógłbym wieeelee w tym zakresie - plusów i minusów - a propo tematu :doh: - życzyłbym wszelkiej konkurenci deskowej "takiego WEjścia na psy" w przyszłości , jak Nobile :idea: :thumb:

peace

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2013, 14:14

A ja nie
Ziomek, nawet Twój autorytet nie przykryje opisanych w tym wątku i pokazanych czarno na białym ewidentych przegięć w kwestii jakości i funkcjonalności osprzętu desek Nobile. :hand:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2013, 14:44

szed pisze: ewidentych przegięć w kwestii jakości i funkcjonalności osprzętu desek Nobile. :hand:


..duuużo grubiej można by pisać o większości marek, i tego właśnie im życzyłem..

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post10 maja 2013, 16:50

daleki jestem od pisania o schodzeniu na psy firmy, której produkty (deski) są najwyższej jakości. Co więcej finy z PA na żywo wcale nie wyglądają tak skandalicznie, jak się spodziewałem po przeczytaniu tego wątku (a kto mnie zna, ten wie że na jakość materiałów zwracam uwagę). Ale faktycznie, wykonanie powaliło mnie na kolana :/
Na cztery skręcone deski - czyli 16 finów - tylko dwa pasowały. I nie mówię tu o pasowaniu idealnym, a o możliwości włożenia fina na swoje miejsce w ogóle!
pozostałe 14 miało źle odlane trzpienie prowadzące (te w miejscu śrub w zwykłym finie bez KISS), były przesunięte w stosunku do otworu w desce o ok 1-1,5mm każdy. Trzeba było obrobić je za pomocą pilnika...

Obrazek

Awatar użytkownika
Stefan Surf
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2013, 23:12
 
Post10 maja 2013, 18:11

Ziomek. pisze:mamy jednak w bazie ścisły TOP deskowy, z całą plejadą najświeższych Nobile , jak co roku

jak ZAWSZE w wake.pl :clap:
Ziomek. pisze:i są osoby, które z gąszczu najwypaśniejszych desek wybierają do pływania właśnie NOBILE

co ma niby znaczyc ze niska jakość produktu w sezonie 2013 jest niemożliwa? :roll:
Ziomek. pisze:krótko podsumowując - bo pisać mógłbym wieeelee w tym zakresie - plusów i minusów - a propo tematu :doh: - życzyłbym wszelkiej konkurenci deskowej "takiego WEjścia na psy" w przyszłości , jak Nobile :idea: :thumb:

ja nie życzę :hand:
Ziomek. pisze:peace

&love :thumb:

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post11 maja 2013, 02:56

„Trochę” dają ciała i co nic z tym nic nie zrobi.........
Bo nie wierzę w to, że tego nie czytają :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2013, 22:14

Stefan Surf pisze:co ma niby znaczyc ze niska jakość produktu w sezonie 2013 jest niemożliwa? :roll:
:


..co znaczy TYLE - ILE napisałem - że życzę wielu firmom z konkurencji TAKIEJ jakości

nic więcej i nic mniej

kiedyś miałem Passata '88 - cóż to było za auto ..nic się nie psuło - lać i jechać
potem rocznik 2004 - "zszedł na psy"
ale dopiero najnowsze wypusty - to dopiero "zeszły" w elektronikę panie, co chwila coś się świeci, choinka na desce rozdzielczej, zaraz po gwarancji się zaczęło
a im wypaśniejszy model auta i lepsza firma - tym bardziej "na psy schodzona"..i więcej stoi u mechanika ..wróć: informatyka niż jeździ..

tym tokiem - WSZYSTKO "schodzi"..

bo gdzie się nie obejrzę - KAŻDY produkt żyje 2-max 3 lata, to się jakoś fachowo nazywa.. "planowanie życia produktu" ?

OK - finy NOBILE nie są trafionym posunięciem - więc może adekwatnym byłby temat : "Gorsza jakość FINÓW NOBILE 2013"

nie mam interesu w obronie NOBILE, pływam i cenę sobie wyżej co najmniej TRZY modele TRZECH innych firm :idea:

peace

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post12 maja 2013, 05:27

Gorsza jakość FINÓW NOBILE 2013"
tu chodzi bardzej o brak mozliwosci zamontowania alternatywnych finow :idea: . Dziwi mnie to bo ogladalem ostatnio nobilke i wygladalo ze po odkreceniu srubek od kiss-u mozna zalozyc zwykle finy .

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 maja 2013, 10:25

rolnik pisze:
Gorsza jakość FINÓW NOBILE 2013"
tu chodzi bardzej o brak mozliwosci zamontowania alternatywnych finow :idea:


też mi się to W OGÓLE nie widzi :?
w KISS 2012 jeszcze była taka możliwość
trochę strzał w kolano

sporo firm, które czują się posuwa się do takich rozwiązań
choćby BURTON - kiedyś z systemem wiązań 3d - tylko burtonowskie pasowały - osobiście mnie to zniechęciło do desek BRTN również
później dodali JEDNAK możliwość zastosowania innych "kółek" ..widocznie większej ilości osób to nie pasowało

podobno SlingShot "robi problemy" z reklamacją desek wake jeśli ..używana byłą pod innymi wiązaniami niż..SlingShot, wie ktoś?
pomijając, że podobno WSZYSTKIE firmy wakeboardowe odmawiająreklamacji deski, jesli nosi ona ślady ..jazdy po sliderach/kickerach :shock: "świetnie" :hand:

jeśli nie ma opcji zastosowania innych finów - to BARDZO słabe posunięcie.. :hand:

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości