Nobile SCHODZI NA PSY...

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 17:06

Nie wiem czy macie podobne spostrzeżenia ale deski Nobile z roku na rok zaskakują mnie coraz gorszą jakością i coraz wyższą ceną. Mam wrażenie, że ktoś kto wymyśla tam te wszystkie 'nowinki' nigdy nie miał na nogach kite deski, a jedyna idea jaka mu przyświeca to jak maksymalnie zmniejszyć koszty produkcji uzyskując jak największy zysk ze sprzedaży.
Oto zajebista nowinka na ten rok! Plastikowe finy!, w których KISS System (poprzednia 'super' nowinka) jest już wmontowany na stałe, a tym samym nie można już przykręcić tych finów normalnymi dwiema śrubami aby trzymały tak jak należy. BRAWO Nobile!

Obrazek

Ja już pomijam aspekt graficznych nowych desek, które też z roku na rok są coraz 'dziwniejsze'. Nie wiem.. nie znam się... gratulacje dla designera (trzeba być mocno nabakanym żeby coś takiego wydziargać).

Obrazek

Tak czy owak dziwna polityka firmy od jakiś 2-3 lat. To, że pady i strapy robią fatalne to przecież wiadomo już od dawna. Ale jakoś nie przeszkadza im to dalej je produkować z uporem maniaka. Teraz jeszcze te finy i 'super fajny' KISS System do kolekcji. Jeszcze tylko blaty im zostały do spier.....a i porażka gotowa :clap:

Szkoda.. bo fajne deski kiedyś robili, z fajnymi padami i strapami i fajnymi finami i całkiem dobrą grafą.. tak.. ale w 2008 roku! Czyli 5 lat temu.

Chyba pora rozglądnąć się za inną marką. Za drogo mnie już wychodzi gdy muszę wymienić w desce: pady, strapy i finy.
Szanowne NOBILE! Proponuję powrót do korzeni!
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 17:22 przez szed, łącznie zmieniany 1 raz.

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 17:13

hmm... reklamacje, jakośc wykonania (jesli chodzi o latawce) też trochę pozostawia do życzenia ;)

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post10 kwie 2013, 17:20

Ten kiss to faktycznie jakiś żal. A materiał ,z ktorego jest zrobiony fin wyglada na zdjeciu jak jakis tani polimerek typu PP a nie zywica epoxy G10. Grafika niestety tez co roku coraz słabksza (regułe potweirdza akurat tegoroczny NHP, 2011 tez -te sa wyjatkowo udane :) ).

Tak czy owak dziwna polityka firmy od jakiś 2-3 lat. To, że pady i strapy robią fatalne to przecież wiadomo już od dawna.


A mi te nowe pady i strapy wyjatkowo pasowaly - najlepsze trzymanie stopy jakie mialem do tej pory. Niestety musze swoje wymienic, by w nowej deske (notabene nie nobile) miec wieksza kaczke.

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post10 kwie 2013, 17:20

no w latawce wytrzymałością nie są najlepsze . Ale moim zdaniem pady, strapy są dobre gdyby nie ten kiss :hand: Miałem sytuacje , że cały kapeć wykręcił się na wodzie przy czym wg nie dało się tego zrobić w wodzie z latawcem . No ale finy z plastiku !!! :doh: To nie dla mnie wolę klasyczne !

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 17:32

To, że pady i strapy dobrze trzymają to nie znaczy, że są dobre. Poza tym gdyby były faktycznie dobre to w tak wielu deskach Nobile jakie widuję na spotach nie byłoby zamontowanych innych właśnie :wink: Nie będę się rozpisywał o ich minusach bo są one powszechnie znane od jakiś 2-3 sezonów.

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post10 kwie 2013, 17:48

Od początku kiss-a (aby być go pewnym) przy przykręcaniu strapów używam....kombinerek - tylko czy to o to chodziło projektantom Nobile? :clap: W ubiegłym sezonie założyłem do NHP pady i strapy Airush '2010 - dla mnie są o niebo lepsze od Nobile.
Całość Nobile wagowo zmierza w kierunku...złomu :naughty: co niestety nie pomaga w progresie freestyle.
Pozdrawiam, Tolek :roll:

Awatar użytkownika
artus97
Posty: 217
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:31
Deska: Nobile
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: warszawa
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 17:54

W 2008 mieli tragiczne pady i strapy oraz 666 też nie była wysokich lotów!!

System KISS moim zdanie jest nie dopracowany ale to dobry pomysł bo jak się wpada na spot to w 2 sekundy składa się finy, a gdy pływa się cały sezon nie trzeba dokręcać co jakiś czas śrubek. Ja średnio w sezonie traciłem fina i kilka śrubek!!

A tych plastikowych finów jeszcze nie widziałem, ale problem Nobile zawsze był taki że mieli ciężkie deski może chcą zmniejszyć wagę.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 18:03

Ja widziałem.. ba.. nawet próbowałem zamontować z ciekawości. Nie jest to 2 sek. jak piszesz. A jak już Ci się jakimś cudem uda dopasować ten plastikowy badziew do otworów w desce to oczywiście są prześwity między finem, a deską i finy nie da się ręką dobrze spasować. Może przy użyciu kombinerek tak... ale jak już ktoś wyżej na pisał chyba nie o to miało chodzić.
Poza tym wkręcenie ośmiu śrubek na początku sezonu przy normalnych finach to chyba nie jest jakiś problem prawda. Ja tam nigdy żadnego fina nie zgubiłem, a i dokręcać nic nie musiałem. Wystarczy mieć dobre śruby i porządne podkładki.. aaa.. i normalne finy oczywiście :wink:

Awatar użytkownika
artus97
Posty: 217
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:31
Deska: Nobile
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: warszawa
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 18:13

Pływam na Nobile od 2007 i co roku gubiłem finy(przybywam średnio 2 miesiące na Helu).
Może i nie jest problem z przykręceniem 8 śrubek, ale jak jedzie się na wyjazd to nie trzeba pamiętać o śrubokręcie :D
Ja osobiście w systemie KISS składam deskę w chwile i nie potrzebne mi są kombinerki a i tak wszystko się trzyma, może nie trzeba tego ściskać na maksa :wink:

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post10 kwie 2013, 18:23

A pływał już ktoś z tymi nowymi finami? Bo zgadzam się z tym, ze wyglądają badziewnie, ale najpierw się trzeba przepłynąć , a potem wydawać opinie. A grafika to kwestia gustu, mi na przykład grafika Nobile bardzo odpowiada(może oprócz Koinobori- dopiero niedawno zorientowałem się, że tam są ryby.... :D)

Awatar użytkownika
augusrad
Posty: 503
Rejestracja: 23 maja 2009, 07:46
Deska: Nobile XTR 13, Nobile T5 13
Latawiec: C4 13m,11m, Rebel 9m
Lokalizacja: Giżycko/Warszawa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 18:32

Faktycznie właśnie na to zwróciłem uwagę mam T5 2013 i finy są wykonane z innego materiału pytanie jakiego ? ;-), w sumie plywalem z finami na KISS na XTR 2012 i idealnego dopasowania nie ma - potwierdzam, najlepiej mieć tez kombinerki chociaż zrezygnowałem z nich kiedy zobaczyłem ze nic to nie daje jeśli chodzi o dopasowanie do deski od spodu (przeswity) i mocowalem tylko rękoma - nie zgubilem żadnego. Najgorsze to był KISS przy padach ;-) najzwyczajniej w 2012 XTR odpadł mi podczas pływania ;-) teraz jeżdżę na srubach standardowo i od tej pory żadnego kłopotu. Co do finow z 2012 to można je zamontować to 2013 i odwrotnie oczywiście używając stety i niestety KISSa. Z pewnością nie da się finow 2013 zamontować na śruby, z finami 2012 jest podobnie bo odkręcone statecznki fina maja za płytki gwint

ImageUploadedByTapatalk 21365611759.751908.jpg
ImageUploadedByTapatalk 21365611759.751908.jpg (57.41 KiB) Przejrzano 8351 razy


Pozostaje opcja z przykreceniem jedna sruba ale tego nie próbowałem - może się da ...

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post10 kwie 2013, 18:41

Nowe stateczniki Nobile to jakiś kompozyt: 33% glass + PA (wg. fotki) - są zapewne tańsze od poprzednich....ale w zakupie od ich dostawcy dla Nobile. Dalej tzn. na nabywcę deski to już niestety nie ma przełożenia.
...osobiście rozważam na stałe - przejście na SU2 - w tym roku podobno są bardziej miękkie a na pewno są lżejsze i ...sporo tańsze :clap: od Nobile.
Laczki i tak założę od Airusha.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 18:58

wyprodukowanie takiego fina kosztuje koło 1zł :D
Można by delikatnie zmodyfikować formę wtryskową i byłyby otwory pod śruby ale to jakieś 30% droższa forma. Poszli po kosztach.

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 20:33

Jetem zachwycony NHP 2013 pływa genialnie na płaskim i zafalowanym, przy mocnym i słabym wietrze ( przez asymetrię, która pojawiła się w tym roku jest jeszcze lepiej niż w NHP 2012 ) osprzęt czyli pady -zajebiste, finy wytrzymałe ( nie straszna im rafa ), kiss działa perfekcyjnie i bez zarzutu ( dodane otwory w padach - usunęły poważną wadę ) :thumbsup:
Co do grafiki, rzecz gustu - dla mnie NHP 2013 wymiata ( niebieska szczególnie ) :D

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 21:28

Dobrze, że chociaż jeden klient jest zadowolony i wszystko mu pasuje, w myśl reguły 'wyjątek potwierdza regułę' :wink:
Tak jak pisałem wcześniej.. blatów póki co jeszcze nie spieprzyli. Oby to nie była kwestia czasu.
Co do finów nie trzeba na nich pływać żeby widzieć jaki to badziew. Finy jak finy.. nie różnią się kształtem ani wielkością od poprzednich więc specjalnej różnicy w pływaniu nikt nie zauważy. Poszli po taniości i tyle. W deskach surf tego typu finy są najtańsze, potem jest dopiero fiberglass i dalej carbon. Na przyszły sezon może zrobią gumowe tak jak przy SUP'ach pompowanych do whitewater. Wtedy już napewno się nie uszkodzą :D


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron