Ford Kite Cup

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
ketchup1999
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2012, 19:14
Lokalizacja: Poznań
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 13:36

Za nami pierwsza edycja FCK 2013 w Chałupach. Były to moje drugie zawody ,gdyż na pierwszych nie było wiatru i całe zawody przesiedziałem.

Wrażenia z tych zawodów są super ,a byłyby jeszcze lepsze gdybym wystartował w swoim heacie młodzików, ale niestety dobrałem zly rozmiar latawca i niedopłynąłem na heat. Zawody trochę popsuł wiatr, który wiał od brzegu ,był bardzo nierówny i o słabej sile. W piątek w pierwszym dniu zawodów wiatr dochodził do dwudziestu węzłów. Zawody rozpoczęto od racingu, następnie zaczęły się heaty freestyle. I właśnie wtedy wiatr zaczął słabnąć i siadł do średniej 13 węzłów,a w moim heacie młodzików pod sam koniec siła wiatru zmalała jeszcze bardziej. Niemogłem więc wykonać zbyt wielu trików a w szczególności unhooked, byłem czwarty. Kolejny heat wygrałem i był to mój pierwszy wygrany heat w życiu ,tyle że w kategori Open. Przeszedłem więc dalej ale do heatu z samym mistrzem Victorem Borsukiem. Victor prowadzi mnie na Borsuk Pro Campach i dzieli sie ze mną wieloletnim doświadczeniem dlatego z radością zmierzyłem się z nim w heacie. Tym razem z nim nie wygrałem, ale dzięki jego radom wiele sie nauczyłem. Następnego dnia w sobotę wiatr od rana był bardzo słaby i niestety niezmienił kierunku.Rozegrano więc konkurencję race ,a póżniej freestyle młodzik niestety wziąłem 12 m kite`a ,miałem za dużo mocy i poplątały mi się linki więc nie dopłynąłem do heatu.Przez to zająłem ex aequo 7 miejsce z Bartkiem Formelą, a kolega z heatu ,w którym nie popłynąłem zajął trzecie miejsce. W kategorii Open siedem osób razem ze mną zajęli 9 miejsce. Szkoda tylko, że Victor Borsuk doznał kontuzji barku w heacie finałowym.

W trakcie zawodów używałem latawce Vegas Northa oraz Park Naisha, które są świetnymi kite'ami i ciężko mi powiedzieć który jest fajniejszy.Zawody dały mi dużo do myślenia zwłaszcza jeśli chodzi o heaty i przygotowywanie się do nich oraz właściwy dobór sprzętu. Mam nadzieję ,że w Rewie na drugiej edycji wypadnę lepiej ,pokażę swój pełen arsenał trików i mam nadzieję że wiatr będzie sprzyjał. Już nie mogę doczekać się kolejnych zawodów, żeby znowu powalczyć ;)

Dziękuje szkółce KITE PARK i Rodzicom za wsparcie oraz za to, że mogę realizować swoje marzenia.

Pozdro

Wojtek Andrzejewski

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2013, 11:13 przez ketchup1999, łącznie zmieniany 2 razy.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 18:24

ketchup1999 pisze:Za nami pierwsza edycja FCK 2013 w Chałupach.

Wrażenia z tych zawodów są super ..

Dziękuje szkółce KITE PARK i Rodzicom za wsparcie oraz za to, że mogę realizować swoje marzenia.



:clap: :clap:

jakimż pozytywem zawiało - wreeeeszcieee :thumb:

zazdroszczę Ci uczucia , gdy za rok, dwa, będziesz czytał tego posta z pozycji doświadczonego utytułowanego zawodnika , czego Ci życzę :thumb:

peace

LSK_1
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2013, 07:20
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 maja 2013, 18:39

Wojtek, tak trzymaj chłopaku.

Z takim podejściem do tematu szybko zamieszasz w czołówce zawodów.

Powodzenia :thumb:

Awatar użytkownika
Adam S
Posty: 321
Rejestracja: 22 maja 2004, 08:30
Lokalizacja: Kosakowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 19:57

:clap:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2013, 00:27

Adam S pisze::clap:

Adaś zamiast łamać regulamin wysyłając w poście jedynie :clap: masz teraz opcje podziękowań :clap:

Wojtek - trzyma kciuki i cieszę się, że spodobały Ci się zawody ale ostrzegam - wpadłeś jak śliwka w kompot.
Zawody uzależniają.
Bądź tego świadomy, bo mi świat się wywala do góry nogami, mam delirki po dwóch nieobecnościach i następnych 4 planowanych.
Po 6 latach startów porzebuję pomocy psychologa bo zamiast treningu na zawody ujeżdżam jakieś wodoloty...
Mam gorącą nadzieję, że kiedyś się zobaczymy na fordzie.

Anonimowy Zawodów Udziałowicz :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2013, 00:29

Zapomniałem dodać watek z KF:
http://www.kiteforum.com/viewtopic.php? ... 40#p794140

wraz z linkami do krótkiej światowej relacji Błażeja:
http://www.internationalkiteboarding.or ... in-chalupy

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2013, 13:14

Fajny wpis o Fordzie i nie tylko:
http://marekrowinski.wordpress.com/#

natka
Posty: 230
Rejestracja: 23 lis 2005, 23:13
Deska: nobile 50 fifty
Latawiec: ozone C4
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post27 maja 2013, 12:12

BraCuru pisze:Zapomniałem dodać watek z KF:
http://www.kiteforum.com/viewtopic.php? ... 40#p794140

wraz z linkami do krótkiej światowej relacji Błażeja:
http://www.internationalkiteboarding.or ... in-chalupy


sweet sea water, cheap beer
:D
:D

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2013, 01:13

W celach archiwizacji wątek o Rewie, gdzie odbyła się pojedyncza i 8 wyścigów race:
viewtopic.php?f=1&t=52194

Dodam, że zrobiło się internaszional a wręcz interkontynentinal!
Chyba poraz pierwszy na FKC mieliśmy zawodników z 3 kontynentów: Europa, Ameryka Płd i Australia.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości