Ford Kite Cup – prestiżowe zawody bez opieki medycznej?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 maja 2013, 14:25

browar-kite pisze:Jestem początkującym kiterem i w ubiegły weekend obserwowałem pierwsze zawody w tym sezonie z cyklu Ford Kite Cup w Chałupach, zdziwiło mnie to, że impreza tej rangi ,która odbywa się od tylu lat i na którą zapraszane są również osoby niepełnoletnie, nie posiada podstawowego zabezpieczenia medycznego. Zawody te powinna zabezpieczać karetka, która przy tego typu imprezach winna znajdować się na terenie zawodów. Wiem, że w zawodach ucierpiał jeden z czołowych kitesurferów, dziwi więc ze nikt ze środowiska nie podejmuje tej kwestii? Przecież jest to sport ekstremalny i wszystko może się zdarzyć. Co na to zawodnicy i ich rodzice? Co na to sponsorzy? Co na to PSKite?

Tlumaczy sie winny brak kasy jest argumentem skoro prawnie wszystko jest ok .Wybor nalezy do startujacych i ogladajacych . Prosze tylko nie piszmy ze nie jest potrzebna bo nic sie nigdy nie stalo :hand:

Awatar użytkownika
holender_
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Słupsk-Holland Dariusz Nowak
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 maja 2013, 15:11

Kolega kilka wersow wyzej napisal ze prokurator i media.... zjedli by Was na podwieczorek. Chociaz 1lekarz zanim przyjedzie karetka :) Mysle ze co niektorzy maja mnie juz dosc :)

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post24 maja 2013, 15:43

mistral pisze:Haha brałem udział w setkach zawodów na wodzie bez karetki, ale dopiero pierwszy raz spotykam sie z takim bólem dupy o tę karetkę. Zróbcie własne zawody z karetkami i lekarzami, prawda jest taka, że jak ktoś sobie zrobi kuku to se zrobi i żadna karetka nie pomoże.
Kiedyś na lodzie kolesiowi top masztu od żagla windsurfingowego wjechał w oko i oczywiście pojechał do szpitala od razu i chyba nawet jest ok, ale pojawiał się ból dupy o obowiązkowe ochronne gogle. haha


cóż za głupia argumentacja...
to że nie było poważniejszych wypadków na podobnych imprezach nie znaczy że się nie mogą zdarzyć, a jak już do tego dojdzie i ktoś się wykrwawi np. z otwartego złamania albo uszkodzi rdzeń i się udusi z powodu utraty funkcji bezwarunkowych to pierwsze pytanie jakie pojawi się w mediach będzie "czy organizator zapewnił zaawansowaną pomoc medyczną na miejscu" albo chociażby karetkę, która w takim wypadku ma odpowiednie wyposażenie do ratowania życia i wykona tylko jeden kurs do najbliższego szpitala a nie w obie strony.

z resztą co ja tam wiem, nie jeżdżę na zawody... nawet jako obserwator
ale zasada jest podobna jak w przypadku spotów, z rescue w postaci motorówki (lub bez), tam też każdy pływa na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
holender_
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Słupsk-Holland Dariusz Nowak
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 maja 2013, 16:09

.......................

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 16:37

Ziomek. pisze: faktycznie, może FKC będzie zmuszone przez opinię publiczną
poprzesuwać wydatki by znaleźć środki na karetkę, i wtedy może już nie być np na ..videofilmowanie , pasuje Ci to Eska? ..nie sądzę.. mi też nie :hand:


Rozumiem że personalne przykłady mają za zadanie trafić przeciwnika - jak byś się dobrze przyjrzał, to ja osobiście na zawodach nie jestem od dobrych 3 lat, a jak jestem to nie ma kogoś innego. Zgadnij czemu? Może kasa została już przesunięta i niestety szkoda że nie na karetkę? W ogóle mnie to nie rusza - ktokolwiek organizuje zawody powinien zadbać przede wszystkim o zawodników i bezpieczeństwo. A w Łebie to 1000 osób się spokojnie przewinie w ciągu dnia.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 17:06

Jako że weekend się zbliża i atmosfera dość napięta.... a takich ratowników byście nie chcieli? 8)

Z mojej strony EOT. Co miało paść, już padło.
Załączniki
sloneczny patrol.jpg
sloneczny patrol.jpg (68.57 KiB) Przejrzano 3348 razy

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post24 maja 2013, 17:38

to by się dopiero wypadki (z premedytacją) posypały ;)
udanego WE

Awatar użytkownika
holender_
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Słupsk-Holland Dariusz Nowak
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 maja 2013, 17:45

Ja stawiam na trzecia od lewej :)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 17:51

takich bym nie chciał bo w dzisiejszych czasach po setkach hamburgerów to one pewnie już są bardziej podobne do pasztetowej ;)

A żeby znowu "dołożyć" to:
Jak chłopaki "pływają na spadochronach" to wszystko jest fajnie, ale jak linką ktoś dostanie po głowie to od razu artykuł leci na pierwszą stronę Fucktu.
Jak Janek wypływał przez Morze Czerwone to mało kto trąbił o zabezpieczeniach, a jak się coś stało to rozdmuchała się dyskusja i co drugi to ekspert.
Jak nasi zdobywali kolejne szczyty Himalajów to było super hiper, ale jak nie wrócili do obozu, to zaczęło się szukanie winnych...

wymieniać dalej?

Mary.dk - chyba dawno nie miałeś styczności z mentalnością Polaka, że wlezie wszędzie, nawet tam gdzie mu nie wolno i nawet jak ktoś mu wyraźnie zabroni to jak coś mu się stanie to będzie szukał winnych.

Ale o karetce dalej nic nie napiszę, bo się nie znam, ale jak trochę poczytam to może się poznam :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 18:16

eska pisze:Rozumiem że personalne przykłady mają za zadanie trafić przeciwnika...


..nie rozumiesz :idea: - JAKIEGO przeciwnika :doh:

peace

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post24 maja 2013, 18:21

Cała prawda o obecnej sytuacji. Szukanie dziury w całym to standard ,
A tak jak już wspomniałeś Janka To Jest w Chorwacji i ma zamiar przez Adriatyk do Włoch śmigać ,Ale Ty pewnie o tym wiesza większości to lotto ..dopóki nie można tego skomentować jak wspomniałeś jako ekspert od organizacji, zabezpieczeń itd.

http://www.facebook.com/events/53217156 ... 156714107/ -jak obrzucicie mnie błotem za ten link bo nie w temacie i tak dalej to go usunę

W temacie karetki nie mam nic więcej do dodania

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 19:36

Ziomek. pisze:
eska pisze:Rozumiem że personalne przykłady mają za zadanie trafić przeciwnika...

..nie rozumiesz :idea: - JAKIEGO przeciwnika :doh:
peace


No to "przeciwnika dyskutanta" - niech będzie jaśniej. Ale kasa powinna być na wszystko - żeby było na poziomie a nie jakieś tam trochę na to trochę na tamto i jakoś to będzie - po polsku czyli. Namioty w tym roku choć ładnie - niebieskie, nowe.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości