Czy jesteś za usunięciem anonimowości na KF?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.

Czy jesteś za usunięciem anonimowości?

Czas głosowania minął 26 cze 2013, 11:44

NIE. Nic nie zmieniamy. Nie psujmy KF.
38
38%
NIE. Po wprowadzeniu takiej opcji przestaję tutaj pisać, aby chronić swoją prywatność.
9
9%
TAK. Wprowadzamy imię i nazwisko widoczne widoczne dla zalogownych i niezalogowanych.
3
3%
TAK. Wprowadzamy imię i nazwisko widoczne tylko dla zalogownych.
8
8%
TAK. Wprowadzamy imię i nazwisko widoczne tylko dla zalogownych i co napiszą więcej niż 100 postów.
19
19%
TAK. Wprowadzamy dobrowolną opcję: imię i nazwisko widoczne dla zalogownych i co napiszą więcej niż 100 postów.
4
4%
TAK. Żadne z powyższych. Opisz swoją propozycję.
0
Brak głosów
INNA opcja. Opisz ją w poście.
3
3%
JEST TO MI OBOJETNE.
16
16%
 
Liczba głosów: 100

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 08:17

Zastanawiam się czy usunięcie (nie wiem w jaki sposób) anonimowości z tego forum mogłoby poprawić atmosferę na tym forum.
Sporo wątków mających podstawy do rzeczowej i ciekawej dyskusji po chwili zamienia się w mniej lub bardziej krwawy ring.
Jest to męczące dla starych bywalców i odstraszające dla nowicjuszy.
Najświeższy przykład. Przeczytałem wątek o karetce.
Poplujemy sobie, ktoś się wymądrzy, ktoś skompromituje i kupa za przeproszeniem z tego wyniknie.
Za 3 tygodnie nikt nie będzie pamiętał o tym wątku natomiast zostaną negatywne emocje i wspomnienia.

Mój pomysł z wprowadzeniem podziękowań przyjął się i raczej wpływa na poprawę stosunków.
Miło popatrzeć, że nawet post bez odpowiedzi był czytany a nawet przez kogoś doceniony. Zgadza się?

Tak sobie myślę, że gdyby nie było opcji pisania pod nic nie mówiącymi nickami a z pełnego imienia i nazwiska (patrz facebook) to zmieniło by się tutaj na lepiej.
Zróbmy z forum platformę oparta na lajkowych zasach facebook'a a nie chamskim komentarzach onetu.

Moje zdanie -jestem przeciwko anonimowości. Wolę aby pisano do mnie po ludzku jako Marek a nie jakiś Bracuru, Crakuru, karcuru, Barakuru...

Co wy na to? Może zrobię ankietę jak wątek się rozwinie.

profistyle
Posty: 155
Rejestracja: 06 paź 2009, 17:25
Dostał piwko: 6 razy
 
Post24 maja 2013, 08:33

popieram- jestem za usunieciem anonimowosci
pozdr

Awatar użytkownika
DziQ
Posty: 68
Rejestracja: 14 lut 2012, 11:36
Deska: Best / Nobile
Latawiec: Slingshot / Airush
Lokalizacja: Warsaw
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post24 maja 2013, 09:19

Ja chyba nie mam zdania, ale przyznaję Ci racje w jakimś stopniu ... "jakimś" ( bez wytykania palcami ) ponieważ sporo osób, które się wypowiada i tak jest nam znana z imienia i nazwiska lub osobiście .. i jak widać niczym to nie skutkuje ;)

Zresztą.. każdy i tak wyrabia opinię o sobię samym i w pewnym momencie nawet nick jest rozpoznawalny o kojarzony.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post24 maja 2013, 09:35

Zarejestrowany użytkownik na KF, nie jest bardziej anonimowy niż na Facebooku. Nikt na FB nie weryfikuje podanych danych osobowych.
Na KF nie zabrania się używania imienia i nazwiska, zamiast nicka.
Forum jest takie jak jego użytkownicy. W drastycznych przypadkach powinni interweniować moderatorzy, a sami użytkownicy ignorować głupawe wpisy.
Możliwość wypowiedzi mają również nie zarejestrowani goście, co moim zdaniem jest walorem KF. Sam przez dłuższy czas byłem biernym obserwatorem KF, a i teraz jako zarejestrowany nie wykazuję zbytniej aktywności.
Tak działają tego typu fora w różnych sferach życia w całym cywilizowanym świecie.
Jeśli KF samo sobie wprowadzi ACTA, to niebawem władza zadba o maksymalną wysokość skoku, czy prędkość ridera, bo o siłę wiatru i odległość od brzegu zadbali już Brukseli.
pzdr,
Andrzej Płachta

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 09:39

profistyle pisze:popieram- jestem za usunieciem anonimowosci
pozdr

Popieram kolege.

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post24 maja 2013, 09:50

Ciekawe jak to będzie weryfikowane :roll:
Może w końcu się dowiemy jak się nazywa ten cały Ziomek z wake.pl :mrgreen:

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 09:53

Ja jestem za anonimowością. Ew. Imię i Nazwisko użytkowników widziane pod nickiem tylko dla zalogowanych i tych co napiszą więcej niż 100 postów.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post24 maja 2013, 09:54

Myślę, że ciężkie do zrealizowania i nie wiem czy do końca potrzebne. Nicka jakiego mam - widać. Uwierz, że dodanie do niego kolejnych 4 liter nazwiska nie zmieni moich wypowiedzi ;)
Jest tu też taki co pisze pod swoim pełnym nazwiskiem i jak go znam, po dodaniu w nicku imienia, jego wypowiedzi nie zmienią się ani na jotę. I dobrze.

Ale główną przeszkodą będzie problem z egzekwowaniem autentyczności danych. Nawet, na przywołanym przez ciebie facebooku, wielu moich znajomych ma jakieś wymyślone imiona czy nazwiska. Pomimo, że FB teoretycznie czuwa by tak nie było. Wiesz jak czuwa? głównie ogranicza się to do reagowania na donosy od innych użytkowników, że ten i ten delikwent operuje nieprawdziwym nazwiskiem. I wtedy FB blokuje takie konto, jednocześnie prosząc o przesłanie skanu dowodu tożsamości, w ten sposób sprawdzając czy dane są prawdziwe. Jeżeli tak - konto jest odblokowywane, jeśli nie - musisz zmienić dane.

Nie widzę realnej możliwości kontroli danych użytkowników KF. Co, skan dowodu przy rejestracji? mało kto będzie chciał się w ten sposób zarejestrować. Szczerze, nie wyobrażam sobie, że chcąc zacząć przygodę z kajtem i dowiedzieć się na forum do jakiej szkółki mam się udać, muszę najpierw zeskanować dowód by przejść proces weryfikacji.


Natomiast uważam, że należy dokładnie sprawdzać (np. po IP) czy nowo zarejestrowany użytkownik, piszący jednego czy dwa posty wywołujące burzę nie jest alter ego kogoś zarejestrowanego już na KF, ale w danej chwili chcącego być anonimowym. Przykłady? Wątek o Stivim, wątek o karetce itd...
Ostatnio zmieniony 24 maja 2013, 11:47 przez FilipN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 10:09

Każde forum dyskusyjne dochodzi do momentu, albo się samo ureguluje albo upada - bo ludzie uciekają od chamstwa czy spadku merytoryki.
Więc jeśli już jest ta dyskusja...

1.
Jest pewne rozwiązania kwestii "nowych - anonimowych użytkowników", którzy często mają zakładane konta tylko żeby trollować lub robić anonimowe wrzutki, albo najazdy na konkurencję.Na kilku forach widziałem, że jest podawane IP z którego wysłany jest dany post (na dole danego wpisu). To bardzo zmniejsza ilość trolli, sprawdzony patent. I dzieje się to automatycznie, nie trzeba tego ręcznie sprawdzać.

2.
Wpisywanie nazwiska, imienia - mogłoby być opcjonalnie. Wtedy każdy mogły sobie zweryfikować użytkownika, zwłaszcza jak jest nowy.
Ja wole np. podyskutować sobie na FB, właśnie dlatego że nie rozmawiam z anonimami i mogę kogoś ze zdjęcia czy miejsca/znajomych zweryfikować.

Jestem za widocznością nazwiska/imienia tylko dla zarejestrowanych użytkowników, z historia np. 200-250 postów. To też zachęciłoby do większej aktywności i do rejestrowania się na forum "oglądaczy".

3.
Na spadek merytoryki czy chamstwo jest tylko takie lekarstwo, porządek w moderacji oraz rozsądek dyskutujących. Samo się nie zrobi.

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post24 maja 2013, 10:34

FilipN pisze:Natomiast uważam, że należy dokładnie sprawdzać (np. po IP) czy nowo zarejestrowany użytkownik, piszący jednego czy dwa posty wywołujące burzę nie jest alter ego kogoś zarejestrowanego już na KF, ale w danej chwili chcącego być anonimowym. Przykłady? Wątek o Stivim, wątek o karetce itd...


popieram :thumb:

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post24 maja 2013, 11:10

Ja też jestem za- a może zostawić login, tylko podłączyć go pod konto na fb? tak żeby po kliknięciu na nasz login przełączało nas na konto na fb?

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post24 maja 2013, 11:15

Tylko żeby ta nie anonimowość nie popsuła KF :!:
Chociaż przyznać muszę, że niektóre nicki są "trochę dziwne" na mnie Pinio mówią od jakiś 30 lat,
ale jak chcecie to od dziś możecie mi mówić Wuj Maciek :wink:

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post24 maja 2013, 11:24

Pinio pisze:Tylko żeby ta nie anonimowość nie popsuła KF :!:
Chociaż przyznać muszę, że niektóre nicki są "trochę dziwne" na mnie Pinio mówią od jakiś 30 lat,
ale jak chcecie to od dziś możecie mi mówić Wuj Maciek :wink:


Tak samo ja jestem Harnaś od zawsze :wink:

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post24 maja 2013, 11:27

Nie każdy posiada FB.

Z tym opadaniem poziomu to nie przesadzajmy i anonimowością również. Jak ktoś rzuca oskarżenia z ilością postów 0 to albo jest spławiany, albo sie przedstawia i jest traktowany poważnie (patrzcie wątek o kitepro). Ew. temat jest 'na rzeczy' - patrzcie karetka i mimo, że dyskusja twarda, to jednak organizator ma jakaś informację zwrotną od ludzi. Oczywiście usuwanie trolli po IP zakladajacych nowe konta to dobre rozwiazanie :thumb:

Awatar użytkownika
Sniady
Posty: 779
Rejestracja: 23 mar 2007, 11:52
Deska: Laluz 135, FreestylFish NKB
Latawiec: Torch 8, RPM 12, Dyno 16
Lokalizacja: Chorzów0Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 11:40

Moim zdaniem wprowadzenie nawet posługiwania się pełnym imieniem i nazwiskiem nic nie pomoże.

Ogólny trend przyjęty w internecie działania\wypowiadania się bez ograniczeń jest dość trudną kwestią. Jesteś w stanie zawsze się zarejestrować jako nowa osoba, i jakoś oszukać metody rejestrowania. Zauważ że allegro na początku dość dobrze trafiła z swoją weryfikacją( przynajmniej co do adresu i sprawdzenia czy dana osoba rzeczywiście istnieje). Ale i tak ogólna swoboda korzystania z serwisu już dawno wymsknęła i mi się z pod kontroli.

Ogólnie znane sposoby na utrzymanie spokoju które są utrzymywane na wielu globalnych forach i ogólnie przyjęte jako normy przy projektowaniu for,:
1. Niestety ale klasyfikacja użytkownika, jest to bardzo nie przyjemne ale najbardziej skuteczne - użytkownik musi wykazać się odpowiednią inicjatywą i odpowiednim poziomem kultury itd.
2. Co idzie za punktem wyżej klasyfikacja obszarów Twojego forum - osoby które są sklasyfikowane do odpowiedniej grupy, mają\nie mają możliwości wypowiadania się\tworzenia wątków, postów na niektórych działach forum- mogą jedynie czytać.
3. Widziałem już trochę for które mają silniki słowne zwracające wrażliwe posty- ale to jedynie działa jeśli ktoś faktycznie obraża użytkownika :P
4. Ogólnie to niestety ale to jest praca moderatora, approve na publishowanie postu ( zazwyczaj w wrażliwych działach) - tu jest pytanie do moderatora jakie zna metody na wyróżnienie wypowiedzi normalnej i tradycyjnej.

Jeśli chodzi o utrzymanie spokoju na forum i poruszanie mniej przyjemnych tematów takich jak karetka na FKC, to za bardzo nie poradzisz, bo jeśli taka kwestia wywiera tak mieszane uczucia to restrykcje nic dobrego nie dadzą.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości