Czy jesteś za usunięciem anonimowości na KF?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.

Czy jesteś za usunięciem anonimowości?

Czas głosowania minął 26 cze 2013, 11:44

NIE. Nic nie zmieniamy. Nie psujmy KF.
38
38%
NIE. Po wprowadzeniu takiej opcji przestaję tutaj pisać, aby chronić swoją prywatność.
9
9%
TAK. Wprowadzamy imię i nazwisko widoczne widoczne dla zalogownych i niezalogowanych.
3
3%
TAK. Wprowadzamy imię i nazwisko widoczne tylko dla zalogownych.
8
8%
TAK. Wprowadzamy imię i nazwisko widoczne tylko dla zalogownych i co napiszą więcej niż 100 postów.
19
19%
TAK. Wprowadzamy dobrowolną opcję: imię i nazwisko widoczne dla zalogownych i co napiszą więcej niż 100 postów.
4
4%
TAK. Żadne z powyższych. Opisz swoją propozycję.
0
Brak głosów
INNA opcja. Opisz ją w poście.
3
3%
JEST TO MI OBOJETNE.
16
16%
 
Liczba głosów: 100

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 13:24

Na razie niestety mało reprezentatywne te wyniki, 36 głosów to nie za dużo :/.

Mój pomysł na dzień dzisiejszy jest logowanie przez facebooka i wtedy można by korzystać dla chętnych z danych facebooka czyli imienia i nazwiska.

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 13:39

Pablo pisze:Na razie niestety mało reprezentatywne te wyniki, 36 głosów to nie za dużo :/.

Mój pomysł na dzień dzisiejszy jest logowanie przez facebooka i wtedy można by korzystać dla chętnych z danych facebooka czyli imienia i nazwiska.

Mi ta opcja najbardziej się podoba.
A jeżeli nie ta to nie zmieniał bym.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post28 maja 2013, 13:52

Dla mnie wyniki ankiety są bardziej oczywiste.
1. Dla większości jest to obojętne i głosowała za tą opcją lub nie głosowała w ogóle.
2. Znacząca większość jest nie chce zmian.
3. Sam temat nie jest doprecyzowany. Tu nie idzie o usunięcie anonimowości, bo w tak działającej formule forum, nie ma mechanizmów wiarygodnej autentykacji. Po co komu zamiast zmyślonych nicków, zmyślne imiona i nazwiska.

streetracer
Posty: 139
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:40
Deska: Duotone Select/Whip SLS/FREE
Latawiec: Rebel 9/11/13, NeoSLS 10/12
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 17:50

Pablo pisze:Na razie niestety mało reprezentatywne te wyniki, 36 głosów to nie za dużo :/.

Mój pomysł na dzień dzisiejszy jest logowanie przez facebooka i wtedy można by korzystać dla chętnych z danych facebooka czyli imienia i nazwiska.


Ale jako opcja bo nie każdy używa facebooka.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 18:40

Z tym logowaniem do fb to słabe. Zmuszać kogoś do udostępniania swoich danych i zakładania konta.

Awatar użytkownika
holender_
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Słupsk-Holland Dariusz Nowak
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 maja 2013, 21:11

na fejsie jak idziesz grac w pokerka tez pokazuje Twoje imi i nazwisko...i nikt sobie z tego nic nie robi. ja osobiscie nic sobie z prywatnosci nic nie robie,ale tez nic nie mam do zabrania?! Ci co sie boja sie boja o swoja prywatnosc zapewne sa bardziej zamozni jak zwykli ludzie?! chyba?

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 21:37

Nie mieszałbym tego z zamożnością, stanem posiadania i ogólnie $$$

W tym wypadku to raczej niechęć do informowania WSZYSTKICH czym się zajmuje, jakich mam znajomych+wiele innych, dostępnych w necie informacji.
Sporo osób na forum prowadzi własną działalność- w związku z tym nie chcą by np. ich kontrahenci wiedzieli, jak i z kim spedzaja wolny czas-z wielu wzgledow.

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 22:31

A niektórych np. ściga (i nie może znaleźć :wink: ) komornik...i tu nagle "wyskakuje na tacy" na KF :thumbsup: , albo ścigają wierzyciele...aż tu nagle okazuje się, że osoba z którą od tygodni deliberuję na KF na temat wyższości Kalahari nad Kichaną wisi mi kupę kasy za niezapłaconą fakturę terminową (z terminem zmierzającym do przedawnienia :shock: )...
Nie wszyscy chcieliby (lub mogą się ujawnić :wink: ), nie wszyscy chcą-"BO NIE!", innym to zwisa, jeszcze inni chcieliby, bo mają np. śmieszne albo SŁAWNE :shock: nazwisko...
Mnie tam wsio rawno, czy będzie ktoś mi pisał (pozwólcie że się przedstawię :) ) Mirosławie Wesołowski "Nie jest prawdą to co piszesz...", czy też napisze tradycyjnie, po męsku: "Yanosik p...olisz, nie znasz się ;) "...
Wolałbym jednak po staremu.
Z niewłaściwym zachowaniem nie jest na naszym forum tak źle, żeby trzeba było aż takich radykalnych zmian.
Wydaje mi się, że wystarczy codzienna wizyta na KF moderatora i robienie na bieżąco porządków, a także zwracanie adminowi uwagi na niewłaściwe zachowanie niektórych użytkowników (tzw. skarżypyctwo :wink: ).
Ale przede wszystkim reagowanie Admina i ewentualne zapisanie w regulaminie forum, że wszelkie uwagi krytyczne, ocenianie itp... użytkowników forum lub firm/szkółek/przedsiębiorstw (vide kitepro) których są właścicielem/reprezentantem z powodów ujawnienia personalnych "wycieczek" do określonego adresata narzuca obowiązek przedstawienia sie z imienia i nazwiska i statusu na KF i w środowisku kite. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku i zgodnie z subiektywną oceną moderatora, użytkownik moze zostać skazany na :
- ostrzezenie,
- bana,
- usunięcie konta,
- wypicia Frugo jednym duszkiem,
- odwiedzania co tydzień domu spokojnej starości i śpiewania "Szła dziweczka do laseczka",
- ...może jakaś chłosta itp...

Ale ja się tam (jak i wielu innych :wink: ) nie znam!!!

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 22:57

zgadzam sie z janosikiem, ten watek chyba powstal w celu wyeliminowania przeroznych historii z tego forum. moze niekoniecznie dane osobowe sa rozwiazaniem. moze troche jednak by zmienic regulamin i go bardziej respektowac. czy ktos sie podpisze rumcajs czy jan kowalski czy piotr nowak to nie zrobi zadnej roznicy. i jakies mechanizmy z tymi lewymi kontami tez by sie przydaly.

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post28 maja 2013, 23:35

Zgadzam się z Janosikiem jak i z martch_in, choć ze swoją tożsamością nie mam problemu jako Zbigniew Brzeziński.
Niewielu jest na tym forum których nikt zupełnie nie zna , a pewnie nazwiska nic nie dadzą bo je też wymyślą czy na FB czy na KF żeby założyć konto tylko po to by komuś zafajdać opinie zakładając wątek jako pierwszy swój wpis rzekomo w "trosce" czy ku "przestrodze"
A powodów do tego że niektórzy nie chcą podawać swojego nazwiska mogą być setki (piastują ,urzędy itd.),i wygodnie im być identyfikowany po nicku nie nazwisku i może trzeba to uszanować ?
A faktycznie zwrócić większą uwagę na tych "troskliwych" z 1 postem , zostawiam to do oceny moderatora.

Awatar użytkownika
holender_
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Słupsk-Holland Dariusz Nowak
Dostał piwko: 2 razy
 
Post09 cze 2013, 16:19

zbyszek11 pisze:Zgadzam się z Janosikiem jak i z martch_in, choć ze swoją tożsamością nie mam problemu jako Zbigniew Brzeziński.
Niewielu jest na tym forum których nikt zupełnie nie zna , a pewnie nazwiska nic nie dadzą bo je też wymyślą czy na FB czy na KF żeby założyć konto tylko po to by komuś zafajdać opinie zakładając wątek jako pierwszy swój wpis rzekomo w "trosce" czy ku "przestrodze"
A powodów do tego że niektórzy nie chcą podawać swojego nazwiska mogą być setki (piastują ,urzędy itd.),i wygodnie im być identyfikowany po nicku nie nazwisku i może trzeba to uszanować ?
A faktycznie zwrócić większą uwagę na tych "troskliwych" z 1 postem , zostawiam to do oceny moderatora.



W sumie racja. Tak naprawde nikt nie jest anonimowy z tych Ludzi co chociaz troche sie angazuja na KF. dariusz nowak jestem i tak naprawde jak byscie spojrzeli w moje wczesniejsze posty i z Kim pisze i kto mi co i jak odpisuje to zuwazyliscie byscie:) ze jak na moim profilu napisal bym cos obrazliwego to zaraz byscie wiedzieli kto ja jestem i zkad pochodze.

Awatar użytkownika
holender_
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Słupsk-Holland Dariusz Nowak
Dostał piwko: 2 razy
 
Post09 cze 2013, 16:49

holender_ pisze:
zbyszek11 pisze:Zgadzam się z Janosikiem jak i z martch_in, choć ze swoją tożsamością nie mam problemu jako Zbigniew Brzeziński.
Niewielu jest na tym forum których nikt zupełnie nie zna , a pewnie nazwiska nic nie dadzą bo je też wymyślą czy na FB czy na KF żeby założyć konto tylko po to by komuś zafajdać opinie zakładając wątek jako pierwszy swój wpis rzekomo w "trosce" czy ku "przestrodze"
A powodów do tego że niektórzy nie chcą podawać swojego nazwiska mogą być setki (piastują ,urzędy itd.),i wygodnie im być identyfikowany po nicku nie nazwisku i może trzeba to uszanować ?
A faktycznie zwrócić większą uwagę na tych "troskliwych" z 1 postem , zostawiam to do oceny moderatora.



W sumie racja. Tak naprawde nikt nie jest anonimowy z tych Ludzi co chociaz troche sie angazuja na KF. dariusz nowak jestem i tak naprawde jak byscie spojrzeli w moje wczesniejsze posty i z Kim pisze i kto mi co i jak odpisuje to zuwazyliscie byscie:) ze jak na moim profilu napisal bym cos obrazliwego to zaraz byscie wiedzieli kto ja jestem i zkad pochodze.



nie wiem jak sie zmienia w ustawieniach holender_ to dopisalem w lokalizacji imie i nazwisko. Niemam nic do ukrycia,okrasc mnie tez niema z czego,z prawem tez niemam nic do czynienia,komornik tez mi na doupie nie siedzi. Wiec jak to mlodziez mowi? Mam Wyje....e :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 cze 2013, 23:33

holender_ pisze:nie wiem jak sie zmienia w ustawieniach holender_ to dopisalem w lokalizacji imie i nazwisko.

Fajny pomysł - dostajesz ode mnie piwko.
Jak widać z ankiety nie ma najmniejszego sensu usuwać anonimowość.
Jednakże część forumowiczów jest za jej usunięciem.
W takiej sytuacji może znalazłoby się miejsce pod avatarem na dobrowolnie wpisywane imię i nazwisko jak zrobił to Holender? Pablo co ty na to?
Ja z chęcią też bym sie podpisał po ludzku i nie był odczytywany jedynie jako "Brak Cukru" :wink:
Uważam, że jest to ważniejsze niż umieszczanie na jakiej desce lub latawcu się lata...

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2013, 03:42

Posty w dziale giełda nie są naliczane,
a użytkownicy młodsi niż 3 miesiące są oznaczeni na zielono.

Nic mnie tak nie wnerwia tutaj, jak ogłoszenia nowych użytkowników,
którzy są tutaj tylko po to, że by coś opędzlować.
Kupił bym, ale jakoś im nie wierzę. Niektórzy z nich nawet nie pływają.

Awatar użytkownika
holender_
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Słupsk-Holland Dariusz Nowak
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 cze 2013, 22:45

BraCuru pisze:
holender_ pisze:nie wiem jak sie zmienia w ustawieniach holender_ to dopisalem w lokalizacji imie i nazwisko.

Fajny pomysł - dostajesz ode mnie piwko.
Jak widać z ankiety nie ma najmniejszego sensu usuwać anonimowość.
Jednakże część forumowiczów jest za jej usunięciem.
W takiej sytuacji może znalazłoby się miejsce pod avatarem na dobrowolnie wpisywane imię i nazwisko jak zrobił to Holender? Pablo co ty na to?
Ja z chęcią też bym sie podpisał po ludzku i nie był odczytywany jedynie jako "Brak Cukru" :wink:
Uważam, że jest to ważniejsze niż umieszczanie na jakiej desce lub latawcu się lata...




Dziekuje slicznie za Piffko. Moglbym nawet wpisac dokladny adres ale zrobie to dopiero ja ktos tez wpisze pelne swoje dane?! Zrobilem pierwszy krok Teraz Wy ?!


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron