Zaginęła deska Nobile T5 2013

Zaginiony, zgubiony i skardziony sprzęt.
dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post28 maja 2013, 19:43

Witam,
Wszystko jak w temacie jej znakiem szczególnym jest to, że miała na sobie naklejki wake.pl, zniknęła w Rzucewie, nie wiem może ktoś przez pomyłkę wziął i właśnie się zorientował zapomniałem wspomnieć, że jest koloru czerwonego. Jeżeli ktoś coś wie kontakt na priv bądź 690928258.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post29 maja 2013, 02:04

Dla znalazcy nagroda.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2013, 13:47

cześć

TA historia ma już swój finał
dość szybko jak widać
pozytywnie , że szczęśliwy ..dla obu stron..

przebieg dość interesujący , ze zwrotami akcji
ręce opadają

jak będę miał wenę, opiszę
na razie mam większą na pływanie

rada: pilnujcie sprzętu, bo amatorów cudzej własności i szybkiego zarobku nie brakuje..

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2013, 18:19

ta historia rozwijała się dość ciekawie a wnioski po niej takie, że należy nie spuszczać sprzętu z oka :idea:

28 maja we wtorek w godzinach okołopołudniowych wybraliśmy się w kilka osób na standardowe "zwiedzanie Zatoki"
przepływając koło Rzucewa, jeden z naszych instruktorów odpuścił dalszy trip przez Mewie na Rewę
zostając w Rzucewie - gdzie było kolejnych kilku instruktorów WAKE.PL z kursantami
po pływaniu odłożył deskę NA PLAŻĘ :idea: - i zwinął bar, oddalając się od niej kilkanaście metrów i spuszczając z oka na 2-3 minuty
wrócił po deskę ..już jej nie było :(

zaczął szukać w popłochu, razem z innymi instruktorami, mimo tego że zostawił ją na lądzie - przeszli brzegiem 200-300 m w obie strony
wiał wschodni ON SHORE na tym spocie - więc niemożliwe by deska spłynęła gdziekolwiek..

ogłoszenia w sieci , na forum, fb, nie przyniosły rezultatu..

wczoraj 15 czerwca - czyli po ponad 2 tygodniach deska pojawiła się na Allegro..
Zainteresowany instruktor śledził portale ogloszeniowe non stop
miała zdjęte wielkie naklejki WAKE.PL

Obrazek

użytkownik Rzucewo 13 (pechowy niczek :wink: )
cena 1500 pln Kup Teraz - dobra cena jak na NOWĄ T5 2013 :hand:
rozmiar - wymyślony - 140 - bo nawet myśmy nie znali rozmiaru tej deski, nie miała go podanego na blacie nigdzie..

"Sprzedam deskę Nobile model T5 z 2013r. Nie posiada śladów użytkowania, stan idealny. W razie pytań proszę o kontakt pod nr tel. 609784827 lub 518976632. Gorąco polecam."

zadzwoniłem tam, z nie swojego numeru tel podając się za zainteresowanego zakupem tej deski
jednak ..podobno już została "sprzedana" a nawet wysłana :roll: ..dziwne, bo aukcja dopiero się odpaliła

Obrazek

można oczywiście w takiej sytuacji uzyskać dane od Allegro - ale spróbowaliśmy pomijając tą drogę
KUP TERAZ - by uzyskać dane adresowe w celu złożenia wizyty "sprzedawcy"
..niestety "aukcja usunięta"
sprawdzamy kolejne aukcje - jedyna : Suknia Ślubna - biorę od ręki , bez mierzenia (ciekawe na którym weselu jumana :hand: )

Obrazek

kupujemy teraz ..aukcja usunięta .. :roll: kolejna, komuś się chyba zaczęło palić koło d..

ok, można dłuższą drogą oficjalnie, postanawiam spróbować krótszą, ale pokojowo

dzwonię jeszcze raz - przedstawiam się i proszę o zwrot deski , że wtedy nie zgłosimy sprawy
sprzedający zgadza się - ma ją na miejscu - czyli jednak NIE wysłał nigdzie
ale nie może podwieźć - więc wysyłam chłopaków - dwóch tylko , a sam mam sporo pracy, wietrzny dzień wczoraj..

dojechali po 20 minutach - dzwonią , że jednak nie odda deski, minimum 400 pln chce :roll: cóż, ceni się :hand: złodziejski stres widać kosztuje..
zmienił zdanie jednak po drodze
Jego wersja jest , że ZNALAZŁ deskę w krzakach , kilka km od Rzucewa :doh: i to WCZORAJ - i w pół dnia zdążył ZDJĄĆ WIELKIE NAKLEJKI WAKE.PL i wystawić na Allegro po czym usunąć w moment .."tja, jassne" :hand:
mówię więc, że już mi się znudziło, wsiadam w auto i mam 5 minut mniej więcej do Władysławowa do komisariatu
a właściwie ON ma - bo jak przekroczę próg komisariatu a nie będę miał telefonu od chłopaków, że wracają z deską, to już czasu na odwoływanie sprawy nie będzie.
a On mi na to coś tam coś tam : deski fizycznie nie miał, a właściwie nie mieli - bo CZTERECH ich się zebrało - więc odebrać mniej pokojowo też nie szło, nie było jej na widoku
i ten znów, że znalazł ją, kilka km od spotu
(tylko, że blok w którym mieszka jest 10 sekund od miejsce w którym zginęła wtedy deska..
budynek nr 13 - świetny nick na Allegro - Rzucewo 13
fotki ślubne też pewnie własne - więc polecam omijać typa ..ja na wodzie chyba nie ominę, i na pewno będę na prawym..)

no to ja ja , że właśnie mijam Solar i już 4 minuty z pięciu zostało..

po chwili oddał, ale z zastrzeżeniem , że mamy Mu podwieźć Fakturę zakupu z numerami seryjnymi :shock:
ma tupecik..

numery seryjne... GOŁYM OKIEM widać ślad po naklejkach i resztki niewyczyszczonego kleju :hand:

Obrazek

na zdjęciu słowo : "your" z frazy WAKE.PL : "surf YOUR way.."
ale deska YOUR nie była, była OUR..

polecam PILNOWAĆ sprzętu.. jest drogi, a jak pisałem, amatorów szybkich pieniędzy nie brakuje


co byście zrobili w takiej sytuacji? :?


peace
Ostatnio zmieniony 16 cze 2013, 18:31 przez Ziomek., łącznie zmieniany 2 razy.
Ci użytkownicy postawili piwko autorowi Ziomek. za post:
jacamakajta (01 sty 2010, 00:00)
Ranking postów: 2.63%
 

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2013, 18:24

jeszcze linki do aukcji - a co tam - "podbijemy" nieco popularności:

--> http://allegro.pl/deska-nobile-t-15-kit ... 91072.html

--> http://allegro.pl/sliczna-suknia-slubna ... 27462.html

peace

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 cze 2013, 19:08

Super akcja ,ale moim zdaniem prościej było powiadomić policję , teraz jak coś zwędzi będzie jedynie bardziej uważny a tak dostałby jakąś nauczkę.
Mimo to SZACUN.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2013, 23:09

zbyszek11 pisze:Super akcja ,ale moim zdaniem prościej było powiadomić policję , teraz jak coś zwędzi będzie jedynie bardziej uważny a tak dostałby jakąś nauczkę.
Mimo to SZACUN.


..z Policją, co zrobilibyśmy na końcu - deskę MOŻE dostalibyśmy PO sezonie + wiele wyjazdów, pisania, gadania, protokołów, umorzeń ..a kolo powiedzałby ze ją znalazł i ..co?

na argument: CZEMU ZDJĄŁ NAKLEJKI - odparł po zastanowieniu ..nie było ich - pewnie jak leżała w wodzie zeszły.. :shock:

..mamy modele szkoleniowe eksploatowane intensywnie i po 5 lat i ..możecie sprawdzić stany tych naklejek..

żeby tamte zdjąć - to się SPORO musiał napracować.. szkoda gadać, ręce opadają..

peace

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post17 cze 2013, 11:23

Taaa.... "wczoraj znalazł" a zdjęcia zrobił 11.06.2013...

Masakra. Zgłosiliście na policję?
Ci użytkownicy postawili piwko autorowi Lussik | EASY Surf Center za post:
Ziomek. (01 sty 2010, 00:00)
Ranking postów: 2.63%
 

Awatar użytkownika
Sonix
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:02
Deska: SU-2
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie/Piekary Śląskie
Postawił piwka: 32 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post17 cze 2013, 11:40

Policja powinna być jak nic. Wiem że to sporo kłopotów do poszkodowanego, ale on dalej będzie to robił bezkarnie i ucierpią inni do póki ktoś się tym nie zajmie.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post17 cze 2013, 12:02

Ziomek. pisze:
..z Policją, co zrobilibyśmy na końcu - deskę MOŻE dostalibyśmy PO sezonie + wiele wyjazdów, pisania, gadania, protokołów, umorzeń ..a kolo powiedzałby ze ją znalazł i ..co?


Ani wiele wyjazdów ani wiele protokołów a potem umorzeń.
To, że na sprzęt trzeba uważać - to jasna sprawa i jedyny sensowny morał tego watku bo skoro byliście w drodze po deske i sprawa była już jasna, że macie gościa, który kręci to trzeba było to zgłosić na Policji.
Mieliście złodzieja na tacy, a ponieważ odzyskaliście deskę to klasycznie "przysypaliście gówno piaskiem" i jeszcze o tym piszesz z WIELKĄ POMPĄ :? jakbym nie wiem czym było sie chwalić

Fajnie, ze odzyskaliście deskę, mieliście fart że trafiliscie na nia w necie, inni często takiego nie mieli :(
Kto jak kto, ale Wy powinniście tak własnie zrobić i dac przykład, że nie odpuszczacie, zamiast dawać dalsze tak naprawdę przyzwolenie.
Skąd np wiesz :idea: , że nie jest to kolejna "znaleziona" deska przez tego ktosia? :idea:

peace

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post17 cze 2013, 16:42

Żeby gnoja udupić ,też trzeba by naciągnąć prawo.Czyli powiedzieć że deska w momencie kradzieży była na terenie bazy.Wtedy nie miał by możliwości tłumaczenia że ją znalazł,była by to najnormalniejsza kradzież.Ogólnie jest tak że, znalazca cudzego mienia ,ma obowiązek zgłosić to na bodajże policji ,jeśli tego nie zrobi ,może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej ,za przywłaszczenie ... .Teraz co bym zrobił hmmm odczekał trochę .Zainwestował ok 20zł w scansol (środek do usuwania wszelkiego rodzaju farb i lakierów) sprawdzając miedzy czasie czym ten osobnik się przemieszcza.Którejś pięknej pochmurnej nocy,zrosił strzykawką jego środek lokomocji.Tak dla przyzwoitości
Będąc prywatną osobą postąpił bym podobnie jak ty.Wiedząc że jesteście chyba największą szkółką kite ,mam mieszane odczucia,jednak bydle mogło by się mścić.
Pozdr...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2013, 10:25

Lussik | EASY Surf Center pisze:Taaa.... "wczoraj znalazł" a zdjęcia zrobił 11.06.2013...
?


:thumb: bystrze :thumb:


TomekS pisze:
Ziomek. pisze:
..z Policją, co zrobilibyśmy na końcu - deskę MOŻE dostalibyśmy PO sezonie + wiele wyjazdów, pisania, gadania, protokołów, umorzeń ..a kolo powiedzałby ze ją znalazł i ..co?


Ani wiele wyjazdów ani wiele protokołów a potem umorzeń.


..widzę , że masz większe doświadczenie w tym temacie od naszego ..znaczy zgłaszałeś kradzieże co najmniej kilkanaście razy.. :idea:
chętnie damy Tobie wszelkie pełnomocnictwa do TEJ :hand:
nawet jestem w stanie zapłacić , za dociągnięcie tego :idea: ..ale z góry uprzedzę: NIC nie wskórasz..

niestety..
masz sporo racji, w tym co piszesz - spodziewałem się TAKICH głosów - jednak uwierz mi że nie jest to pierwszy i nie piąty mój taki przypadek..
z EWIDENTNYMI dowodami i ..nic.. :?

peace

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2013, 13:38

Za jedną deskę nic mu nie grozi.
Straciliście czas i pieniądze na paliwo.
Wywieś kartkę z adresem gościa, co mu tak dobrze idzie znajdowanie desek.
Przecież jej nie ukradł, tylko znalazł. Nie będzie obrażony.

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2013, 14:46

Cześć,

Jakieś 2 miesiące temu byłem na rozprawie w Bydgoszczy, kradzież deski na Maszo. Uwaga ..... w 2006 roku :doh: Także INNE metody trzeba stosować, jeśli zależy nam na sprzęcie a nie na sprawiedliwości:(

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post18 cze 2013, 15:57

Jak kolega zapomniał zabrać deski z Rzucewa
to Panowie sami zadzwonili jak żeśmy przyjechali
to chcieli $ wiadomo na moją propozycję 20 zł
zrobili dziwną minę a po moim wytłumaczeniu
że więcej nie dam zaczęli szybko biegać w kierunku
przeciwnym do naszego i byli tacy uczciwi że nie wzięli nic ;-)
Trzeba wierzyć w ludzi ;-)


Wróć do „Zaginione”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości