Rysiek, relacje z wyjazdów [2013/2014]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
woki
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2010, 14:13
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 wrz 2013, 21:25

Tak na szybko i w skrócie z mojej perspektywy.
Przyjeżdżając siedem dni temu na procamp, potrafiłem skoczyć koślawo i zrobić backrolla.
Dzisiaj potrafię w końcu bodydragować się po deskę w sekundę a nie minutę :), skoczyć, skoczyć z kiteloopem, downloopem.
Zrobić backrolla transition z downloopem, prawie backrolla z kiteloopem. Skoczyć unhooked, zrobić raley unhooked.
To wszystko w tylko w sumie 4 wietrzne dni (a nie jestem jakimś wielkim talentem), 3 słabo wiało i ogarnialiśmy pływanie strapless na ozonach 17m i inne gry i zabawy kite'owe.
Do tego sporo teorii ogólnie i na kiteroomingu, graby, board off'y itp. Dużo fajnych porad co do techniki. Będzie co ćwiczyć samemu.
Każdego wieczoru foto i video analizy. Widzisz co źle robisz i Łukasz tłumaczy co trzeba poprawić a nie zastanawiasz się co jest nie tak.
Nie wiem jak to chłopak robi ale ogarnia wszystkich na wodzie :), sam woła, podpływasz tłumaczy na bierząco, po chwili widzisz poprawę.
Reasumując, ja osobiście jestem mega zadowolony i szkoda, że byłem tylko na tydzień.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2013, 08:07

Praso super miejsce na wyjazdy :D

Pracowałem nad powtarzalnością skoków UH i krawędzią, wyższymi skokami + niżej latawiec przy UH. Z nowych backroll UH odjechane. Lepiej ogarniam kite w silnych wiatrach, kiedy na 8m było sporo za dużo i było strach się wypinać ;) Lepiej idzie mi pływanie i skakanie na słabym wietrze. Ćwiczyliśmy też podejście do kiteloop UH.

Wiele rad i podpowiedzi, mam sporo do przepracowania poza campem. Łukasz ma dobrą metodykę, bo to nie tylko kwestia skoków ale korekta różnych błędów i nawyków które się złapało wcześniej, lepsze panowanie nad kite by być bardziej ogarniętym na wodzie.

Sorry że lekko chaotycznie, ale zmęczony jestem po dłuższym powrocie samolotem. Jak będę miał więcej czasu i ogarnę się z robotą to wrzucę relację na bloga. Fotka z sobotniej poranej sesji 8) na Ozone Calalyst 12m.

Obrazek

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2013, 10:59

woki pisze:Zrobić backrolla transition z downloopem,


..jesteś pewien? ..trudno sobie to wyobrazić :thumb:

peace

woki
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2010, 14:13
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 wrz 2013, 11:20

Pewien jestem tego co zrobiłem, a czy faktycznie tak to się nazywa to nie wiem, szpecem od nazw trików nie jestem.

mariof
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2013, 17:52
Deska: Nobile
Latawiec: Naish
 
Post23 wrz 2013, 19:46

Zaq fajny opis ale trochę mało dla mnie o nowych trickach i jak je robiłeś. Byłeś też na campie Victora, który lepszy, gdzie można się więcej nauczyć?
Nie lepiej tam bo więcej zdjęć z dobrymi trikami widziałem.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 50
Rejestracja: 21 lip 2009, 12:07
Lokalizacja: Gliwice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post23 wrz 2013, 22:36

Wywołany nieco do tablicy głos "starszego uczestnika": ja przyjechałem na XPC mając w arsenale:
1) oba backrolle
2) backrolla transition z downloopem - to co Ty Woki i tak samo to nazywam. Jak chcesz Ziomku to pokażę ci widło, to fachowo nazwiesz trick.
3) raley UH, ale średnio pewne

jestem teraz w połowie drugiego tygodnia i jak na razie dołożyłem:
1) skok z kiteloopem w haku
2) raley z kiteloopem UH
3) backroll UH (dziś :)
4) dark slide (jeszcze do dopracowania, ale jutro mocno łupie, więc może?)
5) raley na drugą nogę niejako przy okazji.

Na mojej wish liście pozostaje:
1) s-bend
2) F-16
3) frontroll

Oczywiście wszystkim trickom brakuje mocno stylu, ale każdy cholernie mnie cieszy, bo już wiem nad czym i jak mam pracować. Popracowałem tez trochę nad prostymi skokami (myślę, że dodałem im z 1-2 metry, bezpieczniej lądując). Miałem okazję popływać strapless i na rejsówce (dzięki Goofy). Ogromny szacun dla pracy Łukasza z nami na procampie. Cierpliwość, metodyka, profesjonalizm. Absolutnie polecam.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2013, 08:23

Grześ pisze:2) backrolla transition z downloopem - to co Ty Woki i tak samo to nazywam. Jak chcesz Ziomku to pokażę ci widło, to fachowo nazwiesz trick.
.


..szczerze cieszę się Waszym progresem i zajawą :thumb: :clap: :clap: serio :thumb:

jednak naprawdę nadal trudno mi wyobrazić sobie w ogóle ten trik - nie jest to jakaś półka pro - ale nawet wczoraj w dość mocnym gronie rozprawialiśmy na temat "tego" triku
i ..jeśli macie możliwość - wrzućcie proszę filmik, byśmy się rozumieli
..ja bym chyba pojęcia nie miał w ogóle - JAK się do tego zabrać :hand:

peace

margin
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:04
Deska: SU2
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 wrz 2013, 09:16

Zapytajcie swojego nauczyciela wcześniej w kwestii skoków może on się wypowie lepiej, bo inaczej pachnie to herezją i nachalną reklamą którą tu robicie, ile to zrobiliście. Na tym wyjeździe powinniście poznać nazewnictwo a nie takie dziwactwa opowiadać. Nie wierze że Ziomek nie wie co mówi a doświadczenia podejrzewam ma wielokrotnie więcej niż Panowie czy ja który się tu wypowiadam.

Więc wróćcie do szkółki i odróbcie lekcje. Bez zgryźliwości i życzę wam dalszego postępu na wodzie. :thumbsup:

woki
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2010, 14:13
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 wrz 2013, 11:18

Jeżeli wyrażenie subiektywnej opinii nazywasz nachalną reklamą to brak mi słów.
Umacniasz we mnie tylko słuszność nie udzielania się na takich forach.
Mam 34 lata i nie muszę nikomu nic udowadniać. Wystarczy mi satysfakcja z tego co udało mi się zrobić na tym wyjeździe.
Ja nie jaram się nazwami trików. Może z opisu tego co zrobiłem, Ziomek, będzie w stanie to nazwać.
Płynąc w prawą stronę, robiąc backroll'a, będąc plecami do kite'a, zaciągnąłem bar PRAWĄ ręką.
Dokręcając rotację, kite przeszedł nad wodą tak, że po wylądowaniu był po mojej lewej stronie, odpłynąłem na lewo. Linki miałem podwójnie skręcone.

Tutaj dyskusja "Heretyków": http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=1&t=2349903

Pozdro.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2013, 12:30

@mariof
1. Jeśli masz pytanie o campy, to pisz proszę na priv. Sorry, ale tutaj nie wypowiem się na ten temat z szacunku i dla Victora i Księcia.
2. Oceniasz że coś lepsze lub gorsze na podstawie zdjęć które są wyrywkiem sytuacji. Ja uważam że liczą się umiejętności ludzi i to co wynoszą z takich campów. np. dodatkowa umiejętność pływania na zatłoczonym spocie gdzie prawo drogi nie istnieje lub jest mało miejsca na oddanie skoku. Im więcej ludzi nauczy się pewniej pływać, tym bezpieczniej na spotach.
3. Mało o trikach? Nie wiem czego oczekujesz, chyba nie sekwencji i opisu trików na 2 strony. Tak też można ;)

Powiem tak ze swojej perspektywy, mam swoje lata, swoje tempo na wodzie i swój bagaż doświadczeń i kontuzji. Nie podoba mi się anonimowe rozliczanie "mało-dużo." Trochę nie rozumiem tego w którą stronę zmierza ta dyskusja. :evil: Kto jest większym kogutem lub ma większego? :hand:

Ogarnijcie się i dajcie chłopakom pływać, niech każdy z nich zrobi jak najwięcej i ma najlepszy wiatr. I cieszę się z tego miejsca że poznałem nowych zajebistych ludzi, którzy mają zajawki, robią progres. Do zobaczenia na wodzie :D
Załączniki
zdjecie.JPG
zdjecie.JPG (117.93 KiB) Przejrzano 5350 razy

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 50
Rejestracja: 21 lip 2009, 12:07
Lokalizacja: Gliwice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post25 wrz 2013, 07:16

proszę Ziomku:

phpBB [video]





@margin: ciężko skomentować to co piszesz, zostałem poproszony o relację starszego pokolenia, a gdy ją napisałem to mnie oplułeś . Mam przepraszać, że tyle się tu nauczyłem? Nie mam zamiaru :D :D

Mam dokładnie w tym samym miejscu co Woki precyzyjne nazwy tricków, nie jestem barowym gwiazdorem-gawędziarzem, cieszę się tym co robię na wodzie i tyle :thumbsup:

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2013, 09:14

Cześć,

Kilka fotek z ostatnich dni:

Mateusz "Mati" - 12 lat:)
Obrazek

Obrazek

Rysiek
Obrazek

Krysia
Obrazek

Grzegorz
Obrazek

Obrazek

Ojciec i syn:D
Obrazek

Brunch?
Obrazek

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2013, 15:47 przez Sebastian Kite.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przybysz
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2009, 12:35
Latawiec: razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post25 wrz 2013, 09:28

Wszystko fajnie,gratuluje progresu.Wydaje mi się ze opisywanie każdego dnia pływania i postępów pasuje bardziej do bloga niż do forum.Zawsze myślałem ze ta część kiteforum służy ustawianiu się na pływanie.
pzdr

margin
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:04
Deska: SU2
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 wrz 2013, 10:10

Grześ. Piszecie o trickach, robicie tu nachalną reklamę sobie czy szkółce w której się uczycie. Nie każdy musi to rozumieć jak wy. Mam prawo bardziej wierzyć Ziomkowi, jako temu który ma duże doświadczenie. Jeśli uważasz to za obrażanie, to chyba nie rozumiesz co to forum.

Jak pisał Przybysz, pomyliliście dział forum. Tu się ustawia na pływanie. Piszcie o swoich trickach w działach do tego przeznaczonych. Wtedy nie będzie wątpliwości.

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2013, 15:45

Cześć,

Chłopaki, ale to @mariof poprosił o relację kogoś z Pro Campu i osoby, które czytają forum odpowiedziały. @Grzes i @woki opisali trick tak jak uważali i tyle.

Dla nas najlepszą reklamą są zadowoleni pro campowi`cze, którzy wracają i polecają wyjazd znajomym a nie pisanie kto to jakiego tricku nie zrobił :doh:

Z wietrznymi pozdrowieniami,


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości