Wiazania wake a kite

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post24 cze 2013, 13:14

Czesc,

Zastanawiam sie nad kupnem butow/wiazan wake do kite, jakie sa za i przeciw ? Dosyc czesto plywam w miejscach z duza fala i wydaje mi sie ze do nauki skokow sa jak znalazl bo odpaja meczace bodydragi za zgubiona deska.

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post24 cze 2013, 13:21

Pływam w KTV Slinga i są cudne, pewnie się trzymają, czuć wszystko co jest pod.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post24 cze 2013, 13:24

kiteigor pisze:Pływam w KTV Slinga i są cudne, pewnie się trzymają, czuć wszystko co jest pod.


A jak z kontuzjami ? Na co trzeba uwazac ?

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post24 cze 2013, 13:31

kontuzji na chwilę obecną brak mimo, że parę upadków było. Uważać na to, żeby były dobrze zapięte, bo jak noga wyleci, to ughh !

SS KTV są robione na tej samej zasadzie co Shredtown ( tylko, że KTV nie mają wyjmowanych "kaloszy"), a kosztują o 500 zł mniej.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2013, 14:25

ss7pro@gmail.com pisze:Czesc,

Zastanawiam sie nad kupnem butow/wiazan wake do kite, jakie sa za i przeciw ? Dosyc czesto plywam w miejscach z duza fala i wydaje mi sie ze do nauki skokow sa jak znalazl bo odpaja meczace bodydragi za zgubiona deska.



1. Do nauki jakich skoków??

2. Może lepiej byłoby zainwestować w lepsze pady, które porządnie trzymają noge?

Pływam w F-One Platinium i nie wyobrażam sobie że miałaby mi spaść deska podczas skoku :roll:

Jest kilka pozycji wartych uwagi na rynku, a cena kilka razy niższa od butów. Gwarantuję że deska nie będzie CI spadać z nóg :wink:

3. Jeżeli upierasz się przy butach, to warto zwrócić uwagę na wagę, flex, zamknięte/otwarte.

ZA:
- łatwiejsze lądowania
- lepsza kontrola podczas wybicia
- lepsze trzymanie nogi
- z falki poskaczesz jak nigdy ;)

Przeciw:
- trudniej pozbierać się po glebie(restart latawca, tymbardziej w miejscu gdzie jest duża fala) - aczkolwiek jest to kwestia dyskusyjna, jak się przyzwyczaisz to po jakimś czasie jest to łatwiejsze, myślisz tylko o latawcu, deska Ci nie ucieknie ;)
- potrzebujesz więcej mocy
- ciężko się ostrzy przy granicznych warunkach
- deska z butami troche więcej waży - trzeba się przyzwyczaić
- jak nie skaczesz jeszcze z krawędzi - to lepiej sobie odpuścić, bo buty tylko utrudnią Ci narazie rozwój ;)


Pozdr

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post24 cze 2013, 16:42

bartekk pisze:1. Do nauki jakich skoków??


Poczatki z krawedzi :-)


bartekk pisze:2. Może lepiej byłoby zainwestować w lepsze pady, które porządnie trzymają noge?
Pływam w F-One Platinium i nie wyobrażam sobie że miałaby mi spaść deska podczas skoku :roll:
Jest kilka pozycji wartych uwagi na rynku, a cena kilka razy niższa od butów. Gwarantuję że deska nie będzie CI spadać z nóg :wink:


A jakie to sa inne pozycje ? Problemem nie jest sam skok ale ladowanie ;-) Czasami wieksza fala lubi tez zabrac deske jak sie zbyt wolno na nia wplynie.

bartekk pisze:- jak nie skaczesz jeszcze z krawędzi - to lepiej sobie odpuścić, bo buty tylko utrudnią Ci narazie rozwój ;)
Pozdr


Nic trzeba przetestowac, obawialem sie kontuzji :-) Z padow zawsze mozna wyskoczyc a w butach decha zostaje na stale :-)

czosnek
Posty: 222
Rejestracja: 05 gru 2010, 14:45
Deska: nobile
Latawiec: rrd
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 17 razy
 
Post24 cze 2013, 17:44

ss7pro@gmail.com pisze:
bartekk pisze:1. Do nauki jakich skoków??


Poczatki z krawedzi :-)


bartekk pisze:2. Może lepiej byłoby zainwestować w lepsze pady, które porządnie trzymają noge?
Pływam w F-One Platinium i nie wyobrażam sobie że miałaby mi spaść deska podczas skoku :roll:
Jest kilka pozycji wartych uwagi na rynku, a cena kilka razy niższa od butów. Gwarantuję że deska nie będzie CI spadać z nóg :wink:


A jakie to sa inne pozycje ? Problemem nie jest sam skok ale ladowanie ;-) Czasami wieksza fala lubi tez zabrac deske jak sie zbyt wolno na nia wplynie.

bartekk pisze:- jak nie skaczesz jeszcze z krawędzi - to lepiej sobie odpuścić, bo buty tylko utrudnią Ci narazie rozwój ;)
Pozdr


Nic trzeba przetestowac, obawialem sie kontuzji :-) Z padow zawsze mozna wyskoczyc a w butach decha zostaje na stale :-)


w butach masz większy power i lepszą kontrolę na najwyższym poziomie(jeśli zaczynasz przygodę z UH buty będą cię hamować)
reszta jest na minus, odpuść i kup porządne pady dopasowane do nóg

Awatar użytkownika
leszcz007
Posty: 217
Rejestracja: 30 maja 2009, 21:31
Deska: Su2 Prorider
Latawiec: Naish Park/SS RPM
Lokalizacja: Opole/Kato
Postawił piwka: 4 razy
 
Post25 cze 2013, 00:45

polecam przejechac sie na wake park i tam sprobowac np raley w butach i na padsach. wszystko ma swoje + i -. w butach jest wieksza kontrola jak ladujesz na "powerze", ale tez bardziej boli jak nie siada... cheers! :thumb:

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post26 cze 2013, 10:41

Czesc,

Dzieki za odpowiedzi. Obecnie mamy pady SU-2, czy przy zmianie na inne bedzie duza roznica ?

Awatar użytkownika
leszcz007
Posty: 217
Rejestracja: 30 maja 2009, 21:31
Deska: Su2 Prorider
Latawiec: Naish Park/SS RPM
Lokalizacja: Opole/Kato
Postawił piwka: 4 razy
 
Post26 cze 2013, 11:12

ja plywam na su2 i to nawet mam strapy z tymi bardziewnymi sznurkami, raley siada spokojnie i jak probuje krecic s-bendy to tez mi stopy nie wylatuja :P jak nie jestes "prosem" to nie ma co sie napinac na buty (przynajmniej takie jest moje zdanie) cheers :thumb:

szunio27
Posty: 71
Rejestracja: 21 mar 2012, 16:57
Deska: Wainman Blunt, SU-2 Prorider
Latawiec: Cabrinha, North
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2013, 11:21

Przyłącze się do tematu :)
Jaka deska będzie lepiej spisywała się z butami? Wainman Blunt czy SU2 Prorider? obydwie 135cm (blunt 2cm szerszy) :) Butki mam pożyczone na próbe a deski tylko takie na chwilę obecną :)

Awatar użytkownika
kolos_adde
Posty: 21
Rejestracja: 29 paź 2012, 12:27
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post26 cze 2013, 11:32

Jeśli masz nietypową stopę i problem z wypadaniem, zawsze możesz sobie stary patent Adama Słodowego (Lou Wainmana :mrgreen: ) z dętką od roweru zastosować :D
Kawałek dętki (ok 20 cm) przykręcasz pod śruby mocujące strapy i zakładasz za piętę podczas pływania, trzyma jak talala przy nauce z krawędzi, a przy większej glebie stopa bezpiecznie wypada!

Lepiej jednak przyinwestować w porządne strapy i pady !

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2013, 11:37

kolos_adde pisze:Jeśli masz nietypową stopę i problem z wypadaniem, zawsze możesz sobie stary patent Adama Słodowego (Lou Wainmana :mrgreen: ) z dętką od roweru zastosować :D
Kawałek dętki (ok 20 cm) przykręcasz pod śruby mocujące strapy i zakładasz za piętę podczas pływania, trzyma jak talala przy nauce z krawędzi, a przy większej glebie stopa bezpiecznie wypada!


:naughty: Albo załatwia skręcone kolano czy też kostkę.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2013, 15:04

szunio27 pisze:Przyłącze się do tematu :)
Jaka deska będzie lepiej spisywała się z butami? Wainman Blunt czy SU2 Prorider? obydwie 135cm (blunt 2cm szerszy) :) Butki mam pożyczone na próbe a deski tylko takie na chwilę obecną :)


Nie wiem który prorider - ostatecznie Junior pływa w butach :think: Nie wiem jednak ile ważysz, ale jak wiecej niż 70kg to te deski będą dość krótkie pod buty. Blunt na pewno pod buty się nie nadaje, przynajmniej dla mnie ta decha jest jakaś... dziwna...
Jak do testowania to załóż do obu i zobacz jak Ci to wychodzi i czy w ogóle pasuje Ci pływanie w butach. Do czasu aż nie zaliczysz konkretnej wcinki i podnoszenia latawca na głębokiej wodzie ale też do czasu aż nie zatniesz konkretnie na powerze - nie możesz uznać, że przetestowałeś pływanie w butach ;)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2013, 16:58

kolos_adde pisze:Jeśli masz nietypową stopę i problem z wypadaniem, zawsze możesz sobie stary patent Adama Słodowego (Lou Wainmana :mrgreen: ) z dętką od roweru zastosować :D


ODRADZAM :hand:

kolos_adde pisze:
Lepiej jednak przyinwestować w porządne strapy i pady !


POLECAM :thumb:

peace


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości