S-bend, a Frontroll - gdzie jest pies pogrzebany?

Forum dla początkujących
burek
Posty: 48
Rejestracja: 13 paź 2009, 13:20
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 02:30

Jak w temacie,
Czy ktoś może mi wyjasnic róznice miedzy tymi trikami jak w temacie? Dla mnie wydają sie takie same i nie wiem w sumie co robię. Mysle ,ze jest to frtotroll UH, a gdzie s-bend??? Tak na chlopski rozum...

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post27 cze 2013, 11:30

tu masz ładnego s-benda:
phpBB [video]


bardzo ładnie widać czym różni się od frontrolla. Latawiec nisko, najpierw raley, dopiero z niego, pozioma rotacja. Jeśli latawiec jest wyżej, a rotacja zaczyna się po wybiciu obrót nie jest poziomo = frontroll

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post27 cze 2013, 20:46

Tak jak Filip napisał prawdopodobnie to wygląda. Też się zawsze nad tym zastanawiałem, ale logika powyżej wydaje się być prawidłowa. W takim razie rotacja do przodu w haku, raczej automatycznie wyklucza nam s-benda. Wydaję mi się np, że jeżeli zobaczysz sobie jak Hadlow na filmiku robi slim chance, to właśnie zaczyna ten trick z frontrolla, a nie s -benda, żeby mieć automatycznie wyżej nogi nad głową. Tak więc jak zostało napisane rotacja w poziomie s - bend, a rotacja od razu po wyjściu z krawędzi front. Pozdro :)

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 20:57

Kuba KiteSurf pisze:Tak jak Filip napisał prawdopodobnie to wygląda. Też się zawsze nad tym zastanawiałem, ale logika powyżej wydaje się być prawidłowa. W takim razie rotacja do przodu w haku, raczej automatycznie wyklucza nam s-benda. Wydaję mi się np, że jeżeli zobaczysz sobie jak Hadlow na filmiku robi slim chance, to właśnie zaczyna ten trick z frontrolla, a nie s -benda, żeby mieć automatycznie wyżej nogi nad głową. Tak więc jak zostało napisane rotacja w poziomie s - bend, a rotacja od razu po wyjściu z krawędzi front. Pozdro :)


Apropo nóg nad głową :wink:
phpBB [video]

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 21:08

tylko ze on tu zaczyna rotowac przy niepelnym rally, praktycznie zaraz po wyjsciu z wody

burek
Posty: 48
Rejestracja: 13 paź 2009, 13:20
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2013, 23:58

A może frontroll UH zrobiony stylowo i na odpowiedniej wysokosci latawca itp itd to po prostu S-bend?

Bartq
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2010, 15:25
Lokalizacja: Kraków
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 cze 2013, 19:20

Nie nie, front i Sbend to 2 rożne tricki, tak jak napisał FilipN. Przy froncie rotację zaczynasz od razu podczas wychodzenia z wody a S benda kręcisz jak już jesteś w poziomie. Przy Sbendzie rotację zaczynasz chowając głowę pod pachą (wąchasz pachę :D) a przy froncie patrzysz nad barkiem. A wysokość kite nie ma znaczenia chyba.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2013, 21:35

a ten 2gi filmik tak z ciekawosci, to co on kreci? rotacje daje bardziej wprzod niz w bok, ale zaczyna wczesnie. czy to tez jakas niemrawa wersja innego triku?

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2013, 22:14

march_in pisze:a ten 2gi filmik tak z ciekawosci, to co on kreci? rotacje daje bardziej wprzod niz w bok, ale zaczyna wczesnie. czy to tez jakas niemrawa wersja innego triku?


chciałbym tak "niemrawo" pływać :wink: Jak dla mnie to za bardzo analizujecie. Czy gdyby to nie było w spowolnieniu zwróciłbyś uwagę, kiedy zaczyna rotować :?:

Proszę wersja wake, też można sobie pogdybać ;)
phpBB [video]

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2013, 14:08

jedi to tylko ciekawosc bo ja nie bardzo sie znam na tych wszystkich nazwach. wiec pytalem czy jak rotuje bardziej w przod niz w bok to czy sie to jakos inaczej nazywa.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2013, 14:31

Po pierwsze nie wolno porównywać do wake bo od razu będzie, że 90% tego co na kite to frontroll ;) A z tego co kojarzę z wielu filmików to wiele osób nazywa frontrolla UH sbendem. Ja wychodzę z założenia, że sbend powinien wyglądać tak jak napisał Filip - najpierw railey pozycja pozioma i dopiero kręcimy rotację. Wbrew pozorom doskonale to czuć w powietrzu czy się wykręciło sbenda czy frontrolla. Przy idealnym kite jest nisko, ale czasami można wykręcić brzydkiego sbenda z kitem uciekającym do góry (podczas railey kite ucieka do góry, ale kręcimy rotację jak w sbendzie) i frontrolla z kitem nisko (tu trzeba się szybko zbierać, bo często jest mało czasu). Wszystko zależy moim zdaniem od sposobu rotowania.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2013, 19:03

..mam prostą zasadę - tyłek&deska powyżej głowy - JEST sbend..

90% ma niżej , podobnie zresztą z BJ itd..

peace


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron