Wiatr nad naszym morzem...

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Lion
Posty: 151
Rejestracja: 25 wrz 2011, 00:01
Latawiec: RPM
Postawił piwka: 11 razy
 
Post28 cze 2013, 11:40

Hej, pytanie moze wydac sie zabawne, banalne lub po prostu "glupie" ale jako ze mieszkam w Wwa to mam niewiele okazji zeby to sprawdzic tak na 100 pro, ale do rzeczy:
jak to jest ze jak sprawdzam progno to krotko mowiac "nie wieje" ,a na kf po tym dniu pisze się ze bylo "mega plywanie, warun itd." - prognozy oszukują? jezdzic zawsze chocby pokazywalo np. 3 bf bo bedzie klulo mocniej, progno niedoszacowane, czy jeszcze cos innego ? :D
Pozdroo :thumbsup:

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post28 cze 2013, 11:51

Jest sens jechac, jak pokazuje stabilnie minimum 15kts. Ludzie, ktorzy pisza "mega plywanie, warun itd" robia kilka halsow lewo-prawo a jeszcze wiecej biegaja z latawcem w zenicie. Ja nawet latawiec nie pompuje, a potem tez czytam "super warun".

No dobra, ale na powaznie, to zaraz przyjdzie Ziomek i powie jak on na 11C ma za duzo, jak w progno jest 8kts :lol:

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post28 cze 2013, 11:57

Bo to jest tak, ze jak siedzisz na campingu, to czasem, ze slabej prognozy cos minimalnie dowieje, poplywasz pol godzinki-dwie i wiatr siadzie. Ale jak nawet siedzisz na helu to mozna i taki wiaterek latwo przeoczyc. Czas nad woda i szczescie :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2013, 12:03

unhooked pisze:Jest sens jechac, jak pokazuje stabilnie minimum 15kts. Ludzie, ktorzy pisza "mega plywanie, warun itd" robia kilka halsow lewo-prawo a jeszcze wiecej biegaja z latawcem w zenicie. Ja nawet latawiec nie pompuje, a potem tez czytam "super warun".

No dobra, ale na powaznie, to zaraz przyjdzie Ziomek i powie jak on na 11C ma za duzo, jak w progno jest 8kts :lol:



..przyjdzie Ziomek i powie: "znasz się na wietrze jak wilk na gwiazdach.."

tyle ..chcesz więcej?

Bracuru zrozumie, bo przewidywał to w kwietniu, w którymś z wątków ..no - ale On wilkiem nie jest :hand: ..chyba że morskim..

Gdy Bałtyk był zimny przez ostatnie 2 miesiące - dowalało do prognozy i po 10 węzłów przy Półwyspie - im dalej w kierunku lądu (Rewa itd) tym ..siadało w miarę zbliżania się do drugiego brzegu
przy czym były to niemal nieprzerwanie kierunki północne , co by było logiczne..

więc w maju i czerwcu warto było jechać na prognozę i 5 węzłów
na 10 węzłów to już bez zastanowienia..


"niestety" - Bałtyk w tej chwili już "gorrący" :wink:
to i na dopały nie ma co liczyć za bardzo..
chyba , że jak co roku termiki wieczorne w Rewie przy kierunkach północnych

tyle

teraz jak będzie w progno 10 - to ..będzie 10.. albo 8
teraz juz warto na prawdziwą prognozęjezdzic ..np taką jak na najbliższą niedzielę :thumb:

nnom,, to jak już przeczytałeś tego posta - śmiało możesz zadzierac wyżej nosa, zostałeś właśnie lokalnym guru wiatrowym :thumb:
a w Belgii przyznali by Ci już spokojnie z całą pewnością różową lajkrę "wilka gwiezdnego"


peace

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2013, 15:51

Pewność będziesz miał jak od tygodnia w prognozie sztywno będzie stało 30 knts. Wtedy na pewno powieje.
Generalnie prognozy są coraz dokładniejsze, ale.... na prognozy poniżej 15 knt z Warszawy moim zdaniem nie ma co jeździć bo czasem jest 20, a czasem 10.

Awatar użytkownika
Lion
Posty: 151
Rejestracja: 25 wrz 2011, 00:01
Latawiec: RPM
Postawił piwka: 11 razy
 
Post28 cze 2013, 17:22

Aaa, czaje , dzięki, w takim razie czekam na "pik" w prognozie :D

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post28 cze 2013, 18:23

Jeszcze jedno nie sugeruj się wyłącznie WG bo orientacyjnie ok ale żeby się nimi kierować raczej słabo, dla nas to progno ostatniego rzutu :D

Dla zasady robię tak: patrzę orientacyjnie co daje WG, jak coś się kroi sprawdzam czy WF to potwierdza i na ile rozległy jest układ wiatru, jak to się pokrywa z ICM to :thumb: Jak WF i ICM dają dobrze warto jechać, jak nie można "spokojnie" odpuścić.

Oczywiście zawsze warto sprawdzić układ ciśnienia, zachmurzenie itp... to ma znaczenie. Modele to uwzględniają ale można przewidzieć na ile jest ryzyko że się coś zmieni :D im więcej zachmurzenia i deszczu tym większe ryzyko że progno nie wypali :(

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2013, 11:34

Smokie pisze:Pewność będziesz miał jak od tygodnia w prognozie sztywno będzie stało 30 knts. Wtedy na pewno powieje.
.



..chodzą słuchy , że w październiku taka sytuacja ma się przytrafić.. :idea:

..październiku 2017..

peace

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post29 cze 2013, 15:55

Ziomek. pisze:....
..przyjdzie Ziomek i powie....

Ziomek, przepieknie to ujales, brawo! :clap: Spodziewalem sie wlasnie takiej merytorycznej wypowiedzi, "es olwejs". Ja nie mam daru do takich skladni, ani ambicji do rozowej lajkry z Belgii, ani tez nerwow, zeby bedac na miejscu Liona jechac... ponad 400km?... na prognoze 50/50. Takze... ja wole pozostac ze swoja niebieska pianka, i bez zadzierania nosu polecic jazde jak jest minimum 15kts w progno. :?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2013, 16:30

unhooked pisze:... ja wole polecic jazde jak jest minimum 15kts w progno. :?


jak pisałem: październik ..

..2017 :idea:

ewentualnie "w grudniu" ..po południu :hand:

lub na "Swiętego Dygdy" :thumb:

..ma być "pewne progno"

a BARDZO dobre to jest JUTRO :idea:

..dziadek tak mawia..

ps: mało "merytorycznie" Ci wyjaśniłem w poprzednim poście? ..lepiej już nie potrafię.. przykro mi , że masz daleko do spotu.. :hand:

peace

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2013, 12:32

jak to mawiają punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Ziomek siedzi sobie klepiąc w klawiaturkę mając dwa kroki jak nie jeden do bajorka. My tutaj w centrumie mamy też 2 kroki ..... do wanny chyba ;)

Awatar użytkownika
zasz83
Posty: 142
Rejestracja: 12 lip 2009, 19:47
Deska: Momentum
Latawiec: Naish Park
Lokalizacja: Wejherowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post30 cze 2013, 21:57

Ja powiem jedno http://www.wetterzentrale.de/ jedyna prognoza ktora ma sens i mozna nią weryfikować icm i yr.no

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post30 cze 2013, 22:01

Zeszly wrzesien, pazdziernik , listopad a nawet grudzien to poprostu ogien. Awaiting :)

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2013, 22:06

Moim sposobem na prognoze jest zawsze troche wiecej sprzetu :-) W Polskich warunkach w tym Mazury mam ze soba zawsze komorowca z 19m2 i wtedy plywam od 6 wezlow i nie mialem dnia w ostatnich dwoch latach jak kupilem X-19 (Spleene), zebym godzinki, czy dwoch nie poplywal po jeziorach. Jak jestes z Warszawy to takim zestawem mozesz sobie zaoszczedzic sporo kilometrow i czasu :-)

Dobrym rozwiazaniem jest tez deska typu Door (Ja mam 166x50) i na niej plywam juz od 8 wezlow z kite 12m2 rowniez na mazurach. Moja waga to 86kg. Ze sprzetem jakies 90.

Pozdrawiam i zycze udanego kite'owania!

malgocha68
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2013, 22:36
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2013, 23:17

Hej a ja mam pytanie zupełnie z innej beczki do wszystkich kejciarzy, ostatnio słyszałam rozmowę innych kejciarzy i ciągle pojawiał się zwrot "córka" wkurzasz córkami, zamienił czasami na córkami" , o co do cholery chodzi ( o ile dobrze zacytowałam) bo ni w ząb nie rozumiem, czy ktoś mi rozjaśni w głowie, tylko bez głupich uśmiechów, ja dopiero zaczynam swoja przygode z kitem:))


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron