Deski w dużych rozmiarach - wady, zalety, opinie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2016, 15:51

Wyraźnie brakuje Ci rozmowy z Ziomkiem hihi ;) przyznaj ;)

Ok. pewnie na tych drzwiach rzeczywiście potrzeba mniej wiatru - pływałem na kilku od Janosika (uczęszczamy ten sam spot) tyle że tak samo potrafiłem płynąć na Big Foot 155 nie mając przy tym takiej kłody pod nogami, bez kierującego się strumienia zielonej wody prosto na twarz :P , bez konieczności zmiany deski jak nagle się rozwieje no i z lepszą manewrowością, wybiciem, lądowaniem. Jak nie potrafiłem płynąć to latawiec już prawie spadał i zmiana deski chyba by nie pomogła.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post09 mar 2016, 18:13

Brutus pisze:Wyraźnie brakuje Ci rozmowy z Ziomkiem hihi ;) przyznaj ;)

Ok. pewnie na tych drzwiach rzeczywiście potrzeba mniej wiatru - pływałem na kilku od Janosika (uczęszczamy ten sam spot) tyle że tak samo potrafiłem płynąć na Big Foot 155 nie mając przy tym takiej kłody pod nogami, bez kierującego się strumienia zielonej wody prosto na twarz :P , bez konieczności zmiany deski jak nagle się rozwieje no i z lepszą manewrowością, wybiciem, lądowaniem. Jak nie potrafiłem płynąć to latawiec już prawie spadał i zmiana deski chyba by nie pomogła.

Każdy pływa na tym na czym mu dobrze. Pogadać, powymieniać opinie moim zdaniem warto ale musi być pewien poziom i wzajemny szacunek. To we wcześniejszych postach to była masakra :doh:

jmendys
Posty: 62
Rejestracja: 06 gru 2013, 18:41
Deska: SU-2
Latawiec: FS Speed3
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post26 cze 2016, 08:44

W ostatnim tygodniu wykorzystując „sprzyjający” warunek testowałem deski słabowiatrowe. Testy odbywały się na Maszoperii, w warunkach w których nikt nawet nie wychodził na plażę, z latawcem Speed 3 19m DLX. Ważę 68kg. Ze względu na moje ograniczone umiejętności testy ograniczały się do: jazdy na halsie, przechodzenia na switch, popa i skoków.

Na pierwszy ogień poszła Nobile INFINITY 5‘9“ SPLIT polecana jako ta, która najszybciej odpala. Z tym odpalaniem to mi wychodziło raczej średnio, podobnie z ostrzeniem na wiatr. W dodatku strasznie mnie telepało na zatokowym chopie. Po godzinie pływania doszedłem do wniosku, że to nie moja bajka.

Bezpośrednio po Nobile, w tych samych warunkach wsiadłem na czeską deskę LIGHTWIND od http://www.rlboards.com/. Deska prostokątna, lekko taliowana, z delikatnym rockerem. Ja na swój rozmiar przyjemnie lekka. Na desce nie dopatrzyłem się żadnych oznaczeń, a z Czechem który mi ją podrzucił trudno mi się było dogadać. Mówił coś o 170cm (i „carbon, carbon”), ale moim zdaniem miała 160cm (w takim rozmiarze występuje na ww stronie). Szerokość nieznana. Deska zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie – odpalała bez problemu (po prostu nie potrafi iść pod wodą - wychodzi przy najmniejszym pociągnięciu), bardzo miło pływało się na halsie, tego co okropnie telepało na Infinity tutaj nie było w ogóle czuć, bez problemu robiłem wysokość, przejście na switch też bez problemu (deska ma tylko dwa stateczniki umieszczone na środku), skakanie na duży plus (pomimo braku wybicia – patrz dalej) i tylko popa nie byłem w stanie na niej zrobić z braku sił żeby docisnąć krawędź (ale popa to ja generalnie mam słabego). Brak efektu przyklejania do wody. Jestem tą deską oczarowany.

Kolejnego dnia pożyczyłem North Spike 163cm(?). Przerośnięta deska o klasycznym kształcie. Mimo odrobinę lepszego niż poprzednio warunku pływało mi się na niej słabo. Deska wchodziła mi pod falę, chlapała, przy próbie wybicia lub zacięcia latawcem wyrywało mnie z kapci. Na tej desce poznałem co to znaczy, że „nie można odkleić deski od wody”. Negatywne wrażenia potęgowały mocno wytarte strapy w których czułem jak jego plastikowe elementy wrzynały się w stopę. Pomijając zużyte strapy nie wziąłbym jej nawet za darmo.

Ostatnią z testowanych był Nobile Flying Carpet 160x46(?) . Tutaj wrażenia też pozytywne – bez problemu robiłem switcha, nie miałem problemów z popem (co było dla mnie zaskoczeniem), w wyższych skokach też deska nie przeszkadzała. Brak efektu przyklejania do wody. Nie podobało mi się jednak jej zachowanie na halsie – miałem wrażenie, ze przy każdej zatokowej falce obsuwa mi się tylna noga/pięta. Nie wiem czy to ma wpływ na jakość pływania na wiatr, ale komfortowe nie było.

Podsumowując mój osobisty ranking:
1) RLBoard LIGHTWIND
2) Nobile Flying Carpet
3) Nobile Infinity (choć to nie moja bajka, dałbym jej jeszcze jedną szansę na fali)
North Spike poza zestawieniem.

Ciekaw jestem waszych wrażeń i doświadczeń z tymi deskami, a zwłaszcza porównania z dużymi deskami Trans (w kształcie podobne do RLBoard) i Su-2 Yeti, którym niestety zabrakło w moim teście, a których cena jest przyjemniejsza od wyżej wymienionych.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2016, 15:02

jmendys pisze:W ostatnim tygodniu wykorzystując „sprzyjający” warunek testowałem .......


Ciekawi mnie jak w tym zestawieniu wypadlyby deski Shinn !

Speedball iii specjalnie na Wave albo dla ciężkich misiów l. Ten mniejszy ma 132 cm i jest dla riderow ponizej 100 kg !!! więc zwrotna bestia i dobry feeling. Jakby co mam używanego za 1400 do oddania od ręki jak Nowy.

http://www.shinnworld.com/#!speedball-three/c1ihu

A druga to stary dobry Shinnster. Z foilem czy bez i tak zajebisty .

http://www.shinnworld.com/#!shinnster-foil/cy0uj

Gdybyś chciał przetestować to od piątku shinnster czeka na chalupy 6. Speedballa mogę pożyczyć :)

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 wrz 2016, 07:34

Witam.Deski Su-2 Big Foot i Big foot Yeti różnią budową.Jakie są natomiast różnice w pływaniu na nich.
Chcę kupić taką dechę i nie wiem którą wybrać...

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post15 wrz 2016, 17:32

andrzej351 pisze:Witam.Deski Su-2 Big Foot i Big foot Yeti różnią budową.Jakie są natomiast różnice w pływaniu na nich.
Chcę kupić taką dechę i nie wiem którą wybrać...

Ogromne, to całkiem inne deski i całkiem inaczej się na nich pływa.
W skrócie:
Yeti to deska dobra do nauki a potem dobra jako słabowaitrówka.
Big foot jest dobra do nauki a potem przyzwoita dla dużych rajderów.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post20 wrz 2016, 14:42

jmendys pisze:
Podsumowując mój osobisty ranking:
1) RLBoard LIGHTWIND


Również polecam - RL Boards - mam w rozmiarze 160x45 ładnych kilka lat, moim zdaniem rewelacyjna deska lightwind - najczęściej używana w tegorocznym kiepskim sezonie - taki komfortowy watercruizer na którym i polatać nieźle można :D
o ile się nie zmieniło to deski robi niejaki Rene - sympatyczny gość z którym można się porozumieć co do ceny :wink: i wybrać grafikę na deskę

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2016, 13:42

Temat zamarl i wciaz brakuje mi przekonania czy dla ridera 70-75kg kupowac slabowiatrowke ktora przetestowal z zadowoleniem Mikolpa - Trans 153cm czy waveboard np. Spleen ZONE 5.3 albo Nobile Infinity.
Gdybym plywam na jeziorach nie byloby problemu z decyzja, ale plywam na zatoce gdanskiej.

Wiec postawie pytanie czy slabowiatrowka lub waveboard znacznie zwiekszy dolny zakres wiatrowy jesli obecnie jako slabowiatrowke uzywam splita su-2 138cm kitebird?

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2016, 19:25

Mam Transa ale 160x45 i robi taką robotę, że szok. Fakt jest ciężka i nogi bolą od wbijania krawędzi ale słabowiatrowe właściwości ma rewelacyjne. Kiedyś zrobiłem test chłopaki wachlowali 12m na malych deskach ja wziąlem DOOR i 9m Edga i chyba się najlepiej ze wszystkich bawiłem :)

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post31 gru 2016, 23:12

Deska Trans 156+ lub SpleeneMonsterDoor + Open-C 12m robi więcej roboty niż Edge 19m + tzw normalna deska dobrana do wagi test na zatoce.
Łatwiej zmienić deskę niż kajta jak zdechnie.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sty 2017, 03:15

@KrisIs - post o polnocy.. tez jestes w pracy? :(

Wczoraj przeczytalem caly watek wiec znam roznice miedzy MonsterDoors i Transem w ocenach forumowiczow. Rownolegle do tematu deski obczytuje watki o latawcach slabowiatrowych.
Poza sezonem trudno znalezc te deski do przetestowania wiec ekonomiczniej bedzie kupic Transa. Biorac pod uwage moja smutna wage 70-75kg mam nadzieje, ze 153cm wystarcza. Moja SU-2 split bird 138cm plus VXR 15m juz sprawia ze plywam przy prawie pustym akwenie.
Jeszcze sie wacham co do waveboard ale nauka obslugi jej zima na pewno nie bedzie zbyt przyjemna jak rowniez niepokoja mnie niedogodnosci w transporcie.

Szczesliwego Nowego Roku!

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post02 sty 2017, 16:40

Gdybym mieszkał w nadmorskich okolicach brałbym wave. TT dobra nad jeziora gdzie trzeba wyciskać każde h pływania i wiatr nierówny. Nad morzem jest zupełnie inny warun - zdecydowanie częściej wieje, równiej i no i fala jest :D

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sty 2017, 17:14

mazar pisze:Gdybym mieszkał w nadmorskich okolicach brałbym wave. TT dobra nad jeziora gdzie trzeba wyciskać każde h pływania i wiatr nierówny. Nad morzem jest zupełnie inny warun - zdecydowanie częściej wieje, równiej i no i fala jest :D


Zanim zaczalem lekture dyskusji na temat wyboru deski wave tez bylem tego zdania. Teraz wiem, ze nic nie wiem. Wyglada na to ze zakupie Transa, a deske wave sprobuje przetestowac gdy sie ociepli.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 sty 2017, 19:03

namor pisze:
mazar pisze:Gdybym mieszkał w nadmorskich okolicach brałbym wave. TT dobra nad jeziora gdzie trzeba wyciskać każde h pływania i wiatr nierówny. Nad morzem jest zupełnie inny warun - zdecydowanie częściej wieje, równiej i no i fala jest :D


Zanim zaczalem lekture dyskusji na temat wyboru deski wave tez bylem tego zdania. Teraz wiem, ze nic nie wiem. Wyglada na to ze zakupie Transa, a deske wave sprobuje przetestowac gdy sie ociepli.

Na obu jest całkiem inne pływanie. Nie każdy wave jest dobry na słaby wiatr a duże TT fal raczej nie lubi :wink:

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sty 2017, 03:09

@Mikolpa - juz wiem. Naczytalem sie Twoich postow za ktore dziekuje. Nie zawsze wymiana doswiadczen przebiegala smoothly ;)
Nie moge sie zalapac na testy wiec pozostaje wiedza kf i wujka google. Wciaz brak mi wiedzy na ile zwieksze dolny zakres przesiadajac sie z su-2 bird 138cm na Trans 153. Waveboard to temat rzeka wiec nawet go nie ruszam i nie traktuje jako alternatywa dla TT. Nachodzi urlop wiec pogaduchy na spocie moze cos nowego wniosa.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości