Polski team na pierwszych mistrzostwach swiata juniorów pkra

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Wasyl
Posty: 98
Rejestracja: 24 lip 2006, 14:41
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post07 lip 2013, 21:34

Denis Zurik 3er clasificado Kite Boarding World Championship 15-16 lat
Załączniki
image.jpg
image.jpg (151.54 KiB) Przejrzano 4346 razy

Ksiaze
Posty: 209
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:46
Lokalizacja: W-wa
Dostał piwko: 29 razy
 
Post07 lip 2013, 22:44

GRATULACJE DENIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a jak Krzysiek i Wojtek?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2013, 10:29

Brawo Młody! :clap:
Własnie dawaj jak reszta młodzików.

krzyniu
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2013, 22:13
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 lip 2013, 15:59

No hej.
Sory że, tak pózno. Zająłem 5 miejsce. Gdyby nie to że, jeden z sędziów nie zauwazył mojego ostatniego tricku był bym przynajmiej na miejscu 4. Taki sport... Za niedługo napisze coś dłuższego.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post08 lip 2013, 18:01

coś ostatnio często się słyszy jak jakiś sędzia z pekry nie zuaważa tricków bo mu się akurat kawa wylała... Ciekaw jestem o co w tym chodzi- skąd niby wiesz że nie zauważył tricku? Jak poszedłeś się pokłócić to mieli na karteczkach to napisane (chodzi mi o to jakim tam system były te zawody sędziowane)?

Ogólnie to i tak dobry wynik- ten Font to niby jakiś ogarniator. Szkoda że jak już jedziecie za granicę na zawody to nawet nie macie tam szczęścia zobaczyć czegoś takiego jak podwójna- pamiętacie jeszcze że to istnieje? Taaak, zawody w takich wiatrach są super.
Parę dni temu fartem trafiłem na sesyjkę W KOŃCU w dobrych warunkach (20węzłów, idealny flat). Jak wyszedłem na 13tce to aż nie mogłem uwierzyć jak fajny jest ten sport- przez to pluskanie się w 14 węzłowych szkwałach już zapomniałem prawie, że to jeszcze sprawia przyjemność...

GRATULACJE CHŁOPAKI RAZ JESZCZE.
pozdro i widzimy się.

ps. jak cel?

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2013, 20:40

Gratulacje chłopaki! :clap: :clap: :clap:

Awatar użytkownika
leszcz007
Posty: 217
Rejestracja: 30 maja 2009, 21:31
Deska: Su2 Prorider
Latawiec: Naish Park/SS RPM
Lokalizacja: Opole/Kato
Postawił piwka: 4 razy
 
Post08 lip 2013, 21:23

Gratsy! :clap:

LSK_1
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2013, 07:20
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 lip 2013, 10:49

Marek,

jeśli pytasz o szczegóły to powiem tak było to dla nas duże zaskoczenie, a dla Krzyśka rozczarowanie ponieważ hit miał ewidentnie wygrany przynajmniej tak to wyglądało z brzegu ale ponieważ nie jesteśmy sędziami czekaliśmy na werdykt .
I co się dzieje dalej. Schodzi sędzia główny do Krzyśka, który oczekuje na werdykt i pyta się go jaki zrobił ostatni trik !!! Krzysiek odpowiada, że sędzia wchodzi na wierzę po czym po krótkiej dyskusji ogłasza że heat zostanie powtórzony ponieważ jeden z sędziów nie zauważył triku ale drugi sędzia jednak zauważył !!!!
Krzysiek po tym werdykcie od razu ruszył na wodę do powtarzanego hitu ale ja udałem się na wieżę aby dowiedzieć się szczegółów.
Sędzia główny pokazuje mi 2 kartki Krzyśka z zapisanymi trikami na brudno oraz kartkę z zapisanymi trikami na czysto. W tej na brudno około 7 HP, a w tej na czysto 5. Rozumiem, że 2 nie zaliczone bo przymoczone. Podobne zapiski u Fonta z tym że tych na brudno jest tyle samo co na czysto czyli remis.
Miał zdecydować trik którego ponoć nie widział jeden z sędziów dlatego zdecydowano powtórzyć heat.
I tutaj niestety sędziowie popełnili niestosowność ponieważ kompletnie nie zastosowali się do reguł sędziowania PKRA ( PKRA Event Rules ).

Po pierwsze triki nie były w ogóle punktowane czyli nie było na tych karteczkach żadnych cyfr wiec najprawdopodobniej oceniano ilość i ogólne wrażenie.

Po drugie w przypadku nie zauważenia triku przez sędziego regulamin PKRA mówi wyraźnie co powinno zostać zrobione. Za taki trik zawodnik otrzymuje średnią ilość punktów ze wszystkich ocenionych trików ( PKRA Event Rules Pkt. 52 Scoring ):

„If a judge misses a trick, or part of the trick, he should place an “M” in the Computer Scoring System and that
score will be given points equal to the average to the nearest tenth of a point (0.05 to be rounded upward) of
the other judges’ scores for that trick
If a judge misses a trick, or part of the trick, he should place an “M” in the Computer Scoring System and that
score will be tabulated as the average of the other judges’ scores for that trick.”

Po trzecie regulamin PKRA przewiduje tylko jeden powód powtórzenia heatu tzn. jeśli sędzia główny uzna że zachodzą znaczące rozbieżności w ocenie sędziów ( PKRA Event Rules Pkt. 59 Re-running of heats ):

„59. RE-RUNNING OF HEATS
The Head Judge has the power to re-run a heat, only when he has witnessed the complete heat and he
firmly believes there is a major discrepancy in the judging scores from each individual judge.
Whenever possible, the decision to re-run heats shall be made before announcing a winner of the heat in
question.”

Moje osobiste odczucie jest takie, że niestety sędziowie postanowili dać szansę Fontowi którego z pewnością uważali za lepszego zawodnika. Nie mogli „wydrukować” werdyktu bezpośrednio na jego korzyść ponieważ heat z Krzyśkiem miał ewidentnie przegrany, a werdykt na korzyść Fonta byłby nie do przyjęcia przez zawodników i publiczność. Font w kolejnym heacie wykorzystał w pełni tą szansę ponieważ popłyną naprawdę dużo lepiej niż w pierwszym heacie z Krzyśkiem i wygrał przechodząc do półfinału.
Oceniając całe to zajście moje subiektywne odczucie jest takie , że Font obecnie jest lepszym zawodnikiem od Krzyśka ale w tamtym konkretnym heacie był niestety gorszy i powinien przegrać . Stało się jednak inaczej i w tej chwili Font może cieszyć się tytułem Mistrza Świata Juniorów. Krzysiek stracił pewną 4 pozycję co w ostatecznych wynikach oznaczało 3 miejsce na mistrzostwach świata.

Reasumując dziwi mnie naprawdę jedno, dlaczego zawody rangi Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywane według reguł PKRA nie były oceniane na punkty czyli według zasad które zostały ocenione za najbardziej sprawiedliwe i możliwe do zweryfikowania !!!

Kilka słów o samych zawodach.

Poziom organizacyjny oceniłbym na 3 z plusem, chylę czoła w tym miejscu dla Forda. To co mamy na własnym podwórku trzeba naprawdę szanować. Sama oprawa graficzna zawodów, drabina, poziom merytoryczny skipersów był słaby. Zawody praktycznie rozpoczęły się bez objaśnienia zasad sędziowania pomimo tego ,że jednym z punktów programu zawodów był „clinic” czyli spotkania mające na celu wprowadzenie młodych zawodników w świat PKRA. Spotkania odbyły się 3 i faktycznie na nich zostały przekazane cenne uwagi odnośnie zasad oceniania trików. Nie miło to jednak przełożenia w tych konkretnych zawodach ponieważ jak pisałem wyżej tutaj punktów nie przyznawano.
Trzeba przyznać, że heaty były rozgrywane przy sile wiatru pozwalającego na robienie trików wszystkie inne były przerywane. Odbiło się to wprawdzie nierozegraniem heatów finałowych w kilku kategoriach ale te heaty które poszły były w akceptowalnych warunkach.
Miejscem zawodów był piękny camping Ballena Allegre Costa Brava , posiłki dla uczestników oraz cała atmosfera wytworzona przez uśmiechniętych i napalonych małolatów to było miłe przeżycie.
Są już pierwsze przecieki, że w przyszłym roku impreza zostanie powtórzona w tym samym miejscu więc chłopaki będą mieli szansę powalczyć o najwyższe miejsca.

Pozdrawiam,
Jarek

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2013, 13:26

SUPER DENIS ! ! !

To wielka duma dla mnie, że wychowanek naszej szkoły stanął na podium w tak prestiżowych zawodach :thumb: :D

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post09 lip 2013, 13:56

Gratulacje.

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2013, 14:13

Tak czy owak...

BRAWO!!! :clap:

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2013, 22:38

Crazy Horse pisze:SUPER DENIS ! ! !
To wielka duma dla mnie, że wychowanek naszej szkoły stanął na podium w tak prestiżowych zawodach :thumb: :D


Chyba sobie oprawie zdjęcie mojego byłego kursanta w ramki :) :) :)

ps. a tak serio to przez Kids Kampy u Konia to już kilku lepszych wariatów się przewinęło

Awatar użytkownika
gasior
Posty: 78
Rejestracja: 08 maja 2008, 15:53
Deska: SU2
Latawiec: Rhino / Evo
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lip 2013, 06:32

Gratulacje!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lip 2013, 10:02

..gratulacje chłopaki :clap:

serio - poważne wyniki :thumb:

..co do Krzyśka ..cóż powiedzieć ..taki sport , takie życie.. mam nadzieje, że zadziała to wyłącznie motywująco :thumb:

peace

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lip 2013, 10:05

phpBB [video]


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości