North kiteboarding 2014

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2013, 15:17

prawie jak stary vegas ;)

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post22 lis 2013, 22:52

Saku pisze:Jest jeszcze szansa przetestować DICE i NEO w najbliższym czasie bo nie wiem na co się zdecydować.


Do czego szukasz latwki :?:
Opływałem Dice w rozmiarach 7m i 9m i mogę go porównać z Rebelem w tych rozmiarach jak ci to pomoże :D

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2013, 01:48

phpBB [video]

Evo jest zajefajnym latawcem do wszystkiego ,w każdej dziedzinie coś protrafi jednak w żadnej nie jest rzeźnikiem, taki chyba urok allroundowych latawców :roll:

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2013, 16:42

Osobiscie nie wyobrazam sobie plywania na Rebelu wiekszym niz 12m... jak dla mnie ten latawiec ciagnie jak opetany :) faktycznie przy 25m linkach jak uzywam Rebela to zwykle starczy mi rozmiar o jakies 2m mniejszy niz innym przy tych samych warunkach ale tez nie waze wiecej niz 70kg.

Mialam okazje testowac Dice z 4 linkami, fajna opcja jak ktos nie lubi 5 linek. Probowalam 7m, niestety wiatr wtedy byl troszke za slaby ale ogolne wrazenie bardzo dobre. Przypomina mi ten latawiec troche 7m Bandit IV z tym ze, wydawalo mi sie ze obciazenie nna barze bylo jeszcze mniejsze co lubie. Bardzo szybki latawiec ale w porownaniu z Rebelem, mniejsza moc przy tym samym rozmiarze i skoki troche nizsze :). W kazdym razie mysle powaznie o zakupie.

Ktos moze plywal na Dice 10m, 4 linki?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2013, 11:12

KasicaM pisze:Osobiscie nie wyobrazam sobie plywania na Rebelu wiekszym niz 12m... jak dla mnie ten latawiec ciagnie jak opetany :) faktycznie przy 25m linkach jak uzywam Rebela to zwykle starczy mi rozmiar o jakies 2m mniejszy niz innym przy tych samych warunkach ale tez nie waze wiecej niz 70kg.


...no właśnie, osoby - które ważą powyżej 80-90 kg - spokojnie mogą sobie wyobrazić Rebela w rozmiarze > 12+ m2

kilka dni temu akurat warunki idealnie zgrały się na testy dużych sajzów
50 % ekipy idąc za głosem "forumowego" tłumu posiadało duże sajzy Ozone Edge - bdb swojądrogą wybór :thumb: na umiejętności dość podstawowe ( umiejętności do wysokich skoków i nic więcej ) wyśmienity latawiec
ale.. jak się okazuje - nie jedyny :naughty:
pomijam Kahoonę 2014 , bo będę "neiobiektywny" :lol: (pierwsza delta na której bar sam wpadał mi do ręki przy power hp, a wysokie triki typu boardoff czy deadman nie staniowily tajemnic..)

ale..
kumpel, około 100 kg wagi , jak zobaczyl że w warunkach 12-15 węzłów niemal WSZYSCY powyciągali Edge - zapytał, czy nie karnąłbym się na Jego Rebelu 13m2 2013 .. bo juz nie wie, czy ma go sprzedać, czy się pomylił, czy Mu wcisnęli w sklepie, czy siędo czegoś nadaje..

Obrazek

sceptycznie, ale ok - wziałem
kilka halsów i CO się okazuje:

(porównuję do "miszcza" (w opinii forum) tej klasy :wink: - Ozone EDGE )

- bar nieporównywalnie LEPSZY :idea: od Ozone
- właściwości dolnozakresowe (podstawowe kryterium w dużym sajzie) - genialne, dla przeciętnego użytkownika po wpływaniu - różnica z Edge 13m2 nie do znalezienia
- ostrzenie w słabym wietrze - porównywalne z Edge
- lekkość, miękkość prowadzenia - lepsza niż w Edge
- szybkość - reaktywność - ZDECYDOWANIE lepsza niżw Edge - Edge zmula przy skrętach, zwrotach, zmianach klierunku, dopiero ustabilizowany na halsie ciągnie jak lokomotywa
- noszenie, hangtime - zbliżony do Edge :idea: :shock:
- więszka uniowersalność latawca - kopie całkiem cąłkiem też po zdjęciu z haka, czego brak Edgowi :naughty:

Obrazek

minusy - jakość materiuału - "miękki" , nawet nowy, napewno słabszy niż Edge :hand:
na pewno nie wybrałbym go na mały rozmiar silnowiatrowy :hand: np takie 7m2 dla siebie
ale 7-8 m2 dla dziewczyny 50-60 kg juz mógłbym polecić (używany na inne wiatry..)

peace

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post16 gru 2013, 12:06

A skąd takie sceptycznie zdanie u kolegi, który Ci ów latawiec pożyczył? Podyktowane tym, że w jego rękach latawiec sprawował się gorzej? Pytam serio bo ważę podobnie i sam używam 13m (Crossbow) przy wietrze ok 15-16 knts, ale ostatnio na forum widzę straszne zamiłowanie ludzi do dużych sajzów (np. człowiek ważący ok 80 kg jako podstawowego szuka/używa/poleca 13-14m).

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2013, 12:40

boldek pisze:A skąd takie sceptycznie zdanie u kolegi, który Ci ów latawiec pożyczył? Podyktowane tym, że w jego rękach latawiec sprawował się gorzej? Pytam serio bo ważę podobnie i sam używam 13m (Crossbow) przy wietrze ok 15-16 knts, ale ostatnio na forum widzę straszne zamiłowanie ludzi do dużych sajzów (np. człowiek ważący ok 80 kg jako podstawowego szuka/używa/poleca 13-14m).


..pewnie stąd, że przytłaczająca większość kolegów miała w dużych sajzach Edge, nawet jeden , który miał mały Edge - a duży C4 - patrzył z zazdrością - bo sam kupił taniej "co było" na sklepie z resztek Ozone (tzn : sprzedawca Mu polecił TAKI zestaw - wiem , który sprzedawca :wink: i mnie to nie dziwi :hand:

...i koledzy na Edge pływali i On na North - nie, toteż ..stąd prośba o test
sam też był jednak cięższy niż edgowcy
podczas testu sytuacja się diametralnie odmieniła, nie tylko z powodu umiejętności..
zarówno ostrzenie, jak i loty w haku o powerze nie wspominam..


dlaczego ludzie lubią zawyżone sajzy?
bo pływanie w słabym wietrze to tak naprawdę najtrudniejsza technicznie odmiana kitesurfingu :idea:
wypracować sobie moc, zgrać optymalnie prowadzenie osemkami latawca i deski (też sinusoidą przecież :idea: ) to najwyższe wtajemniczenie w kite halsówce
dużo trudniejsze niż oporowanie przy przeżaglowaniu nawet :hand: tu bardziej kwestia siły i ..odwagi :hand:
więc ludzie lubią nadmiar mocy na etapie poczatkowym / a zwłaszcza średniozaawansowanym :idea:

peace

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post16 gru 2013, 13:35

Do minusów Rebel-a dodałbym 5-linkę, szczególnie w dużych rozmiarach gdzie w słabym, nierównym wietrze latawka lubi sobie spaść i ... :wink:

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post16 gru 2013, 18:49

Rebele 2013 mają w mojej ocenie minimalnie słabszy dół niż 2012, w 2014 jest już znowu dobrze :thumb:
Słabszy dół 2013 to raczej wina tego że latawiec traci power w dolnej sekcji okna przy rotacji :( gdzieś na filmiku przyznają że w 2013 zwęzili dwie poprzeczne tuby które miały to poprawić rotację ale wyszło jak wyszło. Materiał 2013 im nie wyszedł szczególnie zielony i pomarańczowy szybko pokazują zużycie ale może to tylko wizualny defekt.

DICE to miodny latawiec, przyjemny na barze, super rotacja, ale przy mojej wadze 83kg jednak jako rozmiar ponad 9m wybrał bym Rebela :D
Poniżej 9m (zakłądam że na mocny warun) lepiej sprawdzi się DICE. Różnica w dolnym zakresie DICE vs Relbel w tym samym size 7i9m ok 5-6KTS :shock:

Pasch
Posty: 81
Rejestracja: 09 wrz 2011, 09:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post18 gru 2013, 20:52

mazar pisze:Do minusów Rebel-a dodałbym 5-linkę, szczególnie w dużych rozmiarach gdzie w słabym, nierównym wietrze latawka lubi sobie spaść i ... :wink:


Jak spadnie, to akurat dzięki 5 lince można go spokojnie wystartować :).

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post18 gru 2013, 21:24

a co jak się przewinie, też można restartować na luzie? :hand:

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 gru 2013, 21:25

Od ilu lat trawają już te napinki na temat 5tej linki? To już jest na prawdę nudne

Pasch
Posty: 81
Rejestracja: 09 wrz 2011, 09:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post18 gru 2013, 21:31

bobek_h pisze:Od ilu lat trawają już te napinki na temat 5tej linki? To już jest na prawdę nudne

Fakt. :thumbsup:

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post19 gru 2013, 08:33

mazar pisze:Do minusów Rebel-a dodałbym 5-linkę, szczególnie w dużych rozmiarach gdzie w słabym, nierównym wietrze latawka lubi sobie spaść i ... :wink:



Nie jestem pewna czy to wina 5 linki. Generalnie tak sie moze zdarzyc z kazdym latawcem w takich warunkach jesli sie go trzyma w zenicie.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 gru 2013, 13:04

..nie chodzi o to że przyczyną spadania jest 5ta linka - a o to , że przy czterech nic się po spadnięciu nie powinno stać - przy 5ciu - MOŻE :?
sam używam latawca 5cio linkowego - bo po prostu ten model C na którym pływa mi się najlepiej tak ma (konstrukcyjnie - trzyma mu profil, próbowałem "zmuszony" zerwaniem 5tej na zawodach pływać na 4rech - nie da się na nim :naughty: )
..ale niezmiennie nie lubię 5ciu :hand: i faktycznie przy każdej wpadce i mielonce nieco truchleję, czy będę miał zaraz dwa latawce..

na North 2 tyg temu też zaliczyłem mielonkę w Oceanie - latawiec (może i trochę mnie) uratował fakt, że ..fala rozerwała :shock: trapez - urwała taśmę trapezową - tę szeroką na około 6?cm "cordurową" taśmę :roll: uczucie nie należało do najprzyjemniejszych w moim życiu.. i jeśli TAK ciągnie leash podpięty z przodu - to podziękuję :hand:

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości