Jak naprawic takie uszkodzenie deski ??

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
bolek830
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2013, 15:59
Postawił piwka: 2 razy
 
Post28 lip 2013, 16:10

Witam,

ostatnio jak płynąłem na zatoce zgubiłem deskę i inny kitesurfer płynący za mną uderzył swoją deską w moją deskę. W wyniku tego werżnął się swoją deskę na ok 3 cm w ABS mojej deski przecinając przy tym grafikę i włókna mojej deski. Proszę o podpowiedzi jak samemu naprawić takie uszkodzenie. Słyszałem, że można wypełnić ubytek żywicą, jednak nie wiem jaką i jak się do tego zabrać.

Fotki uszkodzonej deski :

http://farm3.staticflickr.com/2833/9385 ... 75e8_b.jpg
http://farm4.staticflickr.com/3799/9382 ... 9e8d_b.jpg
http://farm3.staticflickr.com/2810/9382 ... 5b22_b.jpg

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post28 lip 2013, 18:49

Aua :( Nieprzyjemna sprawa, znam to niestety z autopsji, cale szczescie u mnie 'dzwon' mial miejsce w mniej wrazliwym punkcie deski. Tez w wyniku wplyniecia innego KS.

A do rzeczy - wyslij zdjecia do Nobile - oni podobno deski reperuja za calkiem przyzwoite pieniadze.

Ja swoja załatwiłem Distalem. Musialem usunac uszkodzony material, na koncu pekniecia robilem nawiert, by pekniecie sie nie rozprzestrzenilo. Odtluszczenie. Ubytki wypelnilem distalem, w 3 podejsciach. Po utwardzeniu dremel, papier scierny stopniowo do 2500. I jakos smiga. Tylko u mnie pekniecie nie dotarlo do rdzenia, a skonczylo sie jeszcze na czesci z ABSem, u Ciebie chyba jednak poszło to nieco dalej. Takie uszkodzenie jak Twoje jednak bym wysłał do Bielska a nie bawil sie samemu.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post28 lip 2013, 21:06

Każdy serwis Ci to napraw za ,flaszke' .
Jak jesteś gdzieś w okolicy polecam Wiśnie na MM, Łukasz Board & Kite też powinien dać radę.
a w Gdyni masz Kazika w abcsurf :!:
Ostatnio zmieniony 29 lip 2013, 09:10 przez Pinio, łącznie zmieniany 1 raz.

bolek830
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2013, 15:59
Postawił piwka: 2 razy
 
Post28 lip 2013, 23:32

Dzieki za podpowiedzi gdzie moge naprawic takie uszkodzenie. Jednak chcialbym sprobowac sam to naprawic. Czy moze ktos wie jak sie do tego zabrac i jakich skladnikow uzyc ?

wolf's shade
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2006, 20:19
Deska: Concept X
Latawiec: Skyt
Dostał piwko: 3 razy
 
Post31 lip 2013, 09:25

Skoro się pytasz, to znaczy, że nie wiesz - a jak nie wiesz to lepiej daj to komus kto wie bo nie jest to calkiem proste.
Jezeli koniecznie chcesz sprobowac: uzyj szpachlowki epoksydowo szklanej do wypelnienia uszkodzenia. Pekniecie musisz oczywiscie wczesniej przygotowac - wyszlifowac krawedzie, pozbyc sie zanieczyszczen, odtluscic. Potem naklejasz tasme klejaca ktora stanowi rusztowanie i wypelniasz to szpachlowka. Od strony pokladu i dna wlokno szklane przesaczone zywica. Przeszlifowac i powinno byc git.

bolek830
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2013, 15:59
Postawił piwka: 2 razy
 
Post09 sie 2013, 11:11

wolf's shade pisze:Skoro się pytasz, to znaczy, że nie wiesz - a jak nie wiesz to lepiej daj to komus kto wie bo nie jest to calkiem proste.
Jezeli koniecznie chcesz sprobowac: uzyj szpachlowki epoksydowo szklanej do wypelnienia uszkodzenia. Pekniecie musisz oczywiscie wczesniej przygotowac - wyszlifowac krawedzie, pozbyc sie zanieczyszczen, odtluscic. Potem naklejasz tasme klejaca ktora stanowi rusztowanie i wypelniasz to szpachlowka. Od strony pokladu i dna wlokno szklane przesaczone zywica. Przeszlifowac i powinno byc git.


Właśnie na taką odpowiedź czekałem. Dzięki wolf's shade !


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości