Mistrzostwa Polski Wave 2013

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2013, 17:41

Obrazek

Mistrzostwa Polski Wave 2013 – w oczekiwaniu na prognozę...

Sezon od początku nie rozpieszcza nas dobrymi warunkami do jazdy na falach.
Oczywiście było kilka sesji, kiedy można było już skoczyć i złapać falkę ale były to zawsze
pojedyncze dni, kiedy warunki były niewystarczające, a prognoza zbyt słaba aby zebrać ludzi z
całej Polski.

Zawody na prognozę mają to do siebie, że oczekujemy i wypatrujemy dobrych i bardzo
dobrych, oraz zasadniczo pewnych warunków wiatrowych i falowych. Niezbędne minimum to 2-
3 dni sztormu z wiatrem ok 30 węzłów i 2-metrową falą. Niestety warunki takie nie zdarzają
się w Polsce często ale musimy być dobrej myśli, że przed końcem września jednak ujrzymy na
ekranach monitorów tą długo wyczekiwaną prognozę...

W tym roku po raz pierwszy windsurferzy wystartują we wspólnych hitach z kajciarzami,
jednak rywalizować będą tylko między sobą, gdzie windsurferzy będą musieli zaliczyć dobre
skoki i jazdy na fali, a kajciarze będą oceniani wyłącznie za jazdę po falach.
Dwie, niezależne komisje sędziowskie będą patrzeć na poziom techniczny, czystość i styl
wykonywanych manewrów w powietrzu i na wodzie. Nie przewiduje się kategorii overall i
łączenia dyscyplin, zawodnicy w obydwu dyscyplinach będą konkurować w kategoriach: OPEN
mężczyźni i OPEN kobiety.

Zasady rozgrywania zawodów będą zgodne z przepisami PWA i IKA (http://pskite.pl/images/pliki/zawody-przepisy/2013/Przepisy%20Rozgrywania%20Wave%202013%20Ostateczne.pdf). Ze względu na ramy
czasowe i potrzebę rozegrania zawodów w jeden dzień od razu zakładamy, że rozegrana
zostanie tylko pojedyncza eliminacja, jedna runda hitów. Zawodnicy muszą przygotować się na
walkę o falę w systemie pucharowym w ośmio-osobowych hitach (4 WS i 4 KS), w 3 rundach
eliminacyjnych, a dalej już w pół-finałach i w finałach zobaczymy pojedynki 1:1, czyli
dwuosobowe hity oddzielnie dla windsurferów i kajciarzy.

W zależności od kierunku wiatru zawody rozegramy w Łebie, w Ustce lub we Władysławowie, o
czym poinformujemy ostatecznie na 2 dni przed zawodami.
Zawodników informujemy, że maksymalna liczba zgłoszonych zawodników do danej dyscypliny
to 30 osób, dlatego zachęcamy Was do zgłaszania się drogą elektroniczną, pisząc na maila:
info@boardandkite.pl ( w tytule maila wpisujemy „MP wave 2013”, a w treści maila wystarczy
podać imię, nazwisko i konkurencję windsurfing lub kitesurfing )

Plan dnia:
9:00-10:00 zapisy w biurze regat
11:00-18:00 eliminacje i finały windsurfing i kitesurfing
19:00 zakończenie zawodów

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/181640905337090/ oraz do sprawdzania stron patronów
medialnych.

Organizator: Szkoła Kitesurfingu Board&Kite

Patronat: PSW i PSKite

Sponsorzy: Lotto, Burn, 4SUN, Board&Kite, Cabrinha, NeilPryde, NP, 24Surf, Boardsport, Cuna

Patroni medialni: Sieplywa.pl, SurfMag.pl, Surfinformator.pl

Obrazek

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2013, 14:36

Jakieś uwagi, pytania od kolegów kajciarzy...
Na Sieplywa, już pojawiła się polemika ze strony windsurferów.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2013, 21:37

Wichura zamówiona czy gramy w lotka ?

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post07 sie 2013, 06:46

Sadzac po spnsorach lotek bedzie laskawy ;-)

Pozdro...

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post09 sie 2013, 14:58

Jakoś cicho na KF :D, a na
http://www.sieplywa.pl/siewie/6430/Mist ... a_prognoze
sopro komentarzy...

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2013, 15:44

cicho bo debatują złomiarze ;)

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2013, 16:18

Chłopy z WS chyba są przerażone konfrontacją, bo u nich będzie chyba więcej "faworytów" na pudło, niż w KS.

Na liście zgłoszonych do KS mamy narazie więcej chętncyh niż w WS, żeby nie powiedzieć, że zaraz dobijemy do 30stki, więc śpieszyć, się, kto chce startować.
Min jak nie większość, to nowe nazwiska :thumb: ciekawe jakim poziomem nas zaskoczą.
Tymczasem brakuje min 8-10 osób, które startowały w 2011 :doh:

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post09 sie 2013, 17:00

Smokie pisze:cicho bo debatują złomiarze ;)


Nie jest tak źle :) kilka kilka znajomych ników którym bar nie śmierdzi :wink: bym znalazł :thumb:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2013, 21:43

Apropos pipelineu we Wladku ... Ja tam nie widzialem jeszcze ani razu gosci na WS ktorzy by wychodzli zadowoleni po sesji. Zawsze brakuje im wiatru, mimo ze fale na bank sa lespze niz w Lebie, czy gdzie indziej. Jednak mimo wszystko spot ten najkrocej utrzymuje kierunek wiatru nadajacy sie do rozegrania zawodow. Prawdemowiac to przy podobnym kierunku lepsza moim zdaniem na tego typu event byla by Jurata. Fale tam sie robia juz naprawde solidne i rowne n i nie ma falochronow. No ale to tylko przy NW do N a znajac zycie raczej jak przywali to klasyk 2 z domieszka S. Spece z NOAA twierdza ze sezon ten bedzie ponad norme na Atlantyku, gdzie sezon na sztormy trwa od czerwca do listopada mniej wiecej... Tak ze obstawiam ze wrzesien i pazdzirernik nas milo zaskoczy :)

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2013, 23:38

ehh Ci straszni złomiarze...

interesuje ich ten temat, bo kiedyś zawody były co roku, czasami nawet kilka razy w roku. Zawsze było coś nie tak ze sprawiedliwym sędziowaniem. Na dodatek tytuł MP został rozdany tylko raz i wszystkim tego brakowało.

Puszczanie mieszanych 8-osobowych heatow jest kontrowersyjne, dlatego zgłosiłem swoje wątpliwości. Może się uda, organizatorzy zaoszczędzą kupę czasu i będzie super tego Wam życzę. Liczyłem, że tak nie będzie, bo chciałem wystartować i w jednych i drugich. Na dodatek złomiarze na spocie mają większy problem ze szmaciarzami niż odwrotnie, bo się ich obawiają i nie do końca potrafią przewidzieć ich ruch - zakres rażenia jest nieporównywalny. W Łebie, a tym bardziej gdzie indziej ciężko w czasie krótkiego heatu znaleźć dobrą, przewidywalna rampę do innego skoku niż frontloop. Teraz będzie jeszcze trudniej, bo jest duże prawdopodobieństwo, że będzie na niej znajdował się kiciarz z pierwszeństwem. A przecież Koniu nie chcesz już oglądać frontloopow i prawie ustanych backloopow ;)
Klamka zapadła, nie ma co bić piany, jak będzie to się okaże, im lepsza prognoza tym większe szanse, że plan się uda, za rok wszyscy będą mądrzejsi.

We Władku chłopaki zaliczyli ostatnio dobrą sesję : https://www.facebook.com/toszokdlamniej ... 044&type=1

Ale pewnie dużo trudniej będzie tam skakać wyjeżdżając w morze. Ustka to rzeczywiście nie jest dobra alternatywa dla Łeby, a Jarosławiec już kiedyś uratował nam Wave Session...http://www.sieplywa.pl/siewie/4229/Robe ... ssion_2010

pozdro i też nie mogę się doczekać, żeby popływać w tak dobrym towarzystwie :)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2013, 21:06

Fred :: TeamKatapa pisze:ehh Ci straszni złomiarze...

interesuje ich ten temat, bo kiedyś zawody były co roku, czasami nawet kilka razy w roku. Zawsze było coś nie tak ze sprawiedliwym sędziowaniem. Na dodatek tytuł MP został rozdany tylko raz i wszystkim tego brakowało.


Oczywiści "złomiarze" nie było w znaczeniu pejoratywnym, a tylko w celu zachęcenia do dyskusji tutaj ;) mniejsza z tym....

Jak bywałem jeszcze w Łebie to miałem wrażenie że większość pływających na WS ma zawody za każdym razem kiedy są na wodzie bo spięci byli zawsze jak guma w gaciach.
Co do zasięgu rażenia to nie bardzo wiem o czym piszesz bo to ja raczej obawiam się wielkiej i ciężkiej deski z żaglem .....
W Łebie raczej zawsze wszyscy sobie ustępowali więc nie było z tym jakiegoś większego problemu kompletnie inaczej niż na zatoce ;)

Jak to wyjdzie w praktyce jak zwykle okaże się w praniu :)

ps. Czy ktoś mi może wytłumaczyć co to jest "zaangażowanie"? Jest to składnik wyniku podczas heatu ....

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sie 2013, 07:50

Smokie pisze:Oczywiści "złomiarze" nie było w znaczeniu pejoratywnym, a tylko w celu zachęcenia do dyskusji tutaj ;) mniejsza z tym....


mi to określenie nie przeszkadza, jest w tym trochę racji :)

Smokie pisze:Jak bywałem jeszcze w Łebie to miałem wrażenie że większość pływających na WS ma zawody za każdym razem kiedy są na wodzie bo spięci byli zawsze jak guma w gaciach.
Co do zasięgu rażenia to nie bardzo wiem o czym piszesz bo to ja raczej obawiam się wielkiej i ciężkiej deski z żaglem .....


nie mam na myśli przepadających latawców i zwrotów bez spoglądania za siebie ;) w zasadzie po wczorajszej Łebie stwierdzam, że może nie będzie tak źle, bo na wysokości Neptuna pływałem sam, co akurat było fajne, ponieważ byłem poza strefą komfortu na 8m.

Smokie pisze:ps. Czy ktoś mi może wytłumaczyć co to jest "zaangażowanie"? Jest to składnik wyniku podczas heatu ....


prawdopodobnie chodzi o zacięta minę, zacisnięte pięści. być może outfit ma też znaczenie, dlatego zastanawiam się nad białym podkoszulkiem do czarnych spodenek.

Pomimo dość kiepskiej pogody januszów na ręcznikach i w wodzie w Łebie nie brakuje, do tego kosze, wieżyczki ratownicze, jakies namioty - nic ciekawego w momencie startu i lądowania przy lekko offshorowym kierunku.

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post12 sie 2013, 09:42

Smokie pisze:ps. Czy ktoś mi może wytłumaczyć co to jest "zaangażowanie"? Jest to składnik wyniku podczas heatu ....


Fred :: TeamKatapa pisze:[
prawdopodobnie chodzi o zacięta minę, zacisnięte pięści. być może outfit ma też znaczenie, dlatego zastanawiam się nad białym podkoszulkiem do czarnych spodenek.



Ja myśle że równie ważne jest spięcie pośladków, gracja w ruchach, performance na plaży, duży fan klub z banerami, snieżnobiały uśmiech i odpowiednia do pory roku opalenizna, a dodatkowym atutem będą najnowsze bordszorty (fred czarne nie sa punktowane :wink: ) + stylowa fryzura przez cały heat :lol:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2013, 15:15

KRÓTKIE OFICJALNE INFO :arrow:

"NAJWAŻNIEJSZE JEST TERAZ INFO ODNOŚNIE ZGŁOSZEŃ !
OBYDWIE LISTY ZGŁOSZEŃ (ws i ks) SĄ już prawie ZAMKNIĘTE

Pozostają takie wolne miejsca startowe:
KS mężczyźni - 2/32
KS kobiety - 2/4 (jeśli nie zgłoszą się min 4 zawodniczi, hit kobiet nie zostanie rozegrany)
WS mężczyźni - 6/32
WS kobiety - 0/4

Wszystkim, którzy chcieliby wystartować, a nie przysłali do tej pory zgłoszenia radzimy się odezwać, albo później w dniu zawodów, liczyć na wolne miejsce, w przypadku, jeśli ktoś z wcześniej zgłoszonych mailowo nie dotrze na miejsce.

P.S. Jeśli zawody szczęśliwie uda się rozegrać, to za rok nie będzie takiego problemu, bo będziemy mieć oficjalny ranking i na pewno pierwsza 10 powinna być wówczas wg nas dopuszczona do startu Ale to już wszystko w rękach stowarzyszeń PSW i PSKite..."

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2013, 07:30

na dziś jest MEGA prognoza...coś organizujecie więc ??


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości