Butki Ronix z deseczka na kita ....

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Kober
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2012, 03:53
Deska: Aboards Glider, Z-series
Latawiec: Gin Uru, Zulu, Yeti X19
Lokalizacja: USA NJ
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 sie 2013, 08:23

Hejak ....
Szukam porady od bardziej doswiadczonych w tym temacie ....
... Mam zamiar sprawic sobie deseczke do wakestyle Aboards W-series ... i sprobowac po raz pierwszy jazdy w bucikach ..... Ronix jest juz wybrana firma .... teraz tylko trzeba mi troche pomocy w wybraniu modelu ....

... A wiec .... to beda moje pierwsze butki ... nigdy nie bylem w cable park albo na wakeboarding ... wiec niemam pojecia co wybrac ....
http://www.ronixwake.com/default_mens.aspx#%21men/boots

Zastanawim sie tez jak rozmiar deski jest odpowiedni ... waze 90kg .. do wyboru mam 135x41 137x42 141x43 .. myslalem o 141 ... a moja mniejsza deska do freestale bedzie 134 albo 137
http://www.aboards.eu/public/index.php? ... s:W-series


Z gory dzieki za kazde porady ....

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2013, 09:54

Ekspertem nie jestem, ale deska zdecydowanie 141.

Nie lepiej żebyś najpierw pojechał do wakeparku i zobaczył jak to w ogóle wychodzi i co cię kręci i co chcesz robić? Bo do rekreacyjnego wożenia d... i co jakiś czas prostych skoków z krawędzi to dużo nie potrzeba, ale już do przeszkód i ostrego katowania to warto nad czymś lepszym pomyśleć...

kamszot
Posty: 448
Rejestracja: 22 maja 2009, 21:16
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post07 sie 2013, 10:35

Kober, smsy tez piszesz z tyloma kropkami? :pray:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post07 sie 2013, 13:17

Kober pisze:Hejak ....
Szukam porady od bardziej doswiadczonych w tym temacie ....
... Mam zamiar sprawic sobie deseczke do wakestyle Aboards W-series ... i sprobowac po raz pierwszy jazdy w bucikach ..... Ronix jest juz wybrana firma .... teraz tylko trzeba mi troche pomocy w wybraniu modelu ....


Może podpytaj w tym wątku: viewtopic.php?f=1&t=53185 póki nie został jeszcze usunięty z głównej do śmietnika :wink:
Tam na zdjęciach kolega chyba właśnie nową W z butami ujeżdża:

Obrazek

Pozdr

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2013, 15:18

Kober pisze:Hejak ....
Szukam porady od bardziej doswiadczonych w tym temacie ....
... Mam zamiar sprawic sobie deseczke do wakestyle Aboards W-series ... i sprobowac po raz pierwszy jazdy w bucikach ..... Ronix jest juz wybrana firma .... teraz tylko trzeba mi troche pomocy w wybraniu modelu ....


Z gory dzieki za kazde porady ....


Do 90 kg decha powyżej 140cm, buty jeśli chcesz mieć na dłużej i się rozwijać w wake'u weź model z pełnymi palcami [ m.innymi lepsze trzymanie stopy] np bardzo przyjemne: Preston, Parks, Frank...

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post07 sie 2013, 23:04

z palety Ronixa na kajta najlepiej nadają się Franki.
Są dość sztywne ale nie na tyle, żeby utrudniały pływanie na kajcie. Stopień sztywniejsze One'y, na kajta, są już dla mnie za bardzo... co innego na kabel, tam wybrałbym właśnie One'y.

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2013, 18:34

Deska zdecydowanie 140+. Zobacz sobie Wainman Hawai Joke Ja plywam z nią pod buty na Kite i Wake Całkiem sobie chwale. Na przeszkodach fajne presy bo miękka. Buciki Ronix District otwarte niższy model ale bardzo ok jeżeli chodzi o wytrzymałość miękkie i co dla mnie ważne mogę je założyć spokojnie w wodzie leżąc na plecach gdzie przy modelach zamkniętych jest to raczej niemożliwe. Dobrze trzymają stop. A jak trzeba to z nich wypadne(dla mnie to akurat zaletą). Zależy co kto lubi ;)

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2013, 18:39

A sony nie doczytalem że deska już wybrana

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post09 sie 2013, 21:56

paralizator pisze:Buciki Ronix District otwarte niższy model ale bardzo ok jeżeli chodzi o wytrzymałość miękkie i co dla mnie ważne mogę je założyć spokojnie w wodzie leżąc na plecach gdzie przy modelach zamkniętych jest to raczej niemożliwe.


?????????????????????????????

pływam wyłącznie w butach, więc zakładam je w każdy wietrzny dzień, bardzo często na wodzie... także ten...

paralizator pisze:Dobrze trzymają stop. A jak trzeba to z nich wypadne(dla mnie to akurat zaletą). Zależy co kto lubi ;)


raz wypadną obie, raz jedna... a raz kolano. Z butów lepiej nie wypadać.

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2013, 22:13

FilipN pisze:
paralizator pisze:Buciki Ronix District otwarte niższy model ale bardzo ok jeżeli chodzi o wytrzymałość miękkie i co dla mnie ważne mogę je założyć spokojnie w wodzie leżąc na plecach gdzie przy modelach zamkniętych jest to raczej niemożliwe.


?????????????????????????????

pływam wyłącznie w butach, więc zakładam je w każdy wietrzny dzień, bardzo często na wodzie... także ten...

paralizator pisze:Dobrze trzymają stop. A jak trzeba to z nich wypadne(dla mnie to akurat zaletą). Zależy co kto lubi ;)


raz wypadną obie, raz jedna... a raz kolano. Z butów lepiej nie wypadać.

A to sory. Ją nie mam zamkniętych i piszę to co koledzy co maja zamknięte mi mówią i to co widzę. Co do wypadania z butów zdania nie zmienię ;) wolę wypaść (jeszcze mi się nie zdążyło wypaść tylko jedną nogą, nie to co w strapach) niż zerwać sobie więzadeł, poskrecac kostki wyrwać inserty rozwalić wiązania czy co tam jeszcze. Zasada jest taka że jeb... najslabsze ogniwo. Inni wolą inaczej ją trzymam się swojej teorii która sprawdza się w praniu ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maxx
Posty: 333
Rejestracja: 14 sie 2011, 12:12
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Wrocław/Sopot
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2013, 14:07

Siemanko!
Śmigam na frankach 2012, z deska xenon LaLuz 138. Buty mega ! Mega miękkie, super trzymają stopę, na flat spocie najlepsze rozwiązanie jak dla mnie ;)
http://img199.imageshack.us/img199/6351/zcle.JPG - zdjecie ;)

Awatar użytkownika
Kober
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2012, 03:53
Deska: Aboards Glider, Z-series
Latawiec: Gin Uru, Zulu, Yeti X19
Lokalizacja: USA NJ
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 sie 2013, 07:29

Dzieki wszystkim za powyzsze info ....
... nalazlem jeszcze pare postow na innych forach dotyczacych Ronix ... i wyglada na to ze Franki sa jednak najczesciej wybierana opcja .... a wiec chyba tak wybiore
.. mam nadzieje ze przpadnie mi do gustu jazda wakestyle ... mysle ze ide w dobrym kierunku .... no ale przekonamy sie pewnie o tym juz niedlugo ... lol ....
A deseczka w takim razie 141 ...

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2013, 14:00

Katujemy te buciki na wake i na kite, są bardzo lekkie, dobrze trzymają noge, no i cena jest atrakcyjna :idea:

Obrazek

http://kiteoffer.com/pl/pady-i-strapy/liquid_force_ultra_kite

Polecam

Awatar użytkownika
Maxx
Posty: 333
Rejestracja: 14 sie 2011, 12:12
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Wrocław/Sopot
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2013, 18:47

Jakoś boję się tych otwartych butów, ni to chroni palce, ni to wygląda... :thumb:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 sie 2013, 12:04

Maxx pisze:Jakoś boję się tych otwartych butów, ni to chroni palce, ni to wygląda... :thumb:


..daj pan spokój z tym badziewiem.. :hand:

paralizator pisze:
FilipN pisze:
raz wypadną obie, raz jedna... a raz kolano. Z butów lepiej nie wypadać.

A to sory. Ją nie mam zamkniętych i piszę to co koledzy co maja zamknięte mi mówią i to co widzę. Co do wypadania z butów zdania nie zmienię ;)


..jak napisał Filip - z butów lepiej nie wypadać , nie jesteś w stanie panować nad tym czy wypada jedna czy dwie
jak Ci wypadnie jedna, to ..kolanko może być do wymianki :hand:
..ale nie - nie zmieniaj zdania :hand: :wink:

..wypadnięcie z butów chroni barki, kręgoslup (przed rozciągnięciem) a zwłaszcza głowę :idea:
z Franków mnie wyciągało - ale cięęeżko - z ONE teraz nie ma opcji, wczoraj zapomniałem na 5 min jak się nazywam ;/ ..ale kolana mam cale .

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości