Poznań Kiekrz i kitesurfing

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
bartn7777
Posty: 15
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:36
Postawił piwka: 4 razy
 
Post27 sie 2013, 15:18

czy ktoś pływał na kite na Kiekrzu?
wczoraj widziałem gościa na kite. chyba wychodził z drugiej strony patrząc od myszy. nieźle dawał i miał fajny sprzęt. Ktoś coś wie/słyszał/widział?
może warto byłoby dogadać się z kimś po drugiej stronie od myszy (tam chyba administruje miasto a dokładnie chyba podlega pod dzielnicę Jeżyce) żeby zagospodarować polankę i zrobić fajne zejście do wody tak żeby powstał naturalny kite spot na Kiekrzu.
Kto jest ZA? :) może jakieś pomysły od czego zacząć?
jak było widać wczoraj - DA SIĘ! :D
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2013, 15:46 przez bartn7777, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post27 sie 2013, 19:09

Da się, ale raczej tylko przy wschodzie.
"Spot" nazywa PGR Wielkie i jeden wędkarz go kasuje :(

Awatar użytkownika
slomkamat
Posty: 210
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:01
Latawiec: ozone enduro
Lokalizacja: Powidz
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2013, 12:33

Jak pisze Wiktorek tylko wschód, który jest niestety bardzo rzadkim kierunkiem.Od biedy i na siłę się da( musi ostro dymać ) , ale lepiej podjechać na Bytyń lub Kamienicę czy Powidz i mieć trochę przyjemności z pływania.

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 sie 2013, 21:43

Hi,

to bylem ja na Kiekrzu :-) Byl akurat jakis slabszy wiatr tego dnia ale dosyc rowny. Wialo jakies 8 w porywach do 12 wezlow. Jezdzilem na poczatku na X-19 Spleene z mala deska tez RS35, a pozniej zmienilem na Moonster Door i SPX II i tez spoko bylo. Mysle, ze najlepszym kierunkiem na Kiekrzu jest jednak kierunek zachodni, bo jezioro z tego kierunku jest nieosloniete drzewami. Wejscie od PGR jest ok. Wedkarzy nie bylo ale mysle, ze to tez nie jest wiekszy problem. Mysle, za na Kiekrzu zmiesci cie tak do 10 kite'ow. Czekam na wiekszy wiatr :-)

Ponizej filmik z kiekrzu i kite. Szalu nie bylo ale zawsze to cos i pod domem :-)

phpBB [video]


Pozdrawiam
Czarek

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post30 sie 2013, 21:22

Większym hardcorem jest już chyba tylko pływanie na Malcie. Kilka osób próbowało i najczęściej kończyło się wizytą ochrony :)

Aczkolwiek na numer jeden to bym stawiał na pływanie na Warcie między mostem Rocha i Jadwigi :twisted:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2013, 16:06

Fin pisze:
Aczkolwiek na numer jeden to bym stawiał na pływanie na Warcie między mostem Rocha i Jadwigi :twisted:


..żebym Cię nie zadziwił fotkami :twisted:


peace

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post05 wrz 2013, 18:50

To o takiej akcji nie słyszałem ... Dawaj foty!

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post06 wrz 2013, 11:51

Może sam kilka fotek zrobisz, w niedzielę jest szansa na słaby wschód, choć z odrobiną północy. Może jakaś próbna sesja?

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post06 wrz 2013, 13:31

Wiktorek pisze:Może sam kilka fotek zrobisz, w niedzielę jest szansa na słaby wschód, choć z odrobiną północy. Może jakaś próbna sesja?


Masz na mysli Kiekrz czy Warte? Jak Kiekrz to moze ja bym sprobowal, bo innej opcji to chyba nie ma w okolicy (Powidz?).
Tylko, ICM pokazuje raczej ESE... wiec (start z PGR) to by bylo side-off-shore...

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post06 wrz 2013, 14:05

bartolomeo_n pisze:Masz na mysli Kiekrz czy Warte?

Warta :shock: boję się wody ..

bartolomeo_n pisze:Jak Kiekrz to moze ja bym sprobowal, bo innej opcji to chyba nie ma w okolicy (Powidz?).

Jeśli chodzi o wschodni wiatr jest jeszcze Niepruszewo, ale byłem tam tylko dwa razy, z czego raz popływałem.

bartn7777
Posty: 15
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:36
Postawił piwka: 4 razy
 
Post06 wrz 2013, 15:36

to kiedy ustawka na Kiekrzu?
i co sądzicie żeby trochę zagospodarować teren od strony PGR? Może ktoś sam ma lub zna kogoś na miejscu kto mógłby traktorem trochę zjechać teren żeby było gdzie rozstawiać latawce?
aha, jeśli chodzi o Powidz to skąd najlepiej startować?

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post06 wrz 2013, 15:37

Na Wartę jestem już za stary...ten kierunek mógłby być fajny w Powidzu pod warunkiem, że trochę mocniej by wiało (na Powidz jest słabe progno). Może ktoś byłby chętny pojechać gdzieś dalej na 1-dniowy wypad w niedzielę ? Na Wolin jest progno, pytanie jak z tym kierunkiem w tym miejscu ?

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2013, 15:43

Mnie sie wydaje, ze kiekrz tez jest dorby przy zachodnich wiatrach. Co do zagospodarowania okolic PGR to jestem za. Z checia sue przyloze. Kikrz jest o tyle korzystny, ze w piec minut mozna tam doejchac z Poznania. Ode mnie z biura jeszcze blizej :-) Przy odpowiednim sprzecie spolko mozna tam poplywac. Mysle, ze przy wschodnim wietrze bez stresu moze poplywac tam 10 kite'ow. Trzeba by tylko wykosic lub rozjezdzic tam troche trawe i powycinac trzciny i wejscie jest spoko. Po drugiej stronie jeziora przy brzegu na drzewach kumuluje sie fajnie wiatr i jest troche mocniejszy oraz zmienia lekko keirunek i fajnie mozna wtedy podostrzyc. Lubie plywac po jeziorach.

pozdrawiam
Czarek

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post08 wrz 2013, 11:22

To co, ktos jedzie nad ten Kiekrz albo Niepruszewskie? ESE niby jest, mocno wg ICM...

spleenekites
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2013, 15:43
Deska: SPLEENE
Latawiec: SPLEENE
 
Post27 wrz 2013, 15:57

Witam wszystkich i chciałbym osobiście pogratulować pierwszemu? odważnemu kiterowi z Kiekrza! :) Tym bardziej że z wykorzytaniem sprzętu SPLEENE, który osobiście bardzo serdecznie polecam na spleene.otwarte24.pl
Pozdrawiam wszytkich


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości