Doradźcie C lub OPEN

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sie 2013, 11:44

Ziomek. pisze:..cenię sobie Krzysiek Twoje zdanie - dlatego czekam na minusy Razora - ja nie znalazłem..


Za mało pływałem na Razorze, żeby się o tym sensownie wypowiadać. W porównaniu z Open C, to sam wiesz jakie są różnice. Dla niektórych one są na minus, dla niektórych na plus. Razor (jak i inne C) będzie wymagał od ridera pracy deską, bo moc nie zmienia się tak bardzo po odpuszczeniu baru jak np. w C4 czy TS. Na pewnym poziomie to jest minus, na innym to już może być plus, bo działa to też w drugą stronę i jak zaciągniesz bar do wypięcia to nie dostajesz nagłego kopa.

Wstawanie z wody to zawsze masz na plus dla Open C. Tak samo jak możliwość przestawienia latawca, aby łatwiej było pływać na fali, podczas gdy większość C jednak przy skręcie ciągnie bardzo mocno. Tak samo skoki z latawcem w zenicie są łatwiejsze na Open C, bo nie trzeba tyle siły by utrzymać krawędź przy machnięciu latawcem. Zwykle też łatwiej wrócić pod wiatr.

Z plusów C to też wiadomo: przyjemniejsze w górnym zakresie (nie pływasz z rękoma 50 cm od siebie), mocniejsze kiteloopy, luzowanie linek, lepsze czucie na barze...

To są takie ogólniki, w zależności od konkretnych modeli się trochę różnią, tylko akurat Tobie to chyba nie mam po co tego pisać, ale może ktoś skorzysta.

A dla mnie głównym minusem Razora jest 5ta linka :wink:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sie 2013, 20:04

a dla mnie, że jest trudny i wymagający ;) Razor to świetny latawiec, dla wybranych. I rzeczywiście nie ma go co porównywać do większości obecnych C bo są zupełnie inne. Ale co kto lubi. Stąd zdecydowanie trzeba sprawdzić co oferują różne firmy bo każdy latawiec czuje się nieco inaczej i to nie jest tylko marketingowa gadka.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2013, 16:12

FilipN pisze:
Ziomek. pisze:
..cenię sobie Krzysiek Twoje zdanie - dlatego czekam na minusy Razora - ja nie znalazłem..

peace


znalazłeś... dryfując 2h do Swarzewa :P


fakt :lol: :thumb: inna sprawa, że 3 do 4 węzłów już wtedy wiało :hand:


jedi1 pisze:
A dla mnie głównym minusem Razora jest 5ta linka :wink:


to prawda :?

sensownie wypisałeś wady.. zapomniałem już o takim podejściu do latawca
tak jak zapomniałem , że w ogóle jest coś takiego jak trymer depowera
nawet ostatnio , jak wracałem pod górkę z uroczyska z zawodów na 11 tce - gdy nieco "mężniejszego" Barta obok wyrywało na 8mce
jedynie przepiąłem leasha na miękko - w razie nagłego "wu" - ale depowera nie było potrzeby ruszać
wiatr już wtedy był powyżej 40 węzłów - instruktorzy zapylali na ostro na 5m2
w zenicie ta 11tka była nei do zakrawędziowania - jedynie niziutko nad wodą i pooowoolnee mielenie pod górę
na lądzie nie do ustania..

faktycznie zapominam, że C MAJĄ wady wyczuwalne dla większości użytkowników..
i zalety, które dla nich zaletami nie są..

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości