Doradźcie C lub OPEN

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post27 sie 2013, 16:43

Który byłby lepszy - Airush Razor / Naish Torch / RRD Obsession PRO / Slingshot Fuel / czy jakiś inny?

A z Open - Slingshot RPM/ Naish Park / czy jakiś inny?

Pływałem na Torczu, Parku i teraz na Rally, ale cholera za małe ma siły na barze nic nie czuję jakby rwał itd.

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post27 sie 2013, 17:57

Fuela pewnie poczujesz. Mialem okazje przeplynac sie na Torchu i rzeczywiscie jest on "leciutki", wrecz niewyczuwalny na barze w porownaniu wlasnie do (mojego) Fuela. Ogolnie zalezy co kto lubi - 5 linek lub 4 itd. Najlepiej chyba przeplynac sie kazdym z nich i wybrac najbardziej pasujacy.


ps ale ekspertem nie jestem ;)

ArthuR
Posty: 168
Rejestracja: 16 kwie 2006, 22:35
Lokalizacja: Poznań / Częstochowa
Postawił piwka: 1 raz
 
Post27 sie 2013, 23:14

jak nie jesteś wymiataczem na poziomie zawodniczym albo nie zamierzasz nim być to wybór C chyba nie ma racjonalnego uzasadnienia

przyłączam się do drugiej części tematu - jaki Open C 2013 10m: Naish Park, Ozone Catalyst, może TS Besta, a może coś innego? na naszym forum konkretnych opinii / porównań nie znalazłem.. bazując na zagranicznych recenzjach to mam wrażenie, że sprzęty na pewnym poziomie są prawie takie same, różnice pomiędzy to już albo akademicka albo marketingowa gadka.. dlatego trzeba obczaić które detale no. baru bardziej pasują, cenę i to brać... czy się mylę ? niestety realnie nie dam rady przetestować, tym bardziej tak żeby móc porównać

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post27 sie 2013, 23:28

Wymiatacz, nie wymiatacz, daję radę. A na C lub open żeby czuć tą siłę i mieć większą moc i wejść w końcu na zawodniczy. Szukam 12 mkw.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2013, 07:53

ArthuR pisze:jak nie jesteś wymiataczem na poziomie zawodniczym albo nie zamierzasz nim być to wybór C chyba nie ma racjonalnego uzasadnienia


Nieprawda :naughty: Wybór C czy Open C zależy głównie od preferencji. Każdy ma swoje plusy i minusy, ale na pewno nie jest tak, że C jest tylko dla zawodników.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post28 sie 2013, 10:10

jedi1 pisze:
ArthuR pisze:jak nie jesteś wymiataczem na poziomie zawodniczym albo nie zamierzasz nim być to wybór C chyba nie ma racjonalnego uzasadnienia


Nieprawda :naughty: Wybór C czy Open C zależy głównie od preferencji. Każdy ma swoje plusy i minusy, ale na pewno nie jest tak, że C jest tylko dla zawodników.


Czucie latawca to bardzo indywidualna sprawa,
oczywiście jak ktoś nie ogarnia to sens jest znikomy,
ale wiele osob które cos tam plywaja
po posmakowaniu C chcą od razu zmieniac latawiec,
często jednak jak warunki się zmieniają zaluja ;-)
wiec raczej dla ogarniętych :thumb:
ale nie koniecznie trzeba być prosem.

Pozdro...

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2013, 11:24

Wpadnij na DARMOWE testy Chaosa :wink:

ArthuR
Posty: 168
Rejestracja: 16 kwie 2006, 22:35
Lokalizacja: Poznań / Częstochowa
Postawił piwka: 1 raz
 
Post28 sie 2013, 22:50

Chodzilo mi o to ze C ma tyle minusow, ze jak nie potrzeba radykalnego latawca do zaawansowanego freestylu, to chyba nie ma sensu sie z nimi zmagac, wtedy open chyba jednak duzo bardziej praktyczny
Ale nie wymadrzam sie, bo typowego C nie trzymalem w rekach 6 lat :D a przez ostatnie 3 to w ogole malo jakiekolwiek..

Kto doradzi jaki openC ?

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2013, 23:18

Jestem za testami. Jest tyle różnych C, a sprzedaż C jest dość mała. Mało ludzi wie wszystko o C
Ja mam C co chodzi jak hybryda, a hybrydę co chodzi jak C.

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post28 sie 2013, 23:21

50fifty - opowiedz coś o nim, jeśli możesz

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 sie 2013, 02:34

Odnośnie testów typowego C to Vegasa 2013/2014 można śmiało testowac w TakeOff w Jastarnii, jest też do testów nowośc North Dice - coś jak open C,ma bridle i chodzi na 4/5 linkach 8) .
W najbliższy weekend testy Slingshota w BoardRockerz w Jastarnii ,można sprawdzic między innymi FUELa - C ,no i RPMa - Open C , zapowiada się że będzie wiatr ,zatem można przyjechac i sprawdzic co jak leży. :thumb:

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 sie 2013, 07:03

ArthuR pisze:Chodzilo mi o to ze C ma tyle minusow, ze jak nie potrzeba radykalnego latawca do zaawansowanego freestylu, to chyba nie ma sensu sie z nimi zmagac, wtedy open chyba jednak duzo bardziej praktyczny


Open C też mają swoje minusy. Spróbuj sobie nowych C, bo przez 6 lat się trochę zmieniło.

A jak piszecie o tych Open C, to na pewno z właściwości lotnych mogę polecić i RPM i C4 i TS. Innych nie testowałem. Kwestie wytrzymałości pozostawię, bo żaden z tych latawców nie był mój. Każdy z nich lata trochę inaczej, ma inny bar, ale to wszystko jest kwestią gustu. Mi najbardziej z tych trzech podpasował TS, najmniej RPM, ale ja generalnie latawców z bloczkami unikam.

Od pojawienia się RPMa i jego sukcesie, każda już chyba teraz firma ma tego typu latawiec, więc do testowania jest sporo.

Airush na 2014 też przeprojektował kompletnie Varial X, bazując go na Razorze o skróconych uszach. Naish w Parku na 2014 także pozbył się w końcu bloczków, co na pewno da fajniejsze czucie na barze.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sie 2013, 10:50

W ten weekend zapraszamy wszystkich chętnych na testy Slingshota RPM 2013 do Kite.pl - Chałupy 6.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sie 2013, 11:20

kiteigor pisze:Który byłby lepszy - Airush Razor / Naish Torch / RRD Obsession PRO / Slingshot Fuel / czy jakiś inny?

A z Open - Slingshot RPM/ Naish Park / czy jakiś inny?

Pływałem na Torczu, Parku i teraz na Rally, ale cholera za małe ma siły na barze nic nie czuję jakby rwał itd.


..przy Razorze nie używał bym W OGÓLE nazw Torch , RRD :doh: , Park, RPM -a nawet FUEL

mam się rozpisywać dlaczego? ..bo trochęmi się nie chce kolejny raz..

z radykalnych C - jedynym który może obok Razora leżeć to Flexi ..

jedi1 pisze:
Nieprawda :naughty: Wybór C czy Open C zależy głównie od preferencji. Każdy ma swoje plusy i minusy, ale na pewno nie jest tak, że C jest tylko dla zawodników.


..cenię sobie Krzysiek Twoje zdanie - dlatego czekam na minusy Razora - ja nie znalazłem..

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post30 sie 2013, 11:24

Ziomek. pisze:
..cenię sobie Krzysiek Twoje zdanie - dlatego czekam na minusy Razora - ja nie znalazłem..

peace


znalazłeś... dryfując 2h do Swarzewa :P


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości