Wypadek w Chałupach - koloś uderzył w pomost

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2013, 22:32

TomekS pisze:Bez leasha nie zadziała bo uzycie tej zrywki spowoduje całkowite uwolnienie latawca.

:doh: :doh: :doh:
system BEZPIECZENSTWA zadziala, bo nie bedziesz podlaczony do kite'a w ogole, nic nie bedzie ciagnac, czyli bedziesz... bezpieczny :!:

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post25 wrz 2013, 10:46

Wrogu pisze:
TomekS pisze:
Wrogu pisze:I jeszcze raz, system bezpieczenstwa opiera sie na zrywce, nie na leashu.


Bez leasha nie zadziała bo uzycie tej zrywki spowoduje całkowite uwolnienie latawca.


Bez leasha zadziała, bo ma własnie całkowicie uwolnic latawiec .... :doh: Długo chcesz jeszcze w to brnac?


Wrogu,
w Twojej nomenklaturze jak i wielu innych system bezpieczeństwa to jedynie całkowite uwolnienie latawca.

A dyskusja w watku dotyczyła własnie tego by tak tego nie traktować i w razie awarii uzywac nie tylko od razu całkowitego wypiecia.

Owszem :thumb: bez leasha system bezpieczęństwa też jest !! ok, jako zerwanie sie całkowite od latawca :thumb: zgoda :thumb:
ale :!: :!: FlogOut :!: :!: który jest obecnie zasadniczym, pierwszym systemem w latawcach Ozone, BEZ LEASHA nie zadziała :!: :!: :!:

Kowal2x weź latawiec Ozonea i sprawdź moze to jednak ty nie umiesz czytac.

Wcale się nie dziwię, ze przy takim poziomie i dyskusji i wiedzy o sprzecie i zachowaniach na spotach sa historie jakie są.

Ale to tacy jak wy je powodujecie, wszystko wiecie, wszystkich byście ze spotów wyrzucali i nazywali głupkami

Czy jest tu jakiś sprzedawca Ozone oprócz Ziomka, który potwierdzi, że w latawcach Ozone zadziała system bezp FlogOut bez uzycia leasha :?:
Nie ma takiej opcji, bo tak nie jest, kolego kowal2x sam jestes głupi.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2013, 11:11

TomekS pisze:kolego kowal2x sam jestes głupi.

Oto dlaczego nie chcę tutaj się mądrzyć. Nic z tego nie wynika.
Wolę działać i już od 2 tygodni działam zamiast 2 tygodnie udowadniać, że jestem czy nie jestem gupi.

Trzymajcie kciuki, bo pomysł mam chyba dobry. Każdy kto słyszał podpisuje się pod nim i wierzę, że nie będzie problemu z jego wprowadzeniem.
Nie będzie to belgijskie rozwiązanie - uprzedzam za wczasu :idea:
Nie mam zamiaru się nim tutaj dzielić z paru powodów między innymi, że ktoś może mi go podkraść jak zdarzyło się już na tym forum.

Watek przeczytałem przede wszystkim z akcentem na losy ofiary ale niestety mało tutaj info. Zamiast tego rozkminiacie flagouty, zrywki, leszki. Załóżcie sobie inny wątek plis.
Czy ktoś może potwierdzić, że poszkodowany ma szanse na pełen powrót do zdrowia. Ostatnio Ziomek opisał stan poszkodowanego jako znacznie lepszy niż wszyscy się spodziewali. Trzymam kciuki za powrót do pełni sił!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 wrz 2013, 13:32

feel pisze:
TomekS pisze:Bez leasha nie zadziała bo uzycie tej zrywki spowoduje całkowite uwolnienie latawca.

:doh: :doh: :doh:
system BEZPIECZENSTWA zadziala, bo nie bedziesz podlaczony do kite'a w ogole, nic nie bedzie ciagnac, czyli bedziesz... bezpieczny :!:


..DOŚĆ PAN :thumb:

peace

ksawery1
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:11
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Nobile 50fifty
Dostał piwko: 2 razy
 
Post27 wrz 2013, 00:20

BraCuru pisze:Czy ktoś może potwierdzić, że poszkodowany ma szanse na pełen powrót do zdrowia. !




Jeśli chodzi o wypadek z 1 września, poszkodowany wrócił do domu po tygodniowym pobycie w szpitalu. Plotki o utracie wzroku są dalekie od prawdy.

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post27 wrz 2013, 09:44

Skoro wypisano go po tygodniu to ,nie było to nic strasznego :thumb:

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 wrz 2013, 10:26

Nareszcie pozytywna inormacja :D :thumb:

Może niektórzy by tu dali sobie na wstrzymanie, bo ten wątek zrobił się trochę "atomowy". Za mało pływanka?

ksawery1 pisze:
BraCuru pisze:Czy ktoś może potwierdzić, że poszkodowany ma szanse na pełen powrót do zdrowia. !




Jeśli chodzi o wypadek z 1 września, poszkodowany wrócił do domu po tygodniowym pobycie w szpitalu. Plotki o utracie wzroku są dalekie od prawdy.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 wrz 2013, 15:03

zaq chyba tak. Skoro kolega wypisany ze szpitala proponuję zamknąć ten wątek bo 20 stron to stanowczo za dużo.

Proponuję hasło "Smoleńsk q...wa!" zastąpić nowym:

"AAAle FlagOut....!"

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 paź 2013, 10:50

Ziomek. pisze:
feel pisze:
TomekS pisze:Bez leasha nie zadziała bo uzycie tej zrywki spowoduje całkowite uwolnienie latawca.

:doh: :doh: :doh:
system BEZPIECZENSTWA zadziala, bo nie bedziesz podlaczony do kite'a w ogole, nic nie bedzie ciagnac, czyli bedziesz... bezpieczny :!:


..DOŚĆ PAN :thumb:

peace




Ziomek, aby najlepiej urwać ton tej bezsensownej dyskusji powinieneś panom pokazać zdjęcie Z Ras Sudr bodajże o ile dobrze pamiętam, gdzie Ty tak naprawdę podpinasz tego lisza :thumb: Ja za cholerę nie mogę go znaleźć....

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 paź 2013, 11:48

DISKORELAKS pisze:

Ziomek, aby najlepiej urwać ton tej bezsensownej dyskusji powinieneś panom pokazać zdjęcie Z Ras Sudr bodajże o ile dobrze pamiętam, gdzie Ty tak naprawdę podpinasz tego lisza :thumb: Ja za cholerę nie mogę go znaleźć....


..ale że TU:

Obrazek

..bardziej szczegółowe detale tego systemu "flag ałt" - mam na HD :hand:

peace

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post02 paź 2013, 14:10

No, to tym radosnym akcentem faktycznie można zakończyć wątek w dziale Bezpieczeństwo.
Teraz z pewnością początkujący, który przez to przebrnie będzie wiedział co zrobić z leashem i jak nie przywalić w pomost.

Tak trzymać!

(dla niepewnych: tak, to jest ironia)

Valentine666
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2013, 22:06
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post01 lis 2013, 20:03

mandaro pisze:Prawdą jest, że tego dnia ktoś tego dnia w Kuźnicy zmierzył 48kn ???
Nie chciało mi się wierzyć. -Byłem na obiedzie.



Godz. 15 Albatros 39 knt , tego dnia podarowałam sobie KS, na rzecz WS- efekt ( po ucieczce przed pędzącym KS-owcem i niefortunnym upadku na żagiel ) żagiel porwany do cna i małe podtopienie . Gdybym tego dnia poszła na KS pewnie gorzej by się to skończyło albo nie miała bym porwanego żagla :? Też mogłam pójść na obiad :doh:

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 gru 2013, 07:30

Facet który uderzył w pomost ma się dobrze ;) nawet nic nie widać. A znajomi nawet się z niego śmieją że wygląda lepiej niż przed wypadkiem.
Także wszystko się dobrze skończyło ;)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 gru 2013, 10:26

Z tego co słyszałem nikt widzący poszkodowanego podczas wypadku nie rokował taaaaak dobrze.
Super wiadomość i pozdrowienia dla upiększonej ofiary :thumb:


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron