426km/24h. Janek Lisewski pobił rekord Guinnessa

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
besttaste
Posty: 139
Rejestracja: 24 cze 2007, 16:11
Postawił piwka: 1 raz
 
Post19 wrz 2013, 14:09

onzo pisze:Oby nie powstała kategoria ilości bąków puszczonych w piankę podczas sesji kitesurfingowej ;)



Czemu nie? Wzialbym w niej udzial ;P

Wlasnie dowiedzialem sie o Francisco Lufinha...

paukwi
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2009, 22:34
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post20 wrz 2013, 19:29

BraCuru pisze:
Sejsmograf pisze:BraCuru jak czytam twoje teksty na temat Fuu1, to Ci współczuje tyle goryczy, tyle niechęci do człowiek, jak to musi Cię pochłaniać.

Niestety masz racje. Też sobie współczuję, że los skrzyżował mnie z Janem L. i miałem tą nieprzyjemność poznać go z trochę bliższej strony niż większość forumowiczów. Brrrr....
Moje posty na jego temat będą oczywiście subiektywne i różnie oceniane.
Im bardziej ktoś zna tą osobowość tym bardziej rozumie moje przesłanie - ostrzegam przed bolesnym spażeniem się i znalezieniu się w zgliszczach pozastawianych za nim :idea:



Cofnijcie się wszyscy do wyprawy P. Lisewskiego w Egipcie , poczytajcie na temat akcji ratunkowej jaka miała miejsce ,o zaangażowaniu osób w ratowaniu życia rekordzisty Guinnessa :doh: ,o zachowaniu Lisewskiego po powrocie do grona żyjących i powrocie do domu , o Jego wdzięczności jaką okazał wszystkim , którzy byli wtedy przy nim , to może zrozumiecie o co chodzi P Rowińskiemu :!:

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 wrz 2013, 21:23

Jak się chce to się znajdzie :
http://masterkiteboarding.com/tresc/24/ ... cross.html
lub
http://www.youtube.com/watch?v=VQz53rINRBI

Życzę Wam wszystkim ,również Markowi Rowińskiemu ,abyście tego nigdy nie doświadczyli.

Wiatru i słońca ..

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post22 wrz 2013, 01:46

BraCuru pisze:De facto przejrzałem dwa hot topiki o wypadku na molo i IKO i wiecie co? Napiszę po chłopsku: gówno!
Kilkanaście stron, rad, analiz, pomysłów, promocji, autopromocji, słownych przepychanek, błyskotliwych odpowiedzi, podejrzeń itd. Czy coś z tego wynikło? Czy ktoś coś zrobi? Nic. Zero. Nada.
Czy tak ma wyglądać forum?
Koniu pyta mnie czy czasu mi nie szkoda na Lisewskiego? A ja pytam czy nie szkoda Wam czasu na tamte wątki?
Mi szkoda czasu na tak wyglądające i działające forum.


Marku skoro zrobiłeś OT to ja też sobie pozwolę...

Przykro, że ikonie polskiego kajtsurfingu szkoda czasu na wypowiedzenie się w tak ważnej sprawie.
Po stokroć ważniejszej niż Fordów kasa i inne foile. I nie tłumaczą Cię "przepychanki" i "wygląd" forum.
Forum jest jakie jest i innym nie będzie. Fakt, poziom postów w tych wątkach był różny.
Jednak to, że były "hot" świadczy o tym, że są tacy, których ten temat poruszył.
Najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych koleżanek i kolegów, którzy tak jak Ty i my zarazili się tym wspaniałym sportem.

Fakt, że nikt ze sfery biznes/profi/wyjadacze poza Ziomkiem, wenzelem, przemijasem, onzo i apekiem nie włączył się w dyskusję świadczy przynajmniej o znieczulicy w branży.
A może o czymś więcej...

Pozdrawiam, K

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2013, 10:30

Krzysztof-L pisze:A może o czymś więcej...


Każdy ma swój rozum i przy tym zostańmy. Bracuru został chyba trochę społecznie na straży roztropności kolejnych akcji Fuu1, a Fuu1 niech się cieszy że kulisy poszukiwań nie zostały do końca upublicznione.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post22 wrz 2013, 10:37

[quote="Krzysztof-L"][quote="BraCuru"]
De facto przejrzałem dwa hot topiki o wypadku na molo i IKO i wiecie co? Napiszę po chłopsku: gówno!
Kilkanaście stron, rad, analiz, pomysłów, promocji, autopromocji, słownych przepychanek, błyskotliwych odpowiedzi, podejrzeń itd. Czy coś z tego wynikło? Czy ktoś coś zrobi? Nic. Zero. Nada.
/quote]
Otóż wynikło i to bardzo dużo. Dzięki tej burzliwej i miejscami chamskiej wymianie poglądów i doświadczeń na temat bezpieczeństwa pływania, szkolenia a w szczególności umiejętności stosowania i użytkowania systemów bezpieczeństwa w rożnych warunkach i sytuacjach, nie tylko początkujący uzyskali wiele cenny informacji, o których nie usłyszeliby na szkoleniach wg IKO.
Rozumiem tych, którzy nie zabierali głosu, bo atmosfera dyskusji była nieprzyjemna dzięki samozwańczemu moderatorowi, bo dla wielu był oczywisty i niejednokrotnie omawiany, ale wypadek w Chałupach był przyczynkiem do wywołanie u wielu refleksji.
Ważne jest, aby to środowisko pływających samo wyciągnęło z tego wnioski poprawiające bezpieczeństwo pływania i aby nie zrobili tego za nich urzędnicy tak jak zrobili to w Belgii.

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post23 wrz 2013, 11:37

Krzysztof-L pisze:
BraCuru pisze:De facto przejrzałem dwa hot topiki o wypadku na molo i IKO i wiecie co? Napiszę po chłopsku: gówno!


Nie cały wątek był gównem :idea:
Przepychanki itp, forma wypowiedzi i uszczypliwości to jedno, ale pomiedzy wierszami i w wielu wypowiedziać było sporo ciekawych uwag i spostrzerzeń, które na pewno przysłużą sie poprawie bezpieczenstwa i umiejętności tym, ktorzy bądą potrafili wyciagnąć z tego wnioski.

W tamtych watkach, może było gówno :), ale nie rodzaj wręcz nienawiści jak tutaj (na temat Egipskiej wyprawy mam swoje zdanie i to kiepskie pomimo co by nie bylo szacunu dla Fuu1, bo czy tam rekiny były czy nie i inne kwiatki to mnie by na to stac nie było).
A chłopcy jak to chlopcy, mali czy duzi lubia postroszyć piorka, ale nawet po tak obfitych "wymianach poglądów", ja osobiście mam do tych chwilowych awantur podejście typu było minęło i nawet z najbardziej zagorzałymi adwersarzami moge piwko wypić i to ja stawiam :idea:

Rezczywiście szkoda, ze sporo ludzi z biznesu nie zabrało glosu tylko woda w usta, czy odmienne zdanie od kogos z branży mogło by zaszkodzić w biznesie i kontaktach?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2013, 08:17

TomekS pisze:Rezczywiście szkoda, ze sporo ludzi z biznesu nie zabrało glosu tylko woda w usta, czy odmienne zdanie od kogos z branży mogło by zaszkodzić w biznesie i kontaktach?


..dziwisz się?
jak się bawisz z .. - zawsze się ubrudzisz..
anonimowym to nie zaszkodzi - działającym w kite branży jednak może :idea:

peace
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2013, 13:32 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2013, 05:48

Krzysztof-L pisze:Otóż wynikło i to bardzo dużo. Dzięki tej burzliwej i miejscami chamskiej wymianie poglądów i doświadczeń na temat bezpieczeństwa pływania, szkolenia a w szczególności umiejętności stosowania i użytkowania systemów bezpieczeństwa w rożnych warunkach i sytuacjach, nie tylko początkujący uzyskali wiele cenny informacji, o których nie usłyszeliby na szkoleniach wg IKO.


Od tego jest forum, nie :?:

Co do Janka i jego rekordów, nie rozumiem czemu jakakolwiek osoba z "branży" miałaby się odzywać w temacie który jest zupełnie poza nią. Z tego co wiem, Janek od jakiegoś czasu nie jest już kursantem i podejmuje samodzielnie odpowiedzialność za swoje decyzje.

peace

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post25 wrz 2013, 10:10

przemass pisze:
Krzysztof-L pisze:Otóż wynikło i to bardzo dużo. Dzięki tej burzliwej i miejscami chamskiej wymianie poglądów i doświadczeń na temat bezpieczeństwa pływania, szkolenia a w szczególności umiejętności stosowania i użytkowania systemów bezpieczeństwa w rożnych warunkach i sytuacjach, nie tylko początkujący uzyskali wiele cenny informacji, o których nie usłyszeliby na szkoleniach wg IKO.


Od tego jest forum, nie :?:

Co do Janka i jego rekordów, nie rozumiem czemu jakakolwiek osoba z "branży" miałaby się odzywać w temacie który jest zupełnie poza nią. Z tego co wiem, Janek od jakiegoś czasu nie jest już kursantem i podejmuje samodzielnie odpowiedzialność za swoje decyzje.

peace


Przemass, proszę cytuj poprawnie - ja tego nie napisałem :hand:

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2013, 02:38

Ciekawi mnie jak ludziom z branży może zaszkodzić ten sukces?
Widać branża strasznie spięta.
Co branżę tak spina?

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post08 paź 2013, 06:49

Zimas chcial kiedys robic taki
"rekord Guinness'a" ale z tego co kojarze
wspominal o obowiazkowej asekuracji,
zastanawiajace ?

Pozdro...

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 paź 2013, 17:09

A ja bym nie chciał, ani pobijać rekordu, ani brać udziału w zawodach, ani mieć nie wiadomo co i pałować się z czymkolwiek.
Najchętniej wchodzę do wody jak mi ktoś napompuje latawiec, w szczególności nie mój -wtedy mój się nie niszczy i nie muszę pracować na drugi.

soko
Posty: 37
Rejestracja: 13 mar 2012, 07:21
 
Post12 paź 2013, 23:25

Gdzie można pobrać te pliki .gpx z Etrexów? ze strony Guinessa? Ze strony Jana Lisewskiego? bo nie umiem znaleźć.
Zbierane były w interwale czasowym, czy odległościowym?

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 paź 2013, 00:17

Piki zostały w serwisie sczytane i wysłane do Ginesa, a także trzeba było wypełniać różne formularze w obcym języku
i było w nich milion głupich pytań np: "Jak zaobserwowałeś ilość zawodników"
Napisałem, że: Ręką. Poklepałem go po ramieniu i miałem pewność, że to nie zwidy.
Inna grupa osób miała inne formularze, które miały inne pytania na przykład na temat tej pierwszej grupy świadków.
Takie czary.

Masz kontakt do Janaka na jego stronie. Zapytaj go, czy je gdzieś umieścił.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości