Awaryjne zszycie linki

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 390
Rejestracja: 12 cze 2008, 15:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Cabrinha Crossbow
Lokalizacja: Wroc
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2013, 20:13

Jest taka sytuacja. Byłem przezaglowany i strzeliła jedna linka nosna, bar cabrinha, nie mam zapasu, jestem na Krecie, a pływać się chce. Nie będę przecinal i skracal pozostałych a jak użyje supla to skróce linke i tak się nie da. Myślałem żeby ja zszyc awaryjnie, chociaż na dzień, dwa pływania. Ktoś próbował takich eksperymentów? A, wiem ze to hard core, pytam czy ktoś próbował i się udało.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2013, 20:39

Cudów nie osiągniesz. Niektóre linki się da szplajsować, ale to jest trudne.

phpBB [video]


http://kiteracing.com/Splicing_Lines.html

Jak się nie da szplajsować, to musisz zrobić koszulki i połączyć dwie linki tak jak się łączy przedłużki.

phpBB [video]


Bez wizyty w żeglarskim się raczej nie obejdzie. Jak znajdziesz jakiś to kup linkę poliestrową w oplocie jakieś 2-3mm i wyjmij rdzeń z oplotu. Ten oplot będzie Twoją koszulką. Załóż koszulki tak jak na filmie powyżej i zrób pętelki. Połącz potem te kawałki linki, a następnie dorób przedłużkę z dyneemy (co najmniej 3mm, żeby węzły jej nie zniszczyły) z żeglarskiego jak na pierwszym filmie.

Tylko to wszystko są tymczasowe naprawy i nie ma na to żadnej gwarancji, więc jakieś skoki czy zabawy daleko od brzegu odpadają.

Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 390
Rejestracja: 12 cze 2008, 15:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Cabrinha Crossbow
Lokalizacja: Wroc
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2013, 07:18

Dzięki, zawsze to jakiś pomysł.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości