Kursy IKO na papierze a rzeczywistosc na spotach

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
danieli68
Posty: 164
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:50
Deska: North Jaime, SU-2 SPLIT
Latawiec: Radar, Switchblade, Roca
Lokalizacja: Myszków
Dostał piwko: 2 razy
 
Post12 wrz 2013, 20:29

adugadu pisze:Jeżeli mogę się spytać, może ktoś mi to wytłumaczy ?? czemu szkółki piszą np. iko 1+2=8h a w rzeczywistości jest to 4h, bo wejścia do wody przeważnie są po 2h i tak są rozliczane. Niby wszystko jest ok, ale wejścia są 2 osobowe co nam daje 1h z latawce + 1h bezczynnego siedzenia w wodzie. Czyli de facto przeciętny kursant ma 4h wylatane + 4h wystane :D. Nie jest to kuriozum :) robienie ludzi w ..........balona?. Ja też tak byłem wpuszczony w kanał teraz jak znajomi pytają się co maja robić gdzie iść, mówię nie wiem :naughty:


jak pisałem kilkanaście postów wcześniej - my wchodziliśmy w cztery osoby z jednym latawcem a miały być grupki max 2 osoby zgodnie z reklamą szkółki...

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post12 wrz 2013, 20:41

Kisiel pisze: ale niestety są jeżeli chodzi o "przyjezdnych" po kursach na zatoce.. np koleś ma trapez mystica..ubiera go zapina click.. a ja się pytam dlaczego nie zapina dolnego paska przechodzącego pod hakiem ?? a on na to, że instruktor mu powiedział, ze to niepotrzebne .. :clap: brawa dla instruktora.. za głupotę


Ziomek pisze:..akurat ten pasek, to pierwsza rzecz, którą odcinam, zanim jeszcze metkę zdejmę, mam Ci tłumaczyć dlaczego - czy w swojej "mądrości" wydedukujesz sobie sam?

peaca


Jak już wcześniej pisałem na poprzedniej stronie obcinanie paska wydaje mi się mało rozsądne, trafiłem na trapez mystic co sam click się wypinał, więc Darku powodzenia życzę oby się nie wypiął przy deadmanie na ten przykład :mrgreen:

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2013, 23:18

niektorym sie wydaje ze po iko2 to juz sie bedzie nie wiadomo co robic. polecam zapoznanie sie z programem:
iko1
http://www.ikointl.com/iko.php?page=dis ... nu_area=30
iko2
http://www.ikointl.com/iko.php?page=int ... nu_area=30
fajnie znac program przed zakupem kursu. rzeczywiscie jest tak ze kurs iko2 konczy sie tam gdzie wlasciwie zaczyna sie zabawa.

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2013, 23:43

adugadu pisze: robienie ludzi w ..........balona?. Ja też tak byłem wpuszczony w kanał teraz jak znajomi pytają się co maja robić gdzie iść, mówię nie wiem :naughty:


Tego nikt nie wie, bo oferty są fizyce wbrew.
Ale najgorsze masz za sobą.
Teraz, kiedy jest zimno, pada deszcz i jest wiatr
(zwane dalej dobrymi warunkami do nauki)
chętni nie przychodzą czwórkami.

Jeśli 8 godzin spędziłeś na kursie, to teoretycznie masz jeszcze dwie zapasu w ramach IKO 1+2
Zapraszam do mnie. Poprawimy.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2013, 11:27

danieli68 pisze:
adugadu pisze:Jeżeli mogę się spytać, może ktoś mi to wytłumaczy ?? czemu szkółki piszą np. iko 1+2=8h a w rzeczywistości jest to 4h, bo wejścia do wody przeważnie są po 2h i tak są rozliczane. Niby wszystko jest ok, ale wejścia są 2 osobowe co nam daje 1h z latawce + 1h bezczynnego siedzenia w wodzie. Czyli de facto przeciętny kursant ma 4h wylatane + 4h wystane :D. Nie jest to kuriozum :) robienie ludzi w ..........balona?. Ja też tak byłem wpuszczony w kanał teraz jak znajomi pytają się co maja robić gdzie iść, mówię nie wiem :naughty:


jak pisałem kilkanaście postów wcześniej - my wchodziliśmy w cztery osoby z jednym latawcem a miały być grupki max 2 osoby zgodnie z reklamą szkółki...


ale chcesz, żeby instruktorzy wyjaśnili metodykę czy jak? Na całym świecie uczy się w 2-3 osobowych grupkach, indywidualne szkolenie to co innego. 4 osoby to już przesada i rzeczywiście ściema. Przyznać jednak muszę, że z mojego dawnego doświadczenia instruktorskiego wynika, że nawet jeśli ktoś jest w parze w wodzie i akurat nie trzyma latawca to też się uczy. Podpatrując kogoś możemy wyłapać bardzo wiele, więc to nie do końca jest tak, że te 4h dzielą się na 2x2h.

jacamakajta pisze:
Ziomek pisze:..akurat ten pasek, to pierwsza rzecz, którą odcinam, zanim jeszcze metkę zdejmę, mam Ci tłumaczyć dlaczego - czy w swojej "mądrości" wydedukujesz sobie sam?

peaca


Jak już wcześniej pisałem na poprzedniej stronie obcinanie paska wydaje mi się mało rozsądne, trafiłem na trapez mystic co sam click się wypinał, więc Darku powodzenia życzę oby się nie wypiął przy deadmanie na ten przykład :mrgreen:


to może należało wymienić trapez skoro nie zapinał się co jest chyba jego jedną z podstawowych funkcji?

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post13 wrz 2013, 13:21

onzo pisze:
jacamakajta pisze:
Ziomek pisze:..akurat ten pasek, to pierwsza rzecz, którą odcinam, zanim jeszcze metkę zdejmę, mam Ci tłumaczyć dlaczego - czy w swojej "mądrości" wydedukujesz sobie sam?

peaca


Jak już wcześniej pisałem na poprzedniej stronie obcinanie paska wydaje mi się mało rozsądne, trafiłem na trapez mystic co sam click się wypinał, więc Darku powodzenia życzę oby się nie wypiął przy deadmanie na ten przykład :mrgreen:


to może należało wymienić trapez skoro nie zapinał się co jest chyba jego jedną z podstawowych funkcji?


On się zapinał na początku, tylko po iluś tam pływaniach okazało że się sam wypina. Wymienić nie dało rady więc poszedł w świat hej więc nie bój żaby kolego :mrgreen:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2013, 18:28

Kisiel pisze: ale niestety są jeżeli chodzi o "przyjezdnych" po kursach na zatoce.. np koleś ma trapez mystica..ubiera go zapina click.. a ja się pytam dlaczego nie zapina dolnego paska przechodzącego pod hakiem ?? a on na to, że instruktor mu powiedział, ze to niepotrzebne .. :clap: brawa dla instruktora.. za głupotę


Ziomek. pisze:..akurat ten pasek, to pierwsza rzecz, którą odcinam, zanim jeszcze metkę zdejmę, mam Ci tłumaczyć dlaczego - czy w swojej "mądrości" wydedukujesz sobie sam?

peaca



Z tym paskiem to jest tak niektórym on przeszkadza innym się przydaje. Ziomkowi przeszkadza bo jak sie tapla w palikach to lubi szybko trapez zdjąć. Ja np wole mieć zapięty pasek bo zdarzyło się nie raz jadąc na backside do fali że mi się wypiął trapez, a ze pasek mam to wystarczyło zjechać z fali obrócić się zapiać sobie trapez i dalej jazda ....

aa kursu IKO nie mam, a w Karwii raczej rzadko pływam ;)

Awatar użytkownika
jashaka
Posty: 259
Rejestracja: 05 mar 2008, 19:34
Deska: F-one signature 5'10''
Latawiec: Wainman Hawaii
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2013, 21:16

'' aa kursu IKO nie mam,''
Mogę Tobie udzielić :D :wink:

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post14 wrz 2013, 08:13

takich bez kursu to jest bardzo wielu ,na ogół są to osoby dla których kite to jest pasja a nie chwilowe zauroczenie :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2013, 11:19

apek pisze:popisujesz się coraz głupszymi wpisami, na szczęście ..


..na szczęście nigdy nie osiągnę poziomu kontrdyskutanta :thumb:

jacamakajta pisze:Jak już wcześniej pisałem na poprzedniej stronie obcinanie paska wydaje mi się mało rozsądne, trafiłem na trapez mystic co sam click się wypinał, więc Darku powodzenia życzę oby się nie wypiął przy deadmanie na ten przykład :mrgreen:


..zrobiłem w swoim życiu ostrożnie szacuję z 4 tys deadmanów i odpukać - jeszcze się nic nie wypięło :hand:
na podstawie tego doświadczenia oceniam , że ryzyko wypięcia POPRAWNIE :idea: zapiętego clickera jest znikome ..
uwierz mi - są gorsze przypadki - np urwanie linki depowera przy przekładaniu baru za plecami 6 m nad wodą.. o "głębokości" cudzysłowialnej..


adugadu pisze:Jeżeli mogę się spytać, może ktoś mi to wytłumaczy ?? czemu szkółki piszą np. iko 1+2=8h a w rzeczywistości jest to 4h, bo wejścia do wody przeważnie są po 2h i tak są rozliczane. Niby wszystko jest ok, ale wejścia są 2 osobowe co nam daje 1h z latawce + 1h bezczynnego siedzenia w wodzie. Czyli de facto przeciętny kursant ma 4h wylatane + 4h wystane :D. Nie jest to kuriozum :) robienie ludzi w ..........balona?. Ja też tak byłem wpuszczony w kanał teraz jak znajomi pytają się co maja robić gdzie iść, mówię nie wiem :naughty:


..toteż polecam kursy "do skutku"
nie musisz stać z taghojerem i liczyć minuty
a następnie różniczkować przez zmienne - ile osób , ile latawców, ile na plaży, ile przy czterech i pó łwęzłąch, ile w lajkrze a ile bez..
płącisz za to czego się nauczyłeś - a nie za łowienie ryb z latawcem w wodzie..
dla instruktora jest to mniej komfortowa sytuacja - bo musi się wziąć do roboty :? i wykazać EFEKTYWNOŚCIĄ :hand:
znam sporo instruktorów którzy ..odmawiają pracy na efekt :roll: :wink:

harnaś pisze:takich bez kursu to jest bardzo wielu ,na ogół są to osoby dla których kite to jest pasja a nie chwilowe zauroczenie :wink:


..mój , wydawało mi się przyzwoity, poziom dedukcji zbyt jednak niski jest, by wyłapać jakikolwiek związek przyczynowo/skutkowy w powyższym stwierdzeniu..
ale takowy musi istnieć, gdyż piwka się posypały :hand:

peace

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post14 wrz 2013, 13:35

Ziomek. pisze:..zrobiłem w swoim życiu ostrożnie szacuję z 4 tys deadmanów i odpukać - jeszcze się nic nie wypięło :hand:

...z całym szacunkiem mistrzu, ale to żaden powód żeby innym doradzać odcięcie paska :hand:

Ziomek. pisze:na podstawie tego doświadczenia oceniam , że ryzyko wypięcia POPRAWNIE :idea: zapiętego clickera jest znikome ..

teraz mi rozjaśniłeś :idea: we łbie :think: najwyraźniej zapinałem NIEPOPRAWNIE :lol: następnym razem poproszę o instrukcję, dzięki :hand:

koniec tematu z mojej strony :mrgreen:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post14 wrz 2013, 14:01

Ziomek. pisze:na podstawie tego doświadczenia oceniam , że ryzyko wypięcia POPRAWNIE :idea: zapiętego clickera jest znikome ..


Co do clickera, to niestety potwierdzam - u kumpla wypiął się ze 2-3 razy, z czego 1 raz byłem świadkiem (Mystic Code), ale np. u mnie od 3 lat zero problemów z tym systemem w 3 różnych trapezach Mystica (Dragon Shield, Warrior II, Shadow). Także różnie z clickerami bywa, dlatego ten pasek wg mnie wcale nie jest złym rozwiązaniem, dodatkowo dzięki niemu nie występuje podnoszenie się trapezu i wbijanie w żebra, co np. zdarzało mi się kiedyś na Dragon Shieldzie jak jeszcze sugerowałem się opiniami Ziomka i paska nie używałem :wink:
Ziomek. pisze:mój , wydawało mi się przyzwoity, poziom dedukcji zbyt jednak niski jest, by wyłapać jakikolwiek związek przyczynowo/skutkowy w powyższym stwierdzeniu..
ale takowy musi istnieć, gdyż piwka się posypały

piwka się posypały bo weekend mamy :wink: i czas na odstresowanie <piwo>

Awatar użytkownika
Kober
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2012, 03:53
Deska: Aboards Glider, Z-series
Latawiec: Gin Uru, Zulu, Yeti X19
Lokalizacja: USA NJ
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 wrz 2013, 21:23

Temacik warty czytania .... spoko info sie posypalo na tychparu stronach ....
W kwietniu bede na kusie instruktorow IKO .... mam nadzieje ze warto ....


Co do wypiecia ... Mystic Worrior II dal mi wiele razy powod do nerwow ... przypadkowe wypiecia byly bardzo czeste , raz niestety skonczylo sie to dosc zle dla mnie ....

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 wrz 2013, 10:46

jacamakajta pisze:teraz mi rozjaśniłeś :idea: we łbie :think: najwyraźniej zapinałem NIEPOPRAWNIE :lol: następnym razem poproszę o instrukcję, dzięki :hand:


..zawsze możesz przerzucić się np na DaKine'a :hand:

masz pasek - rób z nim co chcesz :idea:
- można u Celarka nawet doszyć kolejny lub trzy - oddam swoje darmo :thumb:

jeśłi komuśpomaga w czymkolwiek :thumb:
jasne - niech używa
mi się:
a) clicker nie wypina - NIGDY :idea:
b) nie wżyna nic w żebra
c) ..po fali jak wiadomo powszechnie nie umiem pływać :wink:

więc ODCINAM :hand:

mi zdarzyło się kilka razy, że szybkie zerwanie z siebie trapezu było nieodzowne i było już jedynym sposobem na uwolnienie się ze wszystkiego..
wolę ten komfort psychiczny..



peace

Awatar użytkownika
adugadu
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2010, 14:22
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 4 razy
 
Post16 wrz 2013, 11:42

march_in pisze:niektorym sie wydaje ze po iko2 to juz sie bedzie nie wiadomo co robic. polecam zapoznanie sie z programem:
iko1
http://www.ikointl.com/iko.php?page=dis ... nu_area=30
iko2
http://www.ikointl.com/iko.php?page=int ... nu_area=30
fajnie znac program przed zakupem kursu. rzeczywiscie jest tak ze kurs iko2 konczy sie tam gdzie wlasciwie zaczyna sie zabawa.


Przeczytałem specyfikację IKO 1 i 2 i jestem przerażony ile nie było na kursie.


onzo pisze:ale chcesz, żeby instruktorzy wyjaśnili metodykę czy jak? Na całym świecie uczy się w 2-3 osobowych grupkach, indywidualne szkolenie to co innego. 4 osoby to już przesada i rzeczywiście ściema. Przyznać jednak muszę, że z mojego dawnego doświadczenia instruktorskiego wynika, że nawet jeśli ktoś jest w parze w wodzie i akurat nie trzyma latawca to też się uczy. Podpatrując kogoś możemy wyłapać bardzo wiele, więc to nie do końca jest tak, że te 4h dzielą się na 2x2h.


Nie mam nic przeciwko 2 czy 3 osobowym składzie, ale rozliczanie powinno być per osobowa, czyli jak w wodzie były 2 osoby i siedziały 2h to powinno być rozliczone 2x1h dla każdej z osób, wtedy zamiast 4h nauki praktycznej byłoby 8h, może wpłynęłoby to na wzrost bezpieczeństwa na spotach, może iko1 byłoby robione od desko do deski IKO1- rozumiecie więcej czasu. Nie byłoby "Parcia na szkło" aby kursanta wsadzić do wody, postawić na deskę.

Układ godzinowy kursów wzięty z czapy, w jednej ze szkółek jest 4h na iko1 i 4h na iko2.

ziomek pisze:..toteż polecam kursy "do skutku"
nie musisz stać z taghojerem i liczyć minuty
a następnie różniczkować przez zmienne - ile osób , ile latawców, ile na plaży, ile przy czterech i pó łwęzłąch, ile w lajkrze a ile bez..
płącisz za to czego się nauczyłeś - a nie za łowienie ryb z latawcem w wodzie..
dla instruktora jest to mniej komfortowa sytuacja - bo musi się wziąć do roboty :? i wykazać EFEKTYWNOŚCIĄ :hand:
znam sporo instruktorów którzy ..odmawiają pracy na efekt :roll: :wink:


Piękne słowa czy Twoja szkółka kieruje się takimi zasadami?.
Jeżeli tak to super sprawdzę to jako ukryty kursant. Po kursie wszystko osobiście Ci opowiem. OK?


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron