?vegas?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 paź 2013, 18:09

jaki to może być rocznik :?:
Załączniki
vegas.jpg
vegas.jpg (163.81 KiB) Przejrzano 3657 razy

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post28 paź 2013, 18:15

2007

jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 paź 2013, 18:19

dzięki

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 paź 2013, 10:38

najgorszy z możliwych ;)

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 paź 2013, 12:17

Powiedział co wiedział :hand:

Awatar użytkownika
kfiecien
Posty: 865
Rejestracja: 16 sie 2007, 14:47
Deska: flexifoil hadlow free/wakestyl
Latawiec: PrimaDonna Vegas Vibe
Lokalizacja: gdynia
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lis 2013, 14:48

onzo pisze:najgorszy z możliwych ;)

może i najgorszy z vegasów ale i tak jakies 100razy lepszy od 95% freeride'owych i 50% freestyle'owych latawców na rynku, dobrze wybija z krawędzi, generuje w sam raz mocy przy kiteloopach, jest stabilny nie przewija się, bezpieczny, a wad ma dużo mniej niż większość wciskanych przez producentów super latawców na 2014 rok, ale wiadomo jak jest trzeba chwalić nowe żeby się sprzedawały a że większość kupujących jest niedoświadczonych to i tak się nie zorientuje ze to szrot, sorrki za offtop nic osobistego tak jakoś mnie naszło bo niejedno cudo testowałem i naprawdę zawieść się można na latawcach które mają mega opinie super zawodników

QBAJ
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2009, 20:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post02 lis 2013, 16:33

Jakby to powiedziec... Lata super. Jakość wykonania tego rocznika tragedia. Mam go kilka lat. Wszystkie zawory tvalve wymienione. Dzięki dystrybutorowi (podziękowania). W tym roku tuba główna złamana w 4 miejscach (szwy nie osłonięte na tipach, słabe nici ?). Acha i latawka bardzo mało pływana. Mam też rocznik 2006 katowany na snowkite - jakość super dla odmiany.

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post02 lis 2013, 19:34

Two pump w roczniku 07' tragedia, sypia sie zawory na potege, takze trzeba sie liczyc z przerobieniem go na pompowanie kazdej tuby osobno,
co oznacza sporo pracy przy tubach poprzecznych (wyciac otwor w materiale tuby poprzecznej, wywalic T-valve , zakleic dziure po nim, i nakleic nowy zawor w dobrym miejscu)
jak ktos nie ma kasy, ale ma wiecej czasu na zabawe i ogarnia na pewno warto bo 07 lata naprawde dobrze, jednak 2013 zdecydowanie lepiej ;)

jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post02 lis 2013, 20:22

dzięki za wszystkie opinie.
mam takiego w idealnym stanie(jeszcze) i zastanawiam się czy go nie sprzedać zanim zaczną się problemy

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2013, 13:20

sam mam set vegasów, więc wiem jak latają. Wiem też, że w 2007 jakość była marna. W 2008 podobnie, ale sporo poprawiono, za to dopiero potem nastąpił przełom. Mam dwa latawce 2010 i są bez porównania lepiej wykonane, zabezpieczone. Po prostu diametralna różnica. Co do tego jak latają to już kwestia bardziej indywidualna. Mi 2007 nie podszedł, może to kwestia trymu.

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post22 lis 2013, 22:50

onzo pisze:sam mam set vegasów, więc wiem jak latają. Wiem też, że w 2007 jakość była marna. W 2008 podobnie, ale sporo poprawiono, za to dopiero potem nastąpił przełom. Mam dwa latawce 2010 i są bez porównania lepiej wykonane, zabezpieczone. Po prostu diametralna różnica. Co do tego jak latają to już kwestia bardziej indywidualna. Mi 2007 nie podszedł, może to kwestia trymu.


Nowsze Vegasy (2013) mają rzeczywiście może lepsze wykonanie, ilość wzmocnień etc. natomiast sam ripstop (mimo, że niby podwójny) jest znacznie gorszej jakości niż chociażby starsze roczniki np. 06 lub 07 (jeśli chodzi o wytrzymałość na wytrzepywanie).
Nie macie problemów z wytrzepana krawedzia spływu? >>pytanie do użytkowników najnowszych Vegasow?
Moj po jednym sezonie wyglada w dwoch miejscach gorzej niz latawce 7letnie :roll:

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2013, 00:13

NEMO pisze:
Nie macie problemów z wytrzepana krawedzia spływu? >>pytanie do użytkowników najnowszych Vegasow?
Moj po jednym sezonie wyglada w dwoch miejscach gorzej niz latawce 7letnie :roll:

Twój vegas był katowany przez poprzedniego właściciela nie-ogara, z kąd to wiem? Z tego co widziałem to był konkretnie szyty , a rozerwanie vegasa o powierzchnie wody jest bardzo trudne lub prawie nie możliwe, zatem wnioskuje , że ktoś przywalił w jakąś ostrą przeszkodę lub wylądował na drzewie.(jeśli latawiec wisi dobrych kilka godzin na drzewie i jego szmata cały czas łopocze to później materiał właśnie jest taki wytrzepany jak u ciebie, sam kiedyś miałem krakse na drzewie zostawilem na nim latawiec na 6 godzin po czym ściągnołem go całego lecz porządnie wytrzepanego). Nie znalazłem żadnego latawca na rynku który by miał tak wzmocnioną krawędź spływu jak Vegas 2013 i 2014 :shock:
W moim egzemplarzu z 2013 po za schodzącą w kilku miejscach farbą to nie widac żadnych śladów używania, zero wytrzepanego materiału itd.
Jedyną rzeczą która sie mi w nim "popsuła" to zaworek deflate który zwyczajnie się wysłużył,a za 60zł wstawie nowy :P

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post23 lis 2013, 01:44

Kubs0n pisze:
NEMO pisze:
Nie macie problemów z wytrzepana krawedzia spływu? >>pytanie do użytkowników najnowszych Vegasow?
Moj po jednym sezonie wyglada w dwoch miejscach gorzej niz latawce 7letnie :roll:

Twój vegas był katowany przez poprzedniego właściciela nie-ogara, z kąd to wiem? Z tego co widziałem to był konkretnie szyty , a rozerwanie vegasa o powierzchnie wody jest bardzo trudne lub prawie nie możliwe, zatem wnioskuje , że ktoś przywalił w jakąś ostrą przeszkodę lub wylądował na drzewie.(jeśli latawiec wisi dobrych kilka godzin na drzewie i jego szmata cały czas łopocze to później materiał właśnie jest taki wytrzepany jak u ciebie, sam kiedyś miałem krakse na drzewie zostawilem na nim latawiec na 6 godzin po czym ściągnołem go całego lecz porządnie wytrzepanego). Nie znalazłem żadnego latawca na rynku który by miał tak wzmocnioną krawędź spływu jak Vegas 2013 i 2014 :shock:
W moim egzemplarzu z 2013 po za schodzącą w kilku miejscach farbą to nie widac żadnych śladów używania, zero wytrzepanego materiału itd.
Jedyną rzeczą która sie mi w nim "popsuła" to zaworek deflate który zwyczajnie się wysłużył,a za 60zł wstawie nowy :P



Poprzednik przemielił go w przyboju stad szycie, natomiast zastanawia mnie ten wytrzepany material, bo chocby nawet o niego nie dbal i zostawial na plazy nie przysypany to jest to latawiec tylko jednoroczny :doh:
Rzeczywiscie sama krawedz spływu jest mistrzowsko wzmocniona, chodziło mi o materiał przed krawedzia.
Jak chcesz zaworek deflate Northa to nie kupuj jak bede w Gdyni za 2 tyg dam Ci bo mam 2, chyba, że Ci sie spieszy ;)
Pzdr Nemo

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2013, 11:57

Mam podobne znaki zapytania w stosunku do materiału z którego ostatnio produkuje się latawce.
Stare Rhino ma wzmocnioną krawędź i wygląda jak roczny Vegas. Różnica wieku 7lat.
Ktoś naprodukował lipnego materiału. Powinien iść za kraty, a dostanie Nobla z ekonomii.

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post24 lis 2013, 21:07

mandaro pisze:Mam podobne znaki zapytania w stosunku do materiału z którego ostatnio produkuje się latawce.
Stare Rhino ma wzmocnioną krawędź i wygląda jak roczny Vegas. Różnica wieku 7lat.
Ktoś naprodukował lipnego materiału. Powinien iść za kraty, a dostanie Nobla z ekonomii.


Zostaw może noble a skup się na podstawach ekonomii : http://en.wikipedia.org/wiki/Planned_obsolescence


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości