Planowane zmiany w obrębie zatoki puckiej.

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 gru 2013, 14:13

W czwartek 19.12.2013 odbędzie się spotkanie w Urzędzie Morskim w Gdyni w sprawie zmian w obrębie zatoki puckiej
Ktoś się wybiera ? Ja postaram się byc :thumb:

G2N
Posty: 49
Rejestracja: 07 wrz 2013, 01:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: RRD Vision '13
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 gru 2013, 15:16

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku na facebooku:
Zatoka Pucka jest i będzie otwarta dla surferów i żeglarzy. Dzięki planom ochrony zyska natura i turystyka.
W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o zamknięciu Zatoki Puckiej dla sportów wodnych. Informacje te związane są z trwającymi obecnie pracami nad planami ochrony dla obszarów Natura 2000, obejmujących teren Zatoki Puckiej i Półwyspu Helskiego (obszary Natura 2000: PLH220032 Zatoka Pucka i Półwysep Helski oraz PLB220005 Zatoka Pucka). Plany ochrony przygotowuje Instytut Morski na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni.
Należy podkreślić, że projekty planów nie przewidują wprowadzania zakazu uprawiania sportów wodnych, takich jak surfing czy żeglarstwo na wodach Zatoki Puckiej. Takie formy sportów wodnych nie stanowią zagrożenia dla przyrody Zatoki. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku jako instytucja odpowiedzialna za nadzór nad obszarami Natura 2000 w części lądowej uczestniczy w pracach nad planami ochrony. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się pogodzić potrzeby ochrony środowiska i turystyki.
Wstępne wersje planów (o czym informowaliśmy na naszym profilu parę tygodni temu) są udostępnione na stronie internetowej Instytutu Morskiego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi ustaleniami projektów planów oraz składania uwag:
http://im.gda.pl/zaklad-ekologii-wod/pr ... /materialy


I następny post:

Zatoka Pucka jest i będzie otwarta dla żeglarzy i surferów. Dzięki planom ochrony zyska natura i turystyka. Takie formy sportów wodnych nie stanowią zagrożenia dla przyrody Zatoki. Chronione będą jedynie fragmenty Zatoki np tarliska w ujściu rzek Płutnicy i Redy... Plan ochrony uporządkuje sytuację i wyznaczy ramy bezkonfliktowego korzystania z akwenu. Wszystkich zapraszamy do dyskusji po wcześniejszym zapoznaniu się z materiałami: http://bit.ly/ZatPucka


Źródełka:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 016&type=1
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... permPage=1

:thumb:

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post13 gru 2013, 16:34

Kubs0n pisze:W czwartek 19.12.2013 odbędzie się spotkanie w Urzędzie Morskim w Gdyni w sprawie zmian w obrębie zatoki puckiej
Ktoś się wybiera ? Ja postaram się byc :thumb:


Idealna okazja abyś zaprezentował zdjęcia jak to panowie ekolodzy zaopiekowali się ryfem fok
viewtopic.php?f=7&t=16016&start=16080

:mrgreen:

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 gru 2013, 17:52

Keep calm and wait for wind.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post13 gru 2013, 19:18

Dzisiaj w Faktach byl material poswiecony planowanym zmianom, jak tylko pojawi sie on na stonie Faktow dam link tutaj.

Edit: juz sie pojawil: http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60 ... 79484.html
Ostatnio zmieniony 13 gru 2013, 20:49 przez Fordon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post13 gru 2013, 19:25

Mają niby pogodzić byt zwierząt i byt człowieka zamykajac srodkowa strefe zatoki.
Kurcze szkoda. Wychodzi na to ze pierwszy i jedyny raz bylem w tym roku na rewie.
Dali polizac lizaczka i zabiorą :(

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 gru 2013, 19:55

A żeby egzekwować prawo i pilnować żeby w zakazanej strefie nikt nie pływał to będą zapierdalać motorówą na pełnej pycie i to już ptakom i 'zielonym debilom' nie będzie przeszkadzało :D Co to za debilny kraj jest… szkoda gadać...

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post13 gru 2013, 20:56

szed pisze:A żeby egzekwować prawo i pilnować żeby w zakazanej strefie nikt nie pływał to będą zapierdalać motorówą na pełnej pycie i to już ptakom i 'zielonym debilom' nie będzie przeszkadzało :D Co to za debilny kraj jest… szkoda gadać...


Nic dodać ni ująć :thumb: :thumb:

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post13 gru 2013, 20:59

Pozostaje nam nadzieja, ze nawet jak to prawo wprowadza, to bedzie to "martwe prawo" i nie bedzie rygorystycznie egzekwowane. Poza tym po obejrzeniu w/w reportazu i przeczytaniu tego co jeden z uzytkownikow forum wyciagnal ze strony facebooka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku mam nadzieje, ze w praktyce wiele sie nie zmieni w porownaniu do tego co jest teraz, Mam rowniez nadzieje, ze uwzglednia Windsurferow i Kitesurferow i wprowadza sensowne poprawki. Ogolnie ja bym sie narazie tym nie martwil, nie martwil na zapas. No i macie racje, jest tam wiele bezsensownych, przeczacych samym sobie przepisow. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post13 gru 2013, 23:52

Nie można lekceważyć zagrożenia. Ptasi terroryści są silni. Na śródlądziu już pokazali co potrafią. Pod hasłem ochrony rzadkich gatunków ptaków, doprowadzi do spuszczania wody ze sztucznych zbiorników już w połowie lata. Tragicznie wyglądają odsłonięte po spuszczeniu wody dna zbiorników pełne padłych organizmów wcześniej na nich żyjących. Od dwóch lat takie obrazki już we wrześniu widać od Soliny do Mietkowa, a regulacje prawne zmuszające gospodarzy zbiorników do działania, zostały wprowadzone bez rozgłosu, a zatem przy niewiedzy i bez sprzeciwu wędkarzy, żeglarzy i innych korzystających z tych akwenów.

Kucza
Posty: 82
Rejestracja: 06 kwie 2012, 15:07
Latawiec: Bandit III 11m2
 
Post13 gru 2013, 23:57

Po obejrzeniu faktów na stronie tvn od razu wszedłem na kiteforum, żeby odnaleźć tę dyskusję która, założyłem z góry, się odbywa. Jak widać, słusznie założyłem ale po przeczytaniu kilku artykułów, wywiadów (np. ten z urzędnikiem UM - http://norda24.pl/wydarzenia/item/896-p ... ckiej.html) jak i przejżeniu materiałów projektu Natura 2000 (zacząłem i skończyłem na liście autorów która przypomina Credits z wielko budżetowej Hollywodzkiej produkcji) cisną mi się same K.U.R.W.Y na usta i Bardzo Wiele kosztuje mnie, że tylko raz użyłem tego bardzo bliskiego mi a powszechnie uznawanego za wulgarne, słowa. Nie chcę powtarzać rzeczy które zostały już powiedziane, z wieloma się zgadzam z kilkoma się nie zgadzam, ale chciałbym podkreślić, że bardzo ważne jest, żebyśmy w nadchodzących wyborach wybrali człowieka który pozwalnia połowę tych - tu będę starał się nikogo nie obrazić - niereformowalnych betonowych i mało inteligentnych urzędników państwowych (Betonów) którzy siedzą nam w kieszeniach i myślą, że MY TU JESTEŚMY DLA NICH. Teraz ciskam bardzo brzydkimi słowami na lewo i prawo starając się żadnego nie napisać publicznie, żeby niezaniżając poziomu wypowiedzi powiedzieć ważną rzecz:

Kieruje to głównie do osób które po prostu nie głosują bo "nie ma na kogo"...

Głosujcie na JANUSZA PALIKOTA ponieważ jest JEDYNĄ NADZIEJĄ na ZMIANY W TYM ZUPEŁNIE OBCYM MOJEJ MENTALNOŚCI KRAJU(Twojej też?)!!!!!!!!!!!

Aha... nie jestem związany z Twoim Ruchem - jest to jedynie prezentacja osobistych poglądów - prosto z serca.

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2013, 01:36

Kucza pisze:Głosujcie na JANUSZA PALIKOTA........................ prosto z serca.


fiu fiu :doh:


:stop: :spam:

G2N
Posty: 49
Rejestracja: 07 wrz 2013, 01:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: RRD Vision '13
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 gru 2013, 03:14

Kucza pisze:Kieruje to głównie do osób które po prostu nie głosują bo "nie ma na kogo"...

Głosujcie na JANUSZA PALIKOTA ponieważ jest JEDYNĄ NADZIEJĄ na ZMIANY W TYM ZUPEŁNIE OBCYM MOJEJ MENTALNOŚCI KRAJU(Twojej też?)!!!!!!!!!!!

Aha... nie jestem związany z Twoim Ruchem - jest to jedynie prezentacja osobistych poglądów - prosto z serca.


Yyyyyyyyy, what :O

Wysłane z mojej Xperii za pomocą Tapatalk 2

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2013, 08:52

Dokładnie tak jak pisze Apek, na śródlądziu już pokazali co potrafią. Zobaczcie sobie co zrobili z jednym z najlepszych spotów w południowej Polsce (z Turawą):
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /131219884
I mają gdzieś, że ludzie tam zainwestowali ogromne pieniądze, pobrali kredyty na ośrodki wypoczynkowe, etc.. Mają też gdzieś, że m.in. przez niskie stany wody rozwijają się szybciej sinice w lecie. Generalnie ten piękny zbiornik zamienili w jeden wielki SYF! Ale ptaki są zadowolone…

Większość z nas pewnie myśli 'nie wierzę, że to przejdzie', 'będzie martwe prawo', itd.. Radzę się otrząsnąć i zacząć działać zanim będzie za późno. Ja tam na Zatokę akurat mam dalej niż na inne fajne spoty w południowej Europie więc nie często tam bywam, a jak już to prędzej na Bałtyku ale na miejscu szkółek i miłośników 'summer kite life' na Zatoce, to bym się raczej martwił.

To jest, jak widać po ich czynach, niebezpieczna organizacja. Niebezpieczna dla ludzi przede wszystkim. A żeby było śmieszniej, to krzywdę robią ludziom takim jak my, którzy przyrodę kochają i dbają o nią jak mało kto.

ps. nie myślałem, że kiedykolwiek będę krytykował jakąś organizację dbającą o środowisko naturalne. Ale jak widać nadgorliwość gorsza od … itd.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2013, 08:59

To jest najlepsze :lol:
http://natura2000.gdos.gov.pl/strona/zarzadzanie-siecia

Obszary Natura 2000 mogą stać się istotnym źródłem dochodu i obiektem rozwoju lokalnego. Dotyczy to głównie takich zagadnień, jak:
rozwój turystyki – obszary Natura 2000 to elementy europejskiej sieci ekologicznej z naukowo potwierdzonym dobrym zachowaniem środowiska naturalnego, a co za tym idzie – miejsca znane w całej Europie, dobre do efektywnego biernego i czynnego wypoczynku, co może stanowić czynnik przyciągający turystów,


Niech to powiedzą tym wszystkim, którzy będą zmuszeni teraz zamknąć swoje ośrodki na Turawie i w innych miejscach Polski, za które wezmą się 'ekoterroryści'.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości