TRYMOWANIE BARU

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2014, 14:26

Obrazek

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2014, 14:28

Obrazek

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2014, 14:30

Obrazek

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2014, 14:31

Obrazek

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2014, 14:38

Tak zrobiłem jak napisałeś ale jak widzisz linki środkowe są za długie,można je wyrównać zaciągając de power ale one moim zdaniem powinny być równe przy odpuszczonym de powerze tak?

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post14 sty 2014, 15:19

vitas pisze:Tak zrobiłem jak napisałeś ale jak widzisz linki środkowe są za długie,można je wyrównać zaciągając de power ale one moim zdaniem powinny być równe przy odpuszczonym de powerze tak?


Tak, depower powinien być na maksa odpuszczony, bar zaciagniety, linki bez żadnych luzów - równe. Zakładam cały czas (warning :) ), że ten bar (a nigdy nie miałem go w reku) trymuje sie standardowo...
U Ciebie wyglada, że środkowe są znacznie za długie - nie jestem pewien jak w tym barze sie je skraca (poszukaj manuala od SS na necie) - najprościej to chyba skrócić linke depowera, żeby uchwyt był przy knadze (może supelkami na początku ;) ), ale trzeba zwrócić uwagę na skok baru też, żeby go nie ograniczyć za bardzo (ta kulka-stoper jest na stale czy ruchoma?).

Na tym ogrodzeniu (szacun za konstrukcje przyrządu trymerskiego :) ) z kolei wszystkie 4 linki nie sa zaczepione idealnie w tym samym miejscu - te kilka cm naprawde bedzie robiło róznice w powietrzu.. Przyczep je raczej razem w jednym punkcie, bo nie bedziesz miał pewności, że lewa i prawa strona są równe. Latawiec też sprawdź, czy lewa/prawa strona (pigtail'e i uzda) sa takie same.

Awatar użytkownika
walo1
Posty: 467
Rejestracja: 24 lip 2010, 19:35
Deska: SU-2+YETI
Latawiec: CF Moowii/Best Roca/EVO
Lokalizacja: DębskaKuźnia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 sty 2014, 17:10

vitas pisze:Tak zrobiłem jak napisałeś ale jak widzisz linki środkowe są za długie,można je wyrównać zaciągając de power ale one moim zdaniem powinny być równe przy odpuszczonym de powerze tak?


może się przyda http://www.youtube.com/watch?v=Ugt9UXN-pRw
http://www.youtube.com/watch?v=bpn9whDa-kM
http://www.youtube.com/watch?v=6CCr0Sdetpc
http://www.youtube.com/watch?v=uX7LoJQk5Ps

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 sty 2014, 17:39



Cześć,

Jak nasz filmik nie pomoże to odezwij się, spotkamy się i ogarniemy temat;)

Z wietrznymi pozdrowieniami,

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post14 sty 2014, 18:21

Po pierwsze do trymowania baru przy płocie założyłeś pigtails'y na parę linek (środkowe?) - jeśli dobrze widzę. Trymuj bar bez tego, albo załóż pigtails'y na 4 linki. Przy okazji - przy poprawnym założeniu powinny pasować do siebie końcówki linek latawca i baru.
Po drugie zamiast na górnej część płotu przyczep końcówki linek do czegoś solidniejszego np. słupka za pomocą mocnego sznurka / paska zębatego i po prostu ciągnij za bar.
Po trzecie napisz z jakiego rejonu Poznania jesteś, łatwiej będzie się z kimś umówić, albo czytaj kto / kiedy pływa / jeździ - np. w zeszłym tygodniu ktoś pływał na Bytyńskim.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post14 sty 2014, 19:49

Wiktorek pisze:Po pierwsze do trymowania baru przy płocie założyłeś pigtails'y na parę linek (środkowe?) - jeśli dobrze widzę. Trymuj bar bez tego, albo załóż pigtails'y na 4 linki. (...)


Tam wygladalo, ze koncowki byly przerabiane jakos i bez pigtailsow (na koncach linek baru) nie da sie ich podlaczyc do latawca... chyba, ze zle widze... stad moja rada, zeby jak nie pasuje, dolozyc pigtailsy (na stale) tak zeby mozna bylo to polaczyc i wtedy trymowac...

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2014, 22:07

W 80% to ogarniam,myślę że jak przełożę pigtails-y do linek zewnętrznych to się wyrówna ale samo podłączenie do latawca nie będzie znowu grało,jutro zrobię samo trymowanie tak jak na filmiku i pomyśle gdzie te pigtails-y zaczepic bo to na pewno ja coś pokręciłem,jak go kupiłem od kolegi ONZO to mówił że jest gotowy do latania,z tego co pamiętam to pigtails-y były przy barze ale nie wiem przy których linkach.P.S Ta kulka na lince jest przykręcona imbusikiem,na filmiku był jeszcze jakiś ogranicznik ale nie wiem do czego a na pytanie z jakiego rejonu jestem to Poznań Grunwald lub Rogalinek codziennie tu i tam kursuję.

Awatar użytkownika
walo1
Posty: 467
Rejestracja: 24 lip 2010, 19:35
Deska: SU-2+YETI
Latawiec: CF Moowii/Best Roca/EVO
Lokalizacja: DębskaKuźnia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 sty 2014, 22:39

Załączniki
slingshot.jpg
slingshot.jpg (40.08 KiB) Przejrzano 2895 razy

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post15 sty 2014, 00:29

OOOO właśnie!!! Ten schemat to jest wisienka na torcie,pomogliście mi od początku do samego końca z tym problemem trymowania i ustawienia mocy latawca,teraz mi się wszystko już zgadza i wiem co i jak.Nie pozostaje mi nic innego jak wam PODZIĘKOWAĆ wszystkim za pomoc i myślę że ten wątek będzie jeszcze przydatny na tym forum,jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2014, 12:36

wreszcie widzę fotki - popierdzieliłeś wszystko - trzeba było zostawić jak jest - działało :) Jak rozumiem doszedłeś jużdo tego jak powinno być i wszystko śmiga jak należy? Jutro ma wiac - sprawdź sobie.

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post16 sty 2014, 14:42

Podczepiłem linki baru bez pigtailsów i wyrównało się po zaciągnięciu de powera,linki są równo ale linka de powera nie jest przy knadze tylko jest za długa o 20cm,mówiłeś że tak może być,nie wiem czy obciąć ten kawałek czy tak zostawić bo może inaczej to się robi.Wolę się dopytać bo po ostatnich biegach w terenie zrozumiałem że z tym nie ma żartów,szkoda że nie nagrywałem jak biegłem na maxa i szukałem systemu bezpieczenstwa przy barze ale jakoś się udało,nie polecam nikomu :lol:


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości