RPA Cape Town Quest for waves, sharks & video [luty 2014]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2014, 08:02

Hej,

Rozpoczynam nowy odcinek relacji z wyprawy. Tym razem pojechałem tam gdzie już dawno planowałem czyli do Cape Town 8) Opowiem dlaczego tu ludzie tak chętnie jadą, czy są rekiny czy to legendy, jak poznać lokalną kuchnię i co tu mają dobrego do zobaczenia, które spoty są OK.

Jak rozkminię lepszy internet tutaj, postaram się wrzucić trochę zdjęć.

Pływam głównie przy Table View, kilka razy byliśmy na Langebaan i Shark Bay. Mieszkam jakieś 50m od plaży i jest super widok. Co chwilę mija się jakiegoś pro który idzie lub wraca z sesji. Pełno rowerzystów, biegaczy i crossfitowców. Generalnie ludzie tutaj dbają o formę.

Dzisiaj na razie dzisiaj chillout, wiatr chwilowo uciekł więc jedziemy na Cape Point i zobaczyć kolonię pingwinów.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2014, 12:19 przez zaq, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2014, 10:09

zaq pisze:Dzisiaj na razie dzisiaj chillout, wiatr chwilowo uciekł więc jedziemy na Cape Point i zobaczyć kolonię pingwinów.

No to nie zdziw się, że będzie tam wiało 40kts :idea:
Jacku - na ile tam pojechałeś? CT i okolice to magiczne miejsca. Zawsze będę miło je wspominał.
Polecam park safari jakieś 100km na wschód od CT. Warto zabrać tam latawkę bo przy parku jest fajny akwenik na foto-kite-sesje.
No i jak najmniej kontaktów z:
http://dirtyhabits.org/shark-caught-in- ... ding-spot/

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sty 2014, 10:20

Trochę zapuściłem moją relację. Ale tak to jest jak się codziennie pływa, jeżdzi i patrzy na nowe mega fajne miejsca.

Wiatrowo - raz wyjąłem 12m i szybko schowałem. Tak - 7 i 9 w użyciu, z czego nie raz miałem za grubo na 7m bo waliło 35-40 kns. Spot przy Cape Point - najlepszy chyba w okolicy 100 km od Cape Town, z mega dobrymi równymi falami i dobrym wiatrem.

Obiecuje że w poniedziałek/ wtorek wrzuce większy update. Na razie mały widok z okna gdzie mieszkam na Table View. Do plaży, wystarczy przejść przez ulicę i rozłożyć sprzęt :D :D

Obrazek

Shark musiał być w górę przesmyku, między Langebaan a Shark Bay. Tam przy skałkach jest kolonia fok i węży, więc pewnie to przyciąga zębacze 8) Pływałem tam wtedy kiedy złapali go. Coś tam pływało, jakieś cienie ale cholera wie czy to tylko foki czy coś więcej

Obrazek

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post26 sty 2014, 12:31

zaq pisze:
Obrazek

Big Bay i widok na Table Mountain to coś, czego nigdy się nie zapomina i tęskni za tym latami.
jeszcze tylko tablecloth, winko ze Stellenbosh'a po pływaniu i życie nie może być piękniejsze.
kocham CT.
baboonsy na dojeździe do przylądka jeszcze atakują?
teraz chyba też dobry okres na wieloryby, nie?
natura w city of winds uwodzi. mega ci zaq zazdroszczę.
dawaj please więcej fot.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sty 2014, 12:59

Baboonsy są i to dużo, chwila nieuwagi i zajumają jedzenie lub butelkę z sokiem :shock: Dużo ich przy spocie z dobrymi falami, przy Cape Point.

Obrazek

Natura daje tu radę, ta zieleń jest tak wyrazista a zwierzat naprawdę jest tu od groma co chwilę. Pingwina złapałem, ale dostałem dziobem dość mocno :?

Obrazek

Na drodze też trzeba uważać by nie przejechać... ten prawie był pod kołami na drodze do Shark Bay

Obrazek

A tu foto, z moim zdaniem jednego z lepszych spotów, przy Cape Point. Dobre, równe fale i dobry wiatr.

Obrazek

Dobry jest też Shark Bay /jak kto woli płaska wodę/
Obrazek

Big Bay też może być + duża ilość restauracji, chill klimat. Tutaj też będą zawody Red Bulla /zaczęły się w sobotę/

Obrazek

Generalnie całe wybrzeże ... to możliwość znalezienia dobrej fali i wiatru. Nic tylko wsiąść do samochodu i codziennie pływać indziej.

Obrazek

Więcej foto i jakaś relację, dam znać później.

CT zrobiło na mnie dobre wrażenie i jest to jedno z tych miejsc który każdy z nas powinien umieścić na swojej liście /do pływania i zobaczenia/

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sty 2014, 14:39

Jacku zazdroszczę odkrywania CT i jego okolic. Na pewno kiedyś tam wrócę.
To moje wspomnienia: viewtopic.php?f=28&t=53810&p=387495&hilit=rpa#p387495
Na razie na mojej liście bestsellerów zimowych podróży KS bezapelacyjnie Nr.1 to Tajlandia.
Potem właśnie RPA a za nią Braził.
Miło popatrzeć na miejsca gdzie się było.
W Walentynki jeśli będziesz w Big Bay powinny być tanie (powiedzmy) loty helikopterem.
Polecam nawet krótki 10min lot bo widoki są jak na zdjęciach z powyższej relacji.
Do kiedy siedzisz na miejscu? W Polsce grubo poniżej zera.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sty 2014, 18:45

@BraCuru

Właśnie wróciłem z CT (12 dni), nie wrzucałem na bieżąco bo było co zobaczyć i co popływać, na net nie było czasu za wiele. Trochę muszę zwalczyć szok termiczny (40 stopni różnicy) i przyzwyczaić się do "lokalnego polskiego" klimatu i ludzi... postaram się później przejrzeć więcej materiał zdjęciowy i filmowy.

@all
CT poznawałem z różnych perspektyw:

Obrazek
własnych produkcji filmowych

Obrazek

teczy przy obok Góry Stołowej

Obrazek

o...tutaj byłem tylko tłem do scen miłosnych ;) haha

Obrazek

Bejwocza :)

Obrazek

Obserwatora trendów mody plażowej ;)

Jeszcze wracając do Langebaan i legend z nim związanych (jaki to wspaniały spot), raczej nie zrobił na mnie ten spot wrażenia. Węże, foki, rekiny, szkwały i kartoflisko na potegę. Dodatkowo łódki i statki wojskowe. Za dużo rozpraszaczy.

Obrazek

Z miłych rzeczy związanych z tym spotem, pozytywne zaskoczenie to kite jako "sport masowy". W ostatnią sobotę odbyły się zawody gdzie było ponad 250 kajtów na downwindzie!

Obrazek

CDN.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post28 sty 2014, 15:02

Bylo bardzo milo szkoda Jacek ze nie pstryknales fotek z Hagatu i Sunset Beach dwie mega miejscowki na dobry wave dla zaawansowanych .Spore fale mimo slabej prognozy. Wiatr side-side off . Na caly pobyt 80% 7m latawce ( ja sporo na 5.5) najlepsze plywanka wieczorne przy silnym wietrze do zachodu slonca , spot byl tylko do naszej dyspozycji (i rekinow :wink: ).Fale wysokie i czyste plazae piaszczyste bez rafy .
Dzieki wszystkim za dobre towarzystwo :thumb: . Cape Town niewatpliwie miejscowa do zaliczenia dla kazdego .

Nivea
Posty: 1205
Rejestracja: 28 sty 2010, 00:35
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post28 sty 2014, 19:18

Fajna relacja i zdjęcia :thumb:
Jacek, ale w kasku do takich małych zwierzątek? :wink: Czekamy na c.d.
Pozdrawiam
Joanna

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sty 2014, 21:33

@rolnik
Również dzięki za dobre towarzystwo i do następnego wyjazdu ;)

Jakże mógłbym zapomnieć o Sunset Beach :doh: Voila!

Obrazek

Obrazek

Hagat, to chyba 2 spot za Big Bay o ile się nie myle... tak przejeżdżaliśmy na szybko (w drodze do Langebaan i Shark Bay w mordę prostą drogą - raczej wolno nie jeżdziłem :twisted: "białą strzałą" ), ale fot tam nie zrobiłem niestety. Fale były tam konkretne!

Obrazek

Jak już dojechałem na Langebaan czy Shark Bay, to raczej katowaliśmy do późna

Obrazek

Natomiast dużo z rana czy do południa wpadałem do CT. Ciekawostki np. dzielnica przy stadionie:

Obrazek

nabrzeża i lokalne atrakcje (basen dla lokalesów i pan ochroniarz)

Obrazek

czy widok z samej Góry Stołowej!

Obrazek

CDN... (muszę znaleźć trochę czasu by przejrzeć jeszcze foty).

Co do zwierzątek... nie wszystkie były bezpieczne 8)

Obrazek

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2014, 10:36

Coś z pływania... wyciągnąłem klatki z gopro (sorry, ale trochę ciemnawe)

Foki, węże morskie, ptaki-sraki i rekiny. Nigdy nie wiadomo na co się trafi :) Jaki czarny kształt w wodzie przed tobą na halsie...

Obrazek

jakieś płetwy..

Obrazek

ale, nie wiadomo co to jest

Obrazek

Przy skałach była kolonia tych fok, które niby przyciągnęły tego uciekiniera rekina później złapanego wyżej w stronę Shark Bay

Obrazek

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post29 sty 2014, 11:22

Niezle to dla tego wasza fura tak dziwnie brzeczala przy oddawaniu :wink: nasz nie chcial isc wiecej niz 130 ale brzeczal od poczatku ....moze szewrolety tak maja .

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2014, 08:03

rolnik pisze:Niezle to dla tego wasza fura tak dziwnie brzeczala przy oddawaniu :wink: nasz nie chcial isc wiecej niz 130 ale brzeczal od poczatku ....moze szewrolety tak maja .


Rolnik - nasza leciała ponad 160 - ale głównie gdy reszta ekipy spała :wink:

Jacek okazał się prawdziwym zoofi.. :roll: znaczy: zaklinaczem zwierząt :

Obrazek

mnie najbardziej przypadły do gustu pingwiny:

Obrazek

oraz wszechobecne rekiny :twisted:

Obrazek

a propo - ze spotów SharkBay - jedyny z naprawdę płaską , płytką wodą do tego na tyle ciepłą , że nie zabrawszy kolorowych szortów a jedynie piankę, zmuszony byłem pływać "na gacie" :hand:

Obrazek

Obrazek

więcej fok ..znaczy fotek tu --> https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =640%2C960

popiszę co nieco jak się ogarnę :thumb:

peace

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2014, 22:54

CD...

Spoty od Cape Town w stronę Cape Point /Przylądek Dobrej Nadziei/: co kilka kilometrów - albo surf, albo kite/wind. Do wyboru - do koloru, z różną falką i wiatrem lub bez.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A po całym dniu katowania, dobrze podjeść np. w Clifton

Obrazek

Uzupełnieniem spotów obok Cape Town, jest fajny wakepark w Blue Rock (do 1h samochodem) w kamieniołomach.
Muzyka, bar, jest gdzie zrobić piknik i pokatować trochę na wyciągu 4.0

Obrazek

A pozniej wrócić do "bazy wypadowej" - zwanej le mordor ;) Jak to w pokoju, ilość piachu i latawców/desek przekraczała wszelkie dopuszczalne normy hah

Obrazek

Mieszkaliśmy w takim miejscu że co chwilę mozna było spotkać w kawiarni czy na wodzie czołówkę światową zawodników. Korzystając z okazji, udało mi się porozmawiać z Rubenem Lentenem (Thx 2 Rafał) - jak dobrze pójdzie do końca lutego powinienem złożyć ten wywiad/film.

Obrazek

Teraz już jestem w PL, a wszystko dobre co się dobrze kończy. Powrót zawsze jest słaby, zwłaszcza jak wpada się w szok termiczny z +30 do -10. Ale latawce wielkością przynajmniej te same ;)

Obrazek

Podsumowując:
wyjazd udany, dobra organizacja (via Rafał z PKS Travel) + fajna ekipa.
CT godne polecenia dla zaawansowanych i szukających wyzwań na fali. Dla tych też którzy lubią podróżować i zobaczyć trochę rzeczy a niekoniecznie pić piwo w hotelu.

Postaram się jeszcze przejrzeć zdjęcia w przyszłym tygodniu i coś podrzucić. Filmy z CT powinienem złożyć w ciągu miesiąca.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post31 sty 2014, 07:44

CT godne polecenia dla zaawansowanych i szukających wyzwań na fali. Dla tych też którzy lubią podróżować i zobaczyć trochę rzeczy a niekoniecznie pić piwo w hotelu.
mysle ze i dla mniej zaawansowanych wymarzone miejsce na pierwsze fale z racji duzego wyboru bardzo bezpiecznych spotow wave z latwa i nie za duza fala , super miejsce na friride z tt powiedzial bym ze taka Tarifa w lepszej wersji .Co do piwa to lokalne pycha po plywanku ale trudno nie wspomniec o wysmienitych winkach ...po 9 zeta górna póła :wink: .


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron