Przestroga X-Sport (polska)

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post24 sty 2014, 15:16

Dzisiaj zauważyłem topic bubla który poruszał temat jak został oszukany w sprawie wydania co prawda śmiesznego papierka...ale mu obiecanego z góry.
Trochę dało mi to do myślenia i myślę ze powinienem spełnić swój obowiązek "kitesurfera" by przestrzec innych przed następującymi problemami.

Pod koniec października (2013 roku), zakupiłem sobie nowa piankę O'Neill guru 2012. Moja poprzednia niestety posiadała już dziury na przysłowiowych 4 literach wiec wypadało coś cieplejszego na zimę założyć. Niestety defekt techniczny po 5 pływaniach, rozkleiła mi się na plecach. Nie obwiniam...zdarza się...spakowałem i wysłałem. Po ponad tygodniu skontaktowałem się aby nie było sytuacji ze pianka zniknie w przestrzeni bez słuchu. Dystrybutor O'Neill (x-sport) do którego przekierowała mnie pewna osoba od której zakupiłem piankę, odpowiedział pozytywnie na reklamacje. Wszystko świetnie, zbliża się grudzień, już czuje ze powoli robi się coraz zimniej (potrzeba tej nowej pianki). Suma summarum już zaraz jest LUTY pianki jak nie było tak nie ma, kontakt co prawda jakiś tam jest. Tłumaczenia śmieszne jako ze to pracownicy na L4 przebywają, jako ze to ciężkie transakcje miedzy narodowe... po prostu... brak slow. W tym momencie oczekuje jedynie na zwrot pieniędzy.

Dlatego nie polecam nikomu przechodzić przez to samo. Jednak kupując sprzęt, pianki trzeba się sugerować nie tylko głownie jakością ale także dystrybutorem. My bad.

P.S nie wiedziałem czy zamieścić to tutaj czy do działu recenzje...
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, 23:42 przez donaj, łącznie zmieniany 2 razy.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2014, 15:26

Dokładnie tym samym kieruj się przy zakupie kajta ;)

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2014, 19:30

Łukasz, jakoś dziwnie grube deski są na ich stronie http://x-sport.pl/index.php/kategoria/3/kitesurfing/producent/36/cabrinha :thumbsup:

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post24 sty 2014, 20:03

Myślę że to nie problem pianki a sprzedającego , czyli X- Sport.
Krętacze niesamowici- ja osobiście nie kupił bym od nich nic ,chodź by za pół ceny oferowali.
Miałem z nimi także przykre doświadczenia, więc wiem o tym co nieco.
Odpuściłem temat bo uznałem że 1,5 tyś. niewarte jest moich nerwów i frustracji, niemniej teraz żałuje gdyż nie należy odpuszczać,
bo wtedy zaczynają mieć wszystkich za frajerów i jaja z klientów sobie robią.
Nie daj się zbyć i walcz o swoje.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post24 sty 2014, 20:17

"Dystrybutor O'Neill (x-sport) do którego przekierowała mnie pewna osoba od której zakupiłem piankę, odpowiedział pozytywnie na reklamacje."
dziwnie to brzmi, bo jeśli pianka nie była kupiona w sieci polskiej dystrybucji, to w tej sytuacji X-sport - którego nie znam i nie jestem jego adwokatem - przyjmując reklamację - bez dowodu zakupu? - na wstępie zachował się ponad standard, byle wywiązał się ze zobowiązania.
Od lat używam produktów Neil Pryde, Sola i O'Neill bez większych wpadek.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2014, 20:40

Nie lubię takich rzeczy pisać i w takich topikach się udzielać ale dołączam się do tych z przykrym doświadczeniem z tym dystrybutorem. Mógłbym tu poemat napisać na temat, jak mnie wydymali na pracy dla nich, kasie, a potem jeszcze od oszustów wyzwali gdy miałem czelność upominać się o swoje. Ale tutaj nie będę o tym pisał bo to nie miejsce do tego. Natomiast z pewnością miejsce do piętnowania nieuczciwych firm i ludzi z branży naszego hobby, ku przestrodze innych. Generalnie bardzo odradzam wszystkim robienia z nimi jakichkolwiek biznesów i kupowania od nich czegokolwiek.

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post24 sty 2014, 22:19

kw92 pisze:Łukasz, jakoś dziwnie grube deski są na ich stronie http://x-sport.pl/index.php/kategoria/3/kitesurfing/producent/36/cabrinha :thumbsup:

kształtem przypominają stoły ogrodowe ;)

Ciekawe jak to "pływa" ? Bym chętnie przetestował te kształty ;)

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post24 sty 2014, 23:25

z tyn dystrybutorem O'Neill w Polsce X-sport, to chyba jakaś ściema, bo na oficjalnej stronie O'Neill w Polsce
jest wymieniony
Marketing Investment Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.
os. Dywizjonu 303 paw. 1
31-871 Kraków
ale z drugiej strony wiem, że zaprzyjaźniony sklep zaopatruje się w towar w Holandii gdzie jest europejska centrala O;Neill.
Ja sam kupuję w UK.

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post24 sty 2014, 23:39

apek pisze:"Dystrybutor O'Neill (x-sport) do którego przekierowała mnie pewna osoba od której zakupiłem piankę, odpowiedział pozytywnie na reklamacje."
dziwnie to brzmi, bo jeśli pianka nie była kupiona w sieci polskiej dystrybucji, to w tej sytuacji X-sport - którego nie znam i nie jestem jego adwokatem - przyjmując reklamację - bez dowodu zakupu? - na wstępie zachował się ponad standard, byle wywiązał się ze zobowiązania.
Od lat używam produktów Neil Pryde, Sola i O'Neill bez większych wpadek.


Pianka nie jest kupowana od osoby ale ze sklepu.
A x-sport nie jest już oficjalnym dystrybutorem o'neill od 1 stycznia z informacji jakie dostałem.

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2014, 19:35

kw92 pisze:Łukasz, jakoś dziwnie grube deski są na ich stronie http://x-sport.pl/index.php/kategoria/3/kitesurfing/producent/36/cabrinha :thumbsup:

No widac , ze firma ktora robila te strone nie popisala sie :)

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2014, 19:43

ej.. ej.. kolego..
Żeby była jasność. AsAgencja, która jest w stopce i której jestem właścicielem, przestała obsługiwać tą stronę w roku 2010 (co zresztą widać w stopce). Od tej pory zmiany robi sobie już właściciel tego sklepu. Dlatego to wygląda tak jak wygląda.

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post26 sty 2014, 12:42

X-sport, temat rzeka. Nie wiem jak to wygląda z reklamacjami, bo nigdy nie skusiłem się na ich "okazje". Ostatnio porównywałem sobie ceny nart w Katowicach. Nobile 50fifty w Spokospocie kosztowały ponad 2tys, w X-sporcie ponad 3tys :) i tak jest ze wszystkim w tym sklepie

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sty 2014, 18:10

szed pisze:ej.. ej.. kolego..
Żeby była jasność. AsAgencja, która jest w stopce i której jestem właścicielem, przestała obsługiwać tą stronę w roku 2010 (co zresztą widać w stopce). Od tej pory zmiany robi sobie już właściciel tego sklepu. Dlatego to wygląda tak jak wygląda.

No to sorry Szed.
Ale sam widzisz ze wyglada to paskudnie.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości